Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2003., 11:24   #21
zalosno je da mnoge zene misle da je dovoljno da rode dijete i da su "mame"... a ne idu za time kako se trebaju ponasat prema svome djetetu, ne misle na to u kakvu osobu ce izrasti...

ocito im je cilj stvoriti isfrustrirane pojedince, a omalovazavanjem djeteta od svega nekoliko godina (pa i starijeg!!) na pravom su putu. kako se jedna majka moze uopce ponijeti prema djetetu tako da ga sutne nasred ulice? u redu, zivcana je, ima problema, tesko je biti 24h tu za dijete... ali boze moj, IPAK! to nije nacin za nista. nije dijete pas. a ni psa se ne sutira kao da je lopta. stvarno, jadna djeca... a onda kad odrastu i budu problematicni pitat ce se ista ta majka "ali gdje sam pogrijesila, sve sam mu davala..." da, davala si ti njemu i previse ja mislim... uf.
Luv2Bounce is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 11:27   #22
A meni se chini da postoje i sluchajevi gdje zhene postaju majke zato shto se to jednostavno ~ mora...kako da budu u braku, a nemaju dijete...ma shto jedno, bar dvoje!

A uopce se u dubini dushe ne osjecaju spremne nit ga zhele.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 11:28   #23
mnogi ne bi udarili svog psa ali svoje dijete bi.

Bas ono, sutnuli.

Kad sam nedavno pitala susjedu koja to radi ( kuca preko puta nase, ulica mala, ljeti svi ionako stalno vani ) da mora da vise voli svoje dvije dzukele ( volim pse ) nego vlastitu curicu - rekla je, da volim zivotinje. Znate one su cesto pametnije nego ljudi.

Ja rekla: vidim


Nije nista skuzila
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 11:37   #24
Quote:
magic kaže:
A meni se chini da postoje i sluchajevi gdje zhene postaju majke zato shto se to jednostavno ~ mora...kako da budu u braku, a nemaju dijete...ma shto jedno, bar dvoje!

A uopce se u dubini dushe ne osjecaju spremne nit ga zhele.
da, mislim da je to bas ono sto je jednom Claire spomenula kako je moderno biti mlada, sexy, trudna zenica koja ima dokaz da se posevila
kad vidim neke zenske oko sebe, ne mogu naci drugi razlog nego bas to: postoji drustveni model/trend koji treba slijediti. razum i osjecaji nemaju veze s tim...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 11:51   #25
Ja kad chujem izjave - ja necu dojiti jer ce mi se grudi unishtiti, moj muzh presvlachi bebu jer je meni kakica fuj, pa kako cu se sexat ako mi dijete spava samnom u sobi..rolleyes:

Oprostite, ali po meni to nisu zhene koje doista zhele postati majke. Jer dobiti dijete znachi zauvijek promjeniti zhivot.

A da je lijepo biti slatka, zgodna, preplanula mama, s Gucci naochalama i trendy kolicima au njima uspavani andjelak obuchen k'o iz zhurnala, svakako da je predivno

No u stvarnosti se to srece uglavnom samo na reklamama.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 11:59   #26
Quote:
magic kaže:
Jer dobiti dijete znachi zauvijek promjeniti zhivot.
No u stvarnosti se to srece uglavnom samo na reklamama.
eto, na to sam i mislila

(ali ljudi danas opcenito jako cesto ne razlikuju reklamu/TV/seriju/film/bajku od realnosti. ali to je vec neka druga tema...)
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 14:00   #27
...slažem se da dijete zauvijek promjeni i osobu i njen način života. Jer odjednom više nisi odgovoran samo za sebe već imaš pokraj sebe nekoga tko potpuno ovisi o tebi... koliko si ponosan i sretan zbog toga, toliko to zna biti i opterećenje za koje nisu svi spremni...
...ja sam bolja osoba od kada sam majka... djeca su me naučila strpljenju, kompromisu, boljem razumijevanju, požrtvovanju, a o jednoj drugačijoj ljubavi da i ne govorim...
Fizički više nisam ona ista od prije 15 godina, ali zato nisam ni psihički ista, bolja sam... zahvaljujući njima...
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 16:12   #28
Ok. Nasilje nad djecom je za svaku osudu. Mnogi tj. mnoge od vas su tu rekli jako puno pametnih stvari. Posebice mi se sviđa ono "vi ste to dijete rodili ali to ne znaci da ste mu mama."

