Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2011., 14:22   #1
Vraćanje slučajno obrisanih slika i videa sa sd kartice

Zamolio bi nekog tko zna kako se mogu vratit slike i filmovi sa sd kartice da mi objesni kako.

Prikljucio sam karticu na usb card reader i htio sam obrisat samo par slika, a nekako sam izgledao obrisao sve na kartici. To je oko 14gb slika i filmova i 99% je vezano za posao. Doslovno bez tih fajlova mi propada cijela godina posla. Samo jedan mali dio imam na kompu.

Kad idem na my computer (xp sp3) i pokusavam otvorit I: kaze mi da disk nije formatiran, dali zelim da formatira. jasno ja ne zelim formatirat vec zelim te fajlove.

Instalirao sam recuvu i pandoru, ali recuva kaze: unable to read boot sector, a u pandori na listi diskova, I: je grayed out i pise da je size 0kb i da je 0kb free.

Pomoc!!!
MatijaKralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 14:39   #2
Posluzi se tirox-ovim receptom.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 14:42   #3
Quote:
MatijaKralj kaže: Pogledaj post
Zamolio bi nekog tko zna kako se mogu vratit slike i filmovi sa sd kartice da mi objesni kako.

Prikljucio sam karticu na usb card reader i htio sam obrisat samo par slika, a nekako sam izgledao obrisao sve na kartici. To je oko 14gb slika i filmova i 99% je vezano za posao. Doslovno bez tih fajlova mi propada cijela godina posla. Samo jedan mali dio imam na kompu.

Kad idem na my computer (xp sp3) i pokusavam otvorit I: kaze mi da disk nije formatiran, dali zelim da formatira. jasno ja ne zelim formatirat vec zelim te fajlove.

Instalirao sam recuvu i pandoru, ali recuva kaze: unable to read boot sector, a u pandori na listi diskova, I: je grayed out i pise da je size 0kb i da je 0kb free.

Pomoc!!!
Badave ti Recuva i Pandora jer nemaju mogučnost koja tebi treba, skini i instaliraj ovaj dole program obrati pažnju na verziju pa onda prvo izaberi "Damaged Partition Recovery" modul.Prije skeniranja u svakom Modulu obavezno podesi kak vidiš na videu ispod na prvom linku, na drugom imaš vezano za verziju programa a na trečem se nalazi sam postupak kak to ide s tim programom i nema frke pa tak napravi.

Uglavnom ne formatiraj ništa prvo preskeniraj tu karticu, ili bilo kaj drugo pa prebaci podatke koje nađe i tek onda moš formatirat kolko hočeš.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=417

https://www.forum.hr/showpost.php?p=36283973&postcount=5

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...2&postcount=16
tirox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 22:50   #4
Prije programa sam pokusao sa bar 6-7 drugih programa, jer sam odmah krenuo. Kasnije sam tek procitao ovo... Ovaj program mi je povratio samo one slike koje sam ja htio obrisat. Ja sam krenuo brisat slike. Oznacio ih i kliknuo na delete, ali posto je trebalo malo vremena kliknuo sam ponovo i nekako je sve izbrisano. Svih 14gb, a htio sam obrisat samo nekih 300mb.
Kad pocne scan pise da ce mu ttrebat nekih 30 minuta, ali onda se cuje onaj zvuk za "safely remove usb" i odjednom se scan ubrza i zavrsi za par sekundi pa milsim da mozda ga to sprjecavva da napravi pun scan. jeli zna tko kako da ugasim taj safely remove usb kujac?

Koliko sam vremena izgubio. Dosovno sam imao oko 1000 fotografija i ko zna koliko videa. Od 4 mjeseca pa do neki dan i 99% vezano za posao. Bez tih slika ne mogu nista. Ne mogu ih opet napravit jer je sad lose vrijeme. Treba mi ljeto i sunce. Pa ja ne mogu vjerovat. Da stvar bude jos gora prosle godine mi je crkla kartica bas nakon sto sam sve poslikao i tu sam izgubio oko 1000 slika i puno videa. Mislio sam kupit laptop i posto bi imao veci hard radio bi backup pa sam zanemario backup, jer hard na ovom kopmpu mi je skroz mali... Nikad vise. odmah backup. to je jedino rjesenje. moram te slike nekako vratit.

