Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2015., 13:54   #41
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Sve si krivo shvatila. Panika ti ga je ostavit, jer imaš dosta godina.

Koji vrag radiš s njim? Ne želi te, nije te nikad ni želio, nego eto, bila si tu, ako mu se svi prijatelji ožene, pa da ima nekog. Ne vidim razliku tebe i nekog kućnog ljubimca, osim u tome da tebe može tu i tamo jebat kad mu se prohtije.

Taj tip u glavi ima 16-18 godina i to se neće promjenit tako skoro. Možda i hoće, kad ga uhvati neka koja zna s njim i koju će se bojati izgubiti. Ili je možda programiran da cijeli život bude bećar.

Ti si ga pitala da li želi da odeš? Pa šta bi te tjerao, kad mu daš, ako mu baš dođe? Nije lud. Da se vratio s posla i vidio prazan stan, misliš da bi mu bilo svejedno?

U biti, možda i bi, jer se krivo postavljaš od početka veze. Od samog početka negdje griješiš, ali ti to sama ne prepoznaješ, jer si ti takva kakva jesi, a možda si u svakoj vezi radila isto, pa misliš da je to što muškarci žele.

Još samo jednu stvar primjeti - kako ti muškarci na ovoj temi već sad odgovaraju? Ako si nama dopizdila već ovdje preko teme i nemamo volje odgovarat kao prije, mogu mislit kako je njemu.


Sve mi je jasno i u pravu si, ali ne mogu da shvatim kakve veze ovo ima sa panikom i sa godinama. Jel ti stvarno mislis da je meni 25 da mi ne bi isto ovo zasmetalo?
To ne kuzim. TI kazes da je on u fazi od18 godina. Sori, ali i u srednjoj su parovi planirali ici na more ili negdje za novu godinu skupa. Ne kazem non stop skupa, ali barem nesto....

I ok, da, vidim da sam dosadna. Zaglavila sam, on me odbacuje, ja se ponizavam a ne znam kako se izvuci iz svega sa imalo dostojanstva jos...zato i pisem ovdje.
Probala sam razgovarati s njim jucer, direktno bez umotavanja. On izgleda nema hrabrosti da mi kaze da bi da prekinemo, ali lagala bih i sebe i vas kada bi rekla da nisam dobila dojam da mu je zapravo sve sasvim svejedno.
Mislim da me vise ne voli, i tesko mi je to prihvatiti. Nisam u situaciji da zivim u gradu/drzavi sa obitelji pa da se mogu samo pokupit mami. Ugovor za stan smo potpisali na godinu dana, i tek mogu traziti izlaz iz tog ugovora za par mjeseci kada istekne pola godine. Nemam love da placam duplo, jednostavno nije opcija da se samo pokupe koferi (i ne to nije izgovor, opcija ce biti tek u prvom mjesecu).
I uzasno sam tuzna zbog svega, volim ga, ali tako je valjda svima kada su ostavljeni, prolaze ti kroz glavu svi lijepi trenuci osjecas se kao da se svijet srusio.
lubenicalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 14:24   #42
Digni glavu!

Ako ti je i samoj jasno na čemu ste makar prva prekini - tako će ti ostati bar neko dostojanstvo.

A zašto se ne bi on odselio, nije mi jasno? Ili, ako i ostanete skupa, bar da se zna na čemu ste, odnosno da samo prisilno živite kao cimeri do isteka ugovora. Znam da će ti biti teško u tom razdoblju, ali zar je rješenje biti u vezi do isteka ugovora??

I nakon prekida se jednostavno ponašaj kao da i živiš s cimerom, i nastavi svoj život dalje, čini se da si dugo bila živa zakopana.
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 14:38   #43
Quote:
lubenicalu kaže: Pogledaj post
Sve mi je jasno i u pravu si, ali ne mogu da shvatim kakve veze ovo ima sa panikom i sa godinama. Jel ti stvarno mislis da je meni 25 da mi ne bi isto ovo zasmetalo?
To ne kuzim. TI kazes da je on u fazi od18 godina. Sori, ali i u srednjoj su parovi planirali ici na more ili negdje za novu godinu skupa. Ne kazem non stop skupa, ali barem nesto....
Ne, nego da ti imaš 25, lako bi ga otpilila, jer mi imala masu više izbora i godina da radiš šta te volja. Ovako to nije isto, jer ti je situacija teža.

Da imaš 25, zasmetalo bi ti i odmah bi ga prvi put odjebala i našla drugog.

Ma nema to veze šta su parovi radili sa 18 godina. U srednjoj jedan tjedan imaš jednu curu, drugi tjedan drugu, treći tjedan si sam, pa onda četvrti vikend mrtav pijan ne znaš s kim si i šta si. Tako bi se on sad rado ponašao.

