Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2015., 21:50   #41
Quote:
problem-007 kaže: Pogledaj post
Kako da se oslobodim od toga? Je li netko imao sličnu situaciju?
Vrijeme. Puno vremena. Ali ako nisi više u godinama da imaš puno vremena, dobar je savjet da se jednostavno upustiš u to, da bivši izblijedi emocionalno. Prislili se malo, koliko god to sad brutalno zvučalo. Čemu potratiti još nekoliko godina na plakanje? Ako si emocionalna osoba, neće trebati dugo da zavoliš drugog nakon ozbiljnog fizičkog kontakta.
hellno kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 11:03   #42
Baš zeznuta situacija. Mislim, ima puno logike ovo što savjetujete. To je isto kao, ne znam, često si išla s bivšim na neko mjesto ili radila neke aktivnosti pa se savjetuje da ne prestaješ posjećivati ta mjesta, ali da tamo ne misliš na njega. I tako ta mjesta počinješ povezivati s drugim uspomenama, a ne s njim, i tako razbiješ tu povezanost.

Opet, dosta ljudi, npr., sklanja iz vidokruga sve poklone od bivšeg pa nakon nekoliko mjeseci ili koliko već opet mogu imati i koristiti te poklone bez da im to budi neke misli i osjećaje.

Ali ako ljubljenje i fizičke intimnosti vraćaju bivšeg u misli, ne znam, ja mislim da to ne bih mogla. Nije mi to nešto što bih mogla usput (ili na silu) odraditi i ako bih započinjala novu vezu, željela bih da to sve bude posebno i "čisto".

Ne mogu se sad staviti u situaciju, ali mislim si: nakon par mjeseci veze - kakve bi mi bile uspomene s tim novim - da sam nešto (jedva jedvice) obavljala s njim i mislila na nekog drugog. Ili tek tako da izbijem iz glave nekog drugog.

A i koliko sam shvatila, autorica je u fazi gdje je izanalizirala situaciju, počela prihvaćati da je kraj i da ne želi više s njim, ali osjećaji nisu skroz zamrli. Što ako joj to forsiranje još više probudi osjećaje prema bivšem? (primjerice, kao da se taman počneš oporavljati, a onda umjesto da tražiš mir i neuzbuđivanje, počneš otvarati te poklone, gledati vaše zajedničke romantične slike itd. i samo se izbediraš)

Znam da nisam pomogla, autorica je tražila mišljenje vas koji ste bili u takvoj situaciji i vi ste joj stvarno lijepo i iskreno napisali. A ja sam si uzela puno vremena od prekida do nove veze - toliko da se nisam ni sjećala da sam prije bila u ikakvoj vezi, tako da nisam mjerodavna.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 21:48   #43
Quote:
problem-007 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

prekinula sam dugogodišnju ozbiljnu vezu i suživot. Nisam prekinula na prvom problemu te je, s moje strane, potrošena maksimalna energija, razumijevanje, poštovanje i strpljenje u želji za rješavanjem problema i spašavanjem veze.
Racionalno ne postoje nikakve sumnje u ispravnost odluke te se u istu ne želim vratit. Nažalost, ljubav nije nestala u potpunosti. Emotivni i racionalni dio nikako da mi se konektaju u potpunosti.

Prije par mjeseci sam počela izlazit s drugim muškarcem. Između njega i mene godinama postoji određena „kemija“. I sve je super, on je super, brižan, pažljiv, obasipa me pažnjom, nasmijana sam i sretna pored njega… ALI ne mogu s njim ostvarit normalan fizički kontakt. Odrasli smo ljudi, a ja se ne mogu ljubit s njim, a da ne pomislim na bivšeg tako da se ne ljubimo previše, ne seksamo se, a prisni smo. Ne radi se o tome da mi on nije seksualno privlačan, izuzetno mi je zgodan i privlačan.

Ne seksam se ni inače sa usputnim likom kojeg skupim u klubu, ali ne moram ni osjećat veliku ljubav za normalni seksualni odnos. Privlačnost i manjeg intenziteta je uvijek bila sasvim dovoljna, ali ne razumijem što se sada događa!?!! Kako da si pomognem? Ne razumijem što mi se događa, ali gotovo sam sigurna da ovako više ne može (iako on ništa ne forsira i pun je razumijevanja).

Što je to?
Shvatila bih i sama da ne mogu s njim bit prisna i nježna ili da ne osjećam ništa prema njemu osim prijateljstva… Znači mi se grlimo, mazimo, cmokamo i u usta i u čelo, nos, vrat, ramena, trbuhe; spavamo zagrljeni u istom krevetu. Zaljubljena sam.
Ali senzualno ljubljenje i seks…… to se ne događa. Kad god krenemo u isto, u mojim mislima se pojavi bivši i sve stopiram.


Kako da se oslobodim od toga? Je li netko imao sličnu situaciju?



Probaj sa hipnozom.
Nakamai is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 10:33   #44
Quote:
Nakamai kaže: Pogledaj post
Probaj sa hipnozom.
zar niko nije spomenuo alkohol?

i pitanje, gdje to spavate zajedno? kod tebe gdje si bila sa bivsim ili i kod njega?

i sta mislis da probate otici na neki vikend negdje gdje nikad nisi bila

btw ja ne razumijem kako dvoje ljudi koji se privlace mogu se maziti, ljubiti, spavati u istom krevetu i da ne bude ???
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 10:37   #45
ma to je uvjetovana reakcija.. asocijacija, niš drugo (pa nije žena robot pobogu, pa da automatski voljno isključi sve), al ovim mistificiranjem joj se samo daje nepotreban značaj. potrošit se s novim kak se spada pa će se sve resetirat- to je doslovno klin se klinom situacija. ovo plahutavo milovanje može ovako trajat u besvijest, njoj trebaju nove slike uz konkretne tjelesne senzacije.
i može alkohol kao katalizator, može, može, dapače. al pomalo, ne se nalit ko životinja.

samo, taj novi.. štajaznam, mlakušan je previše, nema inicijative. ne znam, ne miriši mi to neš.. iziritirao me samo dok čitam. na loš način iziritirao. jel on "čisto" hoda il mu fali testosterona?
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.