Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 15:11   #421
Kad pročitaš njegove upise na dijaspori, pitaš se tko bi normalan, ikad poželio preseliti u Dansku.

Iako vjerujem da lik pretjeruje, ali pored Nizozemske, Njemačke, Francuske, pa čak i Austrije, nitko normalan ne bi htio tamo. Ako već netko planira u ekstremnije krajeve, zaraditi lovu, puno bolje opcije su mu Švedska i Norveška, pa čak i Finska, dok je druga krajnost UAE, Katar, Kuvajt.
rocker1987 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:53   #422
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Kad pročitaš njegove upise na dijaspori, pitaš se tko bi normalan, ikad poželio preseliti u Dansku.

Iako vjerujem da lik pretjeruje, ali pored Nizozemske, Njemačke, Francuske, pa čak i Austrije, nitko normalan ne bi htio tamo. Ako već netko planira u ekstremnije krajeve, zaraditi lovu, puno bolje opcije su mu Švedska i Norveška, pa čak i Finska, dok je druga krajnost UAE, Katar, Kuvajt.
Zašto to misliš ?

Mislim i meni se Danska najmanje svidjela između Švedske, Finske i njih, ali na stranu njegove katastrofične priče, Danska dosta bolje ekonomske stoji od recimo Finaca koji primjerice su nedavno u Tampereu imali čak 20% nezaposlenosti i općenito s tim imaju problema.
Dakle koliko znam više posla ima u Danskoj nego primjerice u Finskoj. I isto tako Švedska je oke, ali Goteborg i Malmo su fucking war zone, Stockholm s obzirom na veličinu isto ne vjerujem da je super siguran.
U tom kontekstu Kopenhagen, Aalborg i slično se čine ipak nešto boljima.

Grdo je onome tko misli ić u Dansku i imat auto. To je najskuplje u Europi. Zato se naprosto navikneš na ondašnje prilike i voziš javni prijevoz ili još bolje bicikl ko doslovce 90% grada.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 17:08   #423
Ja za svojih 40 godina u Danskoj mogu reci da je klima grozna, te da treba prosjecnom doseljeniku dosta godina da navikne sebe na klimu neki mozda nikad nece. I da imas pare kao stranac opet neces moci kupiti nekretninu pod istim kriterijama kao domacin. Tu se jednostavno razlikujes po pitanju drzavljanstva. Stranac ovdje iskljucivo moze kupiti nekretninu pod uslovom da je 100% vremenski koristi i nikako drugacije. Nije ti dopusteno da je dajes u komercialnu svrhu, niti da zivis negdje vani a da nekretnina stoji prazna.

Sada:

Zime su pogotovo teske i tamne, nije rijec o minus 50, vec o umjerenoj zimi ali ona je tamna, tj. oblacna, malo sunca i vjetrovita. Kad je riejc o kisi ja sam samo rekao kako se broji, i da je rijec o prosjeku 171 dan time nije receno da mozda u nekom mjesu pada 200 dana - i kisa pretezno pada tokom proljeca, ljeta i jeseni. Kao sto sam rekao da na otoku Bornholm po statistici je vise suncanih dana nego ostatku drzave. Vremenski gledano Norveska je jos gora od Danske. A sjeverna Svedska pogotovo. Vecina vas zivi u nekoj percepciji gdje tu gdje jeste je najgore mjesto na svijetu dok u susjeda je travnjak najzelenij. Nije niti jedno niti drugo istina vec razlike postoj, i to samo realne ne one gdje netko misli da sikira pada u med.

Da li vi mislite da norvinari u Danskoj od dosade izmisljaju dnevne vrijesti? Evo jucerasnja vrijest. Jucerasnje izdanje BT novina. Naslovna strana; Naporan svakodnevni dan za mlade ljekare. Na poslu 12 dana u komadu.

A ono sto forumas pise su izmisljotine. Ne sve, ali 2/3 su. Naravno da ima ljudi na anti-depresivim, ali koliko i ko je sve te pod kojim uvjetima... naravno da ima kisnih dana ali koliko, te na koji nacin se racunaju. Ruzno ili grozno vrijeme nije samo kisa.

I opet kad bi usporedio na sve moguce prepreke i ne prepreke opet m2 nekretnine u Danskoj je vise realnij prema samom kvalitetu, klimi, mogucnostima, standardu itd. nego u Hrvatskoj.