Quote:
I ok, da, vidim da sam dosadna. Zaglavila sam, on me odbacuje, ja se ponizavam a ne znam kako se izvuci iz svega sa imalo dostojanstva jos...zato i pisem ovdje.
Probala sam razgovarati s njim jucer, direktno bez umotavanja. On izgleda nema hrabrosti da mi kaze da bi da prekinemo, ali lagala bih i sebe i vas kada bi rekla da nisam dobila dojam da mu je zapravo sve sasvim svejedno.
Mislim da me vise ne voli, i tesko mi je to prihvatiti. Nisam u situaciji da zivim u gradu/drzavi sa obitelji pa da se mogu samo pokupit mami. Ugovor za stan smo potpisali na godinu dana, i tek mogu traziti izlaz iz tog ugovora za par mjeseci kada istekne pola godine. Nemam love da placam duplo, jednostavno nije opcija da se samo pokupe koferi (i ne to nije izgovor, opcija ce biti tek u prvom mjesecu).
I uzasno sam tuzna zbog svega, volim ga, ali tako je valjda svima kada su ostavljeni, prolaze ti kroz glavu svi lijepi trenuci osjecas se kao da se svijet srusio.
Lijepo si se uvalila... ja mislim da bi sad bilo najbolje da ga zaprosiš. Ili još bolje, da zatrudniš.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 21:36   #44
Autorice, nemoj se ljutiti na ovo što ću ti napisati.
Meni izgledaš kao totalno očajna cura koja se boji otvoreno razgovarati sa dečkom sa kojim živi iz straha da te ne ostavi.
Pa zbog čega? Zbog te izgubljene 3 godine koje si provela s njim? Zbog svojih 30 i nešto godina (misliš da si stara?)?
Ma istresi mu sve u facu i reci da prekidaš. Ne dozvoli mu da ima sve kao u hotelu (skuhano, oprano, sex kad on to poželi, nekoga tko ga čeka kad se vrati kući)... a ti slušaš kako dogovara putovanja sa prijateljima.
Ja ne mogu vjerovati da si to dozvoliš.
Zar ti tako očajno moraš imati dečka??
Zar je bitno udati se i imati djecu i trpiti takvog gotovana kao što je ovaj tvoj.
Pa to nije nikakav odnos, a ljubav još manje.
On te ne voli i ne pravdaj ga da je dobar prema tebi jer nije.
Pravi budalu od tebe, a ti to ne kužiš.
Digni glavu i ostavi ga dok još imaš dostojanstva.
Znaš li ti uopće kako izgleda odnos dvoje koji se vole?
Pa da te voli, ne bi mu uopće palo na pamet da skajpa sa frendovima i ogovara one koji su u braku. Planirao bi budućnost s tobom i mazio te svaku večer u krevetu, a ne izbjegavao da spava s tobom (osim kad mu se prijebe, pa ti misliš da mu je ipak stalo).
Daj to otpili zauvijek, pa neka on tulumari sa svojim frendoima.
Jbt šta mi idu na živce ti vječni frendovi i oni koji se stalno moraju zabavljati i uživati.
Takvi nisu za ništa drugo nego da budu vječni tinejđeri bez obaveza, a kad ostare, e to će biti druga priča, ali takvi o tome ne razmišljaju.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 03:04   #45
Ja mislim da je ovo gotovo , nema se sta tu pricati I da cujes jedno on te ubjedjuje u drugo cak te pravi I ludom .

Nije on za tebe . Molim te samu mu kazi da zelis biti , psretna , pa ces vidjet sta ce ti on reci .
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 15:19   #46
Quote:
lubenicalu kaže: Pogledaj post
Sve mi je jasno i u pravu si, ali ne mogu da shvatim kakve veze ovo ima sa panikom i sa godinama. Jel ti stvarno mislis da je meni 25 da mi ne bi isto ovo zasmetalo?
To ne kuzim. TI kazes da je on u fazi od18 godina. Sori, ali i u srednjoj su parovi planirali ici na more ili negdje za novu godinu skupa. Ne kazem non stop skupa, ali barem nesto....

