Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2015., 11:35   #521
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Prvo pročitaj raspravu od početka, pa pametuj.

Stan je sad ubacila u priču, je li ga već naslijedila ili nije, nitko to ne može znati, ali se izvlači i ne ide joj.

Kao što rekoh, 3 stranice iza, pa početak i čitaj.
Pa upravo tamo je napisala da se ne zadužuje, ne ide u minuse, dijeli sa mužem troškove...

A vi zabrijali k'o da je prokockala tri kuće.

A i stalno to naglašavanje da ne mora štedit jer štedi njen muž...
Pa naravno da ne mora. Šta će im tolika štednja, k'o da će živjet milijun godina...
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 11:58   #522
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Jedna besplatna poduka za forum - pročitaj početak rasprave. Rijetko netko tko ima više tisuća postova dođe srati nekome random...
Ali kako ti možeš biti objektivan u vezi tuđih financija?

Violeta sa mužem sjedi za stolom na kojem je određena svota novaca.
Ona tvrdi da si nešto mogu mogu priuštiti, a on tvrdi da ne mogu.
Kako znaš čija je tvrdnja točna?
Kako znaš da li ona tom prilikom neodgovorno troši ili on paranoično štedi?
Koji su tvoji parametri?
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 12:20   #523
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
Ali kako ti možeš biti objektivan u vezi tuđih financija?

Violeta sa mužem sjedi za stolom na kojem je određena svota novaca.
Ona tvrdi da si nešto mogu mogu priuštiti, a on tvrdi da ne mogu.
Kako znaš čija je tvrdnja točna?
Kako znaš da li ona tom prilikom neodgovorno troši ili on paranoično štedi?
Koji su tvoji parametri?
Mi smo ovdje odgovorali na nači na koji je ona pisala. To što je kasnije "ublažavala" početak svog upisa na ovoj temi, to je druga stvar. Da je sve tako napisala, vjerojatno bi i odgovori bili malo blaži. Mislim, pobogu, žena se ovdje osjetila uvrijeđena zato jer je dobivala normalne odgovore, a ne "gu gu što hoćeš da napišemo da ti paše " ...Ne znam, ljudi traže mišljenja, a onda je problem prihvatiti ih. Ne kažem da smo u pravu, moguće da smo i u krivu, ali to je i poanta diskusije.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 12:51   #524
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
Pa upravo tamo je napisala da se ne zadužuje, ne ide u minuse, dijeli sa mužem troškove...

A vi zabrijali k'o da je prokockala tri kuće.

A i stalno to naglašavanje da ne mora štedit jer štedi njen muž...
Pa naravno da ne mora. Šta će im tolika štednja, k'o da će živjet milijun godina...
Sad opet mjenjaš priču, kao i ona u zadnjih par stranica.

Prvo, ona se žali što on svoju plaću ne spizdi kao ona svoju. Hej, je li ti čitaš?

Ne mora, ali se ona žali što njen muž ne radi isto, nego zato što štedi. Pa šta je s takvim mužem? Neka nađe drugog, ako joj ovaj ne paše.

I ona je rekla da on nju koči? U čemu je koči, kad svoje pare spizdi kako hoće, a on njegove ne spizdi, nego eto, nešto i uštedi, da žena može svoje trošit kako je volja i imat sigurnost.

Niti sam ja ovdje neko mjerilo, niti znači da sam u pravu, ali da će mi netko zabranit mišljenje, to može samo sanjat.

Isto tako, vidit ćemo te kako ćeš komentirat kad neki muž bude isto rekao. "Ja bi sve trošio, ali moja žena štedi". Iako je to ravno mom dobitku na lutriji, a ne igram je.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 17:08   #525
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Mi smo ovdje odgovorali na nači na koji je ona pisala. To što je kasnije "ublažavala" početak svog upisa na ovoj temi, to je druga stvar. Da je sve tako napisala, vjerojatno bi i odgovori bili malo blaži. Mislim, pobogu, žena se ovdje osjetila uvrijeđena zato jer je dobivala normalne odgovore, a ne "gu gu što hoćeš da napišemo da ti paše " ...Ne znam, ljudi traže mišljenja, a onda je problem prihvatiti ih. Ne kažem da smo u pravu, moguće da smo i u krivu, ali to je i poanta diskusije.
Nisam pročitala cijelu temu, ali skoro cijelu jesam.

