Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2015., 09:56   #961
Zasto? Sta ti treba?



Sto se tice fasade po meni je kamena vuna bolja za betonske blokove. I stiropor 10 cm je super izolacija. Sada je trend stavljanja sto deblje izolacije kako bi se dobio sto bolji energetski certifikat jer su povoljniji uvjeti kreditiranja.



Cini mi se da klara kaska sa izgradnjom puno ranije je zapoceta gradnja i navodno je ona vec trebala biti gotova a tehnobeton je dosta financijski klimav.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 12:21   #962
kamena vuna ide jer na tu visinu nejde stiropor, ide ali onda kod jačeg vjetra se fasada skuplja po okolici...
Moj mali radi maleriju na Klari i plan je da do kraja 8 mjeseca budu gotovi a maleri zadnji odlaze sa zgrade... Počelo je uređivanje okoliša....
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 14:51   #963
Možda nije pravi mjesto za ovo pitanje ali pošto imate iskustva s tim postavit ću ga ovdje. Kako se određuje kreditna sposobnost? Koliko maksimalni postotak od plaće mogu davati na ratu kredita? Znam da je određen postotak koliko mi mora ostati od plaće da bih dobio kredt.
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 16:01   #964
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
Možda nije pravi mjesto za ovo pitanje ali pošto imate iskustva s tim postavit ću ga ovdje. Kako se određuje kreditna sposobnost? Koliko maksimalni postotak od plaće mogu davati na ratu kredita? Znam da je određen postotak koliko mi mora ostati od plaće da bih dobio kredt.
1/3 ti ide na kredit, ako je rata veča onda ili nisi kreditno sposoban ili trebaš jamce ovisi o banci....
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 09:16   #965
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
kamena vuna ide jer na tu visinu nejde stiropor, ide ali onda kod jačeg vjetra se fasada skuplja po okolici...


Moj mali radi maleriju na Klari i plan je da do kraja 8 mjeseca budu gotovi a maleri zadnji odlaze sa zgrade... Počelo je uređivanje okoliša....
Nije istina stiropor se isto stavlja na zgrade. To su puste price. To sto otpadne fasada je stvar loseg postavljanja ili loseg materijala. Ista stvar ti se moze dogodit sa vunom.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 10:46   #966
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
Možda nije pravi mjesto za ovo pitanje ali pošto imate iskustva s tim postavit ću ga ovdje. Kako se određuje kreditna sposobnost? Koliko maksimalni postotak od plaće mogu davati na ratu kredita? Znam da je određen postotak koliko mi mora ostati od plaće da bih dobio kredt.
Kad se odbiju sve postojeće obaveze ( eventualni drugi krediti, kreditne kartice ( alimentacija? - lupam, tko zna neka potvrdi! ) i sl ) koje moraš dati u jednom mjesecu 1/3 neto plaće ti mora ostati "za život"... U protivnom - jamci i ostala sr...
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 10:51   #967
Primjerice, primanja koja ćeš opteretiti su 10000 kn neto, ali imaš postojeći kredit od 2000 kn. Dakle, slobodno ti je 8000 kn, ali od toga ti za život mora ostati 1/3 × 8000 = 2667 kn pa je tvoja kreditna sposobnost 8000 - 2667 = 5333 kn.
Neka me netko ispravi ako griješim - pišem u najboljoj namjeri!
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 11:20   #968
Nego, sad ja imam pitanje pa tko zna - neka se javi! Pitanje: kad pred useljenje budemo potpisivali ugovor s APN-om znači li to opet onu javnobilježničku deračinu u vidu "naknade, nagrade" ili kako to već zovu?!
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 11:45   #969
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Zasto? Sta ti treba?...
Pa treba mu za dogovor! Jethro bi jako, jako želio imati skoro pa penthouse A-8-6, ali mu je izmaklo... Samac, ima love, kći samo ponekad kod njega, kužiš?... @Jethro: ništa osobno, samo sam zbrojio 2 i 2, nema tu ništa loše...
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 12:52   #970
Quote:
Andaelysium kaže: Pogledaj post
Pa treba mu za dogovor! Jethro bi jako, jako želio imati skoro pa penthouse A-8-6, ali mu je izmaklo... Samac, ima love, kći samo ponekad kod njega, kužiš?... @Jethro: ništa osobno, samo sam zbrojio 2 i 2, nema tu ništa loše...
naravno da nema :-)
sad baš da I imam love, tu ti zbrajanje nije jako išlo. htio sam samo isprofilirati jednog od (su)vlasnika a lamele. rado bih bio na katu sa vlasnicima ,kojih je malo, nego sa najmoprimcima koji nemaju namjeru postati ikada vlasnici.

