Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2013., 23:32   #1
Milan Kujundžić - bivši ministar zdravstva

Kujundžić ne skriva da su mu ambicije osnovati novu stranku.

Može li on prikupiti ne samo dio članova HDZ-a i njihovih glasača, nego glasače razjedinjene desnice i velik broj apstinenata ?

Može li to postati nova jaka stranka na hrvatskoj političkoj sceni?
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 23:33   #2
uvijek isto pitanje. može li ovaj, onaj ili ona.

ne.
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 23:39   #3
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
uvijek isto pitanje. može li ovaj, onaj ili ona.
On ima određenu karizmu, elokventan je i nema repove i političke hipoteke.
Zamalo je postao čelnik HDZ-a .

Mislim da se do sada na desnici nije pojavila takva osoba.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 23:43   #4
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
On ima određenu karizmu, elokventan je i nema repove i političke hipoteke.
Zamalo je postao čelnik HDZ-a .

Mislim da se do sada na desnici nije pojavila takva osoba.
samo se ti nadaj
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 00:18   #5
Za stvaranje uspješne stranke trebaš imati - kapital, medije, politički iskusne suradnike i ideju.

Kujundžić ima možda ovo zadnje, no nema kapital.

Novinari bliski HDZu već oštre noževe/pera.

Mladež HDZa (udarna brigada na internetskim mrežama) je u pripravnosti, po nekim portalima i na fejsu sam već čitao da je Kujundžić igrač UDBE i Milanovićev plaćenik. Koji jadnici.

Ima li Kujundžić ljude iza sebe? Imaju li ti ljudi iskustva u politici? Misli li itko da će se poneki aktualni općinski načelnici, gradonačelnici i župani iz redova desnih stranaka se svrstati uz Kujundžića? Ževrnja i Prgomet su podržavali Kujundžića, gdje su oni sada?

Kako Kujundžić misli razbiti HDZove strukture, kada od te stranke živi nekoliko desetaka tisuća ljudi?

Kada bi se radikalno snizio broj općina, gradova i županija, pa i tako broj gradskih i županijskih firmi, HDZ, SDP, HNS, IDS, HSS i HDSSB kao jake lokalne stranke bi propale. Zamislite, da općinski, gradski i županijski vijećnici ne dobivaju naknade. Ne bi nitko ni bio u strankama.

HDZove braniteljske udruge neće dopustiti konkurenciju na desnici.

Kujundžiću, ne pokušavaj se u politici....

Ako se ipak pokušaš u politici zovi tu tvoju stranku HDZ dr. Franjo Tuđman...

Zadnje uređivanje DJTcro : 13.06.2013. at 00:38.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 00:23   #6
Kad smo kod ŠBBKBB.
Kujundžić na čelu ujedinjenih pravaša
whitestone is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 00:34   #7
Mislim da je prava šteta što nije izabran za predsjednika HDZa prije godinu dana.

Bojim se da će se utopiti u marginalnim strančicama desnice. Možda osnuje HČDZ ili barem hrvatski HDZ1990
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 00:48   #8
Daj Bože. HDZ je talog i kriminalna organizacija. Špijunčine i lažovi. Daj bože da HDZ i SDP propadnu, a domovina nam prodiše.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 01:10   #9
Neka definitivno proba. Neznam koliko je on operativno sposoban osnovati stranku ( DJCro objasnio parametre)
jer nije to samo upisati u registar i to je to.....

Po meni ima potencijala i prostora , i uz dobar kadar moze zapoceti taj projekt
e sad kada krenu svi ti udba placenici pljuvat po novinama neznam koliko se moze obraniti....
((sjetimo se Miksica i pr.izbora)....

Puno je tu sada upitnika al nadam se da ima normalnu i realnu ekipu da sve to razmisli,poslozi i odluci....
Ima dosta primjera kako ne raditi i primjere kako prolaze oni koji izadju iz velikih stranaka....

Bumo videli....al svakako da tjera od sebe tipove ala Jandrokovica,Suice i slicnih priljepaka...
bolje onda da ni ne ide u to sve ako ce takve imati....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 01:13   #10
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Kujundžić ne skriva da su mu ambicije osnovati novu stranku.

Može li on prikupiti ne samo dio članova HDZ-a i njihovih glasača, nego glasače razjedinjene desnice i velik broj apstinenata ?

Može li to postati nova jaka stranka na hrvatskoj političkoj sceni?
Po meni je trebalo izaći iz HDZ-a dok je Sanader vodio bal vampira, ja sam nekako bio na strani Kramarka jerbo je Kujunđić bio sve vrijeme član HDZ-a dok ju je Sanader vodi, a Karamarko želim vjerovati da će se vratiti korjenima, ali nisam baš siguran
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 01:21   #11
Ma koji korjeni,sve ostaje na prici....
ajmo malo djela....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 01:29   #12
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Ma koji korjeni,sve ostaje na prici....
ajmo malo djela....
Kada bi bilo djela, onda ne bi trebala vjera.

Ja sam vjerovao da se pravaši mogu ujediniti, sad vjerujem da će Karamarko barem deklerativno spominjati Tuđmana

A najnoviju vjeru budi mi Hrast
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 01:34   #13
Hrast ,zanimljiva ekipa.
Jednom sam se nasao na veceru bio je i Hitrec i par kolega,
dobro pricaju al bojim se za sada je sve prica....

Neka ih Milan poslozi, kazem ti ima prostora samo dalje od pojedinaca.....
priljepaka i ostalih....

Kako ti komentiras da se desnica nemoze posloziti....jeli to istinska desnica ili sve udbini igraci koji svjesno to rade sta rade, a rade radikalizaciju scene i zaglupljivanje desne strane politicke arene...
Nisu bas tako glupi da nemogu zbrojit mogucnosti i koliki bi imali postotak....zar ne??

