Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2006., 15:46   #21
išo sam s izviđačima nekoliko,puta na more i bilo je legendarno.Bratići i sestrične su mi učlanjeni u izviđače ali u drugoj županiji pa ja sad pitam di se to ima učlanit u zagrebu jer već duže vrijeme namjeravam...
God soldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 12:49   #22
Wink

Quote:
happygoose kaže:
Ako mi netko moze odgovoriti, da li su izvidjaci kod nas odvojeni, prema spolu u svoje grupe i aktivnosti, ili sve aktivnosti rade zajedno.....?

hvala
Hm, teško za objasnit ako ne znaš baš ništa o izviđačima i kako se grupiramo... Uglavnom, izviđački rad se temelji na radu u skupinama, pa su tako svi naši klinci podijeljeni u kategorije po dobi... ovi od 1-4 razreda osnovne škole su miješani, a od 5-8 bi trebali biti u grupama gdje su svi istog spola... Napominjem trebali bi jer ako nema dovoljno članova, i njih se može pomiješati... i kasnije, ovi srednjoškolci i studenti su isto u mješovitim grupama... tzv. patrolama... evo, nadam se da je jasnije
 
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 12:52   #23
Quote:
God soldier kaže:
išo sam s izviđačima nekoliko,puta na more i bilo je legendarno.Bratići i sestrične su mi učlanjeni u izviđače ali u drugoj županiji pa ja sad pitam di se to ima učlanit u zagrebu jer već duže vrijeme namjeravam...
http://www.siz.hr - stranice Saveza izviđača Zagreba... na njima imaš sve izviđačke odredu u Zagrebu... pa vidi koji ti je najbliže, najsimpatičniji ili šta već pa im se javi... vrlo jednostavno...
 
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 20:59   #24
Quote:
Kili kaže:
Hm, teško za objasnit ako ne znaš baš ništa o izviđačima i kako se grupiramo... Uglavnom, izviđački rad se temelji na radu u skupinama, pa su tako svi naši klinci podijeljeni u kategorije po dobi... ovi od 1-4 razreda osnovne škole su miješani, a od 5-8 bi trebali biti u grupama gdje su svi istog spola... Napominjem trebali bi jer ako nema dovoljno članova, i njih se može pomiješati... i kasnije, ovi srednjoškolci i studenti su isto u mješovitim grupama... tzv. patrolama... evo, nadam se da je jasnije
hvala na odgovoru..... ja namjeravam moju curicu uputiti na izvidjache... u buducnosti....

da li netko razmislja da se klince pocne ukljucivati i u jos ranijoj dobi, prije osnovne.....recimo od pet godina starosti....?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 22:04   #25
Izviđači su super! Najljepse uspomene iz djetinjstva imam bas s logorovanja. E da mi se vratit Super je to za djecu, nauce se gomilu korisnih stvari, razvije osjecaj za prirodu, a o druzenju i zabavi i ne govorimo. I kod mene je prva ljubav pala upravo u izviđačima
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 19:15   #26
Quote:
tuk'bah kaže:
Bio sam izviđač oko 15 godina. U prvoj fazi nije bilo dužnosti prema Bogu, božjih zapovjedi i sl., ali je zato bilo čuvanje tekovina socijalističke revolucije.

"Sto znaci to duznost prema Bogu? Koliko znam-izvidjaci nisu bili samo vjernici, i dobro je to: pa nisu valjda sad svi postali rezervni popovi, da imaju duznost (i obavezu) prema svevi snjemu,
 
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 11:14   #27
E vidiš, ta dužnost prema Bogu je dosta škakljiva tema... ali u principu vjera nije problem na izviđačima... mi imamo područje rada koje nazivamo duhovnost... pa se onda to dužnost prema Bogu za nas koji ne vjerujemo radi kroz to...
 
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 18:57   #28
da, i mene je iznenadila ova dužnost prema Bogu, jer ja sam bila izviđač "prije Krista" , a bez obzira na tuk'bahovo zezanje, ne sječam se ni nekakve druge ideološke indoktrinacije

ali,bilo mi je krasno, bilo me je svugdje, idealno za dijete (tinejđera) sa viškom vremena i raznolikim interesima, a sklonog više fizičkim aktivnostima, prirodnim grupama predmeta u školi i sl.

na svojem prvom logorovanju sam otkrila što će mi biti budući životni poziv, na drugom sam imala prvu ljubav i naučila se žrtvovati za prijatelja, a o vrijednosti proputovanju cijele (ondašnje) domovine baš u periodu života kad si najprijemčiviji na novo i drugačije da se i ne govori

i zato - IZVIĐAČI - DA i UVIJEK !!
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 22:48   #29
Smile Daaaa za izviđače:)

