Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2015., 11:35   #41
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
moguce, da je ON problem.
ipak smatram da ON ili BILO KO DRUGI, u TAKVOJ situaciji, vrlo lako moze upasti u lose psihicko stanje. Smatram da je uticaj same situacije jednako ili vise doprinio njegovom stanju, nego njegov karakter ili psiha.
Situacija u smislu nagle bolesti, gubitka i slično je naravno traumatična i za najjači karakter i tu ljudi naravno padaju... no kad godinama propadaš i gubiš sebe to je psiha i ništa više, situacije su samo opravdanje za defektnu psihu, zdrav čovjek to rješi u dva poteza, bolestan priželjkuje situacije u kojima može potvrditi svoju dijagnozu, svoju sudbinu...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:37   #42
nekako imam osjećaj da nam nisi sve ni rekao, o njoj

jel u tvojoj primarnoj obitelji bilo svađa, disharmonije, maltretiranja i alkohola?

te panične napadaje imaš zato što si radio kontra sebe toliko dugo i toliko često da drugom udovoljiš. da si ti barem imao neki drugi ventil, neki sport ili nešto što voliš? već je ona tebe sa svih strana matirala?

vidi što TI voliš (ne ona, ne djeca, ne selo, ne roditelji) i onda to radi, nađi neku stvar koju možeš ugurati u svoj dnevni raspored ili ritam. mora biti barem jedna stvar koju si nekad volio. i da ne postoji taj zakon i faktor koji će te spriječiti da to radiš. to ti je polazna točka, pa onda vidi dalje

jel žena takvo ponašanje barem kompenzira nekom ogromnom zaradom?

a onog koji je na LjES-u otvorio temu "koliko moraš biti fleksibilan da nađeš partnera", trebamo preusmjeriti na ovaj topic

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Situacija u smislu nagle bolesti, gubitka i slično je naravno traumatična i za najjači karakter i tu ljudi naravno padaju... no kad godinama propadaš i gubiš sebe to je psiha i ništa više, situacije su samo opravdanje za defektnu psihu, zdrav čovjek to rješi u dva poteza, bolestan priželjkuje situacije u kojima može potvrditi svoju dijagnozu, svoju sudbinu...
ovdje ima istine...
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:42   #43
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
i da nisi sa dijagnozom, meni je posve razumljivo tvoje stanje.
nije mi razumljivo kad se muskarci cude zenama kako su postale cangrizave babe i "preosjetljive", nakon sto su godinama sa djecom i ne rade.
kao, pa bas ti je super, ne radis, nemas sefa i sa svojom djecom si- zar ne volis djecu?
tvoja je zena samoziva, kako je neko vec napisao- poput samozivih muskaraca, koji redaju djecu i onda su prosto prisiljeni jako puno raditi i putovati i izbivati van kuce.
mozes joj pokazati temu ili prosto reci da se tako niste dogovorili i da ti od sutra strajkas.
to je najbolje pitati one žene koje su bile u obje uloge, i samo kućanica, i kućanica + radnica. pa nek opišu kad im je pritisak bio manji. ja ih znam koje su povremeno radile i onda se vraćale ulozi "samo kućanica" s osmijehom. naravno opet ovisi kakav je posao i koji je omjer kompenzacije i stresa
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:48   #44
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Napadaj panike može biti vrlo blag, tipa osjećaj beznađa, pritisak u glavi i prsima, grop u želucu, razmišljanje tipa ostao si sam, život ti se raspada pred očima, ostaješ bez žene, djece itd..
Krivo.
Ovo što si opisao je klasična anksioznost. Taj je osjećaj kod anksioznih(pogotovo kod anksiozno-depresivnih)ljudi konstantan...Nekad jači, nekad slabiji.

Napad panike, a citiram autora koji je decidirano izjavio
Quote:
evonjega kaže: Pogledaj post
Dobio sam napade panike.
je...napad panike.

"Adrenalinski overdrive" sa paletom prekokrasnih užasavajućih simptoma, koji je uvijek strahovito neugodan, i funkcionirati pod njim(pogotovo kao roditelj jednogodišnje bebe!) nešto je što ja ne bih poželjela nikome.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Mislim da on može još normalno funkcionirati, ta nije mu žena luda da ga ostavi sa djecom ako nije u stanju brinuti o njima, ustati ujutro, skuhati, pospremiti i slično..
Dakle što...treba ga gurati da isproba koje su njegove krajnje granice? Pa kad dođe do zida (i doživi živčani slom il nešto gore) tek tad stati i zamislit se...? Svašta. Gdje je tu empatija, ljudska sućut?Da ne velim...ljubav?

