Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 01:31   #3381
Ako hoćeš sunce definitivno Tenerife. Ako je prioritet kultura, znamenitosti i sl., svakako Lisabon. Meni je to jedan od najljepših europskih gradova. Toplo preporučujem!
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 09:24   #3382
Quote:
aldm kaže: Pogledaj post
S obzirom na dešavanje u Kataloniji,odlučili smo pomjeriti destinaciju sa Barselone. Odlučili smo da kombinujemo Sevilju sa Lisabonom ili Tenerifama. Pa ako je neko bio (a jeste ) molim da iznesu iskustva. Šta treba obići, kakav je prevoz, na šta obratiti pažnju i sl.

Voljeli bi malo i obilaziti znamenitosti, kafane i ostalo, a istovremeni i chillati na suncu. Neka kombinacija

Hvala
Barselona je svaako postala prenapucena turistima tako da bih je izbjegavao sa ili bez "desavanja naroda" u Kataloniji.

Andaluzija je uvijek pogodak, Portugal takodje, ali bih ja mozda izabrao Valensiju. Prelijep grad(ic), a nema toliko turisticke guzve.
__________________
“If you think adventure is dangerous, try routine… it’s lethal” Paulo Coelho
arbajram is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 17:49   #3383
A kakvo je vrijeme u Lisabonu sredinom 11. mjeseca? I koja bi bila okvirna cijena apartmana iz vaseg iskustva?
aldm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 09:43   #3384
ovih dana ganjam jug Portugala. Neki dan ST registarski broj auta izpred mene. Mozda netko iz foruma?
55et is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 13:37   #3385
Upravo se vratih sa 5-dnevnog putovanja u Portugalu.Pošto sam ovdje prikupio mnogo odličnih informacija koje su mi olakšale i puno pomogle,evo htio bih i ja prenijeti moja iskustva koja bi mogla biti korisna i drugima.
Ovo je moje prvo solo putovanje u inozemstvo,a na osnovu svega ovdje napisanog,te još malo dodatnog proučavanja,odlučih da će moja baza (smještaj) biti Sintra.Tamo sam odsjeo četiri dana (putem Airbnb-a našao smještaj),a peti dan sam posvetio razgledavanju i proučavanju Lisabona.
U Sintri sam prvi kompletan dan posvetio posjeti dvorcu Pena i Maurskim zidinama.Ako imate vremena ( i kondicije ) preporučio bih dolazak pješke iz grada kroz jednu predivnu šumu.Okolina dvorca (park) je fenomenalna i možete je obilaziti bez problema čitav dan.Također,te Maurske zidine ostvljaju jedan stvarno upečatljiv dojam i osjećaj.
Svakako preporučavam i odvojiti vrijeme za Quinta da Regaleira...to je isto jedan prelijepi dvorac,sa također predivnom okolicom (parkom),ali na jedan sasvim drugačiji način.Za taj obilazak vam treba dosta kraće vremena.A ostatak vremena,bez problema možete provesti u šetnji Sintrom i drugim manastirima i dvorcima,te uživanju u njihovim jelima.
Htio bih ovdje naglasiti da ono što se inače preporučava da treba vidjeti,ovisi od osobe do osobe.Tako da meni posjet Obidosu nije nimalo posebno očarao.Pogotovo jer sam prije toga vidio i prošao Sintru.Ali tko voli male uličice sa trgovinicama i šetnju zidinama,neka ide...i istina je da Obidos ima jedan posebni „štih“.
Međutim,što me je doista očaralo je posjet njihovim plažama gdje se okupljaju surferi.Najpoznatija je svakako u mjestu Nazare.Doista jedan specifičan osjećaj i doživljaj iako nisam imao priliku vidjeti one najveće valove.Također u neprevelikoj okolici Sintre postoje prelijepe plaže sa velikim valovima.Tu se također može provesti jako puno vremena gledajući i definitivno,uživajući.
U Cascaisu i Estorilu svakako treba proći tom šetnicom duž obale.Predivan pogled,miris i uživanje.Tu trče i šetaju svi - i staro i mlado i ovako i onako.Estoril je isto oko Casina izuzetno lijepo uređen.U biti oba mjesta odišu raskošom i bogatstvom.Pa tko voli...Mene je to oduševilo i zbog njih sam jednostavno odlučio da niti ne idem na Cabo de Roca,već da duže vremena tu provedem.
Zadnji dan Lisboa.Prijepodne sam proveo u Belemu,pa iako nisam ljubitelj kolača i slatkog (osim čokolade ),svakako,svakako se isplati čekati za Paste de Belem u toj najpoznatijoj slastičarni.Imao sam sreće da nije bila gužva pa sam odlučio čekati,iako nisam imao namjeru.I dobro da sam to napravio :klap: .Taj osjećaj te paste i kolačića je nešto neopisivo – izuzetno me se dojmilo.
Ostali dijelovi grada su već tu dovoljno opisani,ja sam šetao,uživao,otkrivao,jeo,jeo i jeo...
Htio bih još jednu stvar naglasiti koja me je doista oduševila – a to je Fado.Nešto doista nevjerovatno .Kakav osjećaj...u tri sekunde se naježiš,u osam te prođu svi žmarci,a kasnije...ufff.Iako ne razumiješ pjesmu,osjećaj i ugođaj je nevjerojatan.Naravno,praćeno uz nekoliko slijedova jela i pića.

