Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2011., 15:39   #61
Quote:
gugi the lizard kaže: Pogledaj post

A vi se tu uhvatili prepirke oko crkve. Kao da to ima kakve veze sa naslovom teme.
Ima veze s naslovom teme utoliko da je se navede kao primjer da je zavjera, urota i pseudoznanosti bilo i prije pojave Interneta.
Ali sad ići u dubinu i razglabati o njezinim pozitivnim i negativnim stranama.. to nema veze s naslovom teme.
__________________
Human
Human1 is online now  
Old 29.04.2011., 17:26   #62
Moram priznati da je Mišak totalno zastranio trenutno po mojim dojmovima. Nekada ga se još i moglo smatrati dosta objektivnim novinarom koji je svemu pristupao cum grano salis, ali uzeo sam namjerno malo njegovu novu knjigu, pročitao prvih 60 stranica i dalje je jednostavno bilo suvišno. Ostalo sam proskenirao. Svaka čast Mišaku kao osobi i voditelju, simpatičan je čovjek i simpatična mu je knjiga SF priča "Zvjezdani riffovi", ali ovo što piše u zadnjoj knjizi je kriminalno. Ostale stranice sam proskenirao, neke i pročitao (ne po redu, nije bilo ni nuzno), riječ je zaista o lošem štivu.

U nekim dijelovima teoriju evolucije naziva doslovce "nedokazanom pričicom" (!!!)... Kakav li je to samo način "argumentacije", to je stravično. Naravno, to onda pokušava potrkrijepiti raznim drugim "pričicama", ali ostaje činjenica da niti on previše zna o teoriji evolucije niti, čak i da je stručnjak, se to ne radi tako da se takva jedna znanstvena teorijetina (da okrenem naglasak) proglašava "nedokazanom pričicom".
Niti je nedokazana. Niti je pričica.
Zapravo da konstrukcija je potpuno besmislena jer apsolutno ništa ne znači i Mišak ne zna ništa o tome što znači znanstveno dokazati nešto te što znanstveno dokazivanje nečega uopće implicira, da ne govorimo o suptilnijim elementima znanstvene metodologije...
Plakanje.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Old 29.04.2011., 17:58   #63
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Moram priznati da je Mišak totalno zastranio trenutno po mojim dojmovima. Nekada ga se još i moglo smatrati dosta objektivnim novinarom koji je svemu pristupao cum grano salis, ali uzeo sam namjerno malo njegovu novu knjigu, pročitao prvih 60 stranica i dalje je jednostavno bilo suvišno. Ostalo sam proskenirao. Svaka čast Mišaku kao osobi i voditelju, simpatičan je čovjek i simpatična mu je knjiga SF priča "Zvjezdani riffovi", ali ovo što piše u zadnjoj knjizi je kriminalno. Ostale stranice sam proskenirao, neke i pročitao (ne po redu, nije bilo ni nuzno), riječ je zaista o lošem štivu.

U nekim dijelovima teoriju evolucije naziva doslovce "nedokazanom pričicom" (!!!)... Kakav li je to samo način "argumentacije", to je stravično. Naravno, to onda pokušava potrkrijepiti raznim drugim "pričicama", ali ostaje činjenica da niti on previše zna o teoriji evolucije niti, čak i da je stručnjak, se to ne radi tako da se takva jedna znanstvena teorijetina (da okrenem naglasak) proglašava "nedokazanom pričicom".
Niti je nedokazana. Niti je pričica.
Zapravo da konstrukcija je potpuno besmislena jer apsolutno ništa ne znači i Mišak ne zna ništa o tome što znači znanstveno dokazati nešto te što znanstveno dokazivanje nečega uopće implicira, da ne govorimo o suptilnijim elementima znanstvene metodologije...
Plakanje.