Ni jedan program mi ne pokazuje sve te ostale slike i video fajlove.

Kad odem po properties I: pise da je file system raw. Kad pokusam dupli klik na i: pita me dali hocu formatirat. pa kako se to moglo dogodit? Uopce ne razumijem.
MatijaKralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 22:58   #5
Probaj sa programcicem DiskDigger, ako mozes nadji stariju verziju 0,8.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 23:13   #6
s tim programom ne mogu nista. ne prikazuje mi i: u glavnom meniu, a kad idem sam izabrat pita me dali zelim formatirat.
MatijaKralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 23:32   #7
u ovom programu minitool... mi prikazuje 3 particije. sve 3 su prakticki iste. skoro 15gb. to je ta kartica. sveukupno na sve 3 ima oko 800 i nesto file match. ne znam jesu to slike ili sta???

problem je kad pocnem skenirat, cuje se onaj zvuk koji se cuje kad ustekavate ili istekavate neki usb... i onda scan umjesto da traje 30 minuta (ili koliko vec) kako pise na pocetku, odjednom ubrza i traje jos samo koju sekundu, tako da smunjam da taj safely remove hardver ometa taj scan. bar se nadam da je to, jer ako to uspijem nekako iskljucit onda mozda uspije napravit scan i vratit fajlove...

jeli ima tko kakvu ideju? stvarno mi je to ekstremno bitno. ne mogu vam ni opisat koliko je posla bilo s tim slikama. nisu to bile samo onak slike, nego sam morao i radit da bi uopce mogao slikat...
MatijaKralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 00:21   #8
Možda najdebilnija ideja ikad ali probaj na drugom kompu i s drugim card readerom.
nonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 00:28   #9
Quote:
MatijaKralj kaže: Pogledaj post
Prije programa sam pokusao sa bar 6-7 drugih programa, jer sam odmah krenuo. Kasnije sam tek procitao ovo... Ovaj program mi je povratio samo one slike koje sam ja htio obrisat. Ja sam krenuo brisat slike. Oznacio ih i kliknuo na delete, ali posto je trebalo malo vremena kliknuo sam ponovo i nekako je sve izbrisano. Svih 14gb, a htio sam obrisat samo nekih 300mb.
Kad pocne scan pise da ce mu ttrebat nekih 30 minuta, ali onda se cuje onaj zvuk za "safely remove usb" i odjednom se scan ubrza i zavrsi za par sekundi pa milsim da mozda ga to sprjecavva da napravi pun scan. jeli zna tko kako da ugasim taj safely remove usb kujac?

Koliko sam vremena izgubio. Dosovno sam imao oko 1000 fotografija i ko zna koliko videa. Od 4 mjeseca pa do neki dan i 99% vezano za posao. Bez tih slika ne mogu nista. Ne mogu ih opet napravit jer je sad lose vrijeme. Treba mi ljeto i sunce. Pa ja ne mogu vjerovat. Da stvar bude jos gora prosle godine mi je crkla kartica bas nakon sto sam sve poslikao i tu sam izgubio oko 1000 slika i puno videa. Mislio sam kupit laptop i posto bi imao veci hard radio bi backup pa sam zanemario backup, jer hard na ovom kopmpu mi je skroz mali... Nikad vise. odmah backup. to je jedino rjesenje. moram te slike nekako vratit.

Ni jedan program mi ne pokazuje sve te ostale slike i video fajlove.