I još par generalija.Metro,autobus i vlak – sve im je dosta organizirano,razumljivo,bez problema se može čovjek snaći.Ljudi su izuzetno ljubazni,pomoće ti bez problema,znali ili neznali engleski,ali većina ih zna.Njihova radna vremena su za mene bila gotovo neuhvatljiva,ali ajde...Kad smo kod vremena,sve ove dane je bilo prelijepo,do 15 C.
Sve u svemu,izuzetno,izuzetno pozitivno iskustvo.
miro os is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 20:48   #3386
Ima li Portugal iz Venecije, Zagreba, Ljubljane u sijecnju da leti netko?
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:30   #3387
Pozdrav,

Koliko treba para džeparca za dvoje (7 dana). Moramo jest pit, ići slušati fado..
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 17:21   #3388
Računaj da jedan pošteni obrok za jednu osobu u restoranu je oko 15 eura.
Kompletna večera u nekoliko slijedova sa čašom vina za fado sam ja platio 30 eura.Na Timeout tržnici sendvič+cuga 5-7 eura.Topli sendvič (ogromni) na šetnici u Estorilu 7 eura.Sokovi uglavnom oko 2 eura,kava od 1-2 eura.
miro os is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 20:14   #3389
Quote:
miro os kaže: Pogledaj post
Računaj da jedan pošteni obrok za jednu osobu u restoranu je oko 15 eura.
Kompletna večera u nekoliko slijedova sa čašom vina za fado sam ja platio 30 eura.Na Timeout tržnici sendvič+cuga 5-7 eura.Topli sendvič (ogromni) na šetnici u Estorilu 7 eura.Sokovi uglavnom oko 2 eura,kava od 1-2 eura.
Bome su onda poskupili u zadnje 4 godine. Portugal (Lisabon) pamtim kao svoju prvu destinaciju gdje nisam jela fast food, mc donalds ili supermarkete (tada studentski dzeparac) nego svaki dan obrok u restoranima jer su kostali 5-8€ (meso, prilog + salata/pice).
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 23:22   #3390
Pozdrav ekipa
Imam priliku otputovati u Porto na 7 dana pa mozete li mi preporuciti u koji je mjesec najbolje otputovati, a da nisu nesnosljive vrucine
lolita26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 14:16   #3391
Za one koji poznaju Lisabon zanima me šta mislite o izboru ovog hotela https://www.tripadvisor.com.br/Hotel..._Portugal.html ? Najviše me zanima pozicija - lokacija! Je li lokacija dobar izbor i je li dobra povezanost sa aerodromom i ostalim znamenitostima u gradu? Također, za koliko se para može jeftino jesti u gradu? Ne treba biti restoran i slično, zanimaju me svakodnevne najjeftinije varijante, ili one za koje "turisti" manje znaju, pa su dobar a jeftin izbor?
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 17:32   #3392
Nije losa lokacija.Sao Sebastiao stanica povise je izravno povezan s aerodromom i druga linija s centrom - Praca de Comercio. Cak je za tu liniju bliza stanica Parque. Iako, moze se i pjeske do centra jednom.

Kraj Sao Sebatiao ima El Corte Ingles koji radi od jutra do sutra, cak i ok food court.

Sigurno ces naci i bus prema Belemu. Google Maps to dobro pokriva.

Ja sam bila u tom kvartu nedavno.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 17:47   #3393
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Nije losa lokacija.Sao Sebastiao stanica povise je izravno povezan s aerodromom i druga linija s centrom - Praca de Comercio. Cak je za tu liniju bliza stanica Parque. Iako, moze se i pjeske do centra jednom.

