Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2015., 12:34   #21
Quote:
LUPUSCANIS kaže: Pogledaj post
ta žena te psihički maltretira. to je gore nego da ti opali šamar koji put (ovo za šamar pišem tek tolko da žene shvate da je nasilje ne samo kad te netko tuče nego i kad te psihički maltretira iz dana u dan).
ili budi muško kako su ti već savjetovali ili trpi i dalje.
Baš to... ženska ga psihički i verbalno maltretira i na njemu ispucava frustracije i nezadovoljstvo.
Mnogi imaju teške situacije, teške šefove, manjak love ali takve žene/muškarci trebaju psihologa.
Kada nemreju svakodnevne probleme rješavati i ne opterećivati svojim nezadovoljstvom sve oko sebe.

Puno je takvih žena. Mene čudi koliko muževa to smatra normalnim. Da imaju takve nadžak babe doma

Djeca, posao, novac... sve su to izgovori za ljude koji su uvijek prvenstveno nezadovoljni samima sobom i smatraju da im partner/muž/ šef/ država trebaju rješavati životne probleme... i za sve frustracije su im krivi drugi.
Ne znaju hendlati život.

To kaj ona svaki dan zove mamu i tatu, pogotovo tatu... meni to jednostavno nije normalno za zrele i samostalne ljude. Drugo da žive u istom kućanstvu ali ovo..
Da ne znam kako žive blizu, imaju samo jedno dijete i njih dvoje.
Pa kaj i zakaj tata mora svaki dan dolaziti, zakaj punica ?
Čemu ona muža tretira kao šonju koji nije dovoljan nego svaki dan treba svoje kraj sebe ?
Koja pametna, samostalna i zrela žena i majka ne može niti jedan dan bez mameka i tateka?

U tom braku ima najmanje njih dvoje a najviše nezadovoljstva, mamice i tatice, frustracija, nezrelosti, prevelikih očekivanja i svega ostalog.
Zato velim da bi za dopuštenje za djecu i brak trebalo proći neku školu ili bar tečaj.
Inače se zakače svakakve duraste, nezadovoljne, nezrele, živčane i frustrirane plinceze i plinčevi.
Kaj će joj toliko mama i tata ?
Kaj tata svakji dan radi kod njih... koje to fizičke poslove ?



@ Štokrlice čini mi se da si se ti negdje tu prepoznala kaj ne ?
Sve je to ljudski.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 12:38   #22
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
@ Štokrlice čini mi se da si se ti negdje tu prepoznala kaj ne ?
Sve je to ljudski.
Potpuno nebitno za temu kakva sam ja žena.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 12:46   #23
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
@ Štokrlice čini mi se da si se ti negdje tu prepoznala kaj ne ?
Sve je to ljudski.
Rekoh već, dosta. Ako u nastavku bude ovakvih opaski, kartonirat ću ih.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 12:58   #24
Hvala na odgovorima.

Razumijem da je u meni problem. Nije u njoj, osim u nekim stvarima.
Problem je moj manjak samopoštovanja, otuđenost od svih drugih osim nje, nesigurnost i manjak zrelosti. Slažem se sa time.

Prvo da odgovorim na ono zatucana: Ima neke stavove tipične za seosku patrijarhalnu zajednicu. No, svejedno shvaća i dovoljno je inteligentna da prihvati stavove drugačije od njezinih. A brak i suživot su kompromisi te smo ste strane oboje napravili kompromise.

Ne odgovaram ja njoj svojim karakteristikama, ali pristala je na suživot zbog drugih stvari. Jer je htjela pobjeći od onog što je bila prije. Nije uspjela u tome i zbog toga je frustrirana.

No, volim je. Takvu kakvu je. Sa manama.

I nju neću promijeniti ukoliko se sam ne promijenim. Ukoliko ne nađem sebe.

A kako to njoj objasniti? Jer ona ne želi da se ja mijenjam, da napredujem jer to nju čini manje vrijednom. Njezine riječi. Boji se da ću ju ostaviti jer nije završila fakultet, jer je takva kakva je. Da ukoliko ja napredujem da ću je manje voljeti. Kako joj dokazati da to nije istina?