I ok, da, vidim da sam dosadna. Zaglavila sam, on me odbacuje, ja se ponizavam a ne znam kako se izvuci iz svega sa imalo dostojanstva jos...zato i pisem ovdje.
Probala sam razgovarati s njim jucer, direktno bez umotavanja. On izgleda nema hrabrosti da mi kaze da bi da prekinemo, ali lagala bih i sebe i vas kada bi rekla da nisam dobila dojam da mu je zapravo sve sasvim svejedno.
Mislim da me vise ne voli, i tesko mi je to prihvatiti. Nisam u situaciji da zivim u gradu/drzavi sa obitelji pa da se mogu samo pokupit mami. Ugovor za stan smo potpisali na godinu dana, i tek mogu traziti izlaz iz tog ugovora za par mjeseci kada istekne pola godine. Nemam love da placam duplo, jednostavno nije opcija da se samo pokupe koferi (i ne to nije izgovor, opcija ce biti tek u prvom mjesecu).
I uzasno sam tuzna zbog svega, volim ga, ali tako je valjda svima kada su ostavljeni, prolaze ti kroz glavu svi lijepi trenuci osjecas se kao da se svijet srusio.
TI si takodjer potpisala ugovor?
Ako da:
Odes lijepo na net i izdas svoju sobu za pola cijene stana.
musko-zensko, nebitno, vlasniku stana objasnis situaciju i da trazis zamjenu i da selis kad nadjes zamjenu.
ako se tvom sustanaru ne svidja ideja da najednom dijeli stan sa nekim nepoznatim, moze preuzeti sve troskove na sebe. Mozes biti dobrica, pa mu davati 50 eur mjesecno.
ako nisi ti potpisala, nego samo on...ko ga jebe, iseli se odmah..neka on trazi sebi sustanara.
Ne ponizavaj se vise. Reci sebi da je dosta i ne ponizavaj se vise.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 00:16   #47
Cisto da update-am situaciju...
Nista bolje (niste ni ocekivali), zapravo i gore je.
On je zapravo finalizirao planove i odlazi sa tim frendom za novu godinu na mjesto gdje smo par puta spomenuli da bi mogli mi skupa da idemo. Cak je tu i jos par ljudi u igri, zapravo mjesano drustvo ali 'nije mu zgodno da mene uklopi'. Vec danima otkako je to dogovoreno/uplaceno se osjecam vrlo cudno, nekako kao da lebdim kao da me netko opalio toljagom po glavi i osvrcem se oko sebe - gdje sta kako... Jos prije mjesec dana sam planirala u svojoj glavi neke stvari za nas i sada odjednom sam samo odbacena. Bez ikakve svadje, povoda, sukoba, neslaganja. Bez ijedne ruzne rijeci
On je dakle prekinuo sa mnom a da nismo cak imali ni razgovor o tome, dok zivimo skupa, i ponasa se kao da se nista nije desilo. Vrlo je ljubazan prema meni kao frendici, brine i dalje moje brige, sudjeluje u svim svakodnevnim aktivnostima ali svako vece spavamo odvojeno i to vise nije uopce ni cudno, bilo bi mi cak neprijatno odjednom inicirati nesto.

Takodjer, on je u naletu kupovine karata isplanirao skoro cijelu narednu godinu sve odmore i bitne datume bez mene.
OK, nemam vise sto tu traziti ocigledno ali mi apsolutno nije jasno kako decko od skoro 30 toliko moze oblikovati svoj zivot prema nekom frendu koji mu se jedva javljao zadnjih par godina koliko je bio u vezi.
Cak i da ostavimo mene po strani nacas, ovaj moj je posljednjih dana poceo da se sere po vlastitom poslu, koji je teskom mukom dobio i samo se ja sjecam koliko je sretan i ponosan bio, i ubjedjuje sebe kako je grad/drzava gdje taj frend zivi puno prosperitetnija...vjerujem da ce mi ubrzo saopciti kako trazi posao tamo i seli se. Ja jednostavno ne mogu da vjerujem.
Da se razumjemo, protiv tog frenda njegovog nemam bas nista - normalan decko koji ima svoj posao i zivot i planira ga prema svojim potrebama, imao je djevojku i nikoga nije pitao za misljenje o njoj...ostao sam, i izgleda da je znao kome ce se javiti da mu pravi drustvo dok opet ne nadje sebi bolju polovicu...A meni ovo samo govori koliko sam ja mom decku nebitna i bezvrijedna bila sve vrijeme...
lubenicalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 01:28   #48
ok, sad si shvatila sama... nema se vise komentirati sta na ovo ! tip je papak i nema muda ti reci u facu da ostavlja. Mislim da bi on to objasnio vjerovatno na nacin da je to zbog toga sto je ipak proveo jedan lijepi dio zivota s tobom bla bla bla poanta.. da ima mozga onda bi znao da zasluzujes istinu i (muda) rekao bi ti to u facu. Idi i ne vracaj se !
karolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 02:02   #49
ali zanimljivo u cijeloj priči je da ona i dalje nigdje ne ide. Pročitao post dva puta da se uvjerim da mi nije promaklo ali ne, ona i dalje filozofira o odnosu njega i frenda i kako joj nije jasno i bla, blabla. Ali ni riječi o tome da ide negdje.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 09:16   #50
mene zanima ko i lurkera...jel ti onda odlazis od njega, jesi prekinula s njim?

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
raymond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 12:11   #51
Quote:
raymond kaže: Pogledaj post
mene zanima ko i lurkera...jel ti onda odlazis od njega, jesi prekinula s njim?

