Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2010., 17:46   #461
Quote:
Lightning kaže: Pogledaj post
O evoluciji
Gledao sam ovaj serijal, kojeg drzi jedan srbin, doktor, geolog, i šta sve nije
Znaci, nije tipičan kreacionisticki video , ima nekih stvarno zanimljivih stvari. Ako vam je do istine, preporucam da pogledate.
Isto kao sto sam ja gledao i citao evolucionisticke sadrzaje, mozete i vi ovo.....
Prije nego pogledam... Jesi li spreman braniti stavove iznesene u tom videu i odgovarati na pitanja koja ću postaviti?
HrvatskiAteist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 17:52   #462
Quote:
HrvatskiAteist kaže: Pogledaj post
Prije nego pogledam... Jesi li spreman braniti stavove iznesene u tom videu i odgovarati na pitanja koja ću postaviti?
Ovo me podsjeća na okršaj kod OK-korala,još samo da vidimo ko je ko!
Nego može li se pomoći bratu u nevolji?
Jer to nam je dužnost i moralna obaveza!

Nigdje niko ne reće ništa u odbranu,sve kontra gard,pa evo da se ja javim!
Izvoli pucaj H.A.
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 17:54   #463
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Ovo me podsjeća na okršaj kod OK-korala,još samo da vidimo ko je ko!
Nego može li se pomoći bratu u nevolji?
Jer to nam je dužnost i moralna obaveza!

Nigdje niko ne reće ništa u odbranu,sve kontra gard,pa evo da se ja javim!
Izvoli pucaj H.A.
Pogledat ću, pa se javim.
HrvatskiAteist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 17:58   #464
De mi pojasni kako je civilizacija Maja prije cca 2500 godina mogla imati figurice dinosaurusa
Znaci, to nisu onako neke bezze mitoloske, nego su figurice bile poprilicno tacna umanjena verzija nekoliko vrsta dinosaura ...
Lightning is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 17:58   #465
Quote:
HrvatskiAteist kaže: Pogledaj post
Pogledat ću, pa se javim.
OK-ej!
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 18:26   #466
Quote:
Lightning kaže: Pogledaj post
De mi pojasni kako je civilizacija Maja prije cca 2500 godina mogla imati figurice dinosaurusa
Znaci, to nisu onako neke bezze mitoloske, nego su figurice bile poprilicno tacna umanjena verzija nekoliko vrsta dinosaura ...
Odakle taj podatak?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 18:33   #467
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Izvoli pucaj H.A.
Ok, evo na početku drugog dijela sam shvatio da zapravo nemam što reći. Tip je muljator i manipulator.

Kaže: "Da vidimo kako su nastali dinosauri po darvinističkoj teoriji: Bilo je kozmičko jaje, pa onda velika eksplozija, (big bang), pa dva oblaka, jedan vodik drugi kisik......." . Kakve veze ima Darwin s big bangom.....

Mislio sam da je berem sofisticirani lažac, a on uopće ne govori o evoluciji nego izmišlja gluposti.
Pozdrav....

EDIT: Kaže:" Nije isto sejete li luk i pri tom verujete u darvinizam i sejete li luk i ne verujete u darvinizam!" WTF?!

Zadnje uređivanje HrvatskiAteist : 23.03.2010. at 18:40.
HrvatskiAteist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 19:40   #468
Quote:
Lightning kaže: Pogledaj post
De mi pojasni kako je civilizacija Maja prije cca 2500 godina mogla imati figurice dinosaurusa
Znaci, to nisu onako neke bezze mitoloske, nego su figurice bile poprilicno tacna umanjena verzija nekoliko vrsta dinosaura ...
Vrlo naivni su povjerovali u te figurice. Podvala bez ikakve arheološke vrijednosti.

Ti misliš da te krivotvorine dokazuju da su dinosauri postojali zajedno s ljudima? Da su razliku od 65 milijuna godina izmislili bezbožni ateistički znanstvenici?
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 19:50   #469
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Ti misliš da te krivotvorine dokazuju da su dinosauri postojali zajedno s ljudima?


Ovdje je jedan dokumentarac o suživotu ljudi i dinosaura.
HrvatskiAteist is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 00:37   #470
Quote:
Lightning kaže: Pogledaj post
De mi pojasni kako je civilizacija Maja prije cca 2500 godina mogla imati figurice dinosaurusa
Znaci, to nisu onako neke bezze mitoloske, nego su figurice bile poprilicno tacna umanjena verzija nekoliko vrsta dinosaura ...
Vjerovatno su ih naslijedili, s koljena na koljeno od svojih predaka!
To su sigurno strašili djecu sa njima,ono ko je neposlušan dobije dinu!!!

