Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2004., 11:57   #21
Ni ne šaljem ga u vrtić, mama ga čuva
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 12:01   #22
a shto bi uchinio da, recimo, u trenutku nepazhnje tvoj sin uzme npr. puder tvoje mame i napudra si nos? jer je vidio da to zhene chine...


Kaznio bi ga?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 12:07   #23
Quote:
Mljacko kaže:
E što ja volim kad netko ide razglabat ostvarima koje su već potvrđene. Curice se igraju s lutkama, a dečki sa plastičnom puškom, ili su si radili praćke i lukove i strijele. To je uvijek bilo i na znam kaj tu fali. Dat medeka dečku je po meni grijeh, jer se muško mora naučiti da pekmeziranje nije njgeova buduća životna uloga.
Djeca su tako napravljena da se svaka njihova aktivnost i aktivnost ljudi oko njih, i uopće shvaćanje svijeta oko sebe, doslovno zabetoniraju u njihov mozak.
Zakaj popravljati nešto što nije pokvareno?
Ajde i ti isto znas bulazniti, stvarno, mislim. Dat' medeka decku, u jebate, fakat grijeh. Ili ne daj Boze da primi lutku od starije sestre.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 13:47   #24
Quote:
Mljacko kaže:
Ajde ne laprdaj i ne podmeći bezveze. Ili možda nisi skužio moj sarkazam da bih mu dao da vozi auto i da kuha ručak? A da mu ne bih dao lutku, ne bih.
Promakao mi, priznajem. Mozda zbog tvoje fascinacije Rojsom malo nize u postu.

Quote:
Mljacko kaže:
Pretjerana osijećajnost kod muškarca je praktično jako, jako loša stvar, jer ako emocionalno ne očeliča dok je klinac život će ga POJEST, samljet će ga, uništit. Život nema sluha za šmokljane, jer će takve ljudi gazit gdje god dođu, a ni žene ih neće volit.
[/B]
Ti valjda mislis emocionalna stabilnost. Pa sto mislis koje dijete ima vecu sansu izrasti kao emocionalno nestabilna osoba: dijete kojem roditelj pokazuje pozitivne emocije i ne osudjuje ga za njemu nerazumljive "grijehe" (a inace najnormalnije potrebe), ili dijete koje milom ili silom tjeras postati Thompsonov klon?

Mljacko ti si, mislim, prototip neuspjesnog roditelja. Prije nego sto odlucis imati dijecu savjetuj se sa socijalnom radnikom od povjerenja.

A sad, ako bi me ispricao, odoh se maziti sa svojom mrvicom
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 13:52   #25
Quote:
Einherjer kaže:


Mljacko ti si, mislim, prototip neuspjesnog roditelja. Prije nego sto odlucis imati dijecu savjetuj se sa socijalnom radnikom od povjerenja.



Mljacko ima sina, 2-3 godine star (ne znam tocno, on bu napisal). Pa pisal je prije par mjeseci kak' je mali jako agresivan. Meni postaje jasno zasto. Kad' mu ne dopusta biti dijete.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 16:57   #26
Quote:
magic kaže:
a shto bi uchinio da, recimo, u trenutku nepazhnje tvoj sin uzme npr. puder tvoje mame i napudra si nos? jer je vidio da to zhene chine...
Kaznio bi ga?
Naravno da ga ne bih kaznio, al bih ga zajebavao i nabijao mu komplekse da je pičkica.



Ljudi pobogu, što kad dijete dođe u školu i drugo dijete ga udari?



(a to se kad tad mora desiti, to je neizbježno) Naučit će se branit tako što će sparirat s lutkama? Mogu se ja ić tužit ravnatelju, zvat pravobranitelja za djecu, ić na ne znam koji sud, zvat socijalne radnike pičke materine, al tako u životu jednostavno ne funkcionira.
I to dijete će imat neizbrisive traume i cijeli život će mu falit samopouzdanja.

I onda roditelji kukaju "O sudbino prokleta, naše jadno dijete tuku i maltretiraju, a ostalu djecu ne". Bullshit. Svako muško dijete se bar jednom potuklo i ako je DOZVOLILO da ga drugi mlate, njega će cijelo školovanje mlatit.
Ako uzvrati i pruži otpor onda nasilnici neće gubit vrijeme na njega, nego će tražit slabiju žrtvu.