Ono što se ovom temom (a i mnogim drugim forumskim temama) provlači je to da ljudi miješaju pitanje stila i karakter.

Po meni, dilema da li imati odvojene financije ili ne - samo je pitanje stila, organizacije, subjektivno boljeg osjećanja sa određenom kombinacijom.
Ne vidim tu nešto bitno ni presudno.

S druge strane, škrtost, nerazumijevanje, neuvažavanje partnerovih želja, provođenje ekonomskog nasilja nad nezaposlenim ili slabije plaćenim partnerom - to je pitanje karaktera i nema te božje kombinacije koja će te zaštititi od takvog tretmana ako sa takvim čovjekom odlučiš živjeti.

Problem je današnjeg vremena što ljudi premalo gledaju karakter kao nešto jako, presudno i, najčešće, nepromjenjivo.
Previše se vjeruje u nekakve faze, trikove, kompromise...
Ma čovjek kakav je sad, takav će i umrijet.
Ne kaže se bez razloga 'Karakter je sudbina'.

Život sa škrtim čovjekom je pakao. Točka.
Da li će te maltretirat sa cjepidlačenjem kod podjele računa nakon tjednog shoppinga zato jer imate odvojene financije ili svaki dan na sitno tijekom 'dogovaranja' zato što su vam financije zajedničke - nema baš neke velike razlike.

Isto tako, život sa neodgovornim rasipnim čovjekom je pakao. Ako i nećete završiti sa ovrhama i dugovima, sa takvim čovjekom jednostavno ništa ne možeš stvoriti.
Normalnoj osobi i to je dovoljno loše.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 17:40   #526
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Sad opet mjenjaš priču, kao i ona u zadnjih par stranica.

Prvo, ona se žali što on svoju plaću ne spizdi kao ona svoju. Hej, je li ti čitaš?

Ne mora, ali se ona žali što njen muž ne radi isto, nego zato što štedi. Pa šta je s takvim mužem? Neka nađe drugog, ako joj ovaj ne paše.
Pa možda bi ona više potrošila na njihove zajedničke gušte. Možda bi htjela da (malo češće) nekamo otputuju, izađu... A to ne može ako se on protivi.
Ne znam kakva su im primanja, ne znam brojke. Ali ako imaju oboje pristojna primanja i rješeno stambeno pitanje, mogu si priuštiti barem donekle opušten život bez prevelikih odricanja i paničarenja.

Quote:
I ona je rekla da on nju koči? U čemu je koči, kad svoje pare spizdi kako hoće, a on njegove ne spizdi, nego eto, nešto i uštedi, da žena može svoje trošit kako je volja i imat sigurnost.
Pa možda joj kvoca i to joj smeta. Možda je jednostavno nezadovoljna i i osjeća da bi mogli bolje.
A možda je stvarno ona nerealna i pretjeruje...
To ne možemo znat.
Quote:
Niti sam ja ovdje neko mjerilo, niti znači da sam u pravu, ali da će mi netko zabranit mišljenje, to može samo sanjat.

Isto tako, vidit ćemo te kako ćeš komentirat kad neki muž bude isto rekao. "Ja bi sve trošio, ali moja žena štedi". Iako je to ravno mom dobitku na lutriji, a ne igram je.
Pa smatram da je to isto. Ionako je, na kraju krajeva, ono što stvorimo sa lovom zajedničko.
Živjet ćemo oboje u stanu koji uspijemo kupiti i zajedničku djecu ćemo (ili nećemo) osigurati.