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Uostalom zašto bi se odrekla svojih snova, zbog čega da sjedi doma i pusti da i njezina budućnost ide u klinac..?
A zbog čega on to čini godinama?

Gdje je njezin pijetet prema njemu?

Možda bi se za promjenu trebala malo stiltat pa ga pustiti da raširi krila...Napravi nešto po pitanju sebe i svoje budućnosti...

Izjavili su "u dobru i zlu". Zdravlju i bolesti.

Birati kad će se razboljeti i doživjeti "loše" faze nije mogao,jel da? Što bi bilo da je u psihozi ili još gore?Da je fizički bolestan?I tad bi ganjala karijeru izgovarajući se koječim. Ako joj nije do njegovog psihičkog, sasvim je izvjesno da joj nije ni do fizičkog zdravlja. Usudila bih se reći čak i da ga ne voli.

Ne vidim kako je moguće voljeti osobu a ne imati ni truna obzira prema njezinom stanju, situaciji na koju itekako možeš utjecati...Sorry, to nadilazi okvire mojih shvaćanja.

Zadnje uređivanje Nunna : 19.02.2015. at 12:00.
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:51   #45
to se inače često dešava da ako jedna strana popušta druga to skuži vrlo brzo da radi jer je slab/-a na nju, i onda neminovno počinje zlouporaba kroz neko vrijeme... rijetki su oni toliko zreli koji to znaju cijeniti, a ne zloupotrebljavati
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:53   #46
Quote:
novitt kaže: Pogledaj post
to je najbolje pitati one žene koje su bile u obje uloge, i samo kućanica, i kućanica + radnica. pa nek opišu kad im je pritisak bio manji. ja ih znam koje su povremeno radile i onda se vraćale ulozi "samo kućanica" s osmijehom. naravno opet ovisi kakav je posao i koji je omjer kompenzacije i stresa
govorim kao jedna takva
naravno da je ljepse biti sa djetetom, nego na losem poslu.
ali, da je dijete bolesno, bas bolesno...svaki drugi posao bi ti se cinio smijesnim i prelakim.
kad govorim o prosjecnom djetetu i prosjecnom poslu- bolje se osjecas kad imas i posao i projekte i komunikaciju mimo potreba djeteta. osjecas se sposobnije. s druge strane, manje te posao uzme i cijedi, jer si uvijek jednom nogom "uzemljen"svojom obitelji.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:00   #47
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
govorim kao jedna takva
naravno da je ljepse biti sa djetetom, nego na losem poslu.
ali, da je dijete bolesno, bas bolesno...svaki drugi posao bi ti se cinio smijesnim i prelakim.
kad govorim o prosjecnom djetetu i prosjecnom poslu- bolje se osjecas kad imas i posao i projekte i komunikaciju mimo potreba djeteta. osjecas se sposobnije. s druge strane, manje te posao uzme i cijedi, jer si uvijek jednom nogom "uzemljen"svojom obitelji.
e da to u idealnom scenariju gdje je takav posao u koji ti možeš ući samo jednom nogom i onako u polusnu, a da je kompenzacija fina. koliko takvih scenarija ima
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:22   #48
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ne slažem se i ponavljam.. nije ona kriva zbog ničega, niti je njega napustila..Što da radi, plače zajedno snjim, pokušava iz njega izvući što ga veseli, pokušava otkriti što želi, pokušava izvlačiti osjećaje iz njega..? Pa to nitko ne može.. Sve što ona može je zagrliti supruga, utješiti ga, stisnuti zube i rintati od posla da prehrani obitelj i spasi brak. Jer ona ima doma 4 a ne 3 djeteta o kojima mora brinuti. Ono suprug ne zna što želi, plače i zanovjeta, u depresi je pa ima napadaje, pa piški pa kaki, pa ovo pa ono...imaš osjećaj da živiš sa djetetom a ne sa mužem na kojeg se možeš osloniti, koji može biti dominantan kad treba, zna što želi, uz njega se osjećaš sretno i zadovoljno...
Nije ona pocela rintati da prehrani obitelj jer je on bolestan nego je pocela rintati jer zeli karijeru, a njemu je to u pocetku predbacivala.