I sam sam često puta nažalost svjedokom kako se ljudi odnose prema djeci i kako ih odgajaju, odnosno bolje reći -NE odgajaju.

No imam jedno pitanje - a zašto se vi toliko uzrujavate zbog toga?

Neki dan tip ispred mene imao je probušeni rezervoar iz kojeg je mlazom tekao benzin. Ja mu mašem, blicam, trubim -on ništa - digne mi srednji prst i vozi dalje... A vani +50 na suncu. Samo je čik falio da svi odemo polagati račune Svevišnjem.
I tako svaki put kada radiš put veći od 100 km vjerojatno će ti neka budala na cesti ozbiljno ugroziti život. Čemu pamtiti takve stvari i puštati da utječu na nas?
Pa zar nije dovoljno da ti roditelji upropaštavaju život toj djeci, nego još moraju i vama? Ako se ne želite petljati u njihov slučaj, odnosno svjesni ste da s osobnim petljanjem ili policijom nećete postići ništa - Zaboravite to, kao što i Gaby Novak pamti samo sretne dane...
Kud bi došli da se uzrujavamo oko svake nepravde - i uglavnom se ne uzrujavamo. (što ne umanjuje težinu nepravde!) No zašto se svi identificirate sa tom djecom?
Ponavljam - da još nešto poduzmete, ali ovako lamentirati bez svrhe? Same sebe bedirate!
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 16:19   #29
Izgleda da si ti zaboravio bit foruma.

Pa ovdje i jesmo da razgovaramo, razmijenimo misljenja, trunimo, tracamo....whatever.

Cime smo to mi ovdje promijenili svijet? I zar je itko na ovom forumu jer misli da ce nekom temom ovdje promijeniti svijet? De molim te.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 20:47   #30
Putući doma skužio sam da sam prilično nezgrapno koncipirao svoj zadnji post. Ma zapravo da Rajna nije replyjala - izmijenio bih ga. Ovako neka stoji kao spomenik kolovoškoj zagrebačkoj vrućini i njenom utjecaju na mozak.

Sve je trebalo biti u tonu - kako to da nas u natprosječnom broju trgne kada je netko grub prema djetetu, bez obzira što smo oguglali brojne druge nepravde. To je ono što me zanima. Imamo obrambeni mehanizam prema većini sranja u životu i to uglavnom "none of my busines". ALi kad taj nan of maj biznis podrazumjeva nekog klinca, kojeg nikad nećemo vidjeti, onda svi poslije danima mozgamo o tome. Ali ne mozgamo recimo o požarima na Velebitu, penziću koji vadi salatu iz smeća, invalidu koji prosi i sl...
To me je zanimalo.

Quote:
Rajna kaže:
Izgleda da si ti zaboravio bit foruma.

Pa ovdje i jesmo da razgovaramo, razmijenimo misljenja, trunimo, tracamo....whatever.

Cime smo to mi ovdje promijenili svijet? I zar je itko na ovom forumu jer misli da ce nekom temom ovdje promijeniti svijet? De molim te.
Rajna, znam da će ovo jedva dočekati neki, ali sumnjam da čitaju R&D - ali ja vjerujem da nekom od ovih tema možemo činiti male korakiće da svijet jednog dana bude manje zajeban nego danas. Kada ne bih u to vjerovao, sve što ovdje pišem bilo bi čisto liječenje komplekasa nabijanjem novih!
A možda i za ovaj konkretni slučaj - grubih roditelja izmjenimo iskustva u mjeri koja će nas ohrabriti da idući puta hrabrije odreagiramo...
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 03:11   #31
Quote:
magic kaže:

Teshko mi je procjeniti nekoga kao losheg roditelja po plachu...ovo sam ljeto vidjela da puno stranaca mirno shecu gradom i razgledavaju, prichaju, fotografiraju, a za njima hopsa dijete od dvije-tri godine i urla i vrishti iz petnih zhila, suze mu frchu a sline i shmrklji vise do poda...oni nish k'o da nije njihovo. Vjerovatno trazhi neshto shto ne mozhe dobiti pa iskaljuje bijes. .........
Znaci mogli su mu popustiti i dati sto je trazio; i dijete zna da uvijek placem to moze postici.
Udarati ga -sto po mome nema smisla.
Znaci jedino ostaje ta opcija - pustit ga da place ako ga se ne moze smirit na neki drugi nacin -ove se NE odnosi na bebe.
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 08:12   #32
Zato sam i napisala da se ne mozhe okarakterizirati nekoga kao losheg roditelja zato shto pushta dijete da plache

Bebe su druga stvar...osobno se s time NE SLAZHEM.