Kada bi ja tebi prodavao govno za cijenu golog zlata ti bi u mojim ocima bio ne narocito pametan covjek da mi ne kazes u oci, da ja tebe zafrkavam s ponudom. Ispricavam se ako cu netkom stati na zulj, ali 90% sto se nudi u Hrvatskoj nije vrijedno vremena za razmisliti a ne cijene koja se trazi.

Moji roditelji imaju dvije kuce u HR koje su nasljedili od svojih roditelja. Jedinci djeca obadvoje bili tako da tu nekog peglanja nije bilo. Renovirane su obavdije. Jedna na moru duga ne tako daleko od Zagreba. Bratski govorim, da obadvije ne vrijede 200.000€ no kad bi gledali tu negu imaginaru trzisnu cijenu obadvije bi trebao prodati za cca. 700.000€ Tko je kupac? Tko u HR tko iz inostranstva? Koliko je realno za prosjecnu HR porodicu da primjerice dobije kredit od 300.000€ i za koliko je realno da isto otplate? Gdje su Njemci koji ce prebaciti na HR racun 300.000€? Da mozda nece njegovateljica iz Bayerna inace Siska, Slavonskog Broda ili Osijeka na rekord ustediti 300.000€ za pet, deset godina rada? Molim vas ljudi. Tko je ciljna grupa? Evo da sutra se oclimo da prodamo kuce u HR, tko je kupac za cca. 300.000€? Kao da svi cekaju na Engleda na bijelom konju da dodje i kupi...
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 17:14   #424
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Zašto to misliš ?

Mislim i meni se Danska najmanje svidjela između Švedske, Finske i njih, ali na stranu njegove katastrofične priče, Danska dosta bolje ekonomske stoji od recimo Finaca koji primjerice su nedavno u Tampereu imali čak 20% nezaposlenosti i općenito s tim imaju problema.
Dakle koliko znam više posla ima u Danskoj nego primjerice u Finskoj. I isto tako Švedska je oke, ali Goteborg i Malmo su fucking war zone, Stockholm s obzirom na veličinu isto ne vjerujem da je super siguran.
U tom kontekstu Kopenhagen, Aalborg i slično se čine ipak nešto boljima.

Grdo je onome tko misli ić u Dansku i imat auto. To je najskuplje u Europi. Zato se naprosto navikneš na ondašnje prilike i voziš javni prijevoz ili još bolje bicikl ko doslovce 90% grada.
Ima posla samo ima i otkaza. Tako je Siemens u Danskoj u mjestu Aalbog zatvorio dva pogona. I time je dobilo 445 otkaz od planiranih 600 jer su mjestne vlasti i sindikati se upetljali u proces otkaza. No samo mjesec dana kasnje takodje na Jyllandu, mislim u blizini Silkeborg grada je takodje Siemens odpustio 110 radnika. Posta ce ove godine i naredne otpustiti cca. 4.000 radnika.

https://www.tv2nord.dk/artikel/sieme...dere-i-aalborg

http://finans.dk/erhverv/ECE9887210/...es/?ctxref=ext

http://nyheder.tv2.dk/samfund/2017-0...danske-ansatte

I ja pisem katastroficno. Ovo su cinjenice.

Top 5 opcina gdje ima najvise ne zaposlenih akademicara.

1: Esbjerg, Kopenhagen, Frederiksberg (enklava opcina unutar Kopenhagen opcine), Aalborg i Sønderborg

Top 5 gradova s njavecim brojem ljudi bez posla.

1: Kopenhagen uklj. siri dio grada, Odense, Aalborg, Slagelse, te otok Bornholm a ako cemo gledati samo grad je Esbjerg.

A da ne pricam kako se kreativno kod nas zapisuje broj neradnih osoba. Tu bi sto mogli nauciti HR politicari, tko za mozda bi do 2019 u HR na taj nacin na koji ovdje to racunaju bili zaposlenost 100%

I mislim da ova tema nebi trebala ici u ovu svrhu kako i sto je u Danskoj. Ipak i pokraj kreativnih zabiljeski nezaposlenih, i skupoce auta itd. opet su cijene m2 znatno realnije nego u HR. Ako gledamo primanja itd.