Kad odem po properties I: pise da je file system raw. Kad pokusam dupli klik na i: pita me dali hocu formatirat. pa kako se to moglo dogodit? Uopce ne razumijem.
Damaged Partition Recovery modul u tom programu Minitool se upravo i koristi kod RAW problema, dakle izabereš disk ili particiju i onda skeniraš valjda si pročital sve upute. Ne znam kaj bi više rekel možda ti USB čitač ne valja, pa te stalno izbacuje i zato ne može preskenirat do kraja tih 15gb.

Moraš preskenirat na one sve tri particije koje program prikazuje, od 15gb jednu po jednu pa se vratiš nazad na popis pa opet drugu od 15gb to valjda znaš i onda tražiš te slike i ostalo.Probaj još odradit preko modula Digital Media Recovery pa buš videl kaj bude bilo.

Ja se pitam zakaj ti uopče i nemaš Backup bitnih stvari več odavno, pa koje su to fore onda tak se to ne radi ko nema Backup taj nadrlja sam si kriv itekak.

Zadnje uređivanje tirox : 07.11.2011. at 00:34.
tirox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 23:51   #10
Problem s SD karticom

Frend mi ima fotić, posliko hrpu slika preko ljeta, a eto nije ih prebacio na komp i samo jedan dan mu na fotiću piše da kao kartica nije ispravna.

Kad je uštekam u laptop preko onog utora za SD kartice (probao sam i sa onim Memory card reader-om, isti drek) veli mi da moram formatirati karticu, a nakon kad kliknem da to ne želim pojavi mi se ovo:


Probao sam vratiti slike sa:
-iCare Data Recovery
-Remo Recover 4.0
-Recuva
-Wondershare Photo Recovery
-Adroit Photo Recovery
-Stellar Phoenix Photo Recovery

Od svih njih jedino zadnja dva (gore navedena) nađu nekih 1500 slika, a jedno četvrtina tih slika su ovakve:

Ostale kad otvorim, ništa.


Možda netko neki savijet?
__________________
Bit About Sex & Women
kalika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 00:34   #11
Hmm, pitanje je što se točno dogodilo s karticom, moguće je više stvari, a najgora po njega je da je kartični prostor počeo odumirati ali kako su neki programi izvukli ponešto s toga možda još ima nade ako je voljan platiti postoje servisi koji vjerovatno mogu izvući te podatke relativno uspješno...no naravno to košta.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 01:13   #12
Jedini program s kojim sam ja uspio vratiti podatke je ovaj: http://www.any-data-recovery.com/pro...ofessional.htm

Ako ne ide s ovim, tu imas listu 10 najboljih softwarea 2013 za data recovery:
http://data-recovery-software-review.toptenreviews.com/
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 03:11   #13
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Jedini program s kojim sam ja uspio vratiti podatke je ovaj: http://www.any-data-recovery.com/pro...ofessional.htm

Ako ne ide s ovim, tu imas listu 10 najboljih softwarea 2013 za data recovery:
http://data-recovery-software-review.toptenreviews.com/


I šta če sad redom isprobavat sve programe sa liste jel a niti jedan program nije badave normalno. Uostalom ta stranice ne valja ništa bolje nek idu banane prodavat, a ne radit neke liste preporuka kak ti najboljih programa za neki posao.

Quote:
kalika kaže: Pogledaj post
Frend mi ima fotić, posliko hrpu slika preko ljeta, a eto nije ih prebacio na komp i samo jedan dan mu na fotiću piše da kao kartica nije ispravna.

Kad je uštekam u laptop preko onog utora za SD kartice (probao sam i sa onim Memory card reader-om, isti drek) veli mi da moram formatirati karticu, a nakon kad kliknem da to ne želim pojavi mi se ovo:


Probao sam vratiti slike sa:
-iCare Data Recovery
-Remo Recover 4.0
-Recuva
-Wondershare Photo Recovery
-Adroit Photo Recovery
-Stellar Phoenix Photo Recovery

Od svih njih jedino zadnja dva (gore navedena) nađu nekih 1500 slika, a jedno četvrtina tih slika su ovakve:

Ostale kad otvorim, ništa.


