Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2009., 04:27   #21
pitanje:

imam m&m karticu i uredno skupljam milje. ali, nikad nisam dobila nikakav pin, username ili slicno da bih mogla provjeriti stanje :retaj:
da li potoji neka mogucnost da bacim oko na stanje na kartici ili moram slati upit na njihov mail?
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 18:59   #22
Pa dosta je da se registriraš na njihovoj stranici. www.milesandmore.com
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 14:16   #23
probala sam tamo odmah, ali me trazi card no. / username i PIN / Password a ofkors da osim broja kartice nemam nista...
a ako se registriram ponovno, dobijem privremenu/novu karticu na koju bih trebala ispocetka skupljati milje
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 14:26   #24
A ako klikneš forgotten pin?
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 14:44   #25
kazu da im posaljem broj kartice i mail, ali ne dobijem nikakav odgovor.
mislim da ima veze sa ovime:
If you are already registered with this card number and email address you will then receive your original Miles & More PIN to this email address
a ja se nisam nikad registrirala, samo sam tovarila milje na karticu
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 17:11   #26
Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
kazu da im posaljem broj kartice i mail, ali ne dobijem nikakav odgovor.
mislim da ima veze sa ovime:
If you are already registered with this card number and email address you will then receive your original Miles & More PIN to this email address
a ja se nisam nikad registrirala, samo sam tovarila milje na karticu
Ja sam imao pin, pa ga izgubio. Želio sam iskoristiti nagradne milje i naravno našao se odmah u problemu, jer bez pina ne možeš ništa. Nazvao 091 77 312, Miles & More u Njemačkoj (govore Hrvatski) i objasnio da sam izgubio pin. Tražili su broj kartice, potvrdili smo da je adresa koju imaju točna i za par dana mi je poštom stigao pin, a ja dva tjedna kasnije besplatno odletio do Amsterdama. Zovi i sve će biti rješeno.
One & only is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 01:23   #27
olrajti, fala anukac i one&only
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 01:22   #28
Đizs krajs već dva sata pokušavam dekodirati ovu enigmu od Miles & More stranice. Nikako naći kako dodati potrošene milje.
I ovo je već simptomatično da mi neki letovi (i to oni kao Sing-Fra) nisu dodani na account iako sam ih uredno prijavio prilikom check ina. Pa ovaj M&M je dibidus u qrcu. Popizdit ću. Imate li vi takvih problema.

E da, tko zna više o Croatia Airlines kartici neka napiše, ako može koja preporuka i to. Pa kad već trošimo toliko love (pojma nemam gdje mi lova isparava) nek se bar skupljaju milje. Tenkju.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 01:55   #29
A jebate još nisan vidija sajt koji je ovako user unfriendly od ovoga Miles & More. Horor.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 19:09   #30
Imam jedan problem - imam milje na US Airways Dividend Miles računu, i to dosta njih, pa bi ih htio prenijeti na M&M račun od Lufthanse.

E sad, zvao sam US Airways support, neka baba mi je rekla da nema šanse da se te milje prenesu, makar sam ju pitao da li se one mogu osloboditi... i na taj način prepisati...

A u Lufthansi su mi rekli da je to moguće...

Ima ko kakvu ideju? Radi se o skoro 3000 milja, dosta... a ipak češće letim unutar Europe, nego po Americi...
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 23:08   #31
Cudno - inace US Airways je u M&M grupi i trebao bi na svakom US Airwyas letu normalno peglati M&M karticu
poseidonHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 16:31   #32
Quote:
beare kaže: Pogledaj post
evo mene zanima ove ljeto sam imao 2 medjunarodna leta sa CA ali nisam sačuvao kupone od karata, jel postoji mogućnost da se milje naknadno dopišu na karticu? uspio sam preko stranice za TAP ali za CA nema te mogućnosti.
i mene ovo zanima..
__________________
ti si potpis moj..
insomniac_ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 03:00   #33
Quote:
poseidonHR kaže: Pogledaj post
Cudno - inace US Airways je u M&M grupi i trebao bi na svakom US Airwyas letu normalno peglati M&M karticu
Fakat mi nije jasno zašto mi je žena objasnila da se ti bodovi ne mogu prebaciti na M&M acc. od Lufthanse... svašta...

Ima ko kakvu ideju?
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 11:10   #34
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Đizs krajs već dva sata pokušavam dekodirati ovu enigmu od Miles & More stranice. Nikako naći kako dodati potrošene milje.
I ovo je već simptomatično da mi neki letovi (i to oni kao Sing-Fra) nisu dodani na account iako sam ih uredno prijavio prilikom check ina. Pa ovaj M&M je dibidus u qrcu. Popizdit ću. Imate li vi takvih problema.

E da, tko zna više o Croatia Airlines kartici neka napiše, ako može koja preporuka i to. Pa kad već trošimo toliko love (pojma nemam gdje mi lova isparava) nek se bar skupljaju milje. Tenkju.

Potvrđujem da im je stranica užasno loša!
Osim toga svi letovi ostvareni s CA se šalju poštom da bi oni naknadno uknjižili milje.
balancane is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:36   #35
Quote:
balancane kaže: Pogledaj post
Potvrđujem da im je stranica užasno loša!
Osim toga svi letovi ostvareni s CA se šalju poštom da bi oni naknadno uknjižili milje.
Kak to misliš da šalju poštom?! Ja imam MM karticu koju dam prilikom kupnje karte, broj ti je odmah upisan u elektronskoj karti i više nemaš brige s time.