Zadnje uređivanje Ambientt : 14.10.2017. at 17:46.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 17:39   #425
Kuce ti vrijede za onoliko za koliko ih prodas
Mozes traziti ti koliko hoces, ali dobijes realnu cijenu
Posto nije kuca s 7 apartmana za najam onda je i cijena manja od onog linkanog
Stavi 300 000 pa vidi da li ces dobiti
Eto bude pomorac neki si uzeo, ili neko tko je taman odgulio 5 g. Platforme pa mu ovo nije neka lova
Decko koji radi elektroenergetiku po svijetu za stranu firmu ( 2 mjeseca vani, mjesec u zg) je usparao malo vise za godinu dana, sad se zeni i kupio stan u zg
Rekao jos 2 g. Maksimalno pa samo ured
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 17:47   #426
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Ima posla samo ima i otkaza. Tako je Siemens u Danskoj u mjestu Aalbog zatvorio dva pogona. I time je dobilo 445 otkaz od planiranih 600 jer su mjestne vlasti i sindikati se upetljali u proces otkaza. No samo mjesec dana kasnje takodje na Jyllandu, mislim u blizini Silkeborg grada je takodje Siemens odpustio 110 radnika. Posta ce ove godine i naredne otpustiti cca. 4.000 radnika.

https://www.tv2nord.dk/artikel/sieme...dere-i-aalborg

http://finans.dk/erhverv/ECE9887210/...es/?ctxref=ext

http://nyheder.tv2.dk/samfund/2017-0...danske-ansatte

I ja pisem katastroficno. Ovo su cinjenice.
Da ljudi dobivaju otkaze. I ?

Nije ovo više socijalizam. Radna mjesta nestaju, radna mjesta se stvaraju, radna mjesta dolaze. Činjenica je da vam je stopa nezaposlenosti na oko 4%, a stopa zaposlenosti malo gore malo dole:
https://tradingeconomics.com/denmark/employment-rate

U Hrvatskoj je nedavno 200 ljudi dobilo kolektivni otkaz u najpoznatijoj knjižari (Algoritam-bankrot) i vjeruj mi da glavnina tih ljudi ima isti ili sličan posao već sada.

Ili u Hrvatskoj sad imaš slučaj jedne monopolske firme s 50 000 zaposlenih. Doslovce svima prijeti otkaz, a 50 000 otkaza je za zemlju s toliko malo radnih mjesta stvarno puno. Ali čak i da se to dogodi, kratkoročno će sigurno biti katastrofa, ali već u roku 5-10 godina propast monopola lako bi mogla dovesti i do većeg broja radnih mjesta nego što je prije bilo. Monopol nigdje i nikome nije dobar.

Tako da te tvoje čiinjenice jesu katastrofične jer ne gleda se gospodarska slika na individualnim slučajevima nego se gleda široka slika.

Firme bankrotiraju svakoga dana, a uz to sve je više automatizacije ne samo u Danskoj nego apsolutno svugdje. Naprosto treba grist i gurat dalje ili toneš, nije tako samo u Danskoj nego svugdje.

Realno je pitanje ako je po tebi toliko katastrofa u Danskoj (a evidentno je), kojeg vraga ne otiđeš ? Pa da je meni toliko loše išao bi doslovce bilo gdje. I nemoj mi sad s nekim forama prijatelji, rodbina, djeca ovo-ono.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 18:09   #427
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Da ljudi dobivaju otkaze. I ?

Nije ovo više socijalizam. Radna mjesta nestaju, radna mjesta se stvaraju, radna mjesta dolaze. Činjenica je da vam je stopa nezaposlenosti na oko 4%, a stopa zaposlenosti malo gore malo dole:
https://tradingeconomics.com/denmark/employment-rate

U Hrvatskoj je nedavno 200 ljudi dobilo kolektivni otkaz u najpoznatijoj knjižari (Algoritam-bankrot) i vjeruj mi da glavnina tih ljudi ima isti ili sličan posao već sada.

Ili u Hrvatskoj sad imaš slučaj jedne monopolske firme s 50 000 zaposlenih. Doslovce svima prijeti otkaz, a 50 000 otkaza je za zemlju s toliko malo radnih mjesta stvarno puno. Ali čak i da se to dogodi, kratkoročno će sigurno biti katastrofa, ali već u roku 5-10 godina propast monopola lako bi mogla dovesti i do većeg broja radnih mjesta nego što je prije bilo. Monopol nigdje i nikome nije dobar.

