Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Pet najboljih pjesama Al Greena moglo bi biti:
Back Up Train 0 0%
Tired of Being Alone 2 25.00%
I Can't Get Next to You 0 0%
Let's Stay Together 6 75.00%
How Can You Mend a Broken Heart? 4 50.00%
I've Never Found a Girl (Who Loves Me Like You Do) 0 0%
Love and Happiness 3 37.50%
I'm Still in Love with You 0 0%
Look What You Done for Me 0 0%
Simply Beautiful 1 12.50%
I'm Glad You're Mine 0 0%
For the Good Times 1 12.50%
What a Wonderful Thing Love Is 0 0%
Here I Am (Come and Take Me) 5 62.50%
Call Me (Come Back Home) 1 12.50%
You Ought to Be with Me 1 12.50%
Funny How Time Slips Away 3 37.50%
Have You Been Making Out O.K. 1 12.50%
Let's Get Married 0 0%
Livin' for You 0 0%
Take Me to the River 6 75.00%
Sha-La-La (Make Me Happy) 0 0%
God Blessed Our Love 0 0%
L-O-V-E (Love) 0 0%
I Wish You Were Here 1 12.50%
Full of Fire 1 12.50%
Belle 1 12.50%
People Get Ready 2 25.00%
Everything's Gonna be Alright 1 12.50%
Perfect to Me 0 0%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2017., 23:35   #2181
tri za vremensku kapsulu

What a Wonderful World
Blueberry Hill
Dream a Little Dream of Me
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 23:38   #2182
Tjedan s glazbenim legendama: PET SHOP BOYS

PET SHOP BOYS


"Inventive British duo who conquered commercial
and critical terrain with an unerring flair for lush,
dance-oriented pop."
allmusic

Osnovani 1981. godine u Londonu

Albumi:
Please (1986) UK 3; US 7
Actually (1987) UK 2; US 25
Introspective (1988) UK 2; US 34
Behaviour. (1990) UK 2; US 45
Very (1993) UK 1; US 20
Bilingual (1996) UK 4; US 39
Nightlife (1999) UK 7; US 84
Release (2002) UK 7; US 73
Fundamental (2006) UK 5; US 100
Yes (2009) UK 4; US 32
Elysium (2012) UK 9; US 44
Electric (2013) UK 3; US 26
Super (2016) UK 3; US 58

Članovi: Neil Tennant, Chris Lowe

Žanr: Dance-Pop, Synthpop, Electropop, Electronic, House

video stream
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 01:02   #2183
odlična grupa i zanimljivi spotovi, heart je snimljen u nekom našem dvorcu kolik se sjećam. puno sam ih slušala, sve su mi pjesme dobre, ne znam uopće za sto bi glasala

https://www.youtube.com/watch?v=-OLocm8AVMM
Pet Shop Boys - This Must Be The Place I've Waited Years To Leave

Zadnje uređivanje arenx : 28.03.2017. at 01:16.
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 01:19   #2184
Jedno brzinsko glasanje od mene ovaj put jer sam ih čak podosta slušao u prošlom životu, no sada mi to ne bi palo na pamet.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 02:27   #2185
bljuberi hil
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 03:49   #2186
Dao svoje glasove za 5 pjesama, od kojih jedna naravno nije "Always on my mind", ta njihova obrada je toliko mi antipaticna, ne volim je! OK band nekad bili, danas ih se i ne sjetim puno, nisam nikad bio neki veliki fan.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 19:24   #2187
Lista je sastavljena kao čista kolekcija singlova, što je bilo za očekivati, medjutim PSB su, barem u ranijog stvaralačkog fazi, bili puno više od toga.


The Theatre ili Dreaming Of The Queen sa albuma Very iz 1993.g., a pogotovo kompletan album Behaviour iz 1990.g., koji je čisto remek - djelo, zasluzuju da budu zastupljeni, barem sa jednom od ovih doljenavedenih klasika:

This Must Be The Place I Waited Years To Leave, Only The Wind ili My October Symphony

Svakako treba spomenuti da su PSB autori pjesama i za druge izvodjace, tako da klasik kao I`m Not Scared posebno impresionira u njihovoj verziji.
Isto vrijedi i za Losing My Mind, napisan za Lizu Minelli, sa njenog albuma Results iz 1989.g.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 22:13   #2188
Kakva slučajnost da sam baš za vikend preslušavao Pet Shop Boyse.
I to nije nikakav eksces budući da im se često vraćam ima sigurno već više od dve decenije. Album koji je obeležio moj glazbeni put i malo me odvukao od tvrdog rokerskog miljea bio je Behaviour. Melanholična synth pop bravura mnogih balada kao da je korespondirala sa tadašnjom situacijom koja se odigravala na ovim prostorima. Neverovatno, mislim da sam ga preslušao više od stotinu puta i uvek me iznova prodrma nabojem različitih emocija bilo da su to setni momenti ili, pak, katarzična osećanja, jednostavno nikad ne ostajem ravnodušan.

