Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2011., 21:23   #761
Quote:
luanti kaže: Pogledaj post
pa uzeli smo dividendu ako bog da i slijedeće godine opet
Ja mislim da mi koji nemamo previse udjela najbolje bi bilo prodati. ja dobijem oko 160 kuna godisnje pa se pitam sto ce mi to sve skupa. Da prodam moguce bih dobio oko 5000 kuna a za dobiti te novce uz ovakvu dividendu po godini cekanja trebao bih cekati vise od 20 godina. Da nadjem valjani razlog da ne prodam, ok ne bih prodao ali koji je to razlog? Osobno ga ne vidim.
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 11:07   #762
zar ne ide isplata direktno na račun bez da se mora podizati na šalteru?

I ako nije podizana dividenda do sada, gdje je taj novac?
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 23:22   #763
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
zar ne ide isplata direktno na račun bez da se mora podizati na šalteru?

I ako nije podizana dividenda do sada, gdje je taj novac?
Lova se podiže u Fini na šalteru........ja bio i nakon tri godine nepodizanja dali mi sve što sam ukupno trebao dobiti ( dakle čeka te ukupan iznos )
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 13:54   #764
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Lova se podiže u Fini na šalteru........ja bio i nakon tri godine nepodizanja dali mi sve što sam ukupno trebao dobiti ( dakle čeka te ukupan iznos )
imam jedno pitanje pa ako mi netko može pomoći -

moj pok. otac je imao nešto tih udjela, sad je valjda mama ''nasljednica''? šta joj treba od papira da ode po tu dividendu (jer nije uzimala ništa niti igdje bila) i eventualno proda te udjele? kolika im je vrijednost uopće? gdje da ide?

hvala najljepša!
motun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 18:28   #765
Uređenog tržišta za prodaju udjela nema, bilo je govora da će se to organizirati ali je priča zamrla......
Pokušaj preko oglasnika saznati cijenu ........mislim da je svojevremeno bila između 500-600 kn po udjelu ( ne po bodu )
A mama neka nazove Braniteljski fond i pita što joj treba za podizanje dividende.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 10:02   #766
cijena udjela: 25.11.2011 - 639.20 Kn
Udjele mozes prodati bez problema, tako da ima uredenog trzista!!!
Od na http://www.erste-invest.hr/default.aspx?id=345 , tamo ces naci sve detalje kako do dividende i kako i pod kojim uvjetima prodati udjele, kao i cijenu udjela po danima.
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 12:00   #767
Quote:
Maxxy kaže: Pogledaj post
cijena udjela: 25.11.2011 - 639.20 Kn
Udjele mozes prodati bez problema, tako da ima uredenog trzista!!!
Od na http://www.erste-invest.hr/default.aspx?id=345 , tamo ces naci sve detalje kako do dividende i kako i pod kojim uvjetima prodati udjele, kao i cijenu udjela po danima.

Svaka čast, idem odmah podići .........dok se ih se nije dočepao Dvagan
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 14:04   #768
Quote:
motun kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje pa ako mi netko može pomoći -

moj pok. otac je imao nešto tih udjela, sad je valjda mama ''nasljednica''? šta joj treba od papira da ode po tu dividendu (jer nije uzimala ništa niti igdje bila) i eventualno proda te udjele? kolika im je vrijednost uopće? gdje da ide?

hvala najljepša!
zbog ovog "valjda", evo malo detaljnije, jer ako prijenos udjela nije proveden-pokreni to sad:
na ost. raspravi iza oca potrebno je navesti u imovini i udjele u fondu HB.
pravomoćno rješenje o nasljeđivanju+kopije osobne i oib-a nasljednika se poštom šalju u ministarstvo branitelja. ministarstvo erste investu izda nalog o knjiženju udjela na novog vlasnika, o čemu potvrdu dobiješ poštom.
kad je vlasništvo rješeno,novi vlasnik sa osobnom može na finu po dividendu, a za prodaju ima sve na stranici erste investa.
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 14:37   #769
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Svaka čast, idem odmah podići .........dok se ih se nije dočepao Dvagan
Hmmm, pa cudim se da ovo nisi znao, prodati se moze vec godinama. Pitanje je samo ima li smisla prodavati sada (mislim na doba godine). Ja sam svoje udjele ostavio za crne dane!
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 08:11   #770
Zna li tko hoće li Vlada prenijeti u Fond HB po 7% dionica Croatia osiguranja i HPB-a sad kad idu u privatizaciju?
Zar ne postoji nekakva "odredba" da će po 7% svih državnih poduzeća koji budu privatizirani ići u Fond?
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 09:48   #771
Ne mogu jamčiti, ali......... bih rekao da će tih 7% biti preneseni na Čačića i Linića osobno

BTW čudom se čudim kako u medijima ništa ne pišu za ovaj harač nad poduzetnicima na isplatu dobiti od 12% unazad 11 godina..........a tema atraktivna da ne može biti atraktivnija.......čak i Neno Bakić šuti o tome.......izgleda da mu firme rade bez dobiti......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 15:13   #772
Ikakve informacije o isplati dividendi ove godine? Svake godine je u ovo vrijeme negdje.. Tražio sam, ali od informacija ni i..
__________________
---
Vernon Wonderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 10:35   #773
Da, nema ništa vezano za isplatu dividendi. A šta napraviti, stalno se srozava cijena dionice. Da li prodati, ili čekati?
DaniDani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 11:53   #774
Isplata dividendi iz fonda hrvatskih branitelja?

Jel se mozda zna da li ce biti kakve isplate iz tih fondova, mama me pita, a ja se u to nista ne kuzim, pa da li netko tu zna ili da me uputi negdje ?

Hvala!
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.03.2012., 15:43   #775
Zvao sam onaj info telefon, kaže gospođa da za sada nemaju nikakvih informacija a ako bude biti će informacija u medijima.
kukuruza zlatko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 17:52   #776
Jel bi mogo reci koji je to telefon ?

TNX
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 21:22   #777
Quote:
Poggiali kaže: Pogledaj post
Jel bi mogo reci koji je to telefon ?

TNX
Pogledaj ovdje:

http://www.erste-invest.hr/default.aspx?id=345
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 00:42   #778
Hvala ti
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 14:40   #779
Može li se saznati kad će biti isplate dividende u 2012 godini za prošlu godinu 2011.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 17:08   #780
Kuda tone ovaj brod,prodao i dobio novce još prošle godine,govorio sam vam da treba prodati jer su udjeli previše vezani uz HT. Oni tonu i još će više pogotovo kad dođemo u EU a i konkurencija je sve jača.
prdik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.