Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2008., 13:12   #61
Quote:
agm kaže: Pogledaj post
THX, karte su kupljene, Uskrs je fixan

Za Masadu sam mislio kako doći od Jeruzalema, taxi, bus, trajanje vožnje, cca. cijena? i povratak do Jeruzalema.

Mi smo iznajmljivali onaj mali bus kao kombi pa te sofer odvede dokle hoces ti busevi ti uglavnom stoje ispred tornja tj. onog glavnog ulazaza u stari grad. ja bi se tamo raspitala.

jel ides prvi put u izrael? vjersko putovanje?
samarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 19:39   #62
Quote:
samarra kaže: Pogledaj post
Mi smo iznajmljivali onaj mali bus kao kombi pa te sofer odvede dokle hoces ti busevi ti uglavnom stoje ispred tornja tj. onog glavnog ulazaza u stari grad. ja bi se tamo raspitala.

jel ides prvi put u izrael? vjersko putovanje?
Čuo sam, sheiruti, ali nas ide samo dvoje.

Prvi put u Izrael, i uopće na Bliski Istok. Ruta je slijetanje u Tel Aviv, Uskrs čet-ned u Jeruzalemu, povratak iz Kaira 17 dana poslije, u međuvremenu što više uspijemo, Sirija, Libanon, Jordan. Čekam potvrdu Hertza da možemo s jednim autom iz Ammana u Siriju i Libanon pa do Kaira, pa ako to uspije super, ako ne krojit ćemo ad hoc.
Zasad mi je najveći problem transport Jeruzalem-Amman da usput vidimo Jerihon i Masadu i ne gubimo puno vremena, te prijelaz Jordan-Egipat. Koliko vidim, autom kopnom do Egipta ne možemo preko Izraela, a brodom možemo Aqaba-Nuwebia, ali nas to košta cca 200 US$, pa možda ostavimo auto i idemo samo mi ili Eliat-Taba ili brodom, pa rentamo nešto u Egiptu...
Fiksni su nam samo Jeruzalem, Kairo i Petra, a ako uspijemo ručati u Beirutu i proći preko Baalbeka do Krak de Chevalieres super, a ako nas Sirijci odbiju njihov gubitak.
Svaki savjet dobrodošao, a ako ima netko volje iskustva malo ispričati na telefon hvala unaprijed
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 10:14   #63
Iz Jeruzalema je najbolje uzeti bus do Masade. Egged je autobusna kompanija u Izrael, ali nažalost ne sjećam se broja busa ( linije ) koja ide sve do Masade. Mislim da je linija Jeruzalem -Eilat, ali samo ta linija skreće s glavne ceste prema Masadi. Pitaš na informacijama. Inače ulaz u glavnu autobusnu stanicu u Jeruzalemu ti je otpilike ko da si na aerodromu.

Na Masadi kupiš normalnu kartu. Možeš ići žičarom, a imaš i stazu do gora koja se zove snake path ( nisam vidio zmija )

Ja sam u Jordan prešao preko Eilata i Aqabe koji su slobodna zona pa ne plaćaš ulaznu vizu za Jordan. A prelaziš pješice i dalje ideš taxijem do centra Aqabe. Bus do Petre te dodje nekih 3,4 JOD. Samo moraš biti malo strpljiv jer vozači obično čekaju da se bus nakrca sa jedno 5 ljudi viška koji nemaju gdje sjedit. I još trubi po gradu ako bi slučajno još netko dobio volju za ići.
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 00:32   #64
Quote:
J.Poljak fan club kaže: Pogledaj post
Iz Jeruzalema je najbolje uzeti bus do Masade. Egged je autobusna kompanija u Izrael, ali nažalost ne sjećam se broja busa ( linije ) koja ide sve do Masade. Mislim da je linija Jeruzalem -Eilat, ali samo ta linija skreće s glavne ceste prema Masadi. Pitaš na informacijama. Inače ulaz u glavnu autobusnu stanicu u Jeruzalemu ti je otpilike ko da si na aerodromu.