Moji problemi su dosta složeni. I rezultat su mog djetinjstva i dosadašnjeg života. Moram ih riješiti, ali me je strah da u tome ne izgubim ono što mi je najvažnije, ona i moje dijete.
lemaitre is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:02   #25
Quote:
lemaitre kaže: Pogledaj post
A kako to njoj objasniti? Jer ona ne želi da se ja mijenjam, da napredujem jer to nju čini manje vrijednom. Njezine riječi. Boji se da ću ju ostaviti jer nije završila fakultet, jer je takva kakva je. Da ukoliko ja napredujem da ću je manje voljeti. Kako joj dokazati da to nije istina?
Ne možeš. Kao što posesivcu žena ne može dokazati da ga neće prevariti ako ode vani sama.

Ona ima problem. Imaš ga i ti, ali ima i ona. A taj problem su kompleksi i oni se očito u vašem slučaju nisu riješili ljubavlju i potporom.
Jedino što možeš pokušati je uvjeriti da i ona krene raditi na sebi. To vam je jedina šansa. Raditi na sebi da se prihvati takvom ili da i sama krene nešto poboljšavati.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:04   #26
Njezini roditelji nisu bitni u ovoj priči.

Zapravo je njihovo uplitanje u naš život moj propust. Nisam čovjek za život na selu. Nemam te vještine da znam popraviti sve od igle do lokomotive te tu upada njezin tata. On je dobar čovjek, isto kao i njezina mama. Ne miješaju se oni u naš odnos, osim kao podrška u odgoju djeteta. (Baka servis)

Što više pišem, više shvaćam koliko je sve to zapravo moje sranje. Upropastio sam život i njoj i sebi i našem djetetu.
lemaitre is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:05   #27
Joj daj stvarno.

Iako se slažem da frajeru poprilično fali testosterona i kičme nikako ne mislim da je njegov uvodni post dovoljan da njegovu suprugu tako detaljno i brutalno psihoanaliziramo.

Grintavija žena...I šta sad?Pa sam si ju je birao i do sad mu je bila dobra...

Uopće nije problem u ženskoj nego u njemu.

Kako god okreneš, s njom il bez nje, tip ima hrpetinu kompleksa, frustracija i inih drugih problema za koje mu nije kriva ni prosječna rvatica, ni problemi na autocestama

Kriv je sam, i da ga ona ne magariše to bi činila i neka savršena (eto poput pozitivax) jer frajer naprosto preklinje za ulogu podređene žrtve i očito ne bi ni znao funkcionirati da nije pod čizmom...
Mislim da je podsvjesno toliko i sam svjestan. Jedini način da se izvuče i stvori ikakve šanse da postane sretan jest da počne brinuti o stvarima koje njemu navlače osmjeh na lice. Koje njega čine sretnim i zadovoljnim. Koje pridonose tome da kao ispunjeniji čovjek bude bolji otac svome sinu(i bolja uzorna figura)


Ove navode gdje ih se "tereti" da su time što su u takvom međusobnom odnosu po defoltu i loši roditelji uopće neću komentirati.

Sva sreća da je na ovom forumu i perfektnih majki i savršenih supruga da ovakve luzere educiraju o tome tko, što, kako i zašto...ispravno. :klap:
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:07   #28
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ne možeš. Kao što posesivcu žena ne može dokazati da ga neće prevariti ako ode vani sama.

Ona ima problem. Imaš ga i ti, ali ima i ona. A taj problem su kompleksi i oni se očito u vašem slučaju nisu riješili ljubavlju i potporom.
Jedino što možeš pokušati je uvjeriti da i ona krene raditi na sebi. To vam je jedina šansa. Raditi na sebi da se prihvati takvom ili da i sama krene nešto poboljšavati.
Probao sam. Jedno vrijeme ide, ali se brzo vrati na staro.
Za sve okrivljava situaciju u kojoj se nalazimo, u čemu ja sebe nalazim prozvanim jer sam odgovoran za tu situaciju
lemaitre is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:09   #29
Quote:
lemaitre kaže: Pogledaj post
Probao sam. Jedno vrijeme ide, ali se brzo vrati na staro.
Za sve okrivljava situaciju u kojoj se nalazimo, u čemu ja sebe nalazim prozvanim jer sam odgovoran za tu situaciju
Jel imate ikakve šanse za bračnu terapiju?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:10   #30
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Joj daj stvarno.


Uopće nije problem u ženskoj nego u njemu.

Kako god okreneš, s njom il bez nje, tip ima hrpetinu kompleksa, frustracija i inih drugih problema za koje mu nije kriva ni prosječna rvatica, ni problemi na autocestama

Kriv je sam, i da ga ona ne magariše to bi činila i neka savršena (eto poput pozitivax) jer frajer naprosto preklinje za ulogu podređene žrtve i očito ne bi ni znao funkcionirati da nije pod čizmom...
Slažem se, ali to me ne sprječava da pokušam ostvariti bolji odnos za ženom. Kako promijeniti ovaj smjer u kojem idem? Za to tražim mišljenje.