Sto mislis zasto se javlja anksioznost? Sigurno ne zato jer vodi sretan i ispunjen zivot. Ja sam s prvom epizodom anksioznosti iz zivota odstranila ljude koji su mi ga zagorcavali. Ne znam za autora, ali meni tuđe licemjerje i dvostruki kriteriji jako zagorcava zivot. Posebno ako je u pitanju osoba koja tvrdi da me voli.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:26   #49
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Krivo.
Ovo što si opisao je klasična anksioznost. Taj je osjećaj kod anksioznih(pogotovo kod anksiozno-depresivnih)ljudi konstantan...Nekad jači, nekad slabiji.
......
Da, istina, opisao sam napadaj anksioznosti u pravu si...

Ma može biti i da je ona kučka koja ga nikad nije voljela, gušila ga je godinama i sad kad je stala na noge fura karijeru pa će ga šutnuti psihički bolesnog čim joj bude zgodno... Može biti ali ja takvo iskustvo nemam pa o njemu ne mogu govoriti.. moja iskustva su da je sa depresivcima užasno teško živjeti, da često puknu živci i da onom drugom nije niti malo lako kad se nema na koga osloniti već i svoje i partnerove problema sama vuče na svojim leđima..
Meni je supruga često znala reći.. ljubavi, tvoji problemi jesu veliki, i ja to znam i razumjem, ali znaš imam i ja jako mnogo svojih problema s kojima te uglavnom ne ne želim dodatno opterećivati, ne želim ti raditi loše...
Mene je boljela ta rečenica bez obzira koliko "plemenita" bila, odzvanjala je u mojoj glavi kao bubanj... ona se ne može osloniti na mene...i sklon sam radije saslušati nju i njezine probleme rješiti nego se posvetiti svojima... nažalost u tom grmu i leži zec problema..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:30   #50
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Nije ona pocela rintati da prehrani obitelj jer je on bolestan nego je pocela rintati jer zeli karijeru, a njemu je to u pocetku predbacivala.

Sto mislis zasto se javlja anksioznost? Sigurno ne zato jer vodi sretan i ispunjen zivot. Ja sam s prvom epizodom anksioznosti iz zivota odstranila ljude koji su mi ga zagorcavali. Ne znam za autora, ali meni tuđe licemjerje i dvostruki kriteriji jako zagorcava zivot. Posebno ako je u pitanju osoba koja tvrdi da me voli.
ja bih prije to nazvala "situacije ili konteksti koji zagorčavaju život", nego "ljudi". jer rijetko je to samo neka osoba, prije je splet okolnosti i osoba/osobe u njoj. jednostavno bude čovjeku previše za podnijeti

neki ljudi se ni u djetinjstvu ne nauče što to znači zaštita osobnog integriteta, postavljanje granica, ljubav prema sebi, itd... zato što niko nema vremena da ih sluša. tu je klica za anksioznost
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:34   #51
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Nije ona pocela rintati da prehrani obitelj jer je on bolestan nego je pocela rintati jer zeli karijeru, a njemu je to u pocetku predbacivala.

Sto mislis zasto se javlja anksioznost? Sigurno ne zato jer vodi sretan i ispunjen zivot. Ja sam s prvom epizodom anksioznosti iz zivota odstranila ljude koji su mi ga zagorcavali. Ne znam za autora, ali meni tuđe licemjerje i dvostruki kriteriji jako zagorcava zivot. Posebno ako je u pitanju osoba koja tvrdi da me voli.
Što bi ona trebala do kraja života prihvatiti biti kućanica? Žena sada želi karijeru, on nije stao na loptu i rekao ja se sa time ne slažem, ne može, već je zašutio kad se trebalo postaviti i sad plače jer se doveo u nezavidnu situaciju... pa što ću mu ja, neka se liječi i pokuša definirati stvari u braku na obostrano zadovoljstvo ukoliko je to moguće...
U prvom postu sam definirao zašto se javlja anksioznost, vučem ju za sobom godinama definiciju sam valjda naučio...
Licemjerstva imaš svugdje, to je sastavni dio života, tvoj je izbor hoćeš sasjeć ili pustiti da te uništi...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:39   #52
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Što bi ona trebala do kraja života prihvatiti biti kućanica? Žena sada želi karijeru, on nije stao na loptu i rekao ja se sa time ne slažem, ne može, već je zašutio kad se trebalo postaviti i sad plače jer se doveo u nezavidnu situaciju... pa što ću mu ja, neka se liječi i pokuša definirati stvari u braku na obostrano zadovoljstvo ukoliko je to moguće...
U prvom postu sam definirao zašto se javlja anksioznost, vučem ju za sobom godinama definiciju sam valjda naučio...
Licemjerstva imaš svugdje, to je sastavni dio života, tvoj je izbor hoćeš sasjeć ili pustiti da te uništi...
Nisam to rekla, ali ako u pocetku (kad nemas nikakvu karijeru) trkeljas o kompromisima i zrtvovanjima za obitelj i kako cu ja jadna kad si ti na poslovnom putu, onda treba biti dosljedan i primjeniti vlastita pravila na sebi.

