Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2011., 10:50   #1021
Quote:
SuperQueer kaže: Pogledaj post
neznam kaj se toliko cudis, kaj si ne poneses sama vrecice i usparas si vrecice i iznenadis nju ?? osim toga budi malo eko osvjestena i cuvaj vrecice jer su tesko razgradive, u pravim eu zemljama ti ako doneses svoju vrecicu daju bodove tako da ti je sljedeca kupnja jeftinija ili povoljnija neznam zasto to kod nas ne rade a trebali bi, ja se trudim uvijek ic sa svojim vrecicama/torbama !! ne zaboravi da te vrecice kostaju i oni se ko trgovci trude zaradit novce a ne ih davat tebi u obliku vrecica, kapitalizam, welcome to it !
Ja također u dućan skoro uvijek idem sa svojom vrećicom, ali mi nije jasno tvoje čuđenje tome što su ljudi gotovani i "nemaju eko svijest".

Ljudi su takovi i to je prirodno, a država je ta koja bi to trebala regulirati. Ili, drugim riječima, zakon koji zabranjuje trgovcima da naplaćuju vrećice s reklamom je taj koji je protuekološki, a ne ljudi.

Bez brige budi, kad bi ta zakonska odredba bila ukinuta, više bi bilo nas "čudaka" koji kod blagajne spremno vadimo vrećice iz džepova, viđao sam ja to već po stranim zemljama.

A ovo što opisuješ bonuse za kupce koji dođu sa svojim vrećicama (i sam sam nešto slično doživio u Engleskoj kupujući kod Tesca) - a tko brani Konzuma kao firmi da odmah sada (i po ovim zakonima) pokaže svoju ekološku svijest i uvede nešto takovo?

No, naravno, tada bi ljudi dolazili i s vrećicama na kojima bi bili logoi i nazivi i drugih lanaca, ne bi ovako veselo trpali u jeftine vrećice kojima se reklamira Konzum, a čija je cijena ionako već uračunata u sve proizvode koje se kupuje.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 12:58   #1022
Quote:
Skylab kaže: Pogledaj post
Ma sve je to jasno. Zasmetalo me je što se ponovio fenomen da dođeš u trgovinu a robe na akciji nema. Slično se dogodilo u jednoj trgovini tehničkom robom koja je pred godinu dana imala LCD-ove na akciji s napomenom "ograničene količine". Nas par je došlo prvi dan akcije u 8:00 i niti jednog takvog televizora nije bilo. Isto uobičajen način prevare, dovuku te u nadi da će ti nešto drugo zapeti za oko.
Onda fino prijava državnom inspektoratu, i knjiga žalbe
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 03:34   #1023
Quote:
SuperQueer kaže: Pogledaj post

ovo je laz, zena koja radi na blagajni u konzumu ima stotine transakcija dnevno i nemoguce je da ti je rekla nesto tima "isuse boze kaj ces platit karticom" :mislim: sta nju boli kurac kako ces ti platit ?? to nije njena briga, inace da te informiram transakcije karticom se naplacuju (naravno) to ne placas ti nego trgovac, da ti pojednostavnim; kada ti placas karticom ti platis pun iznos ali trgovat tj konzum u ovom slucaju placa odrede iznos karticaru tj masteru, americanu, maestru itd, tako da to nije besplatno, zato svi trgovci najvise vole kash i cesto nude popust na gotovinu, nije tesko zakljcut jelda?

Samo malo, ti meni sad govoris da je laz ono sto sam ja cuo svojim usima??

I ovo drugo, naravno da znam da trgovina, firma, obrt placa odredjenu svotu za svaku transakciju, ne zena koja radi na kasi (osim ako nema svoju trgovinu ali ovdje govorimo i Konzumu), i zato sam i napisao sto nju zanima kako cu ja platit kad joj ne ide niti iz đepa niti u đep...
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 21:36   #1024
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
...

A ovo što opisuješ bonuse za kupce koji dođu sa svojim vrećicama (i sam sam nešto slično doživio u Engleskoj kupujući kod Tesca) - a tko brani Konzuma kao firmi da odmah sada (i po ovim zakonima) pokaže svoju ekološku svijest i uvede nešto takovo?