Mišak vjerovatno zna da njegova vjerna publika ne ocekuje od njega da podupire ijednu od mainstream teorija pa zato to i ne pokusava ciniti. On pise ono sto se prodaje a nitko od voditelja i urednika Na Rubu Znanosti ne ocekuje da pise o evoluciji, relativnosti ili mehanici kad postoje kreacionizam, drevne civilizacije, dinosauri u juznoj americi prije nekoliko tisuca godina(ta mi je epizoda bila odlicna, jos uvijek se sjecam gosta iz nekig Beogradskog muzeja koji je dinosaure nazivao gmizavcima ), atlantida, drevni izvanzemaljci i sl... to je ipak puno zabavnije i zanimljivije od onoga sto nas autoriteti uce u skolama i na fakultetima a kad si mlad i prposan najvise mrzis autoritet
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 29.04.2011., 19:46   #64
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Inteligencija je osobina koja omogućava razumijevanje navedenih teorija, zar ne? Ovdje si poredio intelektualne mogućnosti s fizičkim mogućnostima. Je li točno da su obe osobine genetski uvjetovane? Smatram da jesu. Što mene zanima, je li genetska komponenta presudna, tj. dominantna nad ovom sociološkom? Hoću reći, netko tko nema istaknutu fizičku predispoziciju brzine može intenzivnim treningom napredovati do izvrsnih rezultata na utrci od 100 m. Ako to uzmemo kao točno, tada bi i osoba koja nema istaknutu fizičku predispoziciju inteligencije mogla intenzivnim treningom napredovati do izvrsnih rezultata u npr. matematici. Sklon sam vjerovati da sociološka komponenta, dakle odgoj i okolnosti života, utječu više na razvoj sposobnosti, fizičkih ili mentalnih. Da ja i ti nismo do određena granice usvojili sposobnost govora, đžabe nam inteligencija kada ne i bili sposobni za misao, dakle razmišljanje.
U pravu si.

Dodaj u moj post na prikladna mjesta “bez disproporcionalnog truda” i sve će opet biti dobro; nekako sam mislio da se podrazumijeva. Jer da, mogao bih i ja uz pun kurac treninga preskočiti barem metar i pol. Znam za slučaj tipa s Downovim sindromom koji se zainteresirao za matematiku u tolikoj mjeri da ju je diplomirao.

