Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2009., 23:13   #41
ma da..ovako prije 1mj sam dosla iz Brazila nakon 1-godisnjeg boravka tamo..ona klima mi potpuno odgovara..
lady.croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:19   #42
Ajme i ja bi u Brazil, ili u Australiju najradije, ili bilo gdje gdje je toplo. Što se tiče zime najidealnije bi bilo da traje mjesec dana. Al eto kako ide ovo globalno zatopljenje nadam se će se i kod nas malo stanje popravit.
Summerday is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:31   #43
Quote:
Summerday kaže: Pogledaj post
Ajme i ja bi u Brazil, ili u Australiju najradije, ili bilo gdje gdje je toplo. Što se tiče zime najidealnije bi bilo da traje mjesec dana. Al eto kako ide ovo globalno zatopljenje nadam se će se i kod nas malo stanje popravit.
Globalno zatopljenje ne donosi nužno i lokalno zatopljenje. Ono je povišenje temperaturnog prosjeka planeta. Sasvim je moguće (i opaženo) da se lokalno događaju razdoblja niske temperature.
Tako recimo Mediteran može iskusiti oštriju zimu od prosjeka, ali će zato Arktik imati vrlo blagu, pa će mu se topiti led.

Globalno zatopljenje donosi turbulentniju atmosferu i to je ono što je postalo bolno očito.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:51   #44
A joooj. A jesam se ponadala. Onda stvarno to glob zatopljenje ništa ne valja. A šta ja znam meni su se ove zadnje zime nekako činile toplije nego one od prije. Doduše je to možda zato što sam ja opametila pa više ne hodam bez štramplica.
Summerday is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 21:37   #45
Quote:
user_name kaže: Pogledaj post
O ovome sam počeo razmišljati nešto u zadnje vrijeme, pošto me oduvijek zanimao zemljopis
Jasno mi je da se čovjek može prilagoditi praktički svim klimama, ali me zanima koja klima je najpogodnija ljudskom tijelu? tj. čovjeku kao vrsti koja postoji ovakva kakva je...
Logički bi to nekako bila sredozemna klima, sa toplim ljetima i blagim zimama ali me baš zanima, ako postoji možda neki "znanstveni" podatak.