O Croatia Airlines Amex kartici imam dobro mišljenje. Uzeo sam Premium karticu po kojoj se za svake potrošene 4 kune knjiži jedna milja. Ne moram ni reći da sve živo plaćam tom karticom. Bitno je da ne zezneš kod plaćanja kartice i ne fulaš rok plaćanja za više od 5 dana od dospjeća, jer ti tada neće priznati milje.

Na izvodu kartice imaš pregled novih i ukupnih milja.

Te milje ne zastarjevaju, jedini uvjet je da svaki mjesec napraviš minimalan promet.
One & only is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 16:40   #36
Quote:
Catalyst Group kaže: Pogledaj post
Imam jedan problem - imam milje na US Airways Dividend Miles računu, i to dosta njih, pa bi ih htio prenijeti na M&M račun od Lufthanse.

E sad, zvao sam US Airways support, neka baba mi je rekla da nema šanse da se te milje prenesu, makar sam ju pitao da li se one mogu osloboditi... i na taj način prepisati...

A u Lufthansi su mi rekli da je to moguće...

Ima ko kakvu ideju? Radi se o skoro 3000 milja, dosta... a ipak češće letim unutar Europe, nego po Americi...
Imaš samo M&M karticu od Lufthanse ili si milje upisivao na neku karticu od US Airwaysa? Jedino mi pada na pamet problem ako si otvorio i acc kod US Airwaysa pa oni sad ne žele te milje prebaciti Lufthansi. Jer inače ne bi smjelo biti problema. Meni su priznali letove (istina od Uniteda) bez ikakvih problema.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 16:21   #37
Quote:
One & only kaže: Pogledaj post
Kak to misliš da šalju poštom?! Ja imam MM karticu koju dam prilikom kupnje karte, broj ti je odmah upisan u elektronskoj karti i više nemaš brige s time.

O Croatia Airlines Amex kartici imam dobro mišljenje. Uzeo sam Premium karticu po kojoj se za svake potrošene 4 kune knjiži jedna milja. Ne moram ni reći da sve živo plaćam tom karticom. Bitno je da ne zezneš kod plaćanja kartice i ne fulaš rok plaćanja za više od 5 dana od dospjeća, jer ti tada neće priznati milje.

Na izvodu kartice imaš pregled novih i ukupnih milja.

Te milje ne zastarjevaju, jedini uvjet je da svaki mjesec napraviš minimalan promet.
Evo konkretan primjer; imam karticu godinu dana i pred dva tjedna sam putovao s Austrian airlines u Amsterdam s presjedanjem u Beču. Kad sam kupovao kartu, upisao se broj kartice i očekivao sam da će mi milje biti proknjižene. Nakon dva tjedna, milje se nisu proknjižile tako da sam sve to morao odratiti preko internet stanice. Let do Amsterdama i povratni do Beča koji je bio s Austrian airlines uredno sam mogao riješiti preko interneta dok za onaj od Beča za Zagreb s CA nisam mogao već sam boarding pass i kopiju karte morao poslati poštom na njihovu adresu.
balancane is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 15:50   #38
Quote:
nesho kaže: Pogledaj post
Imaš samo M&M karticu od Lufthanse ili si milje upisivao na neku karticu od US Airwaysa? Jedino mi pada na pamet problem ako si otvorio i acc kod US Airwaysa pa oni sad ne žele te milje prebaciti Lufthansi. Jer inače ne bi smjelo biti problema. Meni su priznali letove (istina od Uniteda) bez ikakvih problema.
Da, imam acc i kod US Airwaysa, ali je to bedastoća, zašto ne bi mogao prebaciti milje na M&M...

Možda da pošaljem to Lufthansi i zamolim ih da srede nešto...
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 15:04   #39
Slao sam Lufthansi faks za njihove letove i milje su mi uploadali bez beda, ali ove od US Airwaysa nisu... hm, izgleda da oni to ne mogu srediti, a ovi iz US Airwaysa ih ne žele osloboditi i prepisati... Nabijem ih...

btw. a imam 3500 milja na US Airways acc-u... katastrofa... to će otići u vjetar izgleda...

Zadnje uređivanje Catalyst Group : 01.12.2009. at 15:13.
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 16:15   #40
Zamjena milja za avio kartu

Je li netko mijenjao milje za avio kartu po principu 15.000 milja karta za europski let ako je let za 14 dana ili kraće?

Zanima me kolika je raspoloživost takvih karata. Mogu li računati, s većom vjerojatnošću, da ću za neko odredište i datume moći otkupiti kartu?
Koliko su vas koštale takse.


Korisnik sam Croatia Airlines American Express (premium). Za svake 4 kune dobijem 1 milju. (Ima i standard, manja članarina, gdje je 5 kn = 1 milja)
Sve što se može peglam na nju. Svi računi imaju trajni nalog na ovu karticu.

Ako negdje ne prihvaćaju Amex, onda je tu CA Diners koji daje 1 milju za 5 kuna.

A za inozemstvo gdje ne prolazi ove dvije kartice, tu je CA Visa (companion kartica uz Diners). Po njoj se dobije 1 milja za 7 kuna, ali samo za inozemne troškove. (provjereno, vrijedi i za internetsku kupovinu)

Ovako prikupljene milje ne zastarijevaju.
Koliko sam shvatio, uvjet svih triju kartica je da svaki mjesec treba napraviti bar 1 milju ili će poništiti milje skupljene tom karticom starije od 3 godine.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.