Na Masadi kupiš normalnu kartu. Možeš ići žičarom, a imaš i stazu do gora koja se zove snake path ( nisam vidio zmija )

Ja sam u Jordan prešao preko Eilata i Aqabe koji su slobodna zona pa ne plaćaš ulaznu vizu za Jordan. A prelaziš pješice i dalje ideš taxijem do centra Aqabe. Bus do Petre te dodje nekih 3,4 JOD. Samo moraš biti malo strpljiv jer vozači obično čekaju da se bus nakrca sa jedno 5 ljudi viška koji nemaju gdje sjedit. I još trubi po gradu ako bi slučajno još netko dobio volju za ići.

nemoj ni slucajno pjehe gore samo dolje.
samarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 00:35   #65
Quote:
agm kaže: Pogledaj post
Čuo sam, sheiruti, ali nas ide samo dvoje.

Prvi put u Izrael, i uopće na Bliski Istok. Ruta je slijetanje u Tel Aviv, Uskrs čet-ned u Jeruzalemu, povratak iz Kaira 17 dana poslije, u međuvremenu što više uspijemo, Sirija, Libanon, Jordan. Čekam potvrdu Hertza da možemo s jednim autom iz Ammana u Siriju i Libanon pa do Kaira, pa ako to uspije super, ako ne krojit ćemo ad hoc.
Zasad mi je najveći problem transport Jeruzalem-Amman da usput vidimo Jerihon i Masadu i ne gubimo puno vremena, te prijelaz Jordan-Egipat. Koliko vidim, autom kopnom do Egipta ne možemo preko Izraela, a brodom možemo Aqaba-Nuwebia, ali nas to košta cca 200 US$, pa možda ostavimo auto i idemo samo mi ili Eliat-Taba ili brodom, pa rentamo nešto u Egiptu...
Fiksni su nam samo Jeruzalem, Kairo i Petra, a ako uspijemo ručati u Beirutu i proći preko Baalbeka do Krak de Chevalieres super, a ako nas Sirijci odbiju njihov gubitak.
Svaki savjet dobrodošao, a ako ima netko volje iskustva malo ispričati na telefon hvala unaprijed
a u west bank se neide? idete ti i cura/ zena ili s frendovima? ptam zato sto u nekim arapskim hotelima ne ozenjeni ne smiju zajedno u sobu.
jel planiras pojetiti holocaust memorial?
u jeruzalemu nemoj zaboraviti posjetit mea shearim - po meni najbolji kvartir.
u tel avivu najbolje odmah promjeni pare u shekele jel bi ti kasnije mozda to bio problem
znaci u tel avivu neces niti biti koliko sam ja to skuzila

zasto si se odlucio za rutu jordan egipat a ne npr. kad si vec tamo libanon?

u jerusalemu se cjenkaj i reci uvijek da si iz rumunjske - bit ce ti cijene manje.
za piti ti je super : njihov LEMONADE . moras probati
i pita s humus - za jesti
samarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 17:02   #66
Quote:
samarra kaže: Pogledaj post
a u west bank se neide? idete ti i cura/ zena ili s frendovima? ptam zato sto u nekim arapskim hotelima ne ozenjeni ne smiju zajedno u sobu.
jel planiras pojetiti holocaust memorial?
u jeruzalemu nemoj zaboraviti posjetit mea shearim - po meni najbolji kvartir.
u tel avivu najbolje odmah promjeni pare u shekele jel bi ti kasnije mozda to bio problem
znaci u tel avivu neces niti biti koliko sam ja to skuzila

zasto si se odlucio za rutu jordan egipat a ne npr. kad si vec tamo libanon?

u jerusalemu se cjenkaj i reci uvijek da si iz rumunjske - bit ce ti cijene manje.
za piti ti je super : njihov LEMONADE . moras probati
i pita s humus - za jesti
Hvala na savjetima, prihvaćam