da, htio bih p-house, ali nije ni ovo prestrašno. niže sam pa očekujem otresanje krpa, hraćkanje, bacanje čikova I sličnosti.

nastojat ću napraviti I dati maksimum od sebe da nam lamella A bude kako se spada. još ako uspijem biti predstavnik stanara...
jučer izmjerio: udaljenost od zgrade do ceste je 10-20 m. 20 je na sjeveru.

ne očekuje se buka od zapadne ceste zbog udaljenosti I zbog toga što je nebitna ulica, iako će, ako je ulaz u garažu ispod A biti veselo.

jel se to meni čini, ili je ulaz za sve garaže ispod lamele A, sjever...?
Jethro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 13:03   #971
Quote:
Jethro kaže: Pogledaj post
naravno da nema :-)
sad baš da I imam love, tu ti zbrajanje nije jako išlo. htio sam samo isprofilirati jednog od (su)vlasnika a lamele. rado bih bio na katu sa vlasnicima ,kojih je malo, nego sa najmoprimcima koji nemaju namjeru postati ikada vlasnici.

da, htio bih p-house, ali nije ni ovo prestrašno. niže sam pa očekujem otresanje krpa, hraćkanje, bacanje čikova I sličnosti.

nastojat ću napraviti I dati maksimum od sebe da nam lamella A bude kako se spada. još ako uspijem biti predstavnik stanara...
jučer izmjerio: udaljenost od zgrade do ceste je 10-20 m. 20 je na sjeveru.

ne očekuje se buka od zapadne ceste zbog udaljenosti I zbog toga što je nebitna ulica, iako će, ako je ulaz u garažu ispod A biti veselo.

jel se to meni čini, ili je ulaz za sve garaže ispod lamele A, sjever...?
Oh, yeah! Ulaz je samo jedan, ali prometno vrlo vrijedan... Točno ispod tvoje spavaće sobe...
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 13:04   #972
Ali, opet, ako si dovoljno visoko...
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 13:07   #973
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
1/3 ti ide na kredit, ako je rata veča onda ili nisi kreditno sposoban ili trebaš jamce ovisi o banci....
Quote:
Andaelysium kaže: Pogledaj post
Kad se odbiju sve postojeće obaveze ( eventualni drugi krediti, kreditne kartice ( alimentacija? - lupam, tko zna neka potvrdi! ) i sl ) koje moraš dati u jednom mjesecu 1/3 neto plaće ti mora ostati "za život"... U protivnom - jamci i ostala sr...
Ovo su dvije različite informacije tako da ne znam kome da vjerujem!
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 13:15   #974
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
Ovo su dvije različite informacije tako da ne znam kome da vjerujem!
Referentu/ici iz banke.
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 13:17   #975
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
Ovo su dvije različite informacije tako da ne znam kome da vjerujem!
Izračun ti ovisi o nekoliko parametara i svaka banka ima svoj način izračuna, a u principu ti opterećenje po svim kreditima nebi trebalo prelazit 1/3 primanja. Takva pitanje radije pitaj google nego na forumu.

ovo je detaljno objašnjenje:
http://www.progreso.hr/blog/kreditna-sposobnost/

Evo par primjera izračuna kreditne sposobnosti u bankama:
http://www.hpb.hr/?hr=tko-je-spreman-za-kredite
http://www2.raiffeisenstambena.hr/default.aspx?id=102
http://www.wuestenrot.hr/default.aspx?id=76

Koliko sam skužio uglavnom se svodi na ovo (kopirano sa stranice od Raiffaisen banke):

1. klijenti s prosječnim mjesečnim primanjima manjim ili jednakim prosječnoj mjesečnoj neto plaći u RH su kreditno sposobni ukoliko im iznos mjesečnog anuiteta uvećan za sve obveze i potencijalne obveze ne prelazi iznos od 1/3 mjesečnih primanja;