Uvijek da za izviđače,ja sam izviđačica vec 15 godina,iako nisam svih 15 bila full aktivna,al sam u tome,u zadnje vrijeme opet jako puno i uvijek bi ih svima rado preporučila.Osim što se djeca nauče odgovornosti,urednosti(i dan danas mi je ormar složen za čistu desetku u smotri),praktičnosti,komunikaciji(dobro i za sramežljive,jer se otvore),puno su u prirodi,putuju,stiču prijateljstva,uče svim živim i neživim vrijednostima...
Sve gotovo prve stvari su mi se deslile na izviđačima i zato vjerujem da ću biti dio njih cijeli život,jer to je način života,ne neki hir.
Danas imam svoje jato,njih desetak 4.razred i super su mi!Volim ih jako!
Sanjuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 20:11   #30
Vidio sam slučajno post

Jato?

Što se radi na izviđačima?
westq is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 00:07   #31
oj izvidjaci..jel znate za neki izvidjacki klub u Rijeci???Hebate dovoljno sam se nagledala survival dokumentaraca, vrijeme je da se ta teorija sprovede u praxu

Nego ludi konju(ovo je cudno zvucalo jel vas ta putovanja jeftinije dodju posto ste u sklopu neke organizacije??
Annwyn_alg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 10:44   #32
tko spominje survival?????

kao dugogodisnji survival entuzijast (zasad entuzijast hehe, dok ne dodje vrijeme za ozbiljniji projekt) bavim se outdoor materijom vec dugo, al ne bih znao tocno o izvidjacima. usitinu, sto se radi tamo?

ako kome treba kakvog materijala, slobodno se javite... knjige, dokumentarci, mape... uvijek sam za pomoc. eh i ako navratite u slavoniju, idemo malo u sumu
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 14:25   #33
A ne seri jel to na slici gospon Bear Grils iz Man&Wild?? Dobro je, nisam jedini freakcina, e vec sam pogledala Survival Basics, Ray Maer's doc., Survival man itd..ma bolesno..prakticiramo survival sjedeci pred ekranom
Ovi izvidjaci iz Ri su sve mulci,prava stvar je ovo o cem su gore pisali..jao kriva zupanija hebemu
Ak imas neki klub u blizini obavezno se ukljuci..da sprovedes u akciju sve to nauceno..
P.S. ak budem u prolazu kroz Slavoniju ajmo ca nabacit koje prezivljavanje u sumi..riknuli bi za 2 dana
Annwyn_alg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 14:50   #34
OK, sad sam tek pogledala link Moje zivotno zvanje..
Nemam rijeci..ideja ti je do yaya!!!Da vec ima tako nesto, odmah bi se upisala! Nego kak ti napreduje taj plan? Si uspio kakvog sponzora nabavit?
Annwyn_alg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 16:49   #35
ne, ne i ne! nemoj pogresno shvatit moju izjavu dok ne upoznas (prvo) kompletnu survival materiju i (drugo) mene kao osobu i sto ja znam.

cemu izjava 'a ne seri'? ja sam gotovo svaki dan vani i radim na tom znanju. sad kak imam ispite, ne stignem van, al uvijek mogu kod kuce radit nesto - vjezbat cvorove, prosirivat poznavanje drveca, gljiva itd... znaci ne moras nuzno bit vani, od nekud moras pocet.

ovi decki sto imaju svoje survival show serije moze biti samo nest pozitivno. tv kao mocni medij mnoge je zarazio, u ovom slucaju, survival materijom. i to je sasvim ok referenca za naucit neke survival vjestine. ista stvar je i s knjigama.. citas i ucis, ali dok ne izadjes van i umijes to primijenit nisi ni na pola puta. zato smatram da i najgori instruktor te moze naucit vise, nego neka knjiga (dobro, mozda ne doslovno, al kuzis)