...
ekološka svijest bi bila kada bi se te vrećice kupovale i odlagale u smeće te od tamo nosile na na reciklažu...materijal od kojih se rade plastične vrećice je 99% reciklirajuć...uzmi doma džezvu ili lonac preferirano od inox materijala (teflon nikako i ti je "plastika")...uzmi one vrećice iz dućana i da su po mogućnosti jednobojne tj bez nekih prevelkih oznaka ili slika (jer će se boje pomiješat pa plastika više neće bit bijela nek šarena, najčešće sivkasta) natrpaj unutra tih vrećica koliko stane...pročitaj na prećici oznaku materijala PET, PC, PVC..itd...odi na wikipediju i nađi temp tališta...zapali pećnicu na šparetu i zagrij ju na temp malo iznad toga...gledaj korz staklo reciklažni proces...uzmi nešto kao kalup...i napravi igračku za klince od taljevine materijala... ...to se zove ekološka svijest...
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 19:16   #1025
Ste čuli, Konzum Črnkas će raditi 0-24 kaj mislite o tome?
zmayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 21:03   #1026
Quote:
Skylab kaže: Pogledaj post
Ma sve je to jasno. Zasmetalo me je što se ponovio fenomen da dođeš u trgovinu a robe na akciji nema. Slično se dogodilo u jednoj trgovini tehničkom robom koja je pred godinu dana imala LCD-ove na akciji s napomenom "ograničene količine". Nas par je došlo prvi dan akcije u 8:00 i niti jednog takvog televizora nije bilo. Isto uobičajen način prevare, dovuku te u nadi da će ti nešto drugo zapeti za oko.
Ja znam da je tesko vjerovati da se sve rasproda do 8 ili 9 ali to jednostavno tako ide. Ljudi cekaju jos prije otvaranja ako je kava na snizenju a kamo li ako se radi o LCD televizorima.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 22:36   #1027
Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
Ja znam da je tesko vjerovati da se sve rasproda do 8 ili 9 ali to jednostavno tako ide. Ljudi cekaju jos prije otvaranja ako je kava na snizenju a kamo li ako se radi o LCD televizorima.
Ma ok tako, to vjerujem! Kod nas je nedavno u Lidlu bio stampedo rano jutro pri otvaranju jer su jaja bila na akciji!
Ali eto Skylab je rekao da je bio točno u 8 pred otvaranjem i tehničkog uređaja nije bilo! To je već bezobrazno od strane trgovca!

Ili npr neke trgovine stave tri komada električnog roštilja na akciju, pa ko uhvati! A podjele 10000 letaka
deki00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 22:39   #1028
Quote:
zmayo kaže: Pogledaj post
Ste čuli, Konzum Črnkas će raditi 0-24 kaj mislite o tome?
Kaj se mene tiče, niš mi ne bi falilo da uopće ne radi ni nedjeljom ni 0-24. I onak ne kupujem tamo pa mi je svejedno. U velike Konzume uglavnom idem ako draga na poslu dobije todorićev božićni ili uskršnji bon od 500-600 kuna. Onda kad dođem doma pa usporedim koliko bi za iste stvari platio u Metrou, dođe mi da ...
C-blok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 23:04   #1029
Iskreno nisam čitao sve vaše postove ali moram "pohvalit" svoj mali Konzum (jer kupujem i u maxi Konzumu jer mi je daljina ista)
- 99% najstarija prodavačica je pod utjecajem alkohola, piva i žestica
- i kad je samo jedna stranka ispred mene,obavezno sam 15 min u dučanu
-nikad ali baš nikad mi nedaje račun (netreba meni ali baka voli da vidi račun a svaki dan joj isto kupujem )
-uvijek je spora u 3pm,voli s standardnim alkosima koji piju na galenderu pivu po 5 min razgovarat i ne jebe kaj je iza gužva.
- druga prodavačica uvijek stranke ignorira,npr slaže u tom malom dučanu jogurte a 2 stranke čekaju 3 min na red ,več kad dođe 3 stranka više se niti okrenut nebreš,slaže te jebene jogurte i jebe joj se ako se nekome žuri (nebres s dječlim kolicima unutra,pauza,...)
- ubija me kad je račun npr 14,03 i dam 20 kn i ona uredno vraća 5,97 kn ,a kad dam npr 14,90 ili 19,95 kn nikad ne vraća lovu al važno da mi mljenja za 3 lipe (uzimam iznose iz svakodnevnih primjera)
-neznam al nikad nemaju mrzlu Colu ili Fantu a važno da su 3 friždera unutra
- ima toga još samo se trebam sjetit ....
Vedo717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 09:11   #1030
Mene su isto raznjupali s tim ne izvraćanjem točnih iznosa. Ostavljam mogućnost da nekada zaista nemaju sitniša, ali kada mi nakon nekoliko godina kupovanja i vraćanja kusura zaokruživanjem na više u istom dućanu žena veli da sam kratak 5 lipa - onda više nemam ni živaca ni isprika za takvo ponašanje. Sad peglam karticu tekućeg za sve, makar na blagajnu došao s dvije žvake. Tu me nemre zavaljat.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 10:55   #1031
Quote:
C-blok kaže: Pogledaj post
Kaj se mene tiče, niš mi ne bi falilo da uopće ne radi ni nedjeljom ni 0-24. I onak ne kupujem tamo pa mi je svejedno. U velike Konzume uglavnom idem ako draga na poslu dobije todorićev božićni ili uskršnji bon od 500-600 kuna. Onda kad dođem doma pa usporedim koliko bi za iste stvari platio u Metrou, dođe mi da ...
pa onda odi u velpro a ne konzum