Šteta što su kasnije postali pretežno komercijalan bend koji nema mnogo zajedničkog sa ranim albumima i singlovima, pa čak i sa pesmama koji su bile izbačene sa pomenutih albuma a koji su nosili u sebi ISKRENU EMOCIJU.
Skoro sam saglasan u svemu sa kolegom Kvartom oko PSB, kao nikad ranije.

Kao što pomenuh, preslušavao sam prethodni vikend singlove i neke albume PSB i u podsvesti sam već imao sužen izbor od 5 do 6 numera za koje bih glasao hipotetički u nekoj skorijij budućnosti kod Dileta i žalim što tri nisu na listi.

King's Cross pure perfection
Violence da se našao na Behaviour doprineo bi potpunom ugođaju možda najboljeg alnbuma ikad.
Oktobar je počinje sezona kiša, Dile ako se za neku stvar može reći da se približava nebeskoj temi, hm...bila bi to pomenuta koju je i kolega Kvart uvrstio među probrane.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 23:42   #2189
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Lista je sastavljena kao čista kolekcija singlova, što je bilo za očekivati, medjutim PSB su, barem u ranijog stvaralačkog fazi, bili puno više od toga.
dajde složi trideset pjesama koje bi trebale ući u anketu, ali objektivno, ne po svom ukusu, jer ni se nikad ne vodim svojim ukusom, eventualno kod rubnih pjesama koje su blizu upadanja ili ispadanja ubacim koja mi je draža, pa tako npr. Liberation umjesto Did You See Me Coming. nastoj obuhvatiti cjelokupnu karijeru. baš me zanima.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 00:47   #2190
PSB su nekad (davno) bili "point of relevance" za brojne aspiring electronic music artiste koji su tek počinjali svoje karijere i gledali su u njih kao svoja mala "bozanstva".
Na zalost, to već odavno više nije slučaj.

Ja cu ti bez problema sloziti svoj Top-30 (ako bas hoces), ali mislim da je ovdje stvar pitanja kako se postaviti prema njihovoj kompletnoj karijeri do dana današnjeg - 2017.g.
Ja, sada, odgovorno tvrdim da, barem iz moje perspektive, oni nisu više snimili punokrvni kvalitetan elektro-pop album nakon Very iz 1993.g. Dakle, od onda je proslo vec 24 godine.
Release iz 2001.g. je bio vrlo zanimljiv jer je bio acoustic-based i samim tim poprilican odmah od njihovog uobicajenog izracaja - ja bih rekao i vrlo uspjesan.
OST za Eisensteinov Battleship Potemkin iz 2005.g. je vrlo vrijedno i ambiciozno ostvarenje za njihov opus i kao takvo zasluzuje svaku pohvalu.
Kao i DM, i oni su se, generalno rečeno, nakon sredine 90-tih poprilično pogubili.

Vrhunski singlovi, koji su od 1984.g. praktički svake godine njihov zaštitni znak su nakon 1993.g. i albuma Very jednostavno presušili.
You Only Tell Me You Love Me When Youre Drunk iz 1999.g. je rijetka iznimka koja se ističe onim atributima koji su iz nekad u danima najveće slave krasili.
A to je itekako puno premalo - od tada do danas.

U svjetlu toga, zasto se uopce doticati svih tih izdanja u sastavljanju liste?
Čisto zato da bi svaki album, bez obzira koliko inferiorne kvalitete bio u odnosu na njihove "glory days", bio zastupljen ?
Radije staviti koju temu više sa remek-djela, kao sto je univerzalno smatran Behaviour......barem IMHO.

Mozemo, pak, pogledati priču s druge strane....
Recimo, za nekog fana elektronike tko je 2006.g. imao recimo 16.g. i tko tek otkriva glazbu u svojem zivotu - jedan "Fundamental" moze biti vrh vrhova, i moze mu se činiti da iz njegove perspektive u današnjem glazbenom svijetu ne postoji ništa bolje .... dok, naravno ne dobije priliku čuti starije stvari......na početak njihove karijere i presluša rane radove .....a posebno da obrati paznju kako je nekad zvučala rana elektronska glazbe da dobije " the big picture "......

