Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2008., 18:56   #101
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Imamo li mi uopce neku skepticku udrugu? Nesto u stilu CSI-a?

Mogu pogadjat, ali mi se nekako ne svidja odgovor.
Koliko znam, nema organizacija. Naši su znanstvenici još uvijek samo popularizatori i u principu ih ne straši mogućnost da ih pseudalčad počne napadati na njihovom terenu. Znam tek jednog aktivnijeg, ali taj je više jezičar iako se ne ograničava.

S druge strane, što nas priječi da sami ne počnemo nešto raditi?
Meni bi bilo sasvm dovoljno početi popisivati sve hrvatske prodavače magle i eventualno javno upozoravati na one veće.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 19:18   #102
Većina naših stručnjaka uljuljkana je u postsocijalističku dekicu sigurnosti, a oni napredniji su upali u brze struje hvatanja novca u stilu zapadnih sveučilišta i zaokupljeni su financiranjem i eventualnim katedrama. U Americi je to lijepo slijedilo jedno drugo - kada je pseudoznanost počela širiti svoje gadne pipke, ubrzo se pojavio i otpor znanstvenika.

Pošto smo mi sjebana država koja od Amerike kopira samo najgore (umjesto da kopira radne navike), počeli smo skupljati pseudoznanost, ali znanstvenici još nisu reagirali. Tu i tamo neki se ... jave, a od njih većina tiho uči svoje studente razumno misliti.

Kao i uvijek, nas će čekati sudbina između Rusije (u kojoj pseudoznanost cvjeta i uvalila se na sveučilišta) i Zapada. A na nama malima je da evo ovako, popularizatorski lagano utječemo na javno mijenje, tjerajući ljude da počnu misliti svojom glavom.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 17:55   #103
Evo jedan krasan link da vidite kako se to radi na Istoku. :I
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 19:30   #104
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Evo jedan krasan link da vidite kako se to radi na Istoku. :I
hahahahaha

kako ga je osramotio
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 19:40   #105
Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
hahahahaha

kako ga je osramotio
Tantrik se sam osramotio, samo mu je trebalo pruziti priliku.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 19:44   #106
Ali neeee, prevarili su ga. Namještali su sve samo da čovjek spuši! On sigurno ima međik pauers!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 20:12   #107
a mozda nije htio ubit covjeka na TV-u
jer ipak i mala djeca gledaju to
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 18:40   #108
Quote:
Drugo mišljenje

HTV1 28.03.2008. 15:40

* Naslov epizode: KONZERVATIVNA I ALTERNATIVNA MEDICINA 21.St.

Prirodni konzervatizam znanosti općenito, najčešče se očituje kao skepticizam prema drugim teorijama, zatvorenost, odbacivanje ili ignoriranje svega što se ne uklapa u poistojeću znanstvnu sliku svijeta. Postoje li zaista nepremostive razlike između konzervativne i alternativne medicine, ili je ipak moguće obostrano uvažavanje?
Gosti su prof. dr. sc. Rajko Ostojić i mr. sc. Drago Plečko.

* Urednik: Sanja Kocijančić Petričević
http://www.hrt.hr/raspored/?raspored...tum=2008-03-28


jos jedna reklama alternativne medicine u stilu Plečka i Mišaka?
ili mozda NE?

kako bi bilo lijepo da prode ovako
https://www.forum.hr/showpost.php?p=13267383&postcount=103
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 21:08   #109
Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
http://www.hrt.hr/raspored/?raspored...tum=2008-03-28


jos jedna reklama alternativne medicine u stilu Plečka i Mišaka?
ili mozda NE?
Sto uopce pitas? Vec jesam uvod dovoljno namjesten protiv znanosti.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 17:09   #110
woooow

ne mogu vjerovat

ovo je cak i dobro bilo

a Plecko se nije nest previse bunio
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 17:31   #111
Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
woooow

ne mogu vjerovat

ovo je cak i dobro bilo

a Plecko se nije nest previse bunio
Nismo svi vidjeli.
Kak je to zgledalo?
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 18:34   #112
Dobro je bilo. Plečko je čak posrao reikiste, iako ih nije spomenuo doslovno kao "reikisti" nego kao "mahanje rukama". Napredak. I rekao da je da je oko 80% alternative kriminal koji se bazira na neznanstvenim postupcima, tako nešto, a da se 20% odnosi na prirodnu medicinu koja je isključivo komplementarna.
Sve u svemu, ugodno iznenađenje. Vrlo ugodno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 18:40   #113
uglavnom govorili su dosta za konvencionalnu medicinu
od alternativne su spominjali komplementarnu (fitoterapija i aromaterapija) i da ona sluzi kao dodatak konvencionalnoj

Plecko me iznenadio
nije poceo drobit o vortex antenama i takvim stvarima nego se uglavnom slagao sa Ostojicem, ali normalno par puta su se zakacili