Idemo supruga i ja; a u Kairo zato jer nisam 100% siguran da bi mogli poletjeti doma iz Beiruta ili Damaska nakon što smo bili u Izraelu, a nismo prvo išli na Beirut zbog rasporeda (a i Uskrs je fixan). Zato Kairo, iako je to trebala biti jedna druga zasebna tura. Ako imaš koji savjet kako ipak iz Izraela preko Jordana do Libanona, bit ćemo zahvalni, a za put imamo vremena.
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 18:54   #67
ja sam ti isla iz nazareta s busom oko palestine do mrtvog mora u palestini uzduz jordan valley. tu se moglo ici za jordan. iz nazareta koliko se ja sjecam vozi dosta buseva npr za Haifu ( dosta lijepi gradic pogotovo ljeti , a kad se tamo kupas u moru gledas s druge strane u libanon ) . Nasa ti se grupa raspolovila na dvije grupe tako da su drugi isli iz nazareta do jezera gallile, tu su sjeli na brod , presli jezero i onda za golan ( koliko sam ja to skuzila) . Mislim da je tako najbolje ? doci do libinanona i syrije ali ako netko zna bolje nek pomogne.

u svakom slucaju ti koliko se ja sjecam busevi svaki sat iz nazareta voze za haifu , betlehem a najvjerovatnije i za tel aviv.

ja ti svjetujem provesti 2 dana u tel avivu, jel ti je to najbolji izraelski grad.hotel mozes iznajmit u jaffi jel ti je to jeftniji arapski kvart. jerusalem je interesantan ali uzasno mali, zid placa , crvkvu sv, groba etc. sve stignes u roku 2 sata
mi smo ti bili u jeruzalemu 4 dana tako da sam sve svladala po par puta.

Moras ispricat kako ti je bilo :-)
samarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 12:56   #68
Quote:
samarra kaže: Pogledaj post
Moras ispricat kako ti je bilo :-)
Hvala, budem.
Ne bi se htio previše seliti po Izraelu, pa nam je baza Jeruzalem i busevi i taxiji okolo. Samo ne bi htio gubiti previše vremena na čekanja, presjedanja...
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 16:54   #69
ja ti svjetujem provesti 2 dana u tel avivu, jel ti je to najbolji izraelski grad.hotel mozes iznajmit u jaffi jel ti je to jeftniji arapski kvart. jerusalem je interesantan ali uzasno mali, zid placa , crvkvu sv, groba etc. sve stignes u roku 2 sata
mi smo ti bili u jeruzalemu 4 dana tako da sam sve svladala po par puta.





Ovo zvuči kao loša šala da je Jeruzalem mali grad koji se može obići za 2 sata.

Pa tamo možeš provesti dane i dane razgledavajući i istražujući taj fascinantni grad, bez obzira jesi li vjernik (i koji) ili nevjernik. Ne nalazi se sve zanimljivo samo u starom gradu, treba ići i izvan zidina i u novi dio grada.
bob10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 22:51   #70
Quote:
bob10 kaže: Pogledaj post
ja ti svjetujem provesti 2 dana u tel avivu, jel ti je to najbolji izraelski grad.hotel mozes iznajmit u jaffi jel ti je to jeftniji arapski kvart. jerusalem je interesantan ali uzasno mali, zid placa , crvkvu sv, groba etc. sve stignes u roku 2 sata
mi smo ti bili u jeruzalemu 4 dana tako da sam sve svladala po par puta.





Ovo zvuči kao loša šala da je Jeruzalem mali grad koji se može obići za 2 sata.