Onda kad tu vidis nekog Paragu,Djapica,Srba,Tomasicku,Gabelice i yxyxyxy
sve ti je jasno.....ko normalan moze sljediti te ljude...NIKO....

Tako da jedan Kujundzic i Prgomet i slicni njima po meni imaju jako veliku sansu za to....
da pozovu ljude, budu bliski sa Crkvom i polako.....
Taku opciju svi mi cekamo a ne da ti ovaj kvazi HDZ koji mora biti takav kakav je kroji gace....
Tu nema razlike od SDPa...sta prije to shvatimo bolje po nas.....

Zadnje uređivanje realist : 13.06.2013. at 01:42.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 01:53   #14
Znam samo da ga je Ankica htjela za predsjednika stranke.
Anies01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 01:57   #15
Quote:
Anies01 kaže: Pogledaj post
Znam samo da ga je Ankica htjela za predsjednika stranke.
Da istina.....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 07:53   #16
Nije Kujundžić glup pa da ne zna što je sve potrebno za osnovati uspješnu stranku, pa taj čovjek je skoro dobio izbor u HDZ-u upravo na temelju toga što zna koliko je terenski rad važan.

Sve u svemu sam je rekao da se već duže vrijeme priprema za ovo, tak' da ćemo sada vidjeti vrijedi li on što ili ne.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 07:54   #17
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Po meni je trebalo izaći iz HDZ-a dok je Sanader vodio bal vampira,
Takav argument može se uporabiti samo protiv onih koji su na balu plesali sa 'domaćinom'. Npr. ne može se Kosorica sada distancirati od takve politike kad je svojedobno sa govornice ponosno izjavljivala -'Kud Ivo, tud i ja!'

Ali mi ne znamo što se unutar stranke događalo, a za pretpostaviti je da se ljudi koji stranku napuste prvo bore protiv negativnih tendencija unutar stranke.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 08:23   #18
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Po meni je trebalo izaći iz HDZ-a dok je Sanader vodio bal vampira, ja sam nekako bio na strani Kramarka jerbo je Kujunđić bio sve vrijeme član HDZ-a dok ju je Sanader vodi, a Karamarko želim vjerovati da će se vratiti korjenima, ali nisam baš siguran
Sanader je izbacio Pašalića; Kosorica je izbacila Sanadera; Karamarko je izbacio Kosoricu; onaj tko dođe poslije Karamarka će izbaciti Karamarka i tako ad infinitum.

Nema tu nikakvog vraćanja ičemu, to je samo gola borba za vlast i moć.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 08:26   #19
Prozirno, sada se svi nadaju da će Kujundžić oživiti nacionalnu opciju,a baš zbog toga mediji patološki mrze Karamarka.

Da je izabran Kujundžić, mrzili bi njega.

Ljudi razlika Kukuriku i HDZ-a je par posto, Kujundžić bi onda smao nacionalističkoj opciji uzeo tu razliku.

Ja ne volim HDZ, ali bih želio da ako osovje vlast, odmaknu Hrvatsku od Balkana/Jugosfere i počnu voditi vlastitu nacionalističku politiku, kakvu vodi Orban u Madžarskoj.

Kujundžić je tome sada postao smetnja
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 08:28   #20
Kujundžić ako uspije bio bi prvi "odpadnik" koji je uspio na političkoj sceni. Široj javnosti nepoznat kao političar (ja na tom izbornom saboru HDZ-a prvi put čujem za njega).

Nema neku karizmu, u govoru je malo previše patetičan.

Manje jadikovanja više optimizma i borbenosti, prvi preudvjet. Dosta je ljudima i vlastitog jadikovanja.

Plus toga sami start i dreka kako je HDZ doživio debakl na izborima, veliki mu je minus, jer na matematičkim stvarima teško je ljude obmanjivati, svi smo imali matematiku u osnovnoj.

Ako želi oko sebe okupljati likove poput Kosorice, bolje mu ja da se onda potpuno posveti medicini. Od tog brašna nema pogače.

Krene li u tom smjeru, paktiranjem i okupljanjem takvih ljudi, ta stranka neće ni zaživjet.

Jadranka Kosor se ponašala kao ljuti protivnik HDZ-ea, olajavala stranku i njezino vodstvo preko lijevih medija a nije željela napustiti stranku. Apsurd.

Tašta, hihotava politička bezveznjakuša. HDZ je bez nje bolja stranka.

Kujundžić nije toliko galamio a želio je izići iz HDZ-ea. I izišao je.

Dva suprotna primjera.

Načuo sam prije par mjeseci da se sprema u Hrvatskoj nova stranka i da će biti financirana od hrvatske dijaspore, da je novac najmanji problem. Ako je to, to u pitanju..želim mu sreću ali bez ovakvih bezveznih ispada poput jučerašnjih na presici. I nek se odmakne od Kosor ako misli politički zaživjet.

Pozitivno bi bilo da stvori neka jaka politička stranka nacionalno svjesna, koja će braniti hrvatske i konzervativne vrijednosti jer ih je HDZ toliko puta pogazio a paktiranjem sa postčetnicima i ajmo reć kukuriku kandidatom u Osijeku opet je pokazao da su mu fotelje važnije od svjetonazora i da mu je prvi cilj uništiti konkurenciju na svom biračkom polu.

Dakle neka nove stranke na hrvatskom desnom obzoru. HDZ ima skoro monopol, pa radi to što radi. Koalira se postčetnicima i podržava kukurikavce.

No je li baš Kujudnžić sposoban da razbije HDZ-ov monopol. Meni ne djeluje kao takav kapacitet, no vidjet ćemo.

Zadnje uređivanje sedan : 13.06.2013. at 08:53.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.