Moja je najveća želja da stvarnost funkcionira suprotno, al ne funkcionira. Nisam ja birao stvarnot, jebiga...
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 19:16   #27
Nisi li se ti ono žalio da ti je sin agresivan? Pa to je onda pravi uspjeh u odgoju.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 19:59   #28
Quote:
Mljacko kaže:
Naravno da ga ne bih kaznio, al bih ga zajebavao i nabijao mu komplekse da je pičkica.
...
Quote:

I to dijete će imat neizbrisive traume i cijeli život će mu falit samopouzdanja.
Da, vrlo je moguce da ce to dijete imati traume i manjak samopouzdanja.
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 20:34   #29
mome Junioru nikad nisam branila nit odredjivala chime da se igra.


Do vrticke dobi bio je privatno na chuvanju...gospodja je chuvala josh jednu djevojchicu i zajedno su se igrali njegovim i njenim igrachkama.

Kad je trazhio dopushtala sam mu da isproba moje pudere i shminke. Isprobao je i moje shlapice na visoku petu. Vrlo je rado pomagao u kuhanju, narochito u izradi kolacha.

Samnom je krojio i shijo odjecu za svoje ekshnmenove.

Sad ima 16 godina, metalac je , nije agresivan, ali ni ne dopushta da ga zajebavaju, zhiv zdrav...ljubigamajka
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 21:04   #30
Ja hoću reći da je jedan jako macho tip, moj jako dragi rođak, koji se danas fakat ne da zajebavati, ima vrlo tipične muške interese, vrlo muški posao , prijatelje i sve kao dijete jako volio svoju lutku Klaru. Sam je izabro, kupio, svuda nosio presvlačio, mazio i spavao s njom. Jako mi ju je rado pokazivao kako ju je počešljao, kako je draga lutka i to. Zajedno smo se igrali. Mama ga je ohrabrivala. Imao je i puške i pištolje i sve to koristio, daleko od toga. Oboje smo se igrali i s pištoljima i s lutkama.

E a kad je došlo doba tučnjave u školi - upisao se čoek na karate i bio šef u kvartu. A sad kad je otac dvije preslatke curice - ma milina jedna! Sve što treba o bebi znat izvježbo čovjek na lutki Klari

Hoću reći da sve ima svoje vrijeme, a i svi manje više imamo više slojeva i treba to pustit da se razvije u normalnom i balansiranom smjeru.

A moj frend je od malih nogu obožavao barbike, žurnale o vjenčanicama i večernjim haljinama, učio o šminkama - i postao i ostao gay. Kad nam je to saopćico - nismo okom trepnuli. Znali smo od malih nogu. Da je netko i htio od njega napravit machoa - slabo bi se proveo i taj i moj frend. On je sada sretno zaljubljen gay, u liberalnoj zemlji živi, iznimno uspješan i diiiivan čovjek i predivna osoba.

Nisu klinci baš tabule rase...
BTW svo troje (i još djece) smo se cijelo djetinjstvo zajedno igrali.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 21:14   #31
Quote:
Starfish&Coffee kaže:
Da, vrlo je moguce da ce to dijete imati traume i manjak samopouzdanja.
Ti si imao/la poprilično gadne traume kad bezveze izvrćeš ono što sam napisao.
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 21:16   #32
Quote:
lucija kaže:
Nisu klinci baš tabule rase...
Pa naravno, puno toga (55%) je u genima.
Al geni su samo predispozicija koja se može, a i ne mora razviti
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 21:20   #33
Quote:
Mljacko kaže:
Pa naravno, puno toga (55%) je u genima.
Al geni su samo predispozicija koja se može, a i ne mora razviti
Ništa, ti nasjedni na gene svog malog. Nema do nasilja

ps Divim ti se. Svi ti ukazuju na to da si zabrijao po pitanju malog, al ti se držiš svog ko mazga. Podsjećaš me na mog starog. S kojim se danas čujem svakih mjesec dana po prilici.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 21:33   #34
Quote:
lucija kaže:
Svi ti ukazuju na to da si zabrijao po pitanju malog
Zato kaj su tašti i moraju pokazati kako su oni savršeni. I većina tih ljudi nemaju djecu
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 21:46   #35
Quote:
Mljacko kaže:
Ti si imao/la poprilično gadne traume kad bezveze izvrćeš ono što sam napisao.
Nije bez veze. Mislis da zajebavanje i nabijenje kompleksa djetetu od strane oca pozitivno utjece na dijete? Jako jadno.
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 22:02   #36
Quote:
Mljacko kaže:
Zato kaj su tašti i moraju pokazati kako su oni savršeni. I većina tih ljudi nemaju djecu
Baš zato
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 00:24   #37
Eto, vidiš kak ja sve znam
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:27.