Svašta se može, ali urođene predispozicije ipak dosta znače. Ja ne bih mogao preskočiti dva metra i kusur ni uz kakve treninge; imam metar sedamdeset, jedva, i toliko bih eventualno mogao skočiti s motkom.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 02.05.2011., 14:52   #65
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Mišak vjerovatno zna da njegova vjerna publika ne ocekuje od njega da podupire ijednu od mainstream teorija pa zato to i ne pokusava ciniti. On pise ono sto se prodaje a nitko od voditelja i urednika Na Rubu Znanosti ne ocekuje da pise o evoluciji, relativnosti ili mehanici kad postoje kreacionizam, drevne civilizacije, dinosauri u juznoj americi prije nekoliko tisuca godina(ta mi je epizoda bila odlicna, jos uvijek se sjecam gosta iz nekig Beogradskog muzeja koji je dinosaure nazivao gmizavcima ), atlantida, drevni izvanzemaljci i sl... to je ipak puno zabavnije i zanimljivije od onoga sto nas autoriteti uce u skolama i na fakultetima a kad si mlad i prposan najvise mrzis autoritet
Znaš što? Istinski autoritet ne može biti uzdrman kao što stvarnost nije podložna demokraciji. A bahatost znanstvene zajednice i egoizam autoriteta zaslužni su za ovaj kaos koji ti kritiziraš. znaš, puk možeš farbat, al samo neko vrijeme..
Kladim se da je u 18. stoljeću neki kardinal napisao gotovo identično pismo papi, samo što se nije obrušio na mišaka i na alternativce nego tadašnje znanstvenike.
Ahryman is offline  
Old 02.05.2011., 15:12   #66
Quote:
Ahryman kaže: Pogledaj post
Znaš što? Istinski autoritet ne može biti uzdrman kao što stvarnost nije podložna demokraciji. A bahatost znanstvene zajednice i egoizam autoriteta zaslužni su za ovaj kaos koji ti kritiziraš. znaš, puk možeš farbat, al samo neko vrijeme..
Kladim se da je u 18. stoljeću neki kardinal napisao gotovo identično pismo papi, samo što se nije obrušio na mišaka i na alternativce nego tadašnje znanstvenike.
Točno. Ali dodaj i 75% štrebera koji su samo ljudski kalkulatori, a koji usporavaju napredak.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 02.05.2011., 15:29   #67
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Točno. Ali dodaj i 75% štrebera koji su samo ljudski kalkulatori, a koji usporavaju napredak.
definiraj pojam napredak.
Ahryman is offline  
Old 02.05.2011., 16:04   #68
Quote:
Ahryman kaže: Pogledaj post
definiraj pojam napredak.
Napredak koji uključuje ne samo konkretne znanstvene radove, nego i ono što tvrtke vole zvati "društvena odgovornost", a u nju bih utrpao antipode onoga što sam boldao u tvom postu, koji imaju samo pozitivan učinak na društvo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 02.05.2011., 21:37   #69
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Mišak vjerovatno zna da njegova vjerna publika ne ocekuje od njega da podupire ijednu od mainstream teorija pa zato to i ne pokusava ciniti. On pise ono sto se prodaje a nitko od voditelja i urednika Na Rubu Znanosti ne ocekuje da pise o evoluciji, relativnosti ili mehanici kad postoje kreacionizam, drevne civilizacije, dinosauri u juznoj americi prije nekoliko tisuca godina(ta mi je epizoda bila odlicna, jos uvijek se sjecam gosta iz nekig Beogradskog muzeja koji je dinosaure nazivao gmizavcima ), atlantida, drevni izvanzemaljci i sl... to je ipak puno zabavnije i zanimljivije od onoga sto nas autoriteti uce u skolama i na fakultetima a kad si mlad i prposan najvise mrzis autoritet
Slažem se da su teme s ruba znanosti koje si upravo naveo uglavnom smiješne i teško da imaju veze sa znanošću. Međutim, svjedok sam i nekih ozbiljnijih tema u dotičnoj emisiji, kao i ozbiljnijih i cjenjenijih gostiju koji se razume u problematiku koju kritiziraju, npr. dr. Gjalski u emisiji o farmaceutskoj industriji ili pr. Jošt o emisiji o GMOu.
Clint Eastwood is offline  
Old 02.05.2011., 23:25   #70
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Slažem se da su teme s ruba znanosti koje si upravo naveo uglavnom smiješne i teško da imaju veze sa znanošću. Međutim, svjedok sam i nekih ozbiljnijih tema u dotičnoj emisiji, kao i ozbiljnijih i cjenjenijih gostiju koji se razume u problematiku koju kritiziraju, npr. dr. Gjalski u emisiji o farmaceutskoj industriji ili pr. Jošt o emisiji o GMOu.
ma da... bilo je jako dobrih epizoda sa odlicnim strucnjacima u NRZ-u koje sam gledao sa zadovoljstvom. Pa cak i neke malo vise out-there su mi bile zanimljive pa bi pogledao. Tamo ranih 2000-tih kad je tek pocinjala emisija bili su, IMHO, razradjeniji i realniji.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 19.05.2011., 19:29   #71