Bitnije mi je na što taj muž koji štedi na kraju taj ušteđen novac potroši.
Ako štedi i onda na kraju kupi super auto, a jednako može poslužiti i upola jeftiniji, to smatram glupošću i bacanjem novaca.
U takvoj štednji neću sudjelovati i u to ime se neću odricati.

Onda je bolje da ne štedi, nego da troši na druga manja i veća zadovoljstva. U toj varijanti bar uživaš.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 18:17   #527
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
Pa možda bi ona više potrošila na njihove zajedničke gušte. Možda bi htjela da (malo češće) nekamo otputuju, izađu... A to ne može ako se on protivi.
Ne znam kakva su im primanja, ne znam brojke. Ali ako imaju oboje pristojna primanja i rješeno stambeno pitanje, mogu si priuštiti barem donekle opušten život bez prevelikih odricanja i paničarenja.
Opet ti ponavljam, pogledaj šta je žena pisala. Ja kao da pojašnjavam klincu nekom.

Sve je super jer je muž to organizirao i sad kad ova kraljica odjednom radi, ona bi sve raspizdila. Tebi to jasno ikako? Ili ti lakše uđe metar u dupe?

Kad je muž radio, slagala se s njegovom raspodjelom, sad kad oboje rade, ona bi bila malo šefica svega. E pa ne ide to tako. Ako joj ne paše, neka se razvodi, šta drugo da joj kažem. Razgovor očito ne funkcionira.

Quote:
Pa možda joj kvoca i to joj smeta. Možda je jednostavno nezadovoljna i i osjeća da bi mogli bolje.
A možda je stvarno ona nerealna i pretjeruje...
To ne možemo znat.
Ja ne pokušavam znati sve detalje njihovog odnosa, nego samo komentiram šta ona piše.

Quote:
Pa smatram da je to isto. Ionako je, na kraju krajeva, ono što stvorimo sa lovom zajedničko.
Živjet ćemo oboje u stanu koji uspijemo kupiti i zajedničku djecu ćemo (ili nećemo) osigurati.
S obzirom da je dosad zajedničko bilo jednako kao i njegovo, jebeš mi sve, ali nije realno da se sad sve spizdi jer se gospođi troši lova koju nije zaradila.

Quote:
Bitnije mi je na što taj muž koji štedi na kraju taj ušteđen novac potroši.
Ako štedi i onda na kraju kupi super auto, a jednako može poslužiti i upola jeftiniji, to smatram glupošću i bacanjem novaca.
U takvoj štednji neću sudjelovati i u to ime se neću odricati.

Onda je bolje da ne štedi, nego da troši na druga manja i veća zadovoljstva. U toj varijanti bar uživaš.
Njemu je možda gušt super auto i možda su njemu sranje ta "manja zadovoljstva" koja ti spominješ. Njegovo pravo nije legitimno? Ma super si. Tipično.

Ako se ne slažu, postoji razgovor. Ako ne uspije, ima izbora... samo ako je lud, popustit će joj.

Quote:
Isto tako, život sa neodgovornim rasipnim čovjekom je pakao. Ako i nećete završiti sa ovrhama i dugovima, sa takvim čovjekom jednostavno ništa ne možeš stvoriti.
Normalnoj osobi i to je dovoljno loše.
Da, naravno, a kad je žena rasipna, onda je njemu super.

Analogno, život sa Violeta1 je pakao. S tim bi se mogao složiti.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 18:35   #528
Kao da si zivio s njom
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 23:01   #529
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Opet ti ponavljam, pogledaj šta je žena pisala. Ja kao da pojašnjavam klincu nekom.

Sve je super jer je muž to organizirao i sad kad ova kraljica odjednom radi, ona bi sve raspizdila. Tebi to jasno ikako? Ili ti lakše uđe metar u dupe?

