Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2017., 13:35   #21
Iskreno? Tema je glupa.

No, da se fino iščitati tko uspjehom smatra neke duhovne, a tko neke materijalne stvari

Osobno mi ovo izgleda kao da se prodaje auto na njuškalu;

podizači
abs
plin

Patetično, u svakom slučaju
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:51   #22
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
1. nabila više od 10 000 postova na forumu
2. skupila dosta followera na Instagramu
3. pripitomila jednog vrlo preplašenog mačka

Vodiš zbog instagrama.
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:59   #23
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Al očekivano ustvari, i mislila sam da će većina ili okrenuti na šalu ili ostati tiho.
Očekivano, da, u pravu si. Postignuća su nešto s čim se jako lako sprdati, pogotovo kad se radi o tuđima, pa onda valjda nije jednostavno ni svoja staviti na pladanj pred široku publiku.

Na stranu nabrajanja, više me zanimalo da li ljudi svoja postignuća osjećaju kao postignuća. Ne znam to bolje napisati. Ali zamisli razgovor u kojem se spomene npr. neka žena i krene sprdnja na temu kako je njeno najveće postignuće to što se udala i svi se slatko nasmiju - ali ostaje pitanje što i koja su njihova postignuća koja nisu za sprdanje?

Ja svoja ne znam nabrojati bez da to napravim glavom, tj. bez da pobrojim ono što se inače smatra postignućima. To mi se učinilo nekako krivo.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:10   #24
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Iskreno? Tema je glupa.

No, da se fino iščitati tko uspjehom smatra neke duhovne, a tko neke materijalne stvari

Osobno mi ovo izgleda kao da se prodaje auto na njuškalu;

podizači
abs
plin

Patetično, u svakom slučaju
Materijalno je lako jer su pravila jasna.

Odaberi dobru skolu ili cak nauci samostalno nesto sto se trazi, budi produktivan i zaradit ces.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:14   #25
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Vodiš zbog instagrama.
Super
Možda pobijedim tu, pa budem imala novo životno postignuće i više materijala za oglas
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:18   #26
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Očekivano, da, u pravu si. Postignuća su nešto s čim se jako lako sprdati, pogotovo kad se radi o tuđima, pa onda valjda nije jednostavno ni svoja staviti na pladanj pred široku publiku.

Na stranu nabrajanja, više me zanimalo da li ljudi svoja postignuća osjećaju kao postignuća. Ne znam to bolje napisati. Ali zamisli razgovor u kojem se spomene npr. neka žena i krene sprdnja na temu kako je njeno najveće postignuće to što se udala i svi se slatko nasmiju - ali ostaje pitanje što i koja su njihova postignuća koja nisu za sprdanje?

Ja svoja ne znam nabrojati bez da to napravim glavom, tj. bez da pobrojim ono što se inače smatra postignućima. To mi se učinilo nekako krivo.
Definitivno se lako sprdati.

Pogotovo od mojeg.

Iako su sve tri navedene stvari povezane.

Zelio sam cijeli zivot da me se voli, da se drugi promijene, gutao bez razloga.

Bio sam nesretan, znao sam izaci van i osjecati kao da je nebo od olova, da me tisce, osjecao tezinu noci, bio melankolican, trazio srecu izvan sebe i krivio druge za nedostatak iste. Nisam im to govorio, ali u meni je tako bilo.

Ovo prvo dvoje je povezano sa protokom vremena tj shvacanjem smrtnosti i kratkoce zivota. Nema se vremena za biti lose i za cekanje da se nesto dogodi.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:20   #27
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Materijalno je lako jer su pravila jasna.

Odaberi dobru skolu ili cak nauci samostalno nesto sto se trazi, budi produktivan i zaradit ces.
Uvuči se pravim ljudima u guzicu, jer u Hrvatsku to je preduvijet za materijalno.
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:31   #28
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Ja svoja ne znam nabrojati bez da to napravim glavom, tj. bez da pobrojim ono što se inače smatra postignućima. To mi se učinilo nekako krivo.
Ovisi tko je ciljana publika oglasa.

Jedna se mjere društvenim metrom, druga osobnim zadovoljstvom.
Mada, ovakva je podjela je isto stupidna. Dosta je to isprepleteno.


