Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2003., 14:02   #1
Žensko ili muško?

Sjećate se onih sranja, joj samo da je sin........kaj bum sa curom?

Ja to nemogu zamisliti. Kako mogu postojati ljudi koji bi birali što će im se roditi.
Pa nije važno je li muško ili žensko, bitno da je živo i zdravo........
.......I najvažnije da je .........moje
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2003., 14:11   #2
Re: Žensko ili muško?

Quote:
ROAD RUNNER kaže:
Sjećate se onih sranja, joj samo da je sin........kaj bum sa curom?

Ja to nemogu zamisliti. Kako mogu postojati ljudi koji bi birali što će im se roditi.
Pa nije važno je li muško ili žensko, bitno da je živo i zdravo........
.......I najvažnije da je .........moje
Eh jesi ga! Bitno je da je živo i zdravo. A ono je ionako samo svoje i Božje!
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2003., 17:04   #3
Re: Žensko ili muško?

Quote:
ROAD RUNNER kaže:
bitno da je živo i zdravo........
Najvažnije!
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2003., 14:54   #4
Red face


Pa kad smo vec kod toga da li je musko ili zensko...? Imam dva sina, zasto da ne sanjarim da ce trece biti zensko! Sto je u tome lose.
No, nisam naravno protiv pravila br. 1: glavno da je zivo i zdravo!!!
 
Odgovori s citatom
Old 04.08.2003., 22:27   #5
mi cijelu trudnoću nismo htjeli znati što nosim, nitko u obitelji nije nikad pitao al su zato svi sa strane samo to ispitivali... rodila sam carskim rezom i kad sam se probudila pitala sam samo jel moja beba u redu...kad smo javili starcima da sam rodila pitali su prvo jel sve u redu... tek negdi 5.-6. pitanje bilo je jel cura il dečko..
Mislim da je većini jedino to i važno, da bude živo i zdravo... iako znam primjer (cura kojoj sam vjenčana kuma ), njihova reakcija kad su na ultrazvuku vidjeli spol bila je : Rekli su da je curica al još se nadamo.. Primitivno.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2003., 22:38   #6
Mislim da sam ovu pricu vec ispricala ali moram je ponovit.
Negdje u 5-om mj. trudnoce ( rizicne u kojoj sam skoro od prvog dana morala lezati) su me uhvatili bolovi ( trudovi). Muz me odveo u bolnicu tj radjaonu jer je tamo uvijek dezurni lijecnik. Dok je cekao dosao je frajer pozvonio i pitao sestru jeli rodila gdja ta i ta. Slijedece je pitanje bilo jel´musko
Nista jel´dobro, kako zena...
Zakoniti je imao neodoljivu zelju da ga zalijepi za zid.

Mene ovakve teme samo nazivciraju. Moja sestra bi dala sve na svijetu da ima zdravo dijete. To sto je musko joj je slaba utjeha
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2003., 22:44   #7
Sjećam se (ne)zgode iz Petrove kad lik nije htio doći po ženu i novorođenu curicu.....žena je provela dane buljeći u zid, nije progovorala ni riječ... Došao je nakon 15-tak dana jer smo ustanovili da smo iz istog mjesta, pa su moji muški iz kuće išli k njima doma.... ne znam je li to bilo odlučno,a li pojavio se drugi dan...Grozno !
maza_seniorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 01:14   #8
Još malo o primitivcima:

kolegi sa posla dugogodišnja djevojka ostala trudna, i sve OK - kao već je i vrijeme, vjenčaju se oni i željno očekuju dijete. Rodi se dijete, a ono curica. Kolega je bio u klincu, nikada do tada ga nisam vidjela tako jadnog, posranog - mati mila koji kreten
Ma svi s posla nismo mogli doći k sebi da je tip takav idiot, ponašao se kao da mu je netko umro.
Nisam mogla šutiti pa sam mu rekla da su i "veče" muškarčine od njega upravo imali želju da im se rodi žensko, a ne muško dijete. Tip je hercegovac, a kod njih je nekakva sramota ako prvorođeno nije muško. Bože koji primitivac
Hvala ti Bože da više ne radim s njim, mislim ono, u mojim očima on se debelo srozao
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 09:16   #9
Meni je naj-reakciju na bebu imao moj tata- muž ga nazvao kad sam rodila i sad kad mu objasnio da je sve ok, beba i ja dobro itd. i kaže mu da je dečko, tata je zašutio i reko: da je bar odmah mogla biti i curica...
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 16:05   #10
Moja su iskustva slična Penelopinom. Dok sam čuvala trudnoću samo nam je bilo važno da li je beba zdrava.