Inace, za svakog ambicioznog fana PSB-a za svaku preporuku je kompilacija "Alternative" sa b-stranama iz 1995.g.
Izuzetno velik broj natprosječno kvalitetnih stvari na ovoj kompilaciji govori samo u prilog tome koliko je to nekad bio vrhunski band.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:11   #2191
kakav je to blentravi mix nakeljen za What Have I Done To Deserve?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:26   #2192
kad su pustili prvi put west end girls na MTV znao sam da će ovi momci postati najjači elektro duet na svijetu. i tako i bijaše.
meni se najviše sviđa senzibilnost i suptilnost u njihovoj izvedbi a i u pjesmama. i ritmičnost.
a što se tiče ponašanja na sceni i van nje oni su pojam i primjer kako se treba ponašati.

LEGENDE AJNC A KATEGORIJE
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:35   #2193
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
kakav je to blentravi mix nakeljen za What Have I Done To Deserve?
Kod mene su ti mixevi bili veliki promašaji. Disko verzije, dance verzije i ko zna još kakve su pomalo gušile mnoge odlične pesme Pet Shop Boysa.

jedina prava sa Dusty Springfield
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 23:15   #2194
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Kod mene su ti mixevi bili veliki promašaji. Disko verzije, dance verzije i ko zna još kakve su pomalo gušile mnoge odlične pesme Pet Shop Boysa.

jedina prava sa Dusty Springfield
eo prave verzije i spota ove fantastične pjesme, i spot je mrak

pet-shop-boys-what-have-i-done_music

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 23:40   #2195
ja volim neilov glas dolaze u zadar :klap:

http://www.monitor.hr/clanci/pet-sho...lovoza/166079/
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 09:36   #2196
Bend koji nikad neću aktivno slušati, ali koji mi ne smeta kad naletim na njih. Imaju nekoliko jako dobrih pjesama, ali me njhov žanr općenito ne privlači previše. Ipak, cijenim ih zbog dugotrajne karijere i utjecaja. Glasovah za West End Girls, It's a Sin, Heart, Go West i Left to My Own Devices.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 16:24   #2197
OK su mi Pet Shop Boys. Nije tip glazbe koji inače slušam, ali mogu ih poslušati, nisu mi mrski. Početak karijere im je bio mega uspješan, tu su štancali hit za hitom. Kasnije su pomalo izgubili žicu. Ali uspjeli su se održati do danas što i baš i nije tipično za izvođače elktronske/dance glazbe koji najčešće bljesnu i onda nestanu. Zanimljiv mi je glas Tennanta, nekako mekan, baršunast. Vrlo specifičan, uvijk ga je lako prepoznati.

Glasovi:
West End Girls - sad čitam o pjesmi, zanimljivo mi je da je inspirirana s The Mesage od Grandmaster Flash. Ima tu socijalnu/klasnu notu u sebi što je neobično za elektronsku muziku.
Suburbia - i opet jedna pjesma sa socijalnim motivom.
What Have I Done to Deserve This? - krasna melodija, uz pomoć Dusty Spriengfield.
Domino Dancing - čudi me što je imala samo jedan glas prije mene, a i na top listama je prošla nešto slabije nego prijašnji hitovi PSB. Nije mi baš jasno zašto? Zarazna melodija sa zgodnom curom u spotu. What's not to like?
Being Boring - za ovu me još više čudi da je imala samo jedan glas. Možda i njihova najljepša pjesma. Ako se Axl Rose i Trent Reznor slažu s tim, nema se tome što dodati.

Quote:
After the Los Angeles show in March, 1991, Axl Rose of Guns ‘N Roses came backstage and said the show was “gorgeous,” despite his favourite song of theirs, Being boring, hasn’t been played. The Pet Shop Boys versus America book gives us more insight:
They prepare to meet the gathering in the hospitality area. (...) Outside—to the sound of Erasure, which is someone’s idea of suitable music for Pet Shop Boys party—they walk straight into Axl Rose, who turns out to be unfailingly friendly and sweet. They had assumed that he couldn’t have known much about them, but the first thing he says is, “Gorgeous show—why didn’t you do Being boring?”