Selam!
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 02:00   #471
Ono sto evolucionisti previdjaju jeste da covjek nije samo objekt evolucije , vec i njen subjekt, tj. danas covjek svojim mocima i znanjima direktno mijenja tok evolucije, te iste koja ga je po misljenju evolucionista izrodila.
Kad se sve to tako gleda , covjek ne vise kao objekt evolucije, vec njen subjekt, onda se moze doci do zanimljivih zapazanja koja se ne uklapaju bashka u linearnu evoluciju o kojoj se stalno prica(a zanemaruje se ovo drugo jako bitno zapazanje, paradoksalno zar ne evolucionisti vide covjeka kao objekta evolucije , sluze se i znanstvenim pokricima za tu teoriju, a nikako da primjete da je covjek istoobno subjekt evolucije , tj da joj on sam mijenja svjesno tok).
Bostan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 02:09   #472
isti paradoks je u ovom, kada naucnici proucavaju svemir ustanovljuju neke pravilnosti i zakonitosti (formule i odnose), i onda se oni nazivaju pametnima (inteligentnima), no ono u cemu je zakon 8dakle svemir) ne nazivaju inteligentnim, vec 'slucajem'.
Bostan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 04:59   #473
Quote:
Bostan kaže: Pogledaj post
Ono sto evolucionisti previdjaju jeste da covjek nije samo objekt evolucije , vec i njen subjekt, tj. danas covjek svojim mocima i znanjima direktno mijenja tok evolucije, te iste koja ga je po misljenju evolucionista izrodila.
Kad se sve to tako gleda , covjek ne vise kao objekt evolucije, vec njen subjekt, onda se moze doci do zanimljivih zapazanja koja se ne uklapaju bashka u linearnu evoluciju o kojoj se stalno prica(a zanemaruje se ovo drugo jako bitno zapazanje, paradoksalno zar ne evolucionisti vide covjeka kao objekta evolucije , sluze se i znanstvenim pokricima za tu teoriju, a nikako da primjete da je covjek istoobno subjekt evolucije , tj da joj on sam mijenja svjesno tok).
Fakat ne te ne pratim. Želiš reči da čovjek nebi trebao moči utjecati na tojek evolucije živih bića na Zemlji ako se sam razvio evolucijom, ili sam nešto krivo skužio?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 05:16   #474
Quote:
Bostan kaže: Pogledaj post
isti paradoks je u ovom, kada naucnici proucavaju svemir ustanovljuju neke pravilnosti i zakonitosti (formule i odnose), i onda se oni nazivaju pametnima (inteligentnima), no ono u cemu je zakon 8dakle svemir) ne nazivaju inteligentnim, vec 'slucajem'.
Well.. i moje računalo se ponaša (obično) po nekim zakonitostima. Znači li to da je moje računalo inteligentno ili što?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 06:41   #475
Quote:
HrvatskiAteist kaže: Pogledaj post
Ovdje je jedan dokumentarac o suživotu ljudi i dinosaura.
Hvala Bogu, nešto ozbiljnije od Petrovićevih ubleha.

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Well.. i moje računalo se ponaša (obično) po nekim zakonitostima. Znači li to da je moje računalo inteligentno ili što?
Ne znači da je računalo inteligentno.
Ali nesumnjivo je da ono jeste produkt inteligencije. Neinteligentno bi bilo reć da nije.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 08:57   #476
Quote:
Bostan kaže: Pogledaj post
Ono sto evolucionisti previdjaju jeste da covjek nije samo objekt evolucije , vec i njen subjekt, tj. danas covjek svojim mocima i znanjima direktno mijenja tok evolucije, te iste koja ga je po misljenju evolucionista izrodila.
Kad se sve to tako gleda , covjek ne vise kao objekt evolucije, vec njen subjekt, onda se moze doci do zanimljivih zapazanja koja se ne uklapaju bashka u linearnu evoluciju o kojoj se stalno prica(a zanemaruje se ovo drugo jako bitno zapazanje, paradoksalno zar ne evolucionisti vide covjeka kao objekta evolucije , sluze se i znanstvenim pokricima za tu teoriju, a nikako da primjete da je covjek istoobno subjekt evolucije , tj da joj on sam mijenja svjesno tok).