uspoređivati veleprodaju i maloprodaju

super da smo napokon krenuli u dobrom smjeru, nemora baš super biti 0-24,ali neka
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 09:15   #1032
mene konzum neće vidjeti, pogotovo sada kada rade 0-24. žao mi je radnika, pa ja uvijek kupujem u normalno radno vrijeme i nikada nedjeljom i subotom popodne. da ne spominjem blagdane kada bi i oni morali biti doma a ne rintati za nekog bogatuna koji je pohlepan i želi još
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 10:45   #1033
potpis.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 10:46   #1034
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Mene su isto raznjupali s tim ne izvraćanjem točnih iznosa. Ostavljam mogućnost da nekada zaista nemaju sitniša, ali kada mi nakon nekoliko godina kupovanja i vraćanja kusura zaokruživanjem na više u istom dućanu žena veli da sam kratak 5 lipa - onda više nemam ni živaca ni isprika za takvo ponašanje. Sad peglam karticu tekućeg za sve, makar na blagajnu došao s dvije žvake. Tu me nemre zavaljat.
Ja svoje u konzumu moram pohvalit sto se tice tog, nikad problema. Znam ostat duzan i pol kune, pa nije problem, kazu, kaj mislite koliko ostavi pol kune vise?
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 10:52   #1035
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
mene konzum neće vidjeti, pogotovo sada kada rade 0-24. žao mi je radnika, pa ja uvijek kupujem u normalno radno vrijeme i nikada nedjeljom i subotom popodne. da ne spominjem blagdane kada bi i oni morali biti doma a ne rintati za nekog bogatuna koji je pohlepan i želi još
Pa nek ne rintaju. Osim toga, da nema potraznje, ne bi bilo ni ponude, nitko ne bi radio. Al sjecam se kad je radio Getro 00-24, bila je u 3 ujutro guzva da nisam mogao vjerovat. Mogli bi tako zatvoriti i kafice, kina i benzinske.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 12:43   #1036
Bio sam u petak navečer nešto prije 11sati. ima ljudi. hehehe. Nebi reko da je bilo toliko sati na večer
zmayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 12:49   #1037
Quote:
zmayo kaže: Pogledaj post
Ste čuli, Konzum Črnkas će raditi 0-24 kaj mislite o tome?
Mislim da je Todorić toliko pohlepan i proklet za novcem da bi valjda i govno pojeo kad bi znao da će mu netko plastiti. Osim toga nisam išao u Konzum ni prije, a tek sada više ne ću uopće ići. Lihvara koji iskorištava narod ne treba podržavati, pa zato bi bilo dobro da se bojkotira odlazak u Konzum.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 14:02   #1038
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Pa nek ne rintaju. Osim toga, da nema potraznje, ne bi bilo ni ponude, nitko ne bi radio. Al sjecam se kad je radio Getro 00-24, bila je u 3 ujutro guzva da nisam mogao vjerovat. Mogli bi tako zatvoriti i kafice, kina i benzinske.
ne rade sve benzinske 0-24, a koliko znam ni jedno kino. u kafiće ne zalazim, pa me za njih nije ni briga. ok, ako ćeš ti raditi od 0-24, daj ljduima veću plaću, zaposli još radnika.
netko je naveo getro, žene nisu imale prijevoz doma, jer više nije javni prijevoz vozio, smjene su bile usmješno doba. neke nisu imali nikog da dođe po njih- nikog nije bilo briga, ako ti ne možeš, evo ti knjižica i traži novi posao. da ne kažem da ljudi imaju i obitelj, djecu i sl,a rade od jutra do sutra za crkavicu. tko to podržava, eto, nadam se da ćete biti na poziciji jednog od tih radnika.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 15:31   #1039
Od kada i gdje to Konzum radi 0-24?
Jebo vas čuko. Kada se makneš iz Zagreba, subotom poslije 14 sati ne možeš kupiti ni kruh ni kurtone a kamoli nedjeljom.
Kužim ja vas sa tim radnicima i sve. SAMO, dajte mi objasnite zašto su trgovkinje bolje od policajaca, radnika na benzinskim pumpama, radnika u tvornicama gdje se rade 3 smjene, kuhara, konobara, kurvi...Umjesto da se izbore da ih se plati, one hoće zakon koji BRANI da se radi. Kod tate u firmi se svi bore za noćne smjene i na kraju imaju debelo veću plaću nego on koji im je šef.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 15:41   #1040
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Od kada i gdje to Konzum radi 0-24?
Konzum Črnomerec. Od petka radi 0-24 s tim da ned radi do 18 a otvara se u pon u 7.
zmayo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.