Kad je muž radio, slagala se s njegovom raspodjelom, sad kad oboje rade, ona bi bila malo šefica svega. E pa ne ide to tako. Ako joj ne paše, neka se razvodi, šta drugo da joj kažem. Razgovor očito ne funkcionira.
A kaj bi trebala? Sad mužu vraćat sa kamatama zbog vremena kad nije radila?
Ne znamo da li se ona sa njegovom raspodjelom iz toga vremena slagala ili ju je jednostavno prihvaćala.
A sad kad oboje rade, imaju više i sasvim je logično da sad mogu i trošit više.
Ne znam otkud tebi sve ove projekcije o 'kraljici' koja bi sad odjednom vladala i najradije uništila čovjeka pa on jadan mora grčevito stiskat i režat nad hrpom para.
Oni su muž i žena, za boga miloga. Nisu neprijatelji.

Quote:
Da, naravno, a kad je žena rasipna, onda je njemu super.
Ovo nitko nije rekao.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 23:03   #530
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Kao da si zivio s njom
Pa možda i je.
A onda ju je poslao mami.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 23:28   #531
Zanimljivo mi je kako ekipa koja još uvijek živi na nečijim tuđim resursima, percipira taj logistički, nevidljivi dio posla koji netko u obitelji obavlja, kao zakurac. A jasno vide nov kupljeni auto. I ne kuže da je i onaj logističar, prstac u kamenu, radnik udarnik također pridonio toj jebenoj kupnji.

I kako bi trebalo onda se postaviti, kad smo već kod praktičnog krkanluka u situaciji kad žena višestruko nadiđe s vremenom svog supruga uprimanjima?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 07:23   #532
Probaj malo detaljnije
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 08:20   #533
Evo sad ću

Ženska radi kod mene. Muž joj je umirovljenik. Kad se zbroje sva njena primanja, ona u kuću nosi 3 puta više love. Za te novce, on svojim vrijednim rukama je kuću pozlatio. Sad štede za malo bolji auto.

Uopće si ne mogu zamisliti, da bi oni vodili u kući razgovor, što su čiji novci. Onaj sitni bračni folklor, gdje on pizdi što je na proljeće pokupovala toliko cvijeća za balkon, ne računam za ozbiljno. Tih pizdarijica, kod svih parova ima.

Trenutno su moja, uvjetno rečeno moja, primanja višestruko veća od suprugovih. I ne nemogu si zamisliti taj razgovor u kojem je moje,tvoje, čohanje jaja i ja ću tebi odrediti, narediti, uvjetovati u istoj rečenici.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 09:26   #534
Ja bi se samo malo ubacila u ovu raspravu jednim komentarom. Čisto da se nadovežem na Mamekicu. Otkad smo se upoznali, ja zarađujem više od muža. Prvo on dugo nije radio, a sad radi i zarađuje oko 3 puta manje od mene. Dio svoje zarade troši na pomaganje obitelj, a donedavno je dio išao i na otplatu dugova koji su nastali dok nije radio. Dakle, duže vremena većina nije išla u zajedničku kasu. S obzirom na to da ne živimo u Hrvatskoj i zbog nekih specifičnih okolnosti, on vrlo vjerojatno nikad neće dobiti stalni posao na kojem će mjesečno zarađivati kao i ja.

Ja nikad do sad nisam ni pomislila ni spomenula da trošimo više moje novce nego njegove. Ne vidim kako bi to točno imalo smisla. On super zarađuje za situaciju u kojoj se nalazi, snašao se najbolje što je mogao. Ja sam imala sreće i uletio mi je posao s izvrsnom plaćom. I to je to. Omjer zarade je 1:3. I kako je Mamekica rekla, nema optužbi, razgovora o tome tko je koliko zaradio i tko smije koliko potrošiti i uvjetovanja.

P.S. I daje malo sjašite s tih žena koje sjede muškarcima na grbačama i sišu im krv i plaću, zaboga!
__________________
I evo što mi je donijelo vrijeme, još jedan trag ovdje na dlan...
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 09:46   #535
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Evo sad ću

Ženska radi kod mene. Muž joj je umirovljenik. Kad se zbroje sva njena primanja, ona u kuću nosi 3 puta više love. Za te novce, on svojim vrijednim rukama je kuću pozlatio. Sad štede za malo bolji auto.