Svoje dijete nisam nikad pushtala da plache niti tudju, bez obzira shto mi njihovi roditelji rekli.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 08:39   #33
Quote:
nologo385 kaže:
Sve je trebalo biti u tonu - kako to da nas u natprosječnom broju trgne kada je netko grub prema djetetu, bez obzira što smo oguglali brojne druge nepravde. To je ono što me zanima. Imamo obrambeni mehanizam prema većini sranja u životu i to uglavnom "none of my busines". ALi kad taj nan of maj biznis podrazumjeva nekog klinca, kojeg nikad nećemo vidjeti, onda svi poslije danima mozgamo o tome. Ali ne mozgamo recimo o požarima na Velebitu, penziću koji vadi salatu iz smeća, invalidu koji prosi i sl...
To me je zanimalo.
Ja jesam osjetljiva na sve i svasta ali kako si i sam rekao neke stvari tipa penzici brzo zaboravim. Zapece me kad vidim ali ni priblizno toliko koliko me zapece nepravda prema djetetu, invalidu ili zivotinji. Stvar je u tome da je meni zao penzica koji se kuha u tramvaju ali mogao je on ostat doma, dijete ne moze nista uciniti. Kad vidim zivotinju ili dijete ostavljene u autu doslovno poludim. Zato sto su oni bespomocni i ovise o dobroj volji i hiru idiota koji ih " ima".
Prosle godine vozim ja iz Zagreba za München. U autu ispred mene tip, zena i dijete koje stoji izmedju dva sica. Prodjem ih i sto se dogadja. Frajer je popizdio, ja -zenska u boljem autu i idem njega preci. Divljao je iza mene, Kia pride se raspadala a dijete je valjda letilo s jednog kraja auta na drugi. Ja sam usporila da me prodje jer mi je bilo zao klinca. Da sam ga slucajno srela negdje na benzinskoj bila bi ga isamarala. Pubertetlije i slicni nedorasli mamlazi me ne diraju ni dva posto kad se idu ganjat sa mnom ( pustim ih da prodju jer je meni moj zivot ipak drag) ali ne sizim, kad vidim nekoga da se igra sa zivotom djeteta-ujedam.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 13:34   #34
u vecini su sve zivotinjske vrste osjetljive na puppye
tako je i s covjekom , to je stvar instikta koji je u nama da osjetimo poriv da zastitimo pripadnika vlastite vrste - svoju buducnost , bioloski gledano

i uostalom , neznam zasto bismo bili uvijek prisiljeni sutjeti na ocite lose stvari i nepravde ??
jesmo li ljudi ili ovce ?
tko nekome daje pravo da bude idiot , a da drugi nemaju pravo dignuti glas razuma ?

tvrdim da ga treba dizati i da se postene i dobronamjerne ljude treba i mora cuti !!
zapamtimo : kad pametni sute , budale vladaju
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 13:51   #35
Zato cu ja opet malo sutit , pa mozda ispadnem pametnija


Slazem se sa svim napisanim. ali to je tako i uvjek je bilo... tesko je tu puno uciniti. Treba krenuti od vlastitog dvorista, pa ce onda i svima biti bolje. Ako vec ne drugima, barem nama i nasoj djeci.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 14:54   #36
Quote:
zg_sash kaže:
u vecini su sve zivotinjske vrste osjetljive na puppye
tako je i s covjekom , to je stvar instikta koji je u nama da osjetimo poriv da zastitimo pripadnika vlastite vrste - svoju buducnost , bioloski gledano

i uostalom , neznam zasto bismo bili uvijek prisiljeni sutjeti na ocite lose stvari i nepravde ??
jesmo li ljudi ili ovce ?
tko nekome daje pravo da bude idiot , a da drugi nemaju pravo dignuti glas razuma ?