Tako da te tvoje čiinjenice jesu katastrofične jer ne gleda se gospodarska slika na individualnim slučajevima nego se gleda široka slika.

Firme bankrotiraju svakoga dana, a uz to sve je više automatizacije ne samo u Danskoj nego apsolutno svugdje. Naprosto treba grist i gurat dalje ili toneš, nije tako samo u Danskoj nego svugdje.

Realno je pitanje ako je po tebi toliko katastrofa u Danskoj (a evidentno je), kojeg vraga ne otiđeš ? Pa da je meni toliko loše išao bi doslovce bilo gdje. I nemoj mi sad s nekim forama prijatelji, rodbina, djeca ovo-ono.

Da ne duzim na ovu temu. Da samo ukratko objasnim kako se racuna nezaposlenost u Danskoj. 2007 godine kad su ekonomisti predvidili da ce biti posljedica od gospodarske krize velika, je vlada uvela novi metod racunjana nezaposlenosti. Zato u Danskoj postoje dva termina. Brutto nezaposlenost i netto nezaposlenost. Brutto nezaposlenost su svi koji nemaju posla i vode se na birou za rad. Netto nezaposlenost je da samo oni koji su u datom trenutku istrage pasivni se broje. Time ako netko je poslan na kurs da nesto uci i ako dalje prima socijalu on u tom datom trenutku nece biti racunat u netto nezaposleniost koja ce biti objavljena javno prema svima uklj. i svijetu.

Bukvalno prevedeno. Ako si u datom trenutku na praksi dok primas socijalu, na nekoj vrsti aktivnosti od strane radnog biroa dok primas socijalu, ako si bolestan i primas socijalu, ako si na bolovanju dok primas socijalu, ako si na rehabilitaciji dok primas socijalu... ti se ne vodis u statistici nezaposlenih, jer po novom netto nezaposlni je onaj koji u datom trenutku je 100% kod kuce i prima socijalu. On vec sutra moze ispasti iz statistike netto nezaposleni ako ga biro za rad poslaje na praksu ili ako se razboli.

Relana brojka je cca. 10-12% ako gledamo sto se ovdje kaze brutto nezaposlenost. I jos da dodam ako se ispises iz biro za rad, jer primjerice tvoja supruga zaradjuje dovoljo za vas dvoje, onda statistika poznaje samo jedno tj. ti se vodis kao da imas posao i ako u biti nemas. Tako da realna brojka eksperti tako pisu je preko 15%
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 18:39   #428
kad kažeš tamna zima i kiša nema sunca, to je ono kad su prošlo ljeto došla ruska obitelj iz Sibira prvi put na more na Pelješac i nisu izlazili iz mora urlali cijelo vrijeme u moru viču:"More Sunce ...More Sunce More Sunce " skaču prskaju bacaju se ,gledaju ih ovi dalmoši ća je ovo isukrsta ti ko da nikad nisu vidili more i sunce
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 17:39   #429
Lui, ti znas da je u sibiru 2 mjeseca sunce bez kise i preko 20 stupnjeva ?
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 18:38   #430
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Kuce ti vrijede za onoliko za koliko ih prodas
Mozes traziti ti koliko hoces, ali dobijes realnu cijenu
Posto nije kuca s 7 apartmana za najam onda je i cijena manja od onog linkanog
Stavi 300 000 pa vidi da li ces dobiti
Eto bude pomorac neki si uzeo, ili neko tko je taman odgulio 5 g. Platforme pa mu ovo nije neka lova
Decko koji radi elektroenergetiku po svijetu za stranu firmu ( 2 mjeseca vani, mjesec u zg) je usparao malo vise za godinu dana, sad se zeni i kupio stan u zg
Rekao jos 2 g. Maksimalno pa samo ured

Svjestan sam ja da za tu cijenu nikad je nebi prodao. No u cemu je stos u HR kod brojnih? U Splitu 2009 god. sjedim u jednom kaficu i tako za drugim stolom petorica splicana u 40 godinama pricaju kako kad HR bude dio EU, kako ce 2/3 stanova po gradu pokupovati Njemaci. Popio sam ekstra stvari samo da im cujem pricu do kraja. A raspricali se pravo oko nekretnina. Svaki od nijih je bio ekspert bar po njihovoj prici.