Mislim da je stav "rodilo se muško" za dečka i "rodilo se dite" za djevojčicu, vrlo čest, i mene ne čudi to, ipak smo mi patrijahalno društvo.
MaSanYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 17:07   #11
E, ja imam od svega pomalo. Prvo je bila curica nakon nekoliko naraštaja u obitelji, a za drugo su 2 tjedna pred porod, na ultrazvuku rekli da je curica.

Naravno, rodil se dečec

Ta današnja tehnika...........
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 17:16   #12
Čitala sam negdje (bilo je na netu) kako samohrane majke imaju veće šanse za ponovnu udaju ako imaju sina, obitelji u kojima je prvo dijete sin su sretnije i češće ne završe razvodom.

Mislite li da je to antropološki faktor? Ja ne. Mislim da je bezgraničan ljudski strah i glupost...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 17:19   #13
Re: Žensko ili muško?

Quote:
ROAD RUNNER kaže:
Pa nije važno je li muško ili žensko, bitno da je živo i zdravo........
.......I najvažnije da je .........moje
ne mora biti moje. dapace, najradije bih da mogu usvojiti

lucija, ja bih prvo osobno trazila podatke kojima je dobivena ta statistika (zvuce toliko glupo da im ja a priori cak ni ne vjerujem). ako je tako, svakako ne bih krivila antropologiju. njego ljudski jad...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 18:07   #14
Re: Re: Žensko ili muško?

Quote:
luca kaže:
ne mora biti moje. dapace, najradije bih da mogu usvojiti

lucija, ja bih prvo osobno trazila podatke kojima je dobivena ta statistika (zvuce toliko glupo da im ja a priori cak ni ne vjerujem). ako je tako, svakako ne bih krivila antropologiju. njego ljudski jad...
Ma neka američka statistika... bila vjerodostojna ili ne situacija je jadna ako se takve stvari uopće tretiraju kao predmet istraživanja. Ako se uopće mogu tretirati kao predmet bilo čega...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 21:01   #15
Re: Re: Re: Žensko ili muško?

Quote:
lucija kaže:
situacija je jadna ako se takve stvari uopće tretiraju kao predmet istraživanja.
zato i sumnjam u vjerodostojnost tog istrazivanja (danas svasta prodje pod istrazivanje...)
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 23:05   #16
zar samo ugodni i pozitivni fenomeni trebaju biti predmet socioloskog istrazivanja?
i zasto bi rezultati koje lucija navodi bili tako iznenadjujuci? u patrijarhalnom drustvu? ako je tako (premda, koja je definicija 'sretnijeg' braka, osim da ne zavrsi razvodom), onda postoji antropoloski (socioloski) faktor, pa makar to bila predrasuda, strah i glupost.
ramona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 23:13   #17
Quote:
ramona kaže:
zar samo ugodni i pozitivni fenomeni trebaju biti predmet socioloskog istrazivanja?
i zasto bi rezultati koje lucija navodi bili tako iznenadjujuci? u patrijarhalnom drustvu? ako je tako (premda, koja je definicija 'sretnijeg' braka, osim da ne zavrsi razvodom), onda postoji antropoloski (socioloski) faktor, pa makar to bila predrasuda, strah i glupost.
antropoloski meni znaci da je bioloski definiran.

inace, rijetko kad vjerujem brojevima koje sama ne vidim
(jer zakljucak bez uvjeta, bez metode i bez obrade rezultata meni ne znaci puno. vec sam x puta vidjela zakljucke koji se ne mogu zakljuciti jer je cijelo istrazivanje bilo postavljeno svakako... skepticna sam po profesiji )
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 23:34   #18
da, oprosti, ja nisam mislila biolosko antropoloski.
no, istina je da rezultat ne znaci nista sam po sebi, te isto tako da istrazivanje treba znati citati i da ga se moze razlicito interpretirati.
nedavno su u engleskoj u medijima dosta izvjestavali o jednom istrazivanju koje je ukazalo na to da djeca zaposlenih majki (majci? majaka?) imaju problema u skoli i pri socijalizaciji. naravno da postoj mnogo faktora koji senzacionalisticki clanci nisu spomenuli - iz koje su drustvene klase roditelji (prihodi i klasni stavovi podjednako bitni), kakvu daycare djeca dobivaju dok majke rade, kakva je uloga oca u tim obiteljima - a koje ni istrazivanje mozda nije uzelo u obzir, buduci da je neko vrijeme nakon toga izaslo drugo istrazivanje s kontradiktornim rezultatima.
ramona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 23:42   #19
Quote:
ramona kaže:
(majci? majaka?)


vec drugi put mi se cini da prepoznajem sebe u tvom stilu

razumjele smo se
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.