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
Heh, napisala sam negdje gore, dijelimo rentu, poceli smo zivjeti skupa prije par mjeseci i ugovor je na obadvoje na godinu (s tim da ga mozemo prekinuti sada vec za dva mjeseca ).
Nisam u svojoj drzavi pa da se mogu pokupiti svojima da ovo odbolujem i pokupim se, u prelaznoj sam fazi sam sa poslom, bila sam se oslonila na njega za ovu prelaznu fazu (iako i ja placam svoj dio, ali nemam love da nadjem novi stan sama jer je kapara ovdje ogromna za par mjeseci unaprijed).
Tako da to je to, koliko god cudno zvuci - i dalje zivimo skupa ali ono bukvalno nit me nesto obavjestava o zivotu i planovima, ovako cujem dok prica na telefon da rezervira neke karte, skype-a s tom ekipom veselo i rade planove. Tako da mi je to sve skupa jako mucno, mislim izdrzacu dok se ne snadjem. Mislim da sam vise u soku sto se on ponasa kao da je sve ovo najnormalnija situacija - dakle nismo mi 'prekinuli' razgovorom, nego je meni tek sada jasno da sam ja bila tu samo dok je njegov najbolji frend u vezi o boze....
lubenicalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 12:42   #52
Quote:
lubenicalu kaže: Pogledaj post
Tako da to je to, koliko god cudno zvuci - i dalje zivimo skupa ali ono bukvalno nit me nesto obavjestava o zivotu i planovima, ovako cujem dok prica na telefon da rezervira neke karte, skype-a s tom ekipom veselo i rade planove. Tako da mi je to sve skupa jako mucno, mislim izdrzacu dok se ne snadjem. Mislim da sam vise u soku sto se on ponasa kao da je sve ovo najnormalnija situacija - dakle nismo mi 'prekinuli' razgovorom, nego je meni tek sada jasno da sam ja bila tu samo dok je njegov najbolji frend u vezi o boze....
Dvije stvari. Prva ako negdje radiš za lovu s kojom ne možeš normalno živjeti i plaćati si smještaj onda si definitivno na krivom mjestu. Možeš se slobodno vratiti u domovinu odmah.
Druga, daj prestani više s tim frendom. Nije on problem u toj cijeloj priči uopće. Nije on u vezi s njim nego samo nije s tobom. Pronađi si izgubljeno samopoštovanje i makni se odatle. Nađi si cimericu negdje, kao da je to problem. Vidiš da ti nije bilo teško naći cimera :P
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 20:40   #53
Quote:
lubenicalu kaže: Pogledaj post
Heh, napisala sam negdje gore, dijelimo rentu, poceli smo zivjeti skupa prije par mjeseci i ugovor je na obadvoje na godinu (s tim da ga mozemo prekinuti sada vec za dva mjeseca ).
Nisam u svojoj drzavi pa da se mogu pokupiti svojima da ovo odbolujem i pokupim se, u prelaznoj sam fazi sam sa poslom, bila sam se oslonila na njega za ovu prelaznu fazu (iako i ja placam svoj dio, ali nemam love da nadjem novi stan sama jer je kapara ovdje ogromna za par mjeseci unaprijed).
Tako da to je to, koliko god cudno zvuci - i dalje zivimo skupa ali ono bukvalno nit me nesto obavjestava o zivotu i planovima, ovako cujem dok prica na telefon da rezervira neke karte, skype-a s tom ekipom veselo i rade planove. Tako da mi je to sve skupa jako mucno, mislim izdrzacu dok se ne snadjem. Mislim da sam vise u soku sto se on ponasa kao da je sve ovo najnormalnija situacija - dakle nismo mi 'prekinuli' razgovorom, nego je meni tek sada jasno da sam ja bila tu samo dok je njegov najbolji frend u vezi o boze....

eto zašto nije prekinuo, jer i on gleda rentu po pola, ovako mu je lakše,a ti pristaješ na to da ne mora razgovarati jer isto ne znaš kuda bi, nemaš plan B, nemaš kamo odseliti, kada mu konačno sve kažeš. pa šutiš i gutaš.
jbg, a ovo što čekaš da ti netko otvoreno kaže da te ne voli, da raskida i sl, češ rijetko doživjeti. jbg, moramo naučiti čitati između redova, a ne čekati da ti direktno netko kaže što je na stvari.
vjerovati u sebe, u to što vidiš, osječaš bez potrebe da ti to netko potvrdi.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 23:05   #54
Ja ne kuzim koji je tvoj problem. Jedva skuzim 1 dio price i onda dodje 2dio price i skuzim da to nije to. Kompliciras tu tekst ocito ti je i takav zivot. Komplicirani radi sebe same.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
Nakamai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.