Ljudi na zapadu kupuju putem kredita evt. daju 10 - 20% ucesca u gotovini. U HR su isti Njemacki, Danci, Nizozemci prinudjeni sve platiti u gotovini. I oni koji mogu nece, jer ovdje je poslovna kupuj tudjim novcem.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 19:54   #431
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Svjestan sam ja da za tu cijenu nikad je nebi prodao. No u cemu je stos u HR kod brojnih? U Splitu 2009 god. sjedim u jednom kaficu i tako za drugim stolom petorica splicana u 40 godinama pricaju kako kad HR bude dio EU, kako ce 2/3 stanova po gradu pokupovati Njemaci. Popio sam ekstra stvari samo da im cujem pricu do kraja. A raspricali se pravo oko nekretnina. Svaki od nijih je bio ekspert bar po njihovoj prici.

Ljudi na zapadu kupuju putem kredita evt. daju 10 - 20% ucesca u gotovini. U HR su isti Njemacki, Danci, Nizozemci prinudjeni sve platiti u gotovini. I oni koji mogu nece, jer ovdje je poslovna kupuj tudjim novcem.
pajdo neznam koji tebe kompleksi muče, a neznam ni tko kupuje, al bome znam da se u splitu proda sve šta se nudi po 3000- 5000 eur. još u gradnji, to ti je tako, filozofirao ti o nekretninama ili ne, tebe nitko ne pita
__________________
Republica Dalmazia-https://it.wikipedia.org/wiki/Dalmati_italiani
Pitralon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 21:16   #432
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
pajdo neznam koji tebe kompleksi muče, a neznam ni tko kupuje, al bome znam da se u splitu proda sve šta se nudi po 3000- 5000 eur. još u gradnji, to ti je tako, filozofirao ti o nekretninama ili ne, tebe nitko ne pita
Koji je tebi, ja ga nemam... mogao bi se osvnut na pricu poznaika koji radi kao agenat nekretnina pa da cujes pricu. Posto cuo poto prodao, pa ti sad izvuci zakljucak.

U svakoj zgradi je nekoliko stanova prodato na fol odnosno filtivno. U biti nije prodato, vec samo zbog kupaca da bi zvucilo atraktivno. Jednostavno kupac nema predglednosti sto je prodato u zgradi sto nije, jer sistema kao na zapadu ne postoji gdje sve online mozes provjeriti. Klasicna prica, ostala jos tri stana, a u biti ostalo jos 10 stanova od 12. Kaze najcesce objasnjenje za ne ocekivano slobodan stan je, rusima ili ukraincima netko umro u porodici i tako su odustali od kupovine i ako su platili kaparu od 20% stana, jer zbog papirologije u drzavama svojim im treba nekoliko mjeseci da srede transakciju novca. U biti pola stanova u zgradi je prazno znatno duze nego sto se prica prodaje. I ono za kupovinu u izgradnji, rekao mi kao u HR (i ako sam znao) brat bratu tesko povjeruje na rijec a ne netko da da 40.000€ unaprijed. Tih indijanaca je malo u HR. Laze on mene lazem ja tebe.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 21:41   #433
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
pajdo neznam koji tebe kompleksi muče, a neznam ni tko kupuje, al bome znam da se u splitu proda sve šta se nudi po 3000- 5000 eur. još u gradnji, to ti je tako, filozofirao ti o nekretninama ili ne, tebe nitko ne pita
Istina ovo za Split...ali Split i Dalmacija su iznimke u Hrvatskoj sta se tice toga.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 21:51   #434
evo npr. novi trstenik, kog zanima nek gugla, 2800-3000, nema više, prodano, bačvice poviše autobusnog kolodvora, 3500- nema više, prodano, meje marasovićeva, siva zgrada sa 4 poprilicno velika stana, 5000, otišlo ko da je mukte, a ima toga još....., meje 3 nove zgrade.....
__________________
Republica Dalmazia-https://it.wikipedia.org/wiki/Dalmati_italiani
Pitralon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 22:06   #435
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
evo npr. novi trstenik, kog zanima nek gugla, 2800-3000, nema više, prodano, bačvice poviše autobusnog kolodvora, 3500- nema više, prodano, meje marasovićeva, siva zgrada sa 4 poprilicno velika stana, 5000, otišlo ko da je mukte, a ima toga još....., meje 3 nove zgrade.....
o čem brabonjaš mali pogled na njuškalo i odmah vidimo da lažeš vrhunski stan u centru Firule 2150e
evo ti na