He proceeds to rave about the show—“that was so cool, My October symphony, when they don’t ever sing”—and says that liking them is becoming a shared secret in his world. “I phoned up the singer of Nine Inch Nails and I said, ‘What’s that you’re listening to?’ and he said, ‘Oh, er, it’s the Pet Shop Boys.’” He tells me he plays Behaviour in the car and his friends say, “What are you trying to make me like now...?” Then he tells me that there’s something in common between My October symphony and this song he’s struggling with in the studio at the moment, a song called November rain. But his favourite song on Behaviour is Being boring. “That bit about the seventies and the nineties. I can certainly relate to that, because I left home too...”
http://www.10yearsofbeingboring.com/live/trivia/






Evo dvije gitarske obrade Being Boring. Odlično zvuči i ovako ogoljena.
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 22:27   #2198
Kolega Bask, za nekog ko nije toliki fan Pet Shop Boysa imaš sjajno zapažanje o ponajboljim pesmama. Izuzev Domino Dancing, glasao sam za tri pesme a četvrta sa tvoje liste What Have I Done to Deserve This je ispala u poslednjem trenutku od "Jealousy" jer sam hteo da naglasim koliko volim album Behaviour, a ujedno da izrazim žaljenje zbog izostanka "My October symphony" i "This must be the place I waited years to leave" (koja mi sad u ovom trenutku deluje adekvatno ).
Neverovatno si me obradovao ovom informacijom vezano za Axl Rosea i spoznajom da je i on obožavalac pesme Being Boring sa albuma Behaviour, Shared secret in the world, tako bih i sam opisao svoje iskustvo sa tim albumom i pomenutom pesmom. U to vreme početkom devedesetih dva albuma sam obožavao do besvesti, jedan je pomenuti od PSB, a drugi je, surprise, od Guns N Roses "Use Your Illusion II". Možeš sada zamisliti koliko je ova tek otkrivena vest dobila svoj retroaktivni smisao.
Mislio sam da slušanje ta dva benda nikako nije kompatibilno i da sam verovatno jedini fan oba benda i njihovih tada aktuelnih albuma. Hvala!

Spot za Being Boring je bio emitovan dnevno bar dva tri puta i prosto sam ga povezao sa pesmom kao celinom. Ta buržujska zabava u kome su dvojac Neil Tennant i Chris Lowe delovali kao slučajni prolaznici, kao neko ko se ne uklapa u taj svet ali spot, a posebno tekst pesme su govorili o odrastanju i neostvarenim ciljevima kojim smo težili kad smo bili mlađi. Sjajno je kako si detektovao tu savršenu pesmu.


Btw, jednom sam napisao da je delimično pesma Suburbia uticala na ime mog nicka na forumu.
Da pojasnim ponovo, u to vreme kad sam se registrovao ovde bio sam pod jakim utiscima filma koji je bio glavni motiv nastanka pesme. To je anarhistički film Penelope Spheeris Suburbia (1983) ,preporučujem tebi i svima da ga obavezno pogledaju, mislim da će ti tekst pesme tada biti potpuno razumljiv. Igraju naturščici a pojavljuju se i mnogi bendovi sa tadašnje LA underground punk scene. Između ostalih, Flea iz RHCP je otkriven na neki način u tom filmu, doduše kao glumac.
Kasnije je režiserka postala komercijalnija od Wayne's World i nekako napravila otklon od početnih ideala, zvuči li poznato?
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 22:24   #2199
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Spot za Being Boring je bio emitovan dnevno bar dva tri puta i prosto sam ga povezao sa pesmom kao celinom. Ta buržujska zabava u kome su dvojac Neil Tennant i Chris Lowe delovali kao slučajni prolaznici, kao neko ko se ne uklapa u taj svet ali spot, a posebno tekst pesme su govorili o odrastanju i neostvarenim ciljevima kojim smo težili kad smo bili mlađi. Sjajno je kako si detektovao tu savršenu pesmu.
Eto, drago mi je da sam pomogao. Imam i ja ponekad pokoji lucidan trenutak, mada više slučajno nego namjerno. Malo sam čitao o Being Boring i sasvim slučajno sam naletio na taj podatak o Axl Roseu, nisam ni ja za to znao.

Kad smo kod slučajnih lucidnih trenutaka, imao sam još jedan. Tražio sam neki dobar cover od Domino Dancing i nisam ništa našao. Ali našao sam nešto još puno bolje. Bend iz Šri Lanke po imenu Apple Green koji je radio obrade hitova iz 80-ih. Ovo je zlato

Domino Dancing

Don't You Forget About Me

Footloose

Girl You Know It's True

Isprike na malom skretanju s teme, ali nadam se da će i Apple Green dobiti svoji 5 minuta na ovoj temi
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 22:33   #2200
Quote:
Bask kaže: Pogledaj post
.... Ali našao sam nešto još puno bolje. Bend iz Šri Lanke po imenu Apple Green koji je radio obrade hitova iz 80-ih. Ovo je zlato

Isprike na malom skretanju s teme, ali nadam se da će i Apple Green ...

I onda odes na temu Glazbene preporuke i tamo se raspises o njima do mile volje i podijelis s nama svoje glazbeno odusevljenje...
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.