Uopće si ne mogu zamisliti, da bi oni vodili u kući razgovor, što su čiji novci. Onaj sitni bračni folklor, gdje on pizdi što je na proljeće pokupovala toliko cvijeća za balkon, ne računam za ozbiljno. Tih pizdarijica, kod svih parova ima.

Trenutno su moja, uvjetno rečeno moja, primanja višestruko veća od suprugovih. I ne nemogu si zamisliti taj razgovor u kojem je moje,tvoje, čohanje jaja i ja ću tebi odrediti, narediti, uvjetovati u istoj rečenici.
Pa to je meni sasvim ok, dapače. To je prava obitelj

Quote:
Mya kaže: Pogledaj post
Ja bi se samo malo ubacila u ovu raspravu jednim komentarom. Čisto da se nadovežem na Mamekicu. Otkad smo se upoznali, ja zarađujem više od muža. Prvo on dugo nije radio, a sad radi i zarađuje oko 3 puta manje od mene. Dio svoje zarade troši na pomaganje obitelj, a donedavno je dio išao i na otplatu dugova koji su nastali dok nije radio. Dakle, duže vremena većina nije išla u zajedničku kasu. S obzirom na to da ne živimo u Hrvatskoj i zbog nekih specifičnih okolnosti, on vrlo vjerojatno nikad neće dobiti stalni posao na kojem će mjesečno zarađivati kao i ja.

Ja nikad do sad nisam ni pomislila ni spomenula da trošimo više moje novce nego njegove. Ne vidim kako bi to točno imalo smisla. On super zarađuje za situaciju u kojoj se nalazi, snašao se najbolje što je mogao. Ja sam imala sreće i uletio mi je posao s izvrsnom plaćom. I to je to. Omjer zarade je 1:3. I kako je Mamekica rekla, nema optužbi, razgovora o tome tko je koliko zaradio i tko smije koliko potrošiti i uvjetovanja.
Isto tako, .

Meni je u obitelji uvijek otac zarađivao više od majke, ali u trenutku kada je on izgubio posao i par mjeseci proveo "tražeči" sebe, kada se činilo da je izgubio volju za svime...stara je prevrnla cijeli svijet i radila sve što je mogla i što nije da uzdrži nas (ja i sestra u školama u to vrijeme)

Možda je to moje poimanje (Radicalovo sigurno nije ), ali ja na novac gledam zajedničko, da li ja zaradim ovaj mjesec 3x više nego draga, ili ona više nego ja...nama je svejedno. Naravno, ovisi o parovima
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 09:58   #536
Gle, prije 20 godina nisi mogao naći čovjeka od 50 ili 55 godina, nezaposlenog. Promili takvoh su bili dno društva, preživjeli narkići i cugeri. Sad je to normalna pojava. Normalna je nesigurnost posla, gubitak stambenog prostora. Što šta je uvjetno rečeno postalo normalno i svakodnevno. U tim uvjetima zdrava zajednica postaje od nasušne potrebe. Bez nje je sve iluzorno i besciljno. Stereotip muško ženskih odnosa se mijenja. Ne zato jer smo objesni već jer su okolnosti promjenjene i ta situacija će potrajati. Preživjeti će najprilagodljiviji, oni koji vide, čuju i shvaćaju, a arheološki primjerci oba spla će se čuditi što ih je zadesilo i cmoljiti neshvaćeni. Možda sam gruba, možda me život demantira, ali oko mene je toliko krša da jedva držim svoju zajednicu relativno intaktnom. I zbilja je teško u danaßnjim okolnostima stvoriti prihvatljiv nivo sreće u zoni svoje odgovornosti. Ali gle u kojoj je knjizi pisalo da će biti lako?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.