projekt je u stanju mirovanja dok ne rijesim faks nista (osim ovako nekih privatnih izleta i tecajeva) jer projekt je poduzetnicki rizik tako da prvo idem na sigurno.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 16:57   #36
Quote:
Annwyn_alg kaže: Pogledaj post
oj izvidjaci..jel znate za neki izvidjacki klub u Rijeci???Hebate dovoljno sam se nagledala survival dokumentaraca, vrijeme je da se ta teorija sprovede u praxu
Ah, Rijeka ti mozda nije najbolji izbor za takvu vrstu aktivnosti. U Zagrebu postoji nekoliko izvidackih klubova koji se bave intenzivno tim aspektom izvidastva. Nekada je superjaki bio Tornado (danas vise nije, na zalost), no decki iz Studentskog grada su jos uvijek nabrijani na tu pricu. U Rijeci jedini koji imaju jacu grupu za odrasle (i koji se natjecu po raznoraznim natjecanjima) je 3. maj - mogla bi se njima javiti. Dosta je dobro i Primorje - oni su vise 'zenska' grupa. Ostali uglavnom okupljaju klince. Pogledaj, pa im se javi:
http://www.oi3maj.net/
http://oiprimorje.blog.hr/
http://www.sir.hr/
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 12:41   #37
onaj post gore moje je bila mala provakacija, ja sam vec dosta u izvidacima
El Tomo ti je dobro napisao ako si zainteresirana za natjecanja, oni dosta idu na izviđačka natjecanja po Hrvatskoj. Studentski grad cak i van zemlje.
Istina je većina izviđačkih klubova (tocnije bi bilo odreda ili udruga), okuplja djecu od 7 do 16 godina, i programski je naviše pokriveno to područje. Dok od zanimljivijih aktivnosti za 16 + su natjecanja i ekspedicije (koje si sami organiziraju), ja sam inace iz slavonije i spustio sam se kanuima Dravom (od Varaždina do Aljmaša) dvaput, a moji kolege su isli i Dunavom i Tisom oko 700 km.
westq is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:25   #38
Ej delta vidim da si krivo shvatio moje rijeci.."ne seri" nije bilo nesto negativno nego eto ja se tako izrazavam kad mi je nesto strava..
moj prijedlog ti je da pocnes s radionicama. Znaci najprije u svom gradu pa dalje..Svaki grad ima neko kulturno mjesto za mlade..Predlozis im svoju ideju, stavis obavjest na njihovu stranicu i vidis kako ce to ic.
Prisustvovala sam u radionici pred 2 god di smo ucili svirat didge(aboridjinski instrument),doslo nas je svega pet ljudi, mislim da i u drugim gradovima nije bio nesto veci odaziv, ali u zadnje vrijeme sve cesce vidim tog tipa na televiziji, stalno prica o nekim novim programima, idejama..eto on je bio uporan i uspio u svojoj namjeri..trebas krenut od manjih stvari ne odmah sponzori,projekt, investicije..Eto to je moje misljenje..
Ali mislim da bi mogao biti velik odaziv ljudi..Sad su in takve stvari..cula sam za "lov na dravske nemami" neki low avanturizam gdje picis dravom u lov na neka nepostojeca bica, prespavas u sumi u satorima,sljedeci dan lovis ribu i sam si ju spremas..nije neka luda nabrijana pustolovina, ali je jedina u ponudi..(ako netko zna za jos neke samo nek javi!!!)

Inace javila sam se vec primorju i 3. maju..u primorju mi kazu da se starija ekipa nalazi odvojeno od mladje pa se nadam da i uce neke naprednije stvari od stavi iglu na list i evo ti kompas..Nego razmisljala sam da bi mozda bolje bilo pridruzit se planinarima..Znate li da li oni imaju u svom programu prezivljavanje u prirodi??
Annwyn_alg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 09:51   #39
Quote:
Annwyn_alg kaže: Pogledaj post
Nego razmisljala sam da bi mozda bolje bilo pridruzit se planinarima..Znate li da li oni imaju u svom programu prezivljavanje u prirodi??
argggg ja sam cuo da neka drustva imaju

joj, samo dok mi se svi planovi i rasporedi poklope da imam vise vremena za pisanje. radim na jednom dendroloskom survival vodicu, al imam u planu i knjigu o o cistoj survival materiji (vec imam hrpetinu biljesaka i svega sto piskaram kad mi dodje inspiracija). vidjet ce javnost kako cu ja lijepo izlozit sto je to prezivljavanje - ne samo prakticnost i snalazljivost, vec spiritualnost i umjetnost (zblizavanje s prirodom, povratak u vrijeme...). Ja nemam namjeru niti me (narocito) interesira znanje o prezivljavanju od instruktora planinarenja, al volio bih da mi netko u kratkim crtama baci o cemu ti ljudi tamo govore tocno, sto obuhvaca njihov 'tecaj' i na kojoj razini (no pun intended). Jer JA kad budem (daj boze novca dovoljno) isao svojim projektom to nece biti ni malo ispod vec VISOKA RAZINE USLUGE! Svi vi koji ucite napravit kompase i prepoznat koja biljka je jestiva vec u startu fulate sto je smisao prezivljavanja. Zato cu vas ja sve posjest u jednu predavaonicu, donijet hrpu hand-outa i opreme i malo vam pojasnit neke stvari prije odlaska na teren. 'Prezivljavanje' je samo termin... termin iza kojeg se krije puno puno vise nego sto mislite. Tocno, prezivljavanje se ne vrti oko toga kako pronaci vodu i uloviti zeca na 15 nacina!

Survival vjestine su produkt suradnje prirode i covjekove volje koju svi možemo nosit u svojem umu i misicima.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 11:14   #40
Pa zašto se ne vratiš?
Ima nas puno!
__________________
Nemoguće riješavam odmah, čuda traju malo duže!
keko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.