Kada sebe sredim, srediti ću i situaciju sa ženom.
lemaitre is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:12   #31
Quote:
lemaitre kaže: Pogledaj post
Upropastio sam život i njoj i sebi i našem djetetu.
Uvjerena sam da ovo nije istina, no baš me zanima što te navelo da to pomisliš?
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:12   #32
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Jel imate ikakve šanse za bračnu terapiju?
Nažalost ne. Niti bi ona pristala na to.

Moramo poraditi na našem odnosu, ali to neće ići prije nego sredim financijsko i stambeno stanje. Što je moguće nikad.
lemaitre is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:17   #33
Quote:
lemaitre kaže: Pogledaj post
Nažalost ne. Niti bi ona pristala na to.

Moramo poraditi na našem odnosu, ali to neće ići prije nego sredim financijsko i stambeno stanje. Što je moguće nikad.
Znači, svojoj ćeš ženi biti super tek kad prestaneš posve biti ono što jesi. Hej, pa to si već postigao. Ali, opet joj nisi super. Naravno, jer još nisi evoluirao u muškarca kakav je njen tata.
Ali, dušo, to nećeš nikad. Bojim se da je jedino što možeš s takvom tvrdoglavom ženom koja odbija svaku naznaku da sebe poboljša, da poboljša vaš brak i još tebe čini da se osjećaš krivim za sve, trpjeti. Možeš li trpjeti za djetetovo dobro? Jer koliko vidim, bolji si i roditelj od nje. Tužno.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:18   #34
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Uvjerena sam da ovo nije istina, no baš me zanima što te navelo da to pomisliš?
Ne osjećam se dovoljno sposobnim da riješim situaciju tako da svi budemo zadovoljni. Njezina obiteljska situacija bi bila katastrofalna da ju ostavim, čime bi opet ispaštao i naš sin.
lemaitre is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:22   #35
Quote:
lemaitre kaže: Pogledaj post
Slažem se, ali to me ne sprječava da pokušam ostvariti bolji odnos za ženom. Kako promijeniti ovaj smjer u kojem idem? Za to tražim mišljenje.

Kada sebe sredim, srediti ću i situaciju sa ženom.
Vidi boldano.

To je ono što i ja tvrdim, a ti mi oponiraš.

Moraš ići redoslijedom, ne unatraške.

Ne možeš ti ostvariti bolji odnos s njom dok sam sebi na neki način ne porasteš u očima.

Dok ne sjedneš, i li ne legneš navečer u krevet zadubljen u misli o tome što je to što tebe usrećuje.
Imaš li kakve ciljeve?
Projekte ili planove za iste koje bi ubuduće volio raditi?

Postoje li odnosi s ljudima iz tvoje okoline koje bi volio pretvoriti u prijateljstva, produbiti na bilo koji način?No man is an island. I to je jedna od stvari koje si stavio u treći plan...
Kada bi se družio s drugim ljudima imao bi osjećaj pripadnosti, osjećaj da se ne moraš držati za ženu ko pijan plota ne bi li ostao sam...Znao bi da na svijetu postoje i ljudi koji ti mogu pružiti stvari koje od nje ni ne možeš očekivati...

Koje hobije bi volio isprobati?

Ispravno si zaključio kako moraš mijenjati sebe, najprije srediti stvar sam sa sobom...da bi uopće mogao započeti rad na odnosu sa njom.

Ili s bilo kim drugim u budućnosti, čak i ako ovaj brak ne opstane.
Inače...
Kako ste funkcionirali nakon što ste se upoznali?Što misliš da ju je privuklo tebi?Sjećaš se kakav si čovjek bio tada?
Što se promjenilo?
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:24   #36
Quote:
lemaitre kaže: Pogledaj post
Moramo poraditi na našem odnosu, ali to neće ići prije nego sredim financijsko i stambeno stanje.
Zašto je ovo u korelaciji?
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:25   #37
Quote:
lemaitre kaže: Pogledaj post
Ne osjećam se dovoljno sposobnim da riješim situaciju tako da svi budemo zadovoljni. Njezina obiteljska situacija bi bila katastrofalna da ju ostavim, čime bi opet ispaštao i naš sin.
Nisam spomenula ostavljanje.
Pitala sam se što te navelo da pomisliš da si uništio život njoj, sinu, sebi...

