Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 16:25   #1
Laptop problem

Pozdrav svima!

Imam problemcic
Stisnem tipku za paljenje, krene se "vrtit", al nikak da se upali, ekan ostaje crn...pa malo stane, pa se opet krene vrtit ko da se muci...jel mu ima spasa ? Sta mi je ciniti?
Tipkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 16:44   #2
....jesi probao uključiti dok je baterija izvađena ili posvjetliti na ekran svjetiljkom jer možda nema svoje osvjetljenje ?
G/Duki is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 16:57   #3
Probala sa i bez baterije, sa svjetiljkom i bez i nis se ne vidi...ko da mu se sistem ne zeli podici. Samo ventilator vrti, pa stane, pa vrti, pa stane...pa kad postane vruc onda ga na silu ugasim. I mis malo svijetli pa malo ne. Najgore kaj ga nemrem upalit da vidim kaj ga muci
Tipkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 18:47   #4
Možda ga gasi to što ne vrti ventilator od procesora ?... a može se provjeriti i dodatno npr. probaj ga upaliti dok nema hard diska ( izvadi ga) ili ako su dvi memorije probat jednu po jednu da nije jedna neispravna...bar da ti se prikaže post na monitoru.
G/Duki is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 22:31   #5
Riknula je grafa, slično imao ja. Kupio na ebayu drugu i promjenio i proradio.

Prvo pitanje, ima li lap garanciju. Nosi na servis ako ima.

Nisi napisala koji je to laptop, da vidimo kakvu grafu ima, jel moguče izmenit.

Nemora biti grafa, moguće je i matična ma da ja sumnjam da je do grafe.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 22:50   #6
Da je maticna ne bi vrtilo nista , vrlo moguce da ti je RAM memorija . Nekad pomaze samo izvaditi RAM iz utora i vratiti ga nazad . Ali to zavisi od modela laptopa i dostupnosti RAM memorije , nekad moras pola laptopa raskopati da bi dosao do nje.Sve zavisi od modela.
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 08:52   #7
Evo laptop:
https://support.hp.com/us-en/document/c02514087

Vec je dosta star tako da vise nema garancije.

Ok, di mogu vidit di mi je taj RAM ? Pretpostavljam da za pocetak nije nikakva SF odsarafiti ga i izvaditi RAM i staviti ponovo
I kakva gradicka mi treba za njega ?
Tipkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:26   #8
Quote:
Tipkica kaže: Pogledaj post
Evo laptop:
https://support.hp.com/us-en/document/c02514087

Vec je dosta star tako da vise nema garancije.

Ok, di mogu vidit di mi je taj RAM ? Pretpostavljam da za pocetak nije nikakva SF odsarafiti ga i izvaditi RAM i staviti ponovo
I kakva gradicka mi treba za njega ?
Prvo okreni laptop naopacke i trebala bi biti neka plocica naljepljena od iza. Tu pogledaj tocno model tvog laptopa , npr.HP 6715s. Kad to saznas odi na YouTube , upisi tocno model tvog laptopa i pored toga disassembly ...Npr."HP 6715a disassembly" , nema veze na kojem je jeziku video , bit ce barem jedan dva videa na YT gdje ces moci vidjeti nekoga tko rastavlja tvoj model laptopa.
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.