tvrdim da ga treba dizati i da se postene i dobronamjerne ljude treba i mora cuti !!
zapamtimo : kad pametni sute , budale vladaju
¸
Moram se složiti sa zg_sashom - čak i kad njegov post nije dosljedan samom sebi -
Biološki gledano - mi smo ljudi, pa se ne bismo trebali uspoređivati s životinjama. Takve manijake koje nevezanu djecu voze stoječni na prednjem sjedalu i one koji djecu i tek malo veće bebače furaju bez kacige na motoru - mrzim iz dna duše. Samo hey! - Baš me briga hoće li poginuti on, njegova punica i njegovo dijete. Jednostavno tog instinkta nemam! Pa sam valjda manje čovjek.
No dalje bez zafrkancije - ZG_sash kaže dobro - nisu ljudi ovce! Kad pametni šute, budale vladaju! To me je i zasmetalo. Ako je vama primjerice žao što je netko ostavio klinca pred vratima dućana, imate samo dvije opcije - zaboraviti i ne činiti ništa ili zakačit se s tipom ili ženskom, napraviti što veću scenu i po potrebi pozvati murju!
Mislim da je sve manje od toga licemjerno! Da odmah preteknem odgovore - ne nikad nisam zvao muriju, jer jednostavno me nije bilo briga!
Sjećam se zime 2000. Vani hladno a suho. Mala cigićka - pa valjda nema dvije godine. Ma kakve dvije godinu i pol... donio sam joj topli čaj iz obilžnje birtije, i anonimno nazvao muriju s govornice i spustio slušalicu prije. Kasnije sam vidio da to dijete i dalje prosi.
Ali ja sam si "oprao ruke". Jedino kaj mi je još preostalo da se natežem tamo sa tatkom. Zovite rasistom ako želite, ali s mafijom profesionalnih zagrbačkih prosjaka ne bih se htio konfrontirati. Što se mene tiče - to dijete je već 15 puta bilo silovano, premlaćeno i nemam pojma je li živo ili je prodano na zapad (bila je fakat slatka). No što se tu može?! Tough! Kakve to veze ima s mojim životom? Možda samo kao iskustvo - da ne treba šutjeti. Jer da je možda bilo više poziva toga dana kada sam ja zvao, možda bi se netko i pobrinuo za to dijete. Jedan čovijek ne može sam promijeniti stvari preko noći.
Više njih - nas - kroz dulje vrijeme - možda. Vrijedi barem pokušati.
I kaj sad?
Pozivam vas, kojima nepravda nad djecom tako teško pada, da krenemo razraditi taktiku što da radimo kad se opet nađemo u takvoj situaciji.
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 15:51   #37
[QUOTE]Winona1 kaže:
[B]mnogi ne bi udarili svog psa ali svoje dijete bi.

QUOTE]

Ali najtuznije je da ako napadnes psa navuces si zaista probleme koji dolaze od raznih udrgga za zastitu zivotinja. Sto ja i pozdravljam, ali zasto ne postoji isto i za zastitu djece.

Pravne regulative su komplicirane i nitko nista ne moze.

Dziz, ja svome cucku ne mogu reci da je budala a kamoli djetetu.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 08:30   #38
neznam nologo , zasto mislis da nisam dosljedan samom sebi
bas bi me zanimalo tvoje obrazlozenje


inace , ako je murja lijena i ne reagira , dobar trik je nazvati novine (pozivi policiji i slicnim sluzbama se snimaju i dokazi OSTAJU)
pa , ako ce se morati dovoljno puta javno opravdavati , mozda skuze da je ipak lakse raditi svoj jebeni posao

inace , jesam zvao murju kad sam vidio dijete ostavljeno u autu na vrucini
uopce se nisam zamarao da li je ostavljeno na 2 ili 5 minuta , to nek "roditelj" objasnjava gdje ga budu pitali
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 23:47   #39
Re: nemoc, tuga i bijes

Quote:
luca kaže:



(nisam bez texta, ali iz raznih razloga bit ce stvarno bolje da se suzdrzim od komentara)
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 08:17   #40
Mislim da su roditelji koji tuku djecu i koji non stop galame i vrijedjanu nesposobni za odgajanje.
Pored tolikih parova koji ne mogu imati djecu ja neshvacam kako su bas takvi "idioti" toliko 'plodni'....

Meni se smuci kada pomislim samo na to da je netko grub prema djeci...

UZASNO!!!
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.