Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2015., 15:04   #61
Pojam za kraj 19.stoljeca je fin de ciecle. Iako se taj pojam doslovno prevodi kao 'kraj stoljeća'. Čak je u izazovu koji se emitirao 1999 jednom bila rubrika tog naziva i sva su pitanja bila vezana uz kraj 20.st.
Inače nije mi jasno kako se mirko na pitanje i kriketu navukao na ragbi. Pa najmasivniji sport s 15 igrača u polju trebalo bi bit opće poznata stvar!
klaudio is offline  
Old 11.06.2015., 15:29   #62
Quote:
OnajKojiJeDošao kaže: Pogledaj post

Što se tiče četvorke od neki dan, svaka im čast na kolektivnoj hrabrosti, da bar i ja dobijem tolko hrabru ekipu, al čini se da su neki ovdje malo zamijenili hrabrost za znanjem pa očekivali da će 400k biti obranjeno s bar 16-17 bodova u završnoj, a ustvari se radi o jednoj prosječnoj ekipi što se znanja tiče. U prvim minutama su imali 6, 7 i dvaput po 4 odgovora, dok su u dvobojima imali podosta sreće, jer su gotovo sve što nisu znali sretno naboli (otprilike su isti broj pitanja znali i naboli - po mom sudu prvi igrač 3:3, Darinka 4:2, treći 2:4, četvrti 4:2, al još je imao dodatne sreće, jer nije točno odgovorio 3, a i Morana je tu lošije odigrala pa se provukao), što je sasvim u redu, jer sreća prati hrabre, a u završnoj su baš podbacili, a uz to i spori bili i taktički loše odigrali (očito je dogovor bio "ako misliš da znaš, prijavi se"). Da su točno odgovorili na bar 3 od 5 zicera koje su fulali, bili bi vrlo blizu pobjedi, a ni ostala pitanja nisu bila tako strašno teška...
Slažem se u potpunosti.
__________________
Si iniquitates observaveris, Domine, Domine, quis sustinebit?
De Profundis is offline  
Old 11.06.2015., 17:43   #63
Quote:
OnajKojiJeDošao kaže: Pogledaj post
Kako se zove sonet, koji nakon dviju katrena i dviju tercina na kraju ima još jedan stih? Ona lažni, oni lirski...
A odgovor je "sonet s repom".Meni osobno je ovo najteže pitanje u oba dva seta.

Preterit nije uopće težak(za nekog tko pozna jezik),ja se nisam sjetio na vrijeme,ali ako bi dulje razmišljao vjeorjatno bi.
prac1X2 is offline  
Old 11.06.2015., 18:11   #64
Ajzak Ezimov, kaže Tarik...
__________________
...marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek...
OnajKojiJeDošao is offline  
Old 11.06.2015., 18:25   #65
Kako je lik lijepo spustio Tariku za pametovanje oko rijeći Sali.
morpheous is offline  
Old 11.06.2015., 18:27   #66
Propustio sam to. Prepričaj.
__________________
...marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek...
OnajKojiJeDošao is offline  
Old 11.06.2015., 18:30   #67
Tarik je počeo liku pametovati oko deklinacije rijeći Sali a ni sam nije siguran, a lik dolazi iz tog mjesta. Lik je Tariku i dao primjer, a Tarik je rekao da mu baš i nije neki primjer. Na to je lik mrtav hladan odbrusio "vi ćete sigurno naći bolji tijekom emisije".
morpheous is offline  
Old 11.06.2015., 18:32   #68
Quote:
OnajKojiJeDošao kaže: Pogledaj post
Ajzak Ezimov, kaže Tarik...
I Erika Džong
KLCCLK is offline  
Old 11.06.2015., 18:39   #69
Quote:
morpheous kaže: Pogledaj post
Tarik je počeo liku pametovati oko deklinacije rijeći Sali a ni sam nije siguran, a lik dolazi iz tog mjesta. Lik je Tariku i dao primjer, a Tarik je rekao da mu baš i nije neki primjer. Na to je lik mrtav hladan odbrusio "vi ćete sigurno naći bolji tijekom emisije".
I pretpostavio sam da ne zna da se radi o množini
Ja sam to davno naučio od egerkea
__________________
...marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek...
OnajKojiJeDošao is offline  
Old 11.06.2015., 18:57   #70
Ova zavrsna potjera je prava tragedija i jos nalete na katastrofalnu Moranu pa se provuku
AndrejX is offline  
Old 11.06.2015., 18:58   #71
Al baš. Baš bi bilo lijepo da ih je stigla, pa nek plaču za dva-tri zicera koje im je servirala, a oni ih nisu iskoristili...
__________________
...marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek...
OnajKojiJeDošao is offline  
Old 11.06.2015., 19:01   #72
Što Zemunac kaže na završnu potjeru od 11.6.2015.?