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/gr...oglas-22760399


evo ti na još jedan

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/sp...oglas-21143476
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 22:25   #436
Sto se mene tice moze u Splitu netko napucati m2 ako hoce i na 75.000kn. Split kao grad i za svoju velicinu je manje atraktivan nego neki troduplo manji grad u Danskoj - govorim iskljucivo poslovno. Zracna luka bez neke povezanosti kroz godinu. Ja cu u po Kopenhagena bolje poslovno proci, i prokaj 2/3 poreza na karju sto ce otici drzavi, na prodaji sladoleda s jednim standom nego od Splita do Dubrovnika da imam 8-10 komada.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 22:31   #437
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
o čem brabonjaš mali pogled na njuškalo i odmah vidimo da lažeš vrhunski stan u centru Firule 2150e
evo ti na

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/gr...oglas-22760399


evo ti na još jedan

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/sp...oglas-21143476
aupičkumaterinu, ko to prodaje moj stan ???
__________________
Republica Dalmazia-https://it.wikipedia.org/wiki/Dalmati_italiani
Pitralon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 22:35   #438
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
pajdo neznam koji tebe kompleksi muče, a neznam ni tko kupuje, al bome znam da se u splitu proda sve šta se nudi po 3000- 5000 eur. još u gradnji, to ti je tako, filozofirao ti o nekretninama ili ne, tebe nitko ne pita
Ja samo znam da se ovdje išlo na veliku cijenu pa je završilo u debaklu:

Prije: http://www.057info.hr/vijesti/2012-1...omasaj-u-zadru
Projekt TIZ-a je najveći urbani promašaj u Zadru

Koncipiran kao elitni kvart, zjapi pust i prazan, nije zaživio, bez urbanističkih rješenja, vrijedan prostor na brzinu je potrošen, stanovi nisu prodani ili u njima nitko ne živi, dok su poslovni prostori djeluju avetinjski kao i javna površina.

i sada:
https://www.antenazadar.hr/clanak/20...tragikomedija/
TIZ-ove zgrade, TIZ-ove ljepotice, ‘ono čudo s bilim griljama’ – kako god posprdno tepali ‘elitnom zadarskom naselju’, proizvodu ljubavi pa mržnje Gortana i Grada Zadra, morate priznati da spomenuto i dan danas ostaje najveća tragikomedija i promašeni projekt u našemu gradu. Na stranu činjenica da vjerojatno (sigurno) ni dan danas svi stanovi nisu prodani, na stranu činjenica da šetnja kroz naselje izaziva jezu zbog arhitekture pustoši, ono što nas sve najviše smeta je nedovršenost i nebriga bilo koga da napravi barem osnovne sanacije onoga što je nedovršeno ostalo prilikom izgradnje tih TIZ-ovih zgrada.

Ali su cijene i dalje paprene: http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-17993029
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 22:44   #439
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja samo znam da se ovdje išlo na veliku cijenu pa je završilo u debaklu:

Prije: http://www.057info.hr/vijesti/2012-1...omasaj-u-zadru
Projekt TIZ-a je najveći urbani promašaj u Zadru

Koncipiran kao elitni kvart, zjapi pust i prazan, nije zaživio, bez urbanističkih rješenja, vrijedan prostor na brzinu je potrošen, stanovi nisu prodani ili u njima nitko ne živi, dok su poslovni prostori djeluju avetinjski kao i javna površina.

i sada:
https://www.antenazadar.hr/clanak/20...tragikomedija/
TIZ-ove zgrade, TIZ-ove ljepotice, ‘ono čudo s bilim griljama’ – kako god posprdno tepali ‘elitnom zadarskom naselju’, proizvodu ljubavi pa mržnje Gortana i Grada Zadra, morate priznati da spomenuto i dan danas ostaje najveća tragikomedija i promašeni projekt u našemu gradu. Na stranu činjenica da vjerojatno (sigurno) ni dan danas svi stanovi nisu prodani, na stranu činjenica da šetnja kroz naselje izaziva jezu zbog arhitekture pustoši, ono što nas sve najviše smeta je nedovršenost i nebriga bilo koga da napravi barem osnovne sanacije onoga što je nedovršeno ostalo prilikom izgradnje tih TIZ-ovih zgrada.

