Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2014., 15:16   #1
Ruska Premier liga

RUSKA PREMIER LIGA
2014/2015



Prvi tjedan kolovoza kreće 23. izdanje elitnog Ruskog nogometnog razreda, zadnjih 13 godina poznatog pod imenom Premier liga.
Naslov brani CSKA.
Uz njih, Ligu prvaka je izborio Zenit, a Ligu Europe Lokomotiv, Dinamo, Krasnodar i Rostov.
Iz lige su ispali Volga i Anži direktno, te Tom i Samara kroz playoff.
Novi prvoligaši su Arsenal Tula, Ufa, Torpedo Moskva i Mordovia Saransk.


Očekivanja su slična kao i prošle sezone.
Glavni kandidati za naslov su naravno Zenit i branitelj naslova CSKA.
Lokomotiv je napravio veliki iskorak, dugo su se borili za titulu, vidjet ćemo mogu li ponoviti dobru sezonu kao i Dinamo.
Dužni su ostali Spartak i prije svih Rubin.

Od trenerskih promjena Mordoviu je preuzeo Yuri Semin, Amkar Slavoljub Muslin, Rubin Rinat Bilyaletdinov a Spartak interesantno ime Murat Yakin.

Uz ranije sagrađene Terekovu Akhmat Arenu i Rubinovu Kazan Arenu, novi stadion dobio je i Spartak, Otkrytie Arenu, kapaciteta 42,000, izgrađenu za SP 2018.

Sustav natjecanja je kao i prošle sezone, 16 klubova, 30 kola, zadnja dva ispadaju a 13. i 14, igraju playoff sa 3. i 4. drugoligašem.

Od interesantnijih transfera, Marko Livaja je prešao u Rubin za 6,5 mil. Eura, Garay u Zenit za 6, Wainqueur iz Standarda u Dinamo za 6, Kasaev iz Rubina u Lokomotiv za 5, Maksim Kannunikov iz Amkara u Rubin za 1,5.
Kuban je uzeo Danila iz Ukrajinske Zorye, te golmana Pomazana i reprezentativca Eschenka iz Anžija, sve na posudbu.
Moskovski Dinamo još je doveo iz Manchester Uniteda Nizozemskog braniča Buttnera.
Krasnodar je napravio dobar posao dovođenjem napadača Anžija Burmistrova i veznjaka Zenita Bystrova kojem je istekao ugovor.
Lokomotiv je još doveo Portugalskog veznjaka Manuela Fernandesa iz Bešiktaša i srpskog
braniča Pejčinovića iz Nice.

Parovi prvog kola:

CSKA – Torpedo Moskva
Arsenal Tula – Zenit
Ural Yekaterinburg – Mordovia Saransk
Kuban – UFA
Lokomotiv – Krasnodar
Dinamo – Rostov
Rubin – Spartak
Terek – Amkar


Kompletan raspored:

http://www.stats.betradar.com/s4/?cl...,231_full,23_1

http://www.soccerpunter.com/soccer-s...4-2015/results


Ovaj vikend počinje i natjecanje drugoligaša, očekuje nas izuzetno zanimljiva sezona.

Parovi prvog kola:

LE Vladivostok – SKA Energia Habarovsk 1:1
Dinamo St.Petersburg – Tom Tomsk 0:1
M.Enisey Krasnojarsk – Sokol Saratov
Gazovik Orenburg – Tosno
Volga N.Novgorod – Sibir Novosibirsk
Shinnik Yaroslavl – Baltika Kalinjingrad
Volgar Gazprom Astrahan – Tjumen
KS Samara – Khimik Dzeržinsk
Anži Mahačkala - Sahalin