Znači...strašno!
jacknapier is offline  
Old 11.06.2015., 19:02   #73
Homer i pita od jabuka

Grozno. Presmiješna završna.

Btw jel to onaj tip odgovorio Jusith Reisman na pitanje o Kinseyu
Nešto mi nije ostalo ono pitanje s Madagaskarom u glavi, mislila sam da pitaju 'koliko samoglasnika ima u nazivu najveće otočne države', a ovaj odgovori 'A' i kaže glavni grad
Inconnu is offline  
Old 11.06.2015., 19:11   #74
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Homer i pita od jabuka
citat člana ekipe"a ima on i onu Dafi pivu,al' to nije slastica" Ja umro
prac1X2 is offline  
Old 11.06.2015., 19:28   #75
Quote:
morpheous kaže: Pogledaj post
Tarik je počeo liku pametovati oko deklinacije rijeći Sali a ni sam nije siguran, a lik dolazi iz tog mjesta. Lik je Tariku i dao primjer, a Tarik je rekao da mu baš i nije neki primjer. Na to je lik mrtav hladan odbrusio "vi ćete sigurno naći bolji tijekom emisije".
Pa baš i nije bio neki primjer, naveo je Vinkovce (također množina), a bogme se ne veli iz Vinkovci
tripapet is offline  
Old 11.06.2015., 19:35   #76
Quote:
tripapet kaže: Pogledaj post
Pa baš i nije bio neki primjer, naveo je Vinkovce (također množina), a bogme se ne veli iz Vinkovci
Kako ko i kako di.
__________________
...marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek...
OnajKojiJeDošao is offline  
Old 11.06.2015., 19:43   #77
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Homer i pita od jabuka

Grozno. Presmiješna završna.

Btw jel to onaj tip odgovorio Jusith Reisman na pitanje o Kinseyu
Nešto mi nije ostalo ono pitanje s Madagaskarom u glavi, mislila sam da pitaju 'koliko samoglasnika ima u nazivu najveće otočne države', a ovaj odgovori 'A' i kaže glavni grad
Nije, bilo je nešto tipa "Koji samoglasnik se čak četiri puta pojavljuje u imenu najveće afričke otočne države i njenog glavnog grada"
KLCCLK is offline  
Old 11.06.2015., 21:24   #78
Quote:
OnajKojiJeDošao kaže: Pogledaj post
I pretpostavio sam da ne zna da se radi o množini
Ja sam to davno naučio od egerkea
Tu se Tarik malo žešće pravio glup jer ga je već jedan prijašnji natjecatelj iz Tučepi (što je isto kao Sali) upozorio da se to deklinira kao noć, noći.
__________________
Si iniquitates observaveris, Domine, Domine, quis sustinebit?
De Profundis is offline  
Old 11.06.2015., 22:45   #79
Deklinacija imena naselja Kali i Sali iz prošlotjedne epizode.
__________________
my common sense is tingling...
juggalo is offline  
Old 11.06.2015., 23:59   #80
To je isto kao kad debili kažu i napišu 'protiv karpatyja iz lviva'
klaudio is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.