Ali su cijene i dalje paprene: http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-17993029
To je razultat kad drzava dopusti da tko god pozeli moze graditi pa cak i oni koji zele da operu umazani novac. Goli urbicid.

I najbolje od svega, ti koji vode projekat kupe kakvog novinara ili novinarku da objave clanak kako sve skoro prodalo a nisu jos poceli ni pripremama za izgradnju. Kad pricas s graditeljima i brojnim agentima, prodaju se kao ludilo. Dobijes dojam da kupci sve trce jedan preko drugoga, redovi od stotine i stotine metara ispred ureda. Mislim, dobro je kad ljudi lazu sami sebe, ali ne treba lagati ostale tj. nas druge. Zadar niti je prvi niti posljedjni primjer gdje pustih novogradnji gotovo na svakom cosku. Roletne godinu dana spustene. U tom istom Zadru ima brat bratu 500 stanova koji su prazni tj. rijec o novogradnji. Hrpetina neprodanih stanova, nikoga ne zanimaju, a agneti prodaju pricu kao da je svaki stan zadnji i da se 20 ljudi bori za njega.

Ja da sam agenat nekretnina, kad slusam price agenata, u HR ili graditlje tih silnih zgrada po tim cijenama m2, ne znam kako oni vec ne, ali ja bi bar tri Pagani Zonde i tri Bugattija ima pred garazom a iz Splita do Zagreba bi privatnim 747 letio - ne znam kako vec nemaju a da sam ja u njihovim cipelama ako nista platio bi Koperfilda da pirpomogne.

Zadnje uređivanje Ambientt : 15.10.2017. at 23:06.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:04   #440
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
To je razultat kad drzava dopusti da tko god pozeli moze graditi pa cak i oni koji zele da operu umazani novac. Goli urbicid.
Zato se ta zgrada od milja zove "lupežica". U njoj su brojni tajkuni kupovali stanove do krize 2008. Onda su odustali. A kupovali su ih je su imali višak novaca pa su mislili da je to pametna investicija.

Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post



Moji roditelji imaju dvije kuce u HR koje su nasljedili od svojih roditelja. Jedinci djeca obadvoje bili tako da tu nekog peglanja nije bilo. Renovirane su obavdije. Jedna na moru duga ne tako daleko od Zagreba. Bratski govorim, da obadvije ne vrijede 200.000€ no kad bi gledali tu negu imaginaru trzisnu cijenu obadvije bi trebao prodati za cca. 700.000€ Tko je kupac? Tko u HR tko iz inostranstva? Koliko je realno za prosjecnu HR porodicu da primjerice dobije kredit od 300.000€ i za koliko je realno da isto otplate? Gdje su Njemci koji ce prebaciti na HR racun 300.000€? Da mozda nece njegovateljica iz Bayerna inace Siska, Slavonskog Broda ili Osijeka na rekord ustediti 300.000€ za pet, deset godina rada? Molim vas ljudi. Tko je ciljna grupa? Evo da sutra se oclimo da prodamo kuce u HR, tko je kupac za cca. 300.000€? Kao da svi cekaju na Engleda na bijelom konju da dodje i kupi...

Sutra idem ja i moj rođak na otok. Ja imam spremiti čamac za zimu, a on ide sa kupcem da ovaj još jednom vidi kuću. Neki švabo (40 god) kupuje kuću na otoku. Kuća je ruševina, ali ima prvu ploču i 120 m2 tlocrtne površine i 50 m2 okućnice. Cijene samo 40 000 eura. Švabo je može urediti za 150 000 eura da ima 2 solidna apartmana. Za sebe ili pak najam.
Naši ljudi je nisu htjeli kupiti.
A ima i kuća jednog pok. amerikanca koji je u svoje kameno zdanje uložio preko 300 000 dolara. I sada udovica prodaje za 200 000 $. Ali kupaca nema nigdje. ( prije par godina je prodala skroz novi drveni čamac u pola cijene koliko joj je muž platio )
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.