Daleko od toga da je on trebao stati na loptu. Trebao je to napraviti vec na pocetku, a ima jos vremena.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:45   #53
Pošto je ovo ŽuD, ja bih vas zamolila da ostanete u okvirima teme i autorovog braka, a ako već dijelite savjete o njegovoj psihi, radite to na primjeren način bez razmahivanja i sipanja činjenica o njegovom karakteru jer ne možete znati kako stvari zaista stoje. Nemojte čovjeka još dublje ukopavati.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:46   #54
Quote:
evonjega kaže: Pogledaj post
Radi žene, promijenio sam način života, izgubio hobije i našao neke prihvatljivije. Tražio i mijenjao poslove koji će usrećiti moju ljubav, preselio se, zaboravio vlastite želje i... izgleda izgubio sebe.
Zašto misliš da se iko ima pravo mješat u tvoj posao? To je uz prevaru najveći razlog za odjeb i to su stvari oko kojih se ne rade kompromisi.

A to što kažeš da si pokušavao bit dobar muž i otac. Daj molim te. Tako što si demonstrirao papanluk? Bil volio da ti djeca sutra budu takva ko ti?
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:49   #55
ja sam jedno vrijeme zbog posla puno bila po terenima i jedna udata kolegica je stalno nalazila mete na tim putovanjima i upucavala se tipovima. pitam se kako meni to nije palo napamet, bila sam single i 8 godina mlađa od nje. muž joj je bio doma s djecom, valjda su se tako dogovorili zbog novaca
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:57   #56
Pa šta bi sad ona trebala?
Imaju troje djece, dobro je da radi i zaradjuje. Najbolje nek sad da otkaz i zabavlja ga,kao dokaz da ga voli.

Vjerujem da bi, da je ovaj uvodni post pisala žena, naišla na mnog manje razumijevanja. On je super kad ganja karijeru, jer hrani porodicu, a ona je sa druge strane vrckava karijeristkinja, hladna kao kamen.
Lako je biti po čitav dan sa djecom kad je u pitanju žena, a obratno suosjećamao sa patnjama mladog vertera.

Lično, ja bih pobudalila da nemam posao ili bar hobi i da sam po čitav dan sa djecom. Ovdje se ne libe odmah te označiti kao zlu i lošu majku kad to jasno kažeš. Ako je tako fino i lako i super, čemu depresije. Eto ti, pa ti uživaj i "odmaraj" kući, ja odoh na "teški"posao.

Ni autor nema razumijevanja prema njoj. Ne vidim da kaže "moja mila ženica se slama od posla, često putuje, radi, tako se trudi " jok, on samo na sebe misli i njemu je teško. To bi se od žene očekivalo. Još da ga dočeka s osmjehom na licu i čipkasti gaćicama..

Rješenje je u razgovoru. Stvarno. Sjest i pričati, nek kad izbije svadja, nego normalo, hladne glave. Nisi starac da ne možeš krenuti ponovo. Pokušaj pronaći ono što bi te činilo sretnijim. Ona ti mora pomoći, potrudite se zajedno,ne mora tvoja sreća biti na njenu nesreću.
Lady Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:59   #57
Quote:
novitt kaže: Pogledaj post
ja sam jedno vrijeme zbog posla puno bila po terenima i jedna udata kolegica je stalno nalazila mete na tim putovanjima i upucavala se tipovima. pitam se kako meni to nije palo napamet, bila sam single i 8 godina mlađa od nje. muž joj je bio doma s djecom, valjda su se tako dogovorili zbog novaca
Ja? Pa šta? Imam i ja takvih muških kolega koliko hoćeš.