Posebno mi se svidio kraj, citiram; " Svaki pacijent prije posjeta alternativcu treba prvo otici lijecniku na dijagnozu"
Tu se dogodila pomalo cudna stvar: Plecko se slozio, cak je i prosirio s tim da i on ide lijecniku kad mu nije dobro

Ugl brzo je proslo i ugodno me iznenadilo
Njavjerojatnije sam par stvari zaboravio, ali to ce Endi nadopunit

Nazalost nije bilo pitanja gledatelja.
Cak sam mislio nazvat i pitat malo o "pametnoj" vodi i koloidnom srebru. Vjerujem da bi se oko tog malo jace zakacili jer ipak Plecko podrzava "pametnu" vodu u potpunosti,,


EDIT: Prestigo me
izgleda da sam ja njega nadopunio
i da zaboravih to o 80% i 20%

Quote:
Drugo mišljenje

HTV1 30.03.2008. 06:15
ako nekog zanima ima i repriza
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 02:45   #114
www.reflex-therapy.com

Likovi masiraju, ali paralelno s tim i prodaju maglu.
Priče idu oko stanovitog Raymonda Rifea čijih je dosta sljedbenika po zatvorima.
Idu i malo oko neke Rozi Nani koju su po svojoj prilici izmislili.
Refleksoterapija postoji u pseudosvijetu. Koliko sam skužio, masiranjem stopala liječe sve boljke, makar se radije drže onih koje pacijenti sami generiraju.
Inače imaju dosta lijepo uređene stranice.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 01:26   #115
Taman sam mislio predložiti da se predloži grgljanje otopine modre galice kao sredstvo protiv grlobolje (ustvari bi korisnik zaradio rak grla) kad naletjeh na ovo. Sve imaju.
Naslovnica im je genijalna. Ostalo isto. Naročito podatak o tome da bakar vraća boju kose.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 01:31   #116
OMG

ovo bi trebalo zabranit
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 17:03   #117
Malo magnetića.

Uzgred budi rečeno, u zadnjem broju Majstora našao sam jednu reklamu za nekakve pseudalce, a potom u prilogu o luku nepotpisani novinar uz bok narodnoj medicini ubaci homeopatiju. O_o

Još uzgrednije još rečenije budi, magneti su vjerojatno već postali paradigmom među neukima. Svojima doma nikako da objasnim da to nema načina da djeluje. Naprosto nasjedaju. Ko da ne kažem tko da ne kažem na što.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 17:29   #118
Pa naravno da magneti djeluju. Odbijaju druge magnete, privlače čavle... Mislim ono, približiš ga čeliku, i privuče ga, BEZ KONACA!!!

MEĐIK! FENSI! MAGNETI DJELUJU, HALELUJA!



__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 17:37   #119
Magneti su mom ocu izliječili bol u leđima i vjerovatno ga spasili od veće ozlijede, tako da terapija magnetima djeluje!!!111shiftjedan

(inače, radio je u trgovini drvenom stolarijom, a drveni okviri su prikucani čavlima za daske koje ih nose i stabiliziraju u transportu, i to recimo 10-ak čavala po jednom prozoru. Kad bi došla roba, nakon otpakiravanja tih drvenih okvira na podu bi ostalo nekoliko stotina čavala koje bi trebalo skupiti da netko ne stane na njih. Prvo su bili skupljani rukama, a što višesatno saginjanje čini leđima ne moram niti spominjati. Onda je napravio štap sa magnetom na kraju za skupljanje čavala i više ga nisu boljela leđa. Ergo, magneti liječe bol u leđima )
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 21:44   #120
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Malo magnetića.

Uzgred budi rečeno, u zadnjem broju Majstora našao sam jednu reklamu za nekakve pseudalce, a potom u prilogu o luku nepotpisani novinar uz bok narodnoj medicini ubaci homeopatiju. O_o

Još uzgrednije još rečenije budi, magneti su vjerojatno već postali paradigmom među neukima. Svojima doma nikako da objasnim da to nema načina da djeluje. Naprosto nasjedaju. Ko da ne kažem tko da ne kažem na što.
Quote:

Novo dostignuće znanosti za vaše raspoloženje
YA RIGHT


Quote:
Tyndall kaže: Pogledaj post
Magneti su mom ocu izliječili bol u leđima i vjerovatno ga spasili od veće ozlijede, tako da terapija magnetima djeluje!!!111shiftjedan

(inače, radio je u trgovini drvenom stolarijom, a drveni okviri su prikucani čavlima za daske koje ih nose i stabiliziraju u transportu, i to recimo 10-ak čavala po jednom prozoru. Kad bi došla roba, nakon otpakiravanja tih drvenih okvira na podu bi ostalo nekoliko stotina čavala koje bi trebalo skupiti da netko ne stane na njih. Prvo su bili skupljani rukama, a što višesatno saginjanje čini leđima ne moram niti spominjati. Onda je napravio štap sa magnetom na kraju za skupljanje čavala i više ga nisu boljela leđa. Ergo, magneti liječe bol u leđima )
dobraaaaaa
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.