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Hoću reći, netko tko nema istaknutu fizičku predispoziciju brzine može intenzivnim treningom napredovati do izvrsnih rezultata na utrci od 100 m.
Ne može.
batler is offline  
Old 20.05.2011., 04:17   #72
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
pr. Jošt o emisiji o GMOu.
Jošt je teži paranoik i teoretičar zavjere od strane zlih korporacija koje pomocu GMO-a i cjepiva kontroliraju populaciju i šire bolesti (autizam).
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Old 20.05.2011., 08:09   #73
Da, samo se bojim da su takvi upravo na platnoj listi tih istih korporacija protiv kojih seru, zato da se onda svaka kritika može fino okarakterizirati kao produkt nekakvog poremećenog teoretičara zavjere, bila kritika na mjestu ili ne. Zavjere nema, zato što lopov ne vjeruje lopovu, ali zato ima ljudske gluposti i naivnosti na pretek. Na njihov račun žive i korporacije, a bome i teoretičari zavjera. Imah nesreću upoznati nekoliko tih teoretičara zavjere, i mogu reći samo da sam ostao zadivljen razinom manipulacije koji su ovi ostvarili nad svojim "sljedbenicima", i kakva su sranja ti isti "sljedbenici" tih "teoretičara zavjere" sa punom pažnjom slušali i bilježili. Naravno da manje više sve što ovi govore nema apsolutno nikakve veze ni sa realnošću, a još manje sa zdravom pameću, ako se ne varam, čak su i pojedina imena tih multinacionalki bila pogrešno napisana . Ali, što su veća sranja izlazila iz ustiju govornika gledateljstvo je ista halapljivije gutalo. Mogu reći da količina gluposti i idiotarija od kojih se je uglavnom sastojalo to predavanje daleko premašivala ne samo nekakve polusektaške molitvene skupove nego čak i prosječnu sjednicu hrvatske vlade.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Old 20.05.2011., 08:32   #74
Quote:
Ra-Hoor-Khuit kaže: Pogledaj post
Da, samo se bojim da su takvi upravo na platnoj listi tih istih korporacija protiv kojih seru, zato da se onda svaka kritika može fino okarakterizirati kao produkt nekakvog poremećenog teoretičara zavjere, bila kritika na mjestu ili ne. Zavjere nema, zato što lopov ne vjeruje lopovu, ali zato ima ljudske gluposti i naivnosti na pretek. Na njihov račun žive i korporacije, a bome i teoretičari zavjera. Imah nesreću upoznati nekoliko tih teoretičara zavjere, i mogu reći samo da sam ostao zadivljen razinom manipulacije koji su ovi ostvarili nad svojim "sljedbenicima", i kakva su sranja ti isti "sljedbenici" tih "teoretičara zavjere" sa punom pažnjom slušali i bilježili. Naravno da manje više sve što ovi govore nema apsolutno nikakve veze ni sa realnošću, a još manje sa zdravom pameću, ako se ne varam, čak su i pojedina imena tih multinacionalki bila pogrešno napisana . Ali, što su veća sranja izlazila iz ustiju govornika gledateljstvo je ista halapljivije gutalo. Mogu reći da količina gluposti i idiotarija od kojih se je uglavnom sastojalo to predavanje daleko premašivala ne samo nekakve polusektaške molitvene skupove nego čak i prosječnu sjednicu hrvatske vlade.
Znači, to je iber-teorija-zavjere.
Iluminati koriste manje naivne ali više bedaste građane za promoviranje krivih teorija zavjere s ciljem da se sakriju prave zavjere.
I sad još ona - vragova najveća prijevara je kad nas je uspio uvjeriti da ga nema - i sve sjeda na svoje mjesto.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Old 20.05.2011., 09:13   #75
Naši ciljevi su preuzvišeni da bi dozvolili kojekakvim glupanima i poluidiotima da makar i nesvjesno dobiju ikakve zasluge za ostvarenje istih.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Old 23.05.2011., 09:34   #76
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Iluminati koriste manje naivne ali više bedaste građane za promoviranje krivih teorija zavjere s ciljem da se sakriju prave zavjere.
Svašta s tobom.
Ne koristimo ih. Oni to rade sami od sebe.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 30.05.2011., 11:56   #77
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Moram priznati da je Mišak totalno zastranio trenutno po mojim dojmovima. Nekada ga se još i moglo smatrati dosta objektivnim novinarom koji je svemu pristupao cum grano salis, ali uzeo sam namjerno malo njegovu novu knjigu, pročitao prvih 60 stranica i dalje je jednostavno bilo suvišno. Ostalo sam proskenirao. Svaka čast Mišaku kao osobi i voditelju, simpatičan je čovjek i simpatična mu je knjiga SF priča "Zvjezdani riffovi", ali ovo što piše u zadnjoj knjizi je kriminalno. Ostale stranice sam proskenirao, neke i pročitao (ne po redu, nije bilo ni nuzno), riječ je zaista o lošem štivu.