Vidim ja da tebi nije ništa jasno.Gdje je tebi i ostalima logika ostala ?
Čovjeku najbolje odgovara klima gdje on može biti 365 dana u godini gol.Znači klima u kojoj nije previše vruče niti hladno.Takva klima se nalazi jedino u pojasu ekvatora i oko ekvatora.Nama najbolje odgovara tropska klima jer otamo i potječemo i tamo pripadamo.Ako misliš da si se prilagodio sredozemnoj klimi probaj bez odjeće prezimiti bilo gdje na sredozemlju.
Da budem malo specifičniji nama odgovara najbolje tropska savanska klima kakvu pronalazimo u Safariju ili nekim dijelovima Kalaharija.Mi smo tropska bića.Poput palmi kokosa mi uspijevamo jedino u tropskom pojasu gdje je dovoljno toplo i gdje ima dovoljno sunca.Odjeća koju oblačite i dom koji grijete nije ništa drugo nego stvaranje tropske mikroklime u kojoj možete preživjeti.
Neki od vas su pisali da u tropima vlada ubojita vlaga.Glupost totalna !Nama vlaga ne smeta i zato nemamo krzno na tijelu.Istina je da je u prašumama 100%-tna vlaga ali ništa specijalno.Pa ovdje u Osijeku je u 7 i 8.mj vlaga konstantno iznad 80%.Uznojen si 24 sata dnevno.Nekima možda zrak je težak ali vrlo brzo se prilagodiš na vlagu.Znam to jer bio sam u Indiji u Kerali i znam šta je to.
Slažem se s tim da mediteran ima super klimu ali samo 8.mj u godini dok ostalih 4.mj nije pogodno za kratke rukave (ovisno u kojem djelu mediterana si).Netko je spomenuo umjerenu klimu.Kakva umjerena klima ?Pa mi ovdje uživamo samo 4.mj u godini.Neki su pak pisali da u tropima ima previše kiše.Ovisi gdje.Tamo gdje je ima vjeruj mi nije bzvz jer ja mrzim kišu ali kad sam bio u Indiji strijepio sam za kišom da me malo rashladi i opere znoj s mene.Btw kiša ne ubija ljude niti vlaga.Zima ih ubija !
Odgovor na tvoje pitanje je Tropska klima.
WuYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 17:20   #46
najbolje je ovdje, imamo sva godišnja doba a nemamo tornada, monsune, još da Hrvatske vode ne kradu ne bi imali ni poplava
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 22:38   #47
25 celzijusa konst.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 01:07   #48
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
25 celzijusa konst.
Malo više, može i do 35 celzijusa.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 01:47   #49
Malo manje - petnaestak
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 11:53   #50
Quote:
zmay kaže: Pogledaj post
najbolje je ovdje, imamo sva godišnja doba a nemamo tornada, monsune, još da Hrvatske vode ne kradu ne bi imali ni poplava
Ma moš si mislit. Afrika je jedna od najboljih mjesta za život. Tipa Kongo. Uvijek ljeto, gotovo da ti ne treba odjeća. Rijeka Kongo je ogromna, a zemlja plodna. Ima većinu elemenata iz periodnog sustava. Dobar dio zemalja koje su bivše kolonije, uglavnom su rajevi na zemlji. Ljudi koji su tamo živjeli nisu dostigli visoku tehnološku razvijenost kroz povijest jednostavno zato jer im nije trebala. Bogata i plodonosna zemlja čovjeka ne tjera da mora misliti na sutra jer uvijek ima.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 12:34   #51
Ja to ovako gledam - ako su svi primati (majmuni, čovjekoliki majmuni i sl.), dakle svi naši najbliži rođaci naselili tropske krajeve (posebno savanske), onda smo i mi od tamo potekli i to je naše iskonsko klimatsko područje. Nikakva sredozemna ni ostale umjerene klime. Možemo to zaključiti i bez ikakvih znanosti koje nam to samo još dodatno potvrđuju
B.B2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 12:58   #52
Quote:
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Malo više, može i do 35 celzijusa.
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Malo manje - petnaestak
Znači, nađemo se između, na prosječnoj, idealnoj temperaturi od;
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
25 celzijusa konst.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 13:19   #53
Svakako bolje nego 35 const
Pa radije bih živjela u Sibiru.


Osim toga, ove teorije da je čovjeku najbolje tamo odakle je potekao - pa da, nekima je to ideal, ljudima koji se nisu rodili u tropima svakako nije jer su već naviknuti na klimu u kojoj žive. Pobogu, zašto mislite da jako malo Europljana živi u tropima?

Močvare, visoka vlažnost zraka + ogromna temperatura, paraziti, ponajviše komarci - brrrr užas.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 14:16   #54
Da sam rođen u Africi bio bi glup ko kurac, da sam rođen na Grenlandu, cijeli život lovio bi ribu i išao kući jest ulovljenu ribu.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 16:57   #55
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Svakako bolje nego 35 const
Pa radije bih živjela u Sibiru.


Osim toga, ove teorije da je čovjeku najbolje tamo odakle je potekao - pa da, nekima je to ideal, ljudima koji se nisu rodili u tropima svakako nije jer su već naviknuti na klimu u kojoj žive. Pobogu, zašto mislite da jako malo Europljana živi u tropima?

Močvare, visoka vlažnost zraka + ogromna temperatura, paraziti, ponajviše komarci - brrrr užas.
Boeri i Australci se ne bi složili s tobom.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 17:48   #56
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ma moš si mislit. Afrika je jedna od najboljih mjesta za život. Tipa Kongo. Uvijek ljeto, gotovo da ti ne treba odjeća. Rijeka Kongo je ogromna, a zemlja plodna. Ima većinu elemenata iz periodnog sustava. Dobar dio zemalja koje su bivše kolonije, uglavnom su rajevi na zemlji. Ljudi koji su tamo živjeli nisu dostigli visoku tehnološku razvijenost kroz povijest jednostavno zato jer im nije trebala. Bogata i plodonosna zemlja čovjeka ne tjera da mora misliti na sutra jer uvijek ima.
Quote:
B.B2 kaže: Pogledaj post
Ja to ovako gledam - ako su svi primati (majmuni, čovjekoliki majmuni i sl.), dakle svi naši najbliži rođaci naselili tropske krajeve (posebno savanske), onda smo i mi od tamo potekli i to je naše iskonsko klimatsko područje. Nikakva sredozemna ni ostale umjerene klime. Možemo to zaključiti i bez ikakvih znanosti koje nam to samo još dodatno potvrđuju
Da smo tamo ostali i dalje bi nam glavni cilj bio kako izbjeci da nas ne prozdre hijena a usput naci dovoljno voca, trave whatever... Vegani, s izuzetkom dodatka prehrani u vidu buha i usiju...

