Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2006., 15:06   #1
Fima Vrijednosnice d.o.o.

Želja mi je investiranje u vrijednosne papire i dionice, a budući da nemam nekog znanja i iskustva na tom području, zanimljivim mi se čini usluga FIMA Vrijednosnice d.o.o. http://www2.fima.com/?P=pro-por&L=h da upravlja mojim portfeljem. Kako se još nisam definitivno odlučio na taj korak jer ipak se radi o investiciji od 100000 KN, zanimaju me neki detalji oko toga, ako mi netko može odgovoriti:

1. Da li već netko od Vas koristi tu uslugu i kakva su Vaša iskustva oko tog načina investiranja (usluga upravljanja portfelja), odnosno da li ga preporučujete ili ne?
2. Koju bi eventualnu dobit u postocima mogao očekivati po svakoj godini (odnosno po svakom isteku perioda od godine dana), ovakvim načinom investiranja?
3. Da li je moguće da umjesto dobiti po isteku od jedne godine izgubim dio uloženog novca i da li ima nekog koji je u prošlosti umjesto dobiti, izgubio dio uloženog novca tim načinom i u kojem postotku?

Neznam da li griješim ali čini mi se to isplativim načinom investiranja za sve one koji imaju nešto ušteđevine, a o dionicama znaju jako malo i nemaju iskustva s njima ili možda jednostavno nemaju vremena za svakodnevno praćenje cijena dionica.

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.
inovator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 01:31   #2
Već bilo! Pa nitko, ništa!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 22:07   #3
Ako već nema nikog tko je brokerskoj kući povjerio svoj novac (upravljanje portfeljom) pa da podijeli svoja iskustva s nama, bilo bi barem dobro da iznesete svoja razmišljanja o ovom načinu ulaganja i to bez obzira pri kojoj brokerskoj kući.
inovator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 23:51   #4
Pa ne mogu vjerovati da nikog ne zanima ova tema.
inovator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 19:41   #5
Mene zanima. Imao sam dvojbu da li investirati u FIMA Equity ili u njihovo vođenje portfelja. Odlučio sam se za Equity. Vođenje portfelja prošle godine bilo je 20% u plusu. Equity je preko 60% u plusu. Ne znam samo koliki je rizik kod vođenja portfelja u odnosu na Equity.
joskona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 23:00   #6
Quote:
inovator1 kaže:
Pa ne mogu vjerovati da nikog ne zanima ova tema.

Pa cuj, za takve ljude postoje fondovi, evo, Fimin dionicki fond je u ovoj godini prikupio vec 60ak % prinosa, u stvari ne znam zasto te bas zanima vođenje portfelja, ocekujes li veci prinos u odnosu na fond ili..?

Sto se upravljanja portfeljem tice, malo ljudi to koristi pa ti je najbolje da nazoves Fimu i popricas sa njima, no koliko znam, tu uslugu nude samo za vece klijente i ne znam dal ti je 100 000 dosta...

Koliko na taj nacin mozes zaraditi, ne znam, no nedavno sam na nekom forumu procitao da prinosi i nisu nesto sto je meni pomalo cudno jer je sa manjom lovom lakse nabit visu stopu rasta, pa bi neke okvirne podatke o prinosu trebao provjeriti u samoj brokerskoj kuci...
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 21:25   #7
Da, upravljanje portfeljem od strane brokerske kuće me zanima, jer mislim da je tim načinom ulaganja veći i možda sigurniji prinos nego ulaganjem u otvorene investicijske fondove. Neznam , možda griješim, jer nisam još ulagao u investicijske fondove niti nisam koristio uslugu upravljanja portfeljom. Zato i pitam kakva su vaša razmišljanja o tome ili možda iskustva.
Hvala na svim vašim dosadašnjim ali naravno i budućim sugestijama pod ovom temom, koja mi se čini dosta zanimljivom.
inovator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 23:14   #8
Hm što se tiče fime, stvar je u tome da su oni dosta skuplji u odnosu na neke druge brokerske kuće. Recimo trenutno u fimi je 1% na kupnju i 1% na prodaju s tim da ti prilikom jedne transakcije minimalna provizija bez obzira na broj dionica i iznos transakcije iznosi 90 kn. Dak imaš, jednu brokersku kuću iz Siska (ne mogu se sad sjetiti imena da ga jebeš) koja ima proviziju 1% na kupnju i 0% posto na prodaju, te minimalna provizija po transakciji iznosi 30 kn. Dakle, daleko je jeftinija od Fime. NO sad, koliko sam skužio ti želiš da oni upravljaju tvojim portfeljom, pa s te strane, pošto fima možda ima bolju skupinu stručnjaka i brokera (bar tako ispada) te općenito reputaciju, je možda bolji izbor. Što se tiče zarade, sve ovisi o tome kako će raspolagat tvojim portfeljem, tako da egzaktni iznos ne možeš nikako znati.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 19:50   #9
Evo ja sam se informirao za par informacija kod Fime. Prošle godine im je dobit za klijenta isključivo iznosila 20% vrijednosti portfelja, a ove godine u prvih deset mjeseci čak 40%. Od gubitaka u proteklom razdoblju imali su do 1% vrijednosti portfelja, ali je taj gubitak u idućih 6 mjeseci anuliran s daleko većom dobiti. Od provizije ako oni upravljaju vašim portfeljem iznosi kod kupnje 0,5%, a kod prodaje također 0,5%, s tim da se ta provizija u konačnici uopće ne pozna jer je ukalkulirana u 20% dobiti koje pripada njima.
inovator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2021., 04:32   #10
Portfolio Fima Vrijednosnice

Pozdrav
Ja sam ima portfolio u Fima Vrijednosnicama prije nekih 7 godina
Investirao sam 100,000 kuna i nakon 3 godine sam likvidirao portfolio i izvukao 210,000 kuna znaci bilo je uspijesno.
Po meni vam je pametnije sami odabrati dionice jel imaju puno veci potencijal ako trebate ikakav savjet slobodno pitajte rado cu vam pomoci.
Pozdrav
Robert211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2021., 00:51   #11
Quote:
Robert211 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Ja sam ima portfolio u Fima Vrijednosnicama prije nekih 7 godina

Investirao sam 100,000 kuna i nakon 3 godine sam likvidirao portfolio i izvukao 210,000 kuna znaci bilo je uspijesno.

Po meni vam je pametnije sami odabrati dionice jel imaju puno veci potencijal ako trebate ikakav savjet slobodno pitajte rado cu vam pomoci.

Pozdrav
U sto bi ulozio 10.000kn ovog trena?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
mesojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2021., 16:19   #12
Quote:
mesojed kaže: Pogledaj post
U sto bi ulozio 10.000kn ovog trena?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
Od sigurnijih do manje sigurnih ali s većim potencijalom

IIPR
SQ
UPLD
NLS
adriano670 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2021., 20:01   #13
Dobio emajl od FIMA vrijednosnica da resetiram password. Nikad nista s njima nisam imao. Cini mi se da je s legitimne adrese, a na link mi se ne klika
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2021., 00:59   #14
https://optimtrader.com/hr/upravljan...skom-imovinom/
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2021., 13:10   #15
Low - cost index fond (S&P 500, Nasdaq etc) ce na duzi rok dobit sve ove aktivne managere, pogotovo ove nase... uz manji rizik
midtown is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.