U nekim dijelovima teoriju evolucije naziva doslovce "nedokazanom pričicom" (!!!)... Kakav li je to samo način "argumentacije", to je stravično. Naravno, to onda pokušava potrkrijepiti raznim drugim "pričicama", ali ostaje činjenica da niti on previše zna o teoriji evolucije niti, čak i da je stručnjak, se to ne radi tako da se takva jedna znanstvena teorijetina (da okrenem naglasak) proglašava "nedokazanom pričicom".
Niti je nedokazana. Niti je pričica.
Zapravo da konstrukcija je potpuno besmislena jer apsolutno ništa ne znači i Mišak ne zna ništa o tome što znači znanstveno dokazati nešto te što znanstveno dokazivanje nečega uopće implicira, da ne govorimo o suptilnijim elementima znanstvene metodologije...
Plakanje.
Teorija evolucije je i danas nedokazana. Da nije tako, ne bi se zvala teorija neko zakon ili poučak.

1) Kao prvo, ono što nedostaje teoriji evolucije su materijalni dokazi - fosili prijelaznih oblika. Pronađeno je mnoštvo fosila, ali riječ je o krajnjim oblicima. Točnije rečeno, postoji golemo neslaganje da li su neki fosili prijelazni oblici ili ne, npr Archeopterix. Svako malo pronađe se fosil koji bude bombastično proglašen "nedostajućom karikom" i onda počne polemika da li je to zbilja nedostajuća karika ili ne. U svakom slučaju, prema teoriji evolucije i njenog principa nasumičnih promjena i prirodne selekcije trebalo bi biti mnoštvo prijelaznih oblika i "neuspjelih vrsta" i trebalo bi biti više njihovih fosila od fosila krajnjih oblika, a njih jednostavno nema. Darwin je bio svjestan ovog nedostatka i vjerovao je da će u budućnosti biti pronađeni fosili prijelaznih oblika koji će dokazati njegovu teoriju, ali oni nisu pronađeni.
2) Drugi problem je i činjenica da su današnji glavni rodovi živih bića nastali u kratkom periodu početkom paleozoika koji se zove Kambrijska eksplozija. U tom relativno kratkom vremenu nastalo je mnoštvo vrsta i rodova iz ničega jer fosila njihovih predaka nema. Prema teoriji nasumičnih promjena i prirodne selekcije, promjene bi se trebale dešavati postepeno, stalno, i približno istim intenzitetom. Fenomen Kambrijske eksplozije uočio je i sam Darwin i smatrao ga je jednim od najvećih prepreka svojoj teoriji.
http://en.wikipedia.org/wiki/Cambrian_explosion
3) Sljedeći problem su paleontološki nalazi koji se ne uklapaju u teoriju evolucije. Npr, ljudski ostatci u geološkim slojevima koji su daleko stariji od onog što se danas smatra starošću ljudske vrste ili otisci stopla uspravno hodajućeg hominida od prije 3,5 milijuna godina kada nikakvih uspravnih hominida nije trebalo biti.
http://en.wikipedia.org/wiki/Laetoli

Stoga je teorija evolucije i danas samo teorija za koju postoje samo vrlo diskutabilne indicije, a nikako dokazi. Na žalost, postoji gotovo militantna nastojanja da se ovu nedokazanu teoriju proglasi dokazanom dogmom.
__________________
Evo kako se "raspravlja" u nedostatku argumenata:
You have received an infraction at Forum.hr
The Edge
franceko is offline  
Old 30.05.2011., 14:19   #78
Quote:
franceko kaže: Pogledaj post
Teorija evolucije je i danas nedokazana. Da nije tako, ne bi se zvala teorija neko zakon ili poučak.
Prije nego što počneš pisati o nečemu mogao bi prvo naučiti nešto malo o temi. Teorija u ovom kontekstu ne znači ono što ti misliš. Prvo savladaj osnovne termine, pa tek onda pokušaj nešto o evoluciji. Prema priloženom, to je još daleko od tvog shvaćanja.
svejednokajgod is offline  
Old 30.05.2011., 14:46   #79
Quote:
franceko kaže: Pogledaj post
Teorija evolucije je i danas nedokazana. Da nije tako, ne bi se zvala teorija neko zakon ili poučak.
U prvoj rečenici prstom u govno. Pa ti ni ne znaš što je Teorija.

Ostatak posta je besmislica neviđenih razmjera.
Ovo nije tema o TE (imaš ih 10-tak na forumu.hr), pa i na Religiji, kad ti se već mantra o 'dogmama'
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 31.05.2011., 09:17   #80
Quote:
Koki007 kaže: Pogledaj post
Nego da vas nakon toga pitam, sta mislite je li internet kriv za tolku pojavi raznih hoax-a, urota i opcenite pseudoznanost?
I zasto ljudi tako fanaticno vjeruju u sve sto pise na internetu?
Moja teorija o tome je da postoje ljudi koji su jednostavno (da se poslužim njihovim terminom ) "programirani" biti uvijek kontra ustaljenom vjerovanju, vjerovati svemu i svačemu što pročitaju, bitno da je to "alternativa" i kontra opće prihvaćenih teorija... Od ovog je obično iznimka religija.
Pa imamo osobu koja npr. vjeruje u duhove, Boga, chemtrails, proroka koji je predvidio potres 04.08.2011, NLO-e koje skriva Američka vlada, Kasiopejce, velike sive iz petog denziteta koji se "hrane" negativnom energijom, orgon, Nazi bazu na Antartici, kugu koju "nosi" rep kometa, da će Zemlja na tri dana promijeniti smjer revolucije, nakon toga ponovno je promijeniti i sve će teći kao i prije, kontrolu uma od strane gmazova, šuplju Zemlju...

To što sva ta hrpa ne može istovremeno postojati jer se međusobno pobija određene pojedince uopće ne dira, a pojavom Interneta i njegove opće prisutnosti u današnjoj kulturi dobili su mogućnost da razmjenjuju mišljenja sa istomišljenicima, te naiđu na još fascinantnije teorije u koje će jednako tako povjerovati. Možda ova gore hrpa nabrojenih stvari djeluje smiješno, ali kad shvatiš da netko zaista vjeruje u sve te stvari postane tužno...
Scythe is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.