Oni koji su to skuzili otisli su na sjever i poceli klopat mamute....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!

Zadnje uređivanje Garofeeder : 18.12.2016. at 18:26.
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 18:02   #57
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Boeri i Australci se ne bi složili s tobom.
Pa i oni ne žive u Kongu nego u ipak umjerenijim krajevima.
I primijeti da sam naglasila - "jako malo Europljana".
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 19:39   #58
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ma moš si mislit. Afrika je jedna od najboljih mjesta za život. Tipa Kongo. Uvijek ljeto, gotovo da ti ne treba odjeća. Rijeka Kongo je ogromna, a zemlja plodna. Ima većinu elemenata iz periodnog sustava. Dobar dio zemalja koje su bivše kolonije, uglavnom su rajevi na zemlji. Ljudi koji su tamo živjeli nisu dostigli visoku tehnološku razvijenost kroz povijest jednostavno zato jer im nije trebala. Bogata i plodonosna zemlja čovjeka ne tjera da mora misliti na sutra jer uvijek ima.
Jel to onda zbilja najbolja klima ako će te ulijenit i neće te nagoniti na rad, inovacije i razvitak? Ako ćeš čitavo ljeto od 9-17, odnosno najproduktivniji dio dana-provesti izležavajući se u hladu? Je ako gledaš jednodimenzionalno, ako gledaš širu sliku, odgovor je očigledan
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 21:12   #59
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Jel to onda zbilja najbolja klima ako će te ulijenit i neće te nagoniti na rad, inovacije i razvitak? Ako ćeš čitavo ljeto od 9-17, odnosno najproduktivniji dio dana-provesti izležavajući se u hladu? Je ako gledaš jednodimenzionalno, ako gledaš širu sliku, odgovor je očigledan
Pa gle, ako živiš u raju gdje tokom cijele godine ima hrane. Ako ti je gornja granica nešto malo poljodjelstva i stočarstva da bi imao zaista obilje hrane, nemaš zime nikada što znači da ne moraš misliti na zimnicu i imaš pregršt vode i ogromne rijeke(koja je također bogata hranom). Da onda za razliku od Europe(pogotovo sjeverne) ne moraš misliti na sutra, jer oskudice neće biti. Dok Europljani taj luksuz nemaju. Kad prođe kratko ljeto, ako si džabalebario nećeš preživjeti do proljeća. Dakle moraš postati odgovoran hoćeš, nećeš. Čovjek je biće kao i sve druge životinje koje ide linijom manjeg otpora. Inovacije, rad i razvitak su došli iz nužde, rijetko kad iz entuzijazma.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 21:15   #60
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Da smo tamo ostali i dalje bi nam glavni cilj bio kako izbjeci da nas ne prozdre hijena a usput naci dovoljno voca, trave whatever... Vegani, s izuzetkom dodatka prehrani u vidu buha i usiju...

Oni koji su to skuzili otisli su na sjever i poceli klopat mamute....
Čovjek je brzo ovladao prirodom i životinjama pa i u tom dobu. Ali eto nije bilo potrebe da se ide dalje od toga jer je zemlja jednostavno prebogata hranom i klima je savršena do te mjere da ti niti odjeća ne treba. Nedostatak takvog raja u prvom redu jest, neambicioznost. Ali zato neizmjerna ljepota života, raj(dok ne dođu bolje naoružani divljaci i pokvare ti film).
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.