Nadam se da će se pratiti malo više nego prošle sezone.
Ne zamjerite na skromnijem uvodu i na manjku sličica grbova i stadiona
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 18:06   #2
Zenit & Kuban.
U drugoj ligi tko ne bankrotira do iduceg ljeta ulazi u prvu.
Gradinata Nord is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 18:22   #3
Što je sa Rotorom, nisam našao podatak zašto su otišli u treću ligu.
Plasmanom nisu a ne vidim nigdje nikakav bankrot ili tako nešto?
Samara se muči s nekim jadnicima
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 18:39   #4
Veselimo se povratku Torpeda tamo gdje im je i mjesto, a posebno će se popratiti Ufa. Hoće li to biti jedna lijepa priča ili jednosezonski bljesak.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 18:47   #5
Gledam malo, dobro su krenuli na pocetku, jako agresivno ali mi smo u prijelaznoj fazi, tako da ne ocekujem cuda u prvoj utakmici. Bilo bi lijepo pobijedit za otvaranje, i to doma al vidim da nikako ne mogu zabit.. dosta polu-sansi.
Uglavnom da se i toga dotaknem, dosao je konacno novi trener i to Belgijanac Frank Vercauteren koji je vodio nekoliko klubova u Belgiji, ukljucujuci i Anderlecht, pa 2009. belgijsku repku (to nisam imao pojma), pa Sporting iz Lisabona.. dakle nije neki neznalac barem prema CV-u i mislim da je on bas ono sto nam sad treba. Jos da je bio lani umjesto onog Cigankova koji se ucio poslu na ovoj ekipi i paralelno polagao trenerske ispite..
Sto se tice kadra, otisao je Caballero i to je mozda najveci minus zbog loseg napada al njega se ne moze placat u drugoj ligi i to razumijem. Steta sto nije uspio, rekao bih da je to bilo vise do trenera koji ga nije znao koristit nego do njega samog jer je znao zabit za razliku od svih ostalih.
Zadrzani su glavni korisni stranci poput Telesa na lijevoj strani koja je oduvijek deficitarna i obrambenog Nadsona koji je lani stigao iz Genka i koji je sasvim solidan. Uz njih tu su meni dobri Bjelorusi Kornilenko (istina vec u godinama al mislim da je dobar za ovaj rang) i Dragun koji cekam da konacno eksplodira, mislim da bi to pod Vercauterenom mogao. I to je to sto se stranaca tice.. ostalo su sve vise-manje poznata imena (Nemov, Balyaikin, Taranov, Tsallagov) pojacana mladjima.. tako da su svi preduvjeti za dobru sezonu tu.. Citao sam intervju i sa golmanom Vavilinom koji je pohvalio mini pripreme i rekao da je sustav rada drugaciji od onog sto su imali do sada. Mislim da imaju ekipu za top 5.

Rotor se morao povuc iz druge lige zbog dugova koji su se nakupili godinama, a koje nitko nije htio platit sada kad je doslo vrijeme. Tuzna prica.. od Manchester Uniteda do trece lige. Grad koji ce bit domacin SP, da ima takav klub,.. zapravo cijela ta regija, je sramotno.
Gradinata Nord is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 18:59   #6
Slažem se, žao mi za Rotor, ali realno drago mi je da se tako radi, nemaš love, dužan si i muljaš, letiš, pa makar 7-8 klubova završilo sezonu.
Evo, završilo 0:0 u Samari, jbg.
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 19:03   #7
Mislim da Rusima jako fali nekakav uredjeniji sustav i natjecanja i financiranja jer ovo stvarno nema smisla. Skoro bih rekao da su gori od HNL-a jer druga liga svake godine bude neregularna radi bankrota, neplacanja i odustajanja raznih klubova koji ne mogu izgurat sezonu do kraja. Neka stave 12 klubova u drugoj i to je to, a prvu neka jos smanje za 2 kluba na 14 pa da igraju trokruzno. Kvaliteta bi se sigurno podigla.
Gradinata Nord is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 19:13   #8
Skroman uvod, navikli smo na bolje.

Zaebancija, dobro predstavljanje za nas koji ne pratimo toliko detaljno. Koliko ja uspijem pratit ovu ligu u onim ranijim terminima, Zenit mi nikako ne leži kao klub, jednako kao šta mi nije ležao ni Anzhi. Jedan je riješen, drugi nažalost prvi favorit za osvajanje lige. Uglavnom, od svega moje simpatije su na strani Rubina da odigraju puno bolje ovu sezonu nego prošlu, pogotovo sad kad imaju Livaju.
Condit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 20:41   #9
Ima Rubin solidnu ekipu, Livaja ako se posloži u glavi, mogao bi dobru sezonu imati.

Ja sam ove sezone uz Spartak i povratnika Torpedo kojem ipak predviđam borbu za opstanak, izuzetno su skromni, mada su neki dan tukli CSKA u pripremnoj.
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 13:01   #10
Quote:
Gradinata Nord kaže: Pogledaj post
Mislim da Rusima jako fali nekakav uredjeniji sustav i natjecanja i financiranja jer ovo stvarno nema smisla. Skoro bih rekao da su gori od HNL-a jer druga liga svake godine bude neregularna radi bankrota, neplacanja i odustajanja raznih klubova koji ne mogu izgurat sezonu do kraja. Neka stave 12 klubova u drugoj i to je to, a prvu neka jos smanje za 2 kluba na 14 pa da igraju trokruzno. Kvaliteta bi se sigurno podigla.
Dobra je prva sa 16, ali je previše što čak četiri mogu ispasti, ovaj playoff je sasvim nepotreban.

Druga bi možda mogla biti u dvije skupine po 10, ali svakako moraju nešto mijenjati, ide SP kojem su domaćini, jednostavno moraju, osim ogromnog posla koji ih očekuje, urediti i domaća natjecanja, ne znam gdje se događa ovoliko raspada klubova usred sezone kao u Rusiji. Stvarno tragično to izgleda.