Njima se valjda progleda kroz prste
Lady Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 13:54   #58
Quote:
Lady Gala kaže: Pogledaj post
Pa šta bi sad ona trebala?
Imaju troje djece, dobro je da radi i zaradjuje. Najbolje nek sad da otkaz i zabavlja ga,kao dokaz da ga voli.
Na stranu to.
Zašto onda stvari nije iznjela na čisto prije odlučivanja da će prihvatiti takav modus posla? Uključila i njega u tu odluku da čovjek dobije makar privid neke kontrole...Da barem zna što ga čeka. Ne, nego mu je mazala oči godinama/mjesecima i muljala kako će stvari biti bolje...Da bi se na kraju ispostavilo da su i triput gore nego prije.
Sorry, jedno je biti karijeristica(u tome čak ne vidim osobno ništa loše, dapače), ali je ona uz to i vješta manipulatorica. I lažljivica.

Quote:
Lady Gala kaže: Pogledaj post
Ne vidim da kaže "moja mila ženica se slama od posla, često putuje, radi, tako se trudi " jok, on samo na sebe misli i njemu je teško. To bi se od žene očekivalo. Još da ga dočeka s osmjehom na licu i čipkasti gaćicama..
Možda bi i rekao da ga se išta pitalo. Ali je očito da se on ne pita ni za što. Samo ga se obavijesti, s zakašnjenjem.
Što bi bilo da on osvane s istim ambicijama?Evidentno je da je zatomljavao mnoge osobne gušte, godinama. Toga se nakupilo, sigurna sam, pa bi i on mogao početi upražnjavati ono što njega veseli i daje mu osjećaj važnosti.
Kad je već njezina sreća toliko dugo na redu i rasporedu, red je da i njegovoj dođe ura. Ili?


Quote:
Lady Gala kaže: Pogledaj post
Ona ti mora pomoći, potrudite se zajedno,ne mora tvoja sreća biti na njenu nesreću.
Ona mu uopće ne mora pomoći, a kao što je evidentno, to joj nije ni na kraj pamet.

Mislim da će od tako sebične osobe vrlo teško ikada dobiti uvažavanje i priznanje za bilo što. Vječito će njezine potrebe, njezina očekivanja i ambicije biti važnije i prioritetnije. Ta čim čovjek zine ona napada kukanjima kako ju ne podržava.
A tko njega podržava (sem forumaša ) ?
I normabela.

Zadnje uređivanje Nunna : 19.02.2015. at 14:09.
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 14:16   #59
Iako na prvu zvuci isto, ipak je velika razlika rec nekome da je kriv umjesto odgovoran djelom za situaciju u kojoj se nalazi.
On je odgovoran za sebe, ali nije kriv sto u djetinjstvu nije stekao adekvatne mehanizme, samopouzdanje ili sta vec, nije kriv jer nije u odrasloj dobi spoznao potrebu da radi na tome i jer mu se u vezi nisu palili alarmi kojih nije bilo...
Ali je odgovoran prema sebi kad je spoznao da je nesto jako lose i pogresno, da potrazi pomoc i bude funkcionalna osoba i roditelj pa i muz ako shvati da je to sto zeli kad skuzi svoju vs zeninu odgovornost za status quo.

Nazalost ovakve osobe traze partnera nesvjesno koji im nece bit od pomoci u duhovnom rastu, a postoje i oni koji nanjuse "zrtvu".

Bilo bi dobro da autor opise na koji nacin mu je ona podrska
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 14:27   #60
Quote:
evonjega kaže: Pogledaj post
Imam ženu i troje djece. I problem.

Tih godina sam davao sve. Mislio sam da je to smisao ljubavi. Radi žene, promijenio sam način života, izgubio hobije i našao neke prihvatljivije. Tražio i mijenjao poslove koji će usrećiti moju ljubav, preselio se, zaboravio vlastite želje i... izgleda izgubio sebe. Do nedavno, jedina sreća mi je bila urećiti nju. I dalje osjećam da je to smisao svega, ali više tako ne mislim.

Ali je otišla. Trebalo je po noći otići na hitnu, nitko mi nije bio na raspolaganju za pomoć. Uhvatila me panika. Tu se prelomilo i izgubio sam se.



Vratila se na posao prije mjesec dana. Napominjem da su djeca sada stara godinu i pol, 4 godine i 6 i pol.

Mislim da je problem što si izgubio sebe,ako želiš i dalje usrećiti ženu onda prvo trebaš usrećiti sebe...djeca su vam mala i u dobu kad najviše iscrpe roditelja ali i to brzo prođe...paničan i anksiozan si zato što si nezadovoljan sa svojim životom,mijenjaj ga, zaposli se vrati svoje hobije,nađite ženu za čuvanje djece,vrtić,jaslice itd...
eelli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.