Možda netko neki savijet?
Probaj pretražit tu karticu sa MiniTool Power Data Recovery, pogledaj moje gornje prijašnje postove u ovoj temi pa napravi prema uputama sa linkova koje sam dao.Dakle spoji tu SD karticu na komp, pa onda probaj prvo preko Minitool modula "Digital Media Recovery" preskenirat tu karticu.Ako to ne donese neke dobre rezultate, onda preskeniraj tu karticu kroz modul "Lost Partition Recovery" pa javi kak je to prošlo.
tirox is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 10:12   #14
Quote:
tirox kaže: Pogledaj post
[/B]I šta če sad redom isprobavat sve programe sa liste jel a niti jedan program nije badave normalno. Uostalom ta stranice ne valja ništa bolje nek idu banane prodavat, a ne radit neke liste preporuka kak ti najboljih programa za neki posao.
E moj tirox, ako slovis za nekog data recovery strucnjaka kao sto se tu predstavljas, onda valjda znas gdje i kako se ti programi (i bilo koji drugi) mogu dobit dzabe...
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 10:35   #15
Quote:
MatijaKralj kaže: Pogledaj post
Zamolio bi nekog tko zna kako se mogu vratit slike i filmovi sa sd kartice da mi objesni kako.

Prikljucio sam karticu na usb card reader i htio sam obrisat samo par slika, a nekako sam izgledao obrisao sve na kartici. To je oko 14gb slika i filmova i 99% je vezano za posao. Doslovno bez tih fajlova mi propada cijela godina posla. Samo jedan mali dio imam na kompu.

Kad idem na my computer (xp sp3) i pokusavam otvorit I: kaze mi da disk nije formatiran, dali zelim da formatira. jasno ja ne zelim formatirat vec zelim te fajlove.

Instalirao sam recuvu i pandoru, ali recuva kaze: unable to read boot sector, a u pandori na listi diskova, I: je grayed out i pise da je size 0kb i da je 0kb free.

Pomoc!!!
Of course, you can recover deleted photos from the SD card with Kvisoft Data Recovery for Mac. Here is the easy guide:
http://www.kvisoft.com/tutorials/rec...al-camera.html
__________________
I'm a freelancer and very glad to share useful Mac programs with you.
Tips: To Recover Deleted files Mac with Kvisoft Data Recovery for Mac
Colton3310 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 03:51   #16
Bok, ne brinite, ako ste izgubili podatke iz SD (Također možete koristiti sd card data recovery software), jer se može lako vratiti pomoću informacija pružiti, ovdje ćete dobiti svu pomoć koju može dobiti za potpuni oporavak. Samo ih slijediti i vratiti sve multimedijske sadržaje kao što su fotografije, videa itd http://www.any-data-recovery.com
Panroam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 02:56   #17
možete tražiti karticu za oporavak podataka na google, ima dosta alata treće strane dostupan na tržištu
Kolpoiu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 09:19   #18
Quote:
Kolpoiu kaže: Pogledaj post
možete tražiti karticu za oporavak podataka na google, ima dosta alata treće strane dostupan na tržištu
http://www.vibosoft.com/disk-utility...m-sd-card.html
Kolpoiu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 09:39   #19
Kako da biste dobili izgubljene / izbrisati podatke natrag Pojedinac je najbolji i najbrži način za početak vašeg Android uređaj u načinu rada za oporavak. Ako izgubljene podatke sa SD kartice, možete koristiti Samsung Recovery softver za oporaviti podatke izravno.
Recover deleted files android
__________________
The two most powerful warriors are patience and time.
Samsung kiesHow to print text messages
Samsung data recovery
lsvolppgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 07:36   #20
Za izbrisane fotografije ili videozapise na SD kartici i dalje ih možete oporaviti ako ih niste nadjačali novi podaci. Možete pokušati koristiti MobiKin Doctor for Android. Profesionalni alat za oporavak podataka koji se može vratiti s Android i SD kartice

Zadnje uređivanje Shehab : 29.11.2017. at 08:10.
Shehab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.