Prati se Dinamo, ne očekuje se ništa.
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 14:08   #11
Možda druga na 2-3 divizije po regionalnom ključu nekako, ipak su i troškovi putovanja golemi.
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 00:09   #12
Quote:
mitch kaže: Pogledaj post
Dobra je prva sa 16, ali je previše što čak četiri mogu ispasti, ovaj playoff je sasvim nepotreban.
Ma smanjio bi cisto zato sto je razlika medju momcadima u prvoj ogromna. Najvise im steti broj stranaca u prvih 11 jer momcadi poput Urala strance tesko mogu izgurat, a jos da bude i kvalitetan.. Osim toga to unistava i njihove igrace.

Za ispadanje cetvorke se slazem, najbolje je uz to kad drugoligasima dodje trenutak borbe za plejof pozicije pa ih se uz one bankrotirane nadje par koji ne zele to 4. mjesto iako imaju kapacitet i rezultate za njega jer nemaju novaca da bi prezivjeli eventualni ulazak u prvu ligu..
Gradinata Nord is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 14:41   #13
danas se igraju kvalifikacije u ruskom kupu...sve neki nepoznati klubovi
photosensitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 14:59   #14
Quote:
janick gers kaže: Pogledaj post
Možda druga na 2-3 divizije po regionalnom ključu nekako, ipak su i troškovi putovanja golemi.
Ma dovoljno je podijeliti na europski i azijski dio, pa nek pobjednici razigravaju za plasman. Mislim da je 16 taman dobar broj za prvu ligu, a i za druge, iako ne bi imao nešto protiv i da se poveća na npr. 20 prvoligaša.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 15:20   #15
Danas kup, 1/256
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 16:02   #16
Gleda se druga liga.. vise manje su sve tekme danas u prijenosu s obzirom da prva liga pocinje tek 1.8.
Sibir-Volgar krenuli po suncu i vrucini, drugo poluvrijeme opci potop, pa dobro da su uspjeli do kraja odigrat.. zanimljiv gol Beljajeva.. Izjednacena tekma s dosta gresaka.
Prvo iznenadjenje danas je napravio Yenisey protiv Tomska u gostima, 2:0.. To je bio sibirski derbi, a zanimljivo da je drugi gol za Yenisey postigao Juan Lescano, donedavni junior Liverpoola i Real Madrida.
Ceka se 17 sati Sokol-KSS, trazi se prvi gol i prva pobjeda pod Vercauterenom.
Gradinata Nord is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 13:19   #17
Quote:
Gradinata Nord kaže: Pogledaj post
Ceka se 17 sati Sokol-KSS, trazi se prvi gol i prva pobjeda pod Vercauterenom.
Done, 0:1

Iz vidjenog protiv Dzerzinska i Saratova mislim da ce ova godina bit izuzetno teska, nevjerojatno je koliko su ostale ekipe nabrijane i zele se pokazati protiv KS s obzirom da su najjace ime druge lige, nekad vjecni prvoligas..
Gradinata Nord is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 13:29   #18
Samim početkom daje se naslutiti da će sezona biti gadna i teška, nakon samo 2 kola već nitko nema 100% učinak.
Samo da ne bude bankrota i pizdarija.
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 14:31   #19
Na brzinu flash news od druge lige..
-> Pocelo i gleda se KSS-Tomsk, ako netko zeli gledat neka vice.. Ceka se prva domaca pobjeda, Kornilenko vec u 4. min. pogodio stativu, a sada Chochiev iz penala za vodstvo. Ajmooo
-> Yenisey nazalost gubi od Tosna, nadao sam se da ce nekako povezati dvije pobjede ali kako sada izgleda to ce bit tesko. Ceka se otkrice Lezcano
-> SKA Energija Habarovsk se od iduce godine vraca na svoje staro ime koje ce glasiti SKA Habarovsk, dakle mice se Energija.
-> Sahalin svoju prvu domacu utakmicu bas na Sahalinu igra za tjedan dana protiv Dzerzinska. Ne ocekuju bas neke stvari jer ce Dzerzinsk ostat u Habarovsku tjedan dana (nakon danasnje tekme) da se prilagode na vremensku razliku, dok Sahalin danas gostuje valjda u najdaljnjem gradu u koji moraju putovati, kod Baltike u Kaliningradu, a radi se ako sam dobro zapamtio o 7500km iliti 14 sati leta. Svaka im cast.
Gradinata Nord is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 17:41   #20
Di je Sahalin igrao prošlo kolo kao domaćin?
Mislim da je uzeo 3 boda.
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.