Kraj Sao Sebatiao ima El Corte Ingles koji radi od jutra do sutra, cak i ok food court.

Sigurno ces naci i bus prema Belemu. Google Maps to dobro pokriva.

Ja sam bila u tom kvartu nedavno.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Hvala puno na odgovoru. Znači, dobra polazna baza za obilaske. Vjerujem da ima u blizini i nekih samoposluga i slično?

Sent from my Alfa 1 using Tapatalk
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 18:15   #3394
Gore kraj Sao Sebastiao stanice je El Corte Ingles, velika robna kuca, na - 1 etazi je i supermarket.

Ako mozes sjedni desno u avionu kraj prozora, avion jako nisko leti preko centra, a i aerodrom je u prvoj zoni.

Dobra je lokacija zbog izravne i jeftine povezanosti s aerodromom i centrom direktnim linijama. Inace su velike udaljenosti, tako da ne trosi noge na hodanje istim potezom.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 13:18   #3395
Pozdrav ljudi,

Uzeli smo karte za lisabon preko Milana 22.5.,a vraćamo se iz Porta 1.6. Misli smo 6 noćenja u Lisabonu a 4 u Portu, jel to ok?

Koje dio grada gledati za uzeti smještaj u lisabonu i Portu?

Pozdrav

Poslano sa mog ONEPLUS A5000 koristeći Tapatalk
ledo_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 13:31   #3396
Quote:
lolita26 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa
Imam priliku otputovati u Porto na 7 dana pa mozete li mi preporuciti u koji je mjesec najbolje otputovati, a da nisu nesnosljive vrucine

Ja sam bila krajem rujna lani, svih 5 dana sunčano, za kratke rukave, ali ne pretoplo, taman!

evo i mog linka s popustom, ako se nekome sviđa:

Moderatorov edit: Link za booking.com maknut
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 14:01   #3397
Link maknut od strane moderatora. Linkove za booking.com molim samo na temi za booking.com. Ne ih švercati po drugim temama!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 16:45   #3398
Vratio se iz Portugala, tjedan dana mi nije bilo dovoljno da posjetim sve... Bio sam 4 dana u Lisabonu, 2 u Portu i jedan dan u Bragi.... Zemlja me je malo je reći oduševila... Niti jedna neugodna situacija, Odavno nisam bio negdje da ne mogu reći niti jednu lošu situaciju..... U Lisabonu sam odsjeo u hostelu odmah preko puta metro stanice Parque... Grad je što pišu forumaši jedan od najljepših u Europi, čak sam mišljenja da mi je trebalo još 2 dana minimum... U Portu Ribeira i rijeka Douro su prekrasni i posbni... A također ako imate priliku posjetite Bragu... Ja sam bio samo jedan dan i to je premalo, Nisam imao vremena posjetiti njihov famozan stadion koj je izgrađen u stjenama i to mi je žao..... Prekrasna i jeftina zemlja (hrana i piće po restoranima i barovima je bagatela) Stare i prekrasne građevine, nogometni zaljubljenici isto imaju što za vidjeti jel ipak Portugalci za sebe kažu da su nogometna zemlja..... Nadam se da budem imao priliku posjetiti ova mjesta koja nisam stigao ubrzo.... Portugal me je očarao....
Jedini minus su loši engleski u Lisabonu. (možda griješim i možda sam bio u par restorana ili barova gdje nisu ludi jednostavno pričali) U Portu su pak svi pričali, Braga također....
I u tjedan dana nisam popio dobru kavu... Delta kava i ostale su baš loše... A popratio sam da macchiato rade ovako : kava, vruča voda za čaj unutra i onda tek mlijeko...
Sve u svemu prekrasan put,zemlja i ljudi
Ilre is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 17:24   #3399
Rua da Alegria 126
Rua da Alegria 126, 1250-096 Lisboa, Portugal

https://goo.gl/maps/KMe36erVwTy

Šta kažete na ovu lokaciju?

Poslano sa mog ONEPLUS A5000 koristeći Tapatalk
ledo_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 10:19   #3400
Boravicu u junu 14 dana u Portugaliji pa razmisljam da rentiram auto obzirom da nas je 3 putnika a i bio sam ranije u Lisabonu 9 dana pa bi sad obisao druga mjesta.
Ima li neko da preporuci neku agenciju ili generalno bilo kakav savjet u vezi rentiranja kola tamo?

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
__________________
Za vas onaj Glembay drži u ruci crkvu, a za mene krvavi nož! Kako za koga!
podgoričanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.