Koja moguća rješenja navedene situacije ti se pojavljuju u glavi?
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:27   #38
Quote:
lemaitre kaže: Pogledaj post
Kako riješiti problem vlastitog kukavičluka i nesuočavanja sa problemima zbog ljubavi prema partneru?

Kako riješiti situaciju u koju si ušao jer ti je važnija sreća i raspoloženje tvog partnera?

Mali pregled:
Živimo sami, imamo dijete od 2 godine koji nam je centar svijeta. Ona je malo zatucana (seoski odgojena), ja gradski dečko (geek sa milijun problema u glavi). Upoznali se preko neta. Kliknuli, zaljubili, napravili dijete, vjenčali se. Zeznuo nas život i sad smo u siromaštvu. Živimo blizu njezinih. Oni su kod nas svaki dan, njezin otac radi one male muške poslove za koje nemam volje niti znanja da ih napravim. Nemam problema s tim osim što nju previše živciraju njihovi problemi. Pomažem ih i financijski sad kad imam posao.


Problem je što ona nije zadovoljna s ničim. Malo nam je dobro, slažemo se, sretni smo, onda ona krene sa problemima. Nemamo vlastitu kuću, završiti ćemo na ulici, kako ćemo dalje, što ćemo. Imamo razrađen plan za dalje, čekamo da mi se situacija sredi na poslu i onda ćemo srediti i stambenu situaciju. Sa djetetom nema problema, pametan je, dobar, sluša i igra se. Ali i tu sam ja više uključen, od početka mu se ustajem po noći, igram se s njime kada sam doma stalno, učim ga. Kada je ona s njim sama, gubi živce, nema strpljenja, ali ne uvijek već samo kada ju uhvati to raspoloženje.

Zbog svega toga tražim milijun načina kako da joj udovoljim, važnije mi je vidjeti njen osmijeh nego išta drugo. I ničime nije dokraja zadovoljna. Živciraju je najmanje sitnice, ako se ne brijem jedan dan, gdje ostavim papuče. I sve to promijenim čim onda grakne. Samo da nju zadovoljim.

I tu sam izgubio sebe. Nemam nikoga, niti obitelj, niti prijatelje, nikoga osim nje. A zbog nje nemam život, izgubio sam onu volju za knjigama, za znanjem, za svime što me nekad zanimalo. A izgubio sam i volju za seksom, totalno. I to je povezano sve skupa i ne znam kako to promijeniti.

Problem je što sam slabić, što ju volim i što ne znam kako je usrećiti.

Imate li kakvih mišljenja?
ček, jel ona nema posao? jel ga ikad imala?

na kojem ste vi to nivou "kliknuli" pitam se, seksualnom?
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:30   #39
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Znači, svojoj ćeš ženi biti super tek kad prestaneš posve biti ono što jesi. Hej, pa to si već postigao. Ali, opet joj nisi super. Naravno, jer još nisi evoluirao u muškarca kakav je njen tata.
Ali, dušo, to nećeš nikad. Bojim se da je jedino što možeš s takvom tvrdoglavom ženom koja odbija svaku naznaku da sebe poboljša, da poboljša vaš brak i još tebe čini da se osjećaš krivim za sve, trpjeti. Možeš li trpjeti za djetetovo dobro? Jer koliko vidim, bolji si i roditelj od nje. Tužno.
Tužno? Možda.

Zato sada pokušavam opet naći sebe, tj. nadam se da ću uspjeti naći ono što sam bio. I tako pokušati spasiti naš brak.

Jer usprkos svemu, volim je. I ne mogu zamisliti da je ostavim jer bih joj time samo naškodio.
lemaitre is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:31   #40
Quote:
lemaitre kaže: Pogledaj post
Ne osjećam se dovoljno sposobnim da riješim situaciju tako da svi budemo zadovoljni.
Zašto bi ti rješavao situaciju...Sam...
Gdje ste Vi?
Niste li, ubračivši se, postali tim?
Tim roditelja. Partnera. Ljubavnika.
I sad mi reci kako to da kad problemi dođu oni dođu samo jednom od vas na rješavanje?

Gorka je istina ta da je situacija NERJEŠIVA ako ju zajedno ne rješavate.

Na žalost.

Ako ona nije spremna zasukati rukave sa tobom onda je na tebi još samo da prihvatiš kako taj brak neće potrajati ni da se transformiraš u zlatnu ribicu.
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.