Pa tamo možeš provesti dane i dane razgledavajući i istražujući taj fascinantni grad, bez obzira jesi li vjernik (i koji) ili nevjernik. Ne nalazi se sve zanimljivo samo u starom gradu, treba ići i izvan zidina i u novi dio grada.
sorry ali svaki grad mozes proucavati i po godinu dana.
mislila sam da jerusalem stigne dosta brzo najvaznije vidjeti , covjek si je napravio plan za 3 zemlje u 2 tjedna , a po tvome nek proucava jerusalem cijeli tjedan
samarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 22:53   #71
Quote:
agm kaže: Pogledaj post
Hvala, budem.
Ne bi se htio previše seliti po Izraelu, pa nam je baza Jeruzalem i busevi i taxiji okolo. Samo ne bi htio gubiti previše vremena na čekanja, presjedanja...
pa izrael ti je dosta mali svagdje brzo stignes ,npr iz tel aviva do jerusalema imas cini mi se samo 2 sata.
samarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 23:02   #72
Quote:
samarra kaže: Pogledaj post
sorry ali svaki grad mozes proucavati i po godinu dana.
mislila sam da jerusalem stigne dosta brzo najvaznije vidjeti , covjek si je napravio plan za 3 zemlje u 2 tjedna , a po tvome nek proucava jerusalem cijeli tjedan
Čim je Jeruzalem u pitanju odmah nešto plane
Slažem se s oboje, Jeruzalem zaslužuje sigurno tjedan dana, ali me ne zanimaju detalji nego katolička i nešto svjetske povijesti, dakle 3 dana. Ako se Pariz može vidjeti (osnovno) u dva dobro organizirana dana, vjerujem da ćemo i uspjeti s Jeruzalemom. Za Jordan planiram sve skupa do 4 dana, jer nemam potrebu zagledati baš svaki kamen, iako najradije bi (moja žena je prilično iznenađena, da ne planiram obići svaku ruševinu u detalje, kaže da se dobro liječim), dva dana gubitka na ekstra transporte i ostane još 8 za Egipat koji su inicijalno bili namijenjeni Siriji i Libanonu. Fakat moram minimizirati jer je toliko puno mjesta na svijetu a samo malo godišnjeg, pa nažalost ne vjerujem da ću se vraćati u taj dio svijeta, osim možda u Egipat. Radije u Peru dogodine.
hvala na savjetima dosad, i pliz nastavite, a valjda ću sutra izložiti generalni plan na kritiku
Laka noć
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 20:51   #73
Quote:
agm kaže: Pogledaj post
Čim je Jeruzalem u pitanju odmah nešto plane
ti o vuku...

danas je bio atentat u jerusalemu , 8 mrtvih i pusti ranjeni.
samarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 23:50   #74
Quote:
samarra kaže: Pogledaj post
ti o vuku...

danas je bio atentat u jerusalemu , 8 mrtvih i pusti ranjeni.
A... nisam baš lud pokupiti palestinca bmbu, ali iskreno mislim da nema prevelike opasnosti.
Nekako uspoređujem s Parizom, kad je gorilo i punilo sve svjetske vijesti zapravo nitko nije ništa vidio; tu noć je gorilo 400, a za usporedbu u frnacuskoj svakodnevno gori 300 auta (tako sam informiran). Ni ovih 8 (tužno) mrtvih ni prekjučerašnjih 120 palestinaca nažalost nisu iznimka, pa je opet puno turista.
...
Ovo se ja tješim.
Neću se gurati gdje mi nije mjesto ali neću ni mijenjati plan. Audace fortuna iuvat, a nadam se da će nas Bog čuvati za Veliki petak.
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 10:17   #75
[QUOTE=agm;12971456]A... nisam baš lud pokupiti palestinca bmbu, ali iskreno mislim da nema prevelike opasnosti.
Nekako uspoređujem s Parizom, kad je gorilo i punilo sve svjetske vijesti zapravo nitko nije ništa vidio; tu noć je gorilo 400, a za usporedbu u frnacuskoj svakodnevno gori 300 auta (tako sam informiran). Ni ovih 8 (tužno) mrtvih ni prekjučerašnjih 120 palestinaca nažalost nisu iznimka, pa je opet puno turista.
...
Ovo se ja tješim.
Neću se gurati gdje mi nije mjesto ali neću ni mijenjati plan. Audace fortuna iuvat, a nadam se da će nas Bog čuvati za Veliki petak.[/QUOTE