Bolje planirati buduća postignuća.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:33   #29
Quote:
Fitcher kaže: Pogledaj post
Uvuči se pravim ljudima u guzicu, jer u Hrvatsku to je preduvijet za materijalno.
Vecina nas ipak radi kod privatnika, a u javnim i drzavnim poslovima su place slabe za vecinu zaposlenih. Imati prosjecnu placu nije uspjeh vec nesto sto se ocekuje jer je prosjek.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:36   #30
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Vecina nas ipak radi kod privatnika, a u javnim i drzavnim poslovima su place slabe za vecinu zaposlenih. Imati prosjecnu placu nije uspjeh vec nesto sto se ocekuje jer je prosjek.
Zapravo imati prosječnu plaću u Hrvatskoj je uspjeh jer barem 80% ljudi ima manju plaću od službeno prosječne plaće radili oni kod privatnika ili u državnoj firmi.
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:43   #31
Quote:
Fitcher kaže: Pogledaj post
Zapravo imati prosječnu plaću u Hrvatskoj je uspjeh jer barem 80% ljudi ima manju plaću od službeno prosječne plaće radili oni kod privatnika ili u državnoj firmi.
Kak se onda doslo do prosjecne place?
Daj neki izracun i daj reci koliko bi tih bogatih trebalo biti da prosjecna placa bude tolika kolika je.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:52   #32
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Kak se onda doslo do prosjecne place?
Daj neki izracun i daj reci koliko bi tih bogatih trebalo biti da prosjecna placa bude tolika kolika je.
Nije stvar u broju bogatih već u tome koliko ti bogati imaju.
Evo ti plastični primjer. Imaš 1000 ljudi s plaćom većom od 20 tisuća kuna i 300 tisuća ljudi s plaćom od jedva 3 tisuće kuna. I upravo zbog tog ogromnog nerazmjera od najmanje i najveće plaće je razlog zašto je prosječna plaća toliko velika iako je realno stanje na tržištu potpuno drugačije. Ovi koji imaju najviše plaće umjetno dižu prosjek. Stvarna prosječna plaća u Hrvatskoj ako je 4 tisuće kuna maximum, a ne 5600 kako to službene statistike pokazuju.
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:56   #33
60%. Imate službenu statistiku, ne morate izmišljati podatke.

https://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publicati...05_01_2016.htm
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:59   #34
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
1. Level 110 shaman u Warcraftu.
2. prazno
3. prazno
Horda je precjenjena
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
1. nabila više od 10 000 postova na forumu
2. skupila dosta followera na Instagramu
3. pripitomila jednog vrlo preplašenog mačka
Dobro, ovo nije loše
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 15:01   #35
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
60%. Imate službenu statistiku, ne morate izmišljati podatke.

https://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publicati...05_01_2016.htm
Kao što sam rekao statistika je varljiva i ne prikazuje stvaran odnos plaća koji je puno nepovoljniji od prikazanog.
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 15:02   #36
Quote:
Fitcher kaže: Pogledaj post
Nije stvar u broju bogatih već u tome koliko ti bogati imaju.
Evo ti plastični primjer. Imaš 1000 ljudi s plaćom većom od 20 tisuća kuna i 300 tisuća ljudi s plaćom od jedva 3 tisuće kuna. I upravo zbog tog ogromnog nerazmjera od najmanje i najveće plaće je razlog zašto je prosječna plaća toliko velika iako je realno stanje na tržištu potpuno drugačije. Ovi koji imaju najviše plaće umjetno dižu prosjek. Stvarna prosječna plaća u Hrvatskoj ako je 4 tisuće kuna maximum, a ne 5600 kako to službene statistike pokazuju.
(1 000 x 20 000 + 300 000 x 3000) / 301 000 = otprilike 3056,5 kuna.

Poduplaj tih 20 000 place bogatih i prosjecna placa ce se dici opet tak malo.

Nije ti bas neki argument
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 15:05   #37
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
(1 000 x 20 000 + 300 000 x 3000) / 301 000 = otprilike 3056,5 kuna.

Poduplaj tih 20 000 place bogatih i prosjecna placa ce se dici opet tak malo.

Nije ti bas neki argument
Napisao sam minimum 20 000. Koliko ima raznih direktorčića i menađera koji imaju i preko 100, 200 tisuća kuna mjesečno. Misliš li da njihove plaće ne ulaze i ne dižu prosjek?
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 15:08   #38
Quote:
Fitcher kaže: Pogledaj post
Kao što sam rekao statistika je varljiva i ne prikazuje stvaran odnos plaća koji je puno nepovoljniji od prikazanog.
Daj nam ti ipak pojasni svoj stav jer meni jos uvijek nije jasan, a ti nastupas kao da raspolazes stvarnom istinom.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 15:11   #39
Quote:
Fitcher kaže: Pogledaj post
Napisao sam minimum 20 000. Koliko ima raznih direktorčića i menađera koji imaju i preko 100, 200 tisuća kuna mjesečno. Misliš li da njihove plaće ne ulaze i ne dižu prosjek?
Daj mi izadji s nekim izracunom da ja ne moram opet racunati.

Vlastito misljenje je samo vlastito misljenje i potukao sam ga izracunom, a ti meni sad dajes jos vece place kao argument.

Kolko je tih sa tak velikom placom?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 15:12   #40
Quote:
Fitcher kaže: Pogledaj post
Kao što sam rekao statistika je varljiva i ne prikazuje stvaran odnos plaća koji je puno nepovoljniji od prikazanog.
Piše da 4,8% zaposlenih primilo neto plaću do 2 500 kuna, a neto plaću od 2 500 do 5 500 kuna primilo 54,3% zaposlenih, što iznosi ukupno 59.1%. I to ti je postotak koji dobiva ispodprosječne plaće (prosječna plaća je 2016. bila 5500kn). Vrlo jasno i precizno.

U stvarnosti su plaće i dosta veće jer ovdje nije uračunat rad na crno i isplate dijela plaće na ruke kojeg kod nas ima poprilično.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.