2. klijenti s prosječnim mjesečnim primanjima većim od prosječne mjesečne neto plaće u RH su kreditno sposobni ukoliko im iznos mjesečnog anuiteta uvećan za sve obveze i potencijalne obveze ne prelazi razliku mjesečnih primanja umanjenih za 2/3 prosječne mjesečne neto plaće u RH (iznos 3.673,33 kn).
NapuniMeStank0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 14:03   #976
Quote:
Andaelysium kaže: Pogledaj post
Ali, opet, ako si dovoljno visoko...
hm... a baš da vidim, što je to "dovoljno visoko"?
što je granica "dovoljno visoko" da nema komaraca, buke, prašine...?
Jethro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 14:19   #977
Quote:
NapuniMeStank0 kaže: Pogledaj post
Izračun ti ovisi o nekoliko parametara i svaka banka ima svoj način izračuna, a u principu ti opterećenje po svim kreditima nebi trebalo prelazit 1/3 primanja. Takva pitanje radije pitaj google nego na forumu.

ovo je detaljno objašnjenje:
http://www.progreso.hr/blog/kreditna-sposobnost/

Evo par primjera izračuna kreditne sposobnosti u bankama:
http://www.hpb.hr/?hr=tko-je-spreman-za-kredite
http://www2.raiffeisenstambena.hr/default.aspx?id=102
http://www.wuestenrot.hr/default.aspx?id=76

Koliko sam skužio uglavnom se svodi na ovo (kopirano sa stranice od Raiffaisen banke):

1. klijenti s prosječnim mjesečnim primanjima manjim ili jednakim prosječnoj mjesečnoj neto plaći u RH su kreditno sposobni ukoliko im iznos mjesečnog anuiteta uvećan za sve obveze i potencijalne obveze ne prelazi iznos od 1/3 mjesečnih primanja;

2. klijenti s prosječnim mjesečnim primanjima većim od prosječne mjesečne neto plaće u RH su kreditno sposobni ukoliko im iznos mjesečnog anuiteta uvećan za sve obveze i potencijalne obveze ne prelazi razliku mjesečnih primanja umanjenih za 2/3 prosječne mjesečne neto plaće u RH (iznos 3.673,33 kn).
Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa! - za moj post o izračunu... Nego, možeš li ti nama ovo zgodno prezentirati s dva primjera, recimo? Primjerice, za neto 2500 kn i neto 10000 kn (plus info kolika je ta čuvena prosječna mjesečna neto plaća u RH)?
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 14:21   #978
Quote:
Jethro kaže: Pogledaj post
hm... a baš da vidim, što je to "dovoljno visoko"?
što je granica "dovoljno visoko" da nema komaraca, buke, prašine...?
Podsljemenska zona?
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 14:56   #979
Quote:
Andaelysium kaže: Pogledaj post
Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa! - za moj post o izračunu... Nego, možeš li ti nama ovo zgodno prezentirati s dva primjera, recimo? Primjerice, za neto 2500 kn i neto 10000 kn (plus info kolika je ta čuvena prosječna mjesečna neto plaća u RH)?
Nisam ekspert, pišem kako sam ja to razumio. Prosječna hrvatska plaća je 5.510,00 kn.

osoba koja ima neto plaću 2.500,00 kn može imat maksimalno 1/3 * 2.500,00 = 833,33 kn opterećenja po kreditima, odnosno mora joj ostat 2/3 plaće.

osobi koja ima neto plaću 10.000,00 kn nakon što se oduzme iznos opterećenja po kreditima mora ostat 2/3 prosječne hrvatske plaće odnosno 3.673,33 kn. Znači maksimalno opterečenje po kreditima je 10.000,00 - 3.673,33 = 6.326,67 kn.
NapuniMeStank0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 15:03   #980
Quote:
NapuniMeStank0 kaže: Pogledaj post
Nisam ekspert, pišem kako sam ja to razumio. Prosječna hrvatska plaća je 5.510,00 kn.

osoba koja ima neto plaću 2.500,00 kn može imat maksimalno 1/3 * 2.500,00 = 833,33 kn opterećenja po kreditima, odnosno mora joj ostat 2/3 plaće.

osobi koja ima neto plaću 10.000,00 kn nakon što se oduzme iznos opterećenja po kreditima mora ostat 2/3 prosječne hrvatske plaće odnosno 3.673,33 kn. Znači maksimalno opterečenje po kreditima je 10.000,00 - 3.673,33 = 6.326,67 kn.
Super! Iskreno i veliko HVALA u ime svih onih koji bauljaju bespućima hrvatskoga bankarskog divljeg zapada!

Ovi primjeri objašnjavaju i više nego jasno!
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.