to sam i ja mislila ali kad sam se setala u zidovskom kvartiru i tamo su upucali jednog i nastala panika... e visa ne mislim tako.
ali ipak moras ici vidjeti kako je tamo,oni tako stalno zive, zivot ti ide dalje tamo nakon pet minuta kao da nista nije bilo .Tako kad se vratis u zg osjecat ces se jos sigurnije a bit ce ti cudno sto nitko ne nosi kalaschnikow

a iz tog razloga mi je i super tel aviv , grad je kao mali new york nesto presavrseno ali ti oni na to kazu da je je sve to kao sapunksi balon , sreca pukne u sekundi .
samarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 21:42   #76
Jruzalem - do granice s Jordanom

Nastavak našeg planiranja, kako se najelegantnije i najbrže (koliko bi koštao taxi?) prebaciti od Jeruzalema do granice s Jordanom na mostu Šeika Huseina (ne Allenby mosta jer nemamo vizu)? Koliko bi to vremenski trajalo? Koliko prosječno traje sam prijelaz granice? Htio bi dogovoriti da nas čeka rent-a-car na granici ali moram ipak znati kad ćemo doći, barem u sat vremena.

Zna li tko praksu Izraelskih rent-a-carova, da ostavimo auto na granici s njihove strane? Ionako ga uzimamo pa bi ga umjesto u Jeruzalemu to jutro ostavili na granici? Ne znam kako to provjeriti, a telefonske linije s Jeruzalmom su loše pa jedva čujem što govore.

Koliko nam realno vremena treba autom na relacijama:
Jeruzalem-Jerihon-Masada-Jeruzalem
Jeruzalem-Nazaret-Galilejsko jezero-Jeruzalem

To su nam dva planirana dana.
Thanx svima.
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 21:53   #77
US$ ili EUR?

Što je bolje nositi u Izrael ovo doba, US$ ili EUR? Gdje zamijeniti višak novaca? Granicu prelazimo na Šeik Husein mostu. Je li moguće plaćanje u valuti u Izraelu ili moraju biti šekeli?
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 02:02   #78
Quote:
agm kaže: Pogledaj post
Što je bolje nositi u Izrael ovo doba, US$ ili EUR? Gdje zamijeniti višak novaca? Granicu prelazimo na Šeik Husein mostu. Je li moguće plaćanje u valuti u Izraelu ili moraju biti šekeli?
Mi smo prošle godine nosili američke dolare i nije bilo nikakvih problema.
Gotovo svugdje u Izraelu i Palestini smo mogli plaćati dolarima.
Mali savjet je ponesite sitnije novčanice od 1 USD do npr. 10 USD, tako će biti lakše kod plaćanja.
Ponekad će Vam možda vratiti izraelske šekele, iako ste platili u USD.

Sretan put u Izrael i Palestinu, koji spadaju u red najdomljivijih i najfascinantnijih destinacija uopće.
bob10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 20:31   #79
Sretan Uskrs iz Jeruzlema

Svima pozdrav iz savrsenog Jeruzalema i okolice, negdje pored Jaffa vrata; tek zavrsava treci da a imamo osjecaj da smo tu mjesec...
Sve preporuke, i hvala svima na uglavnom vrlo tocnim savjetima
..
A sad na bdijenje
Sretan Uskrs
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 12:10   #80
i mene ovo zanima:
Quote:
agm kaže: Pogledaj post
Koliko nam realno vremena treba autom na relacijama:

Jeruzalem-Nazaret-Galilejsko jezero-Jeruzalem
.
+
koliko autom treba od tel aviva do jeruzalema?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.