Otkrio si toplu vodu. "Evolucionisti" su itekako svjesni domestikacije primjerice. "Evolucionisti" su ti koji rade pokuse u laboratoriju.

Na ovoj temi smo vec x puta rekli da evolucija djeluje na sva živa bića, uključujući i na čovjeka.

Ti si taj koji je nesvjestan što evolucija zaista je.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 10:05   #477
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Well.. i moje računalo se ponaša (obično) po nekim zakonitostima. Znači li to da je moje računalo inteligentno ili što?
Ne znaci ali znaci da nije nastalo slucajno, tj znaci da je plod necije inteligencije, koja je opet te zakonitosti pronasla iz svemira(opet nuzno dolazimo do toga da je univerzum itekako inteligentan ako ga gledas kao subjekt , tj ako ga se gleda kao sto ti gledas komjuter-objekt, da je plod inteligencije).

Zadnje uređivanje Bostan : 24.03.2010. at 10:15.
Bostan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 10:12   #478
Quote:
PitajTatu kaže: Pogledaj post
Otkrio si toplu vodu. "Evolucionisti" su itekako svjesni domestikacije primjerice. "Evolucionisti" su ti koji rade pokuse u laboratoriju.

Na ovoj temi smo vec x puta rekli da evolucija djeluje na sva živa bića, uključujući i na čovjeka.

Ti si taj koji je nesvjestan što evolucija zaista je.
Opet ne shvatas sto se htjelo reci, rad u labaratoriju je takodje plod znanja i inteligencije, koja postaje subjekt evolucije (utjece na nju) a ne samo objekt.
Ovo ne mozes poreci sve i da hoces , npr. otkuda samo covjeku tolika radoznalost za spoznajom odakle potice, zivotinje npr (koje se po evoluciji ispod covjeka) ovo uopce ne interesuje.
Bostan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 10:35   #479
Quote:
Lightning kaže: Pogledaj post
De mi pojasni kako je civilizacija Maja prije cca 2500 godina mogla imati figurice dinosaurusa
Znaci, to nisu onako neke bezze mitoloske, nego su figurice bile poprilicno tacna umanjena verzija nekoliko vrsta dinosaura ...
vjerojatno su i njihove piramide mogle letjeti galaksijom kao one iz faraonskih zvjezdanih vrata al ako i nisu onda su ziher stajale na mjestu poput wellsove vremenske mašine i putovale samo kroz vrijeme, možda u budućnost al sasvim sigurno bar 65 milja godina u prošlost.

to je ujedno i najvjerojatniji odgovor na "nestanak" maja iz južnih dijelova carstva krajem prvog tisućljeća naše ere.
naime, neki svećenik je očigledno zeznuo stvar i pri nekom prazniku masovno ih preselio u prošlost pa otud i oni (još zanimljiviji) nalazi ljudskih alata iz doba dinosaura.

vremenske piramide će se vjerojatno automacki resetirat u 2012g. pa će nam uskoro maye dofurat još puno zanimljivog materijala iz mezoameričkog mezozoika a onda radimo jurski maksimir.

naravno, ako nam se prije ne spusti nebeski jeruzalem il iz neke pećine izroni deđal..

Zadnje uređivanje ursamajor : 24.03.2010. at 11:37.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 11:37   #480
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
vjerojatno su i njihove piramide mogle letjeti galaksijom kao one iz faraonskih zvjezdanih vrata al ako i nisu onda su ziher stajale na mjestu poput wellsove vremenske mašine i putovale samo kroz vrijeme, možda u budućnost al sasvim sigurno bar 65 milja godina u prošlost.

to je ujedno i najvjerojatniji odgovor na "nestanak" maja iz južnih dijelova carstva krajem prvog tisućljeća naše ere.
naime, neki svećenik je očigledno zeznuo stvar i pri nekom prazniku masovno ih preselio u prošlost pa otud i oni (još zanimljiviji) nalazi ljudskih alata iz doba dinosaura.

vremenske piramide će se vjerojatno automacki resetirat u 2012g. pa će nam uskoro maye dofurat još puno zanimljivog materijala iz mezoameričkog mezozoika a onda radimo jurski maksimir.

naravno, ako nam se prije ne spusti nebeski jeruzalem ili iz pećine izroni deđal..
Možda se nije još našao "rani fosil dine",možda su živjeli kroz tisuće godina,pa sada samo još da se nađe taj friš-fosil!Ili ih ima skrivenih u nekim dijelovima zemljine utrobe,gdje su se prilagodili današnjim uslovima,tko zna!?
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.