Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2015., 17:27   #61
Mozes cekati da kurva postane svetica, moguce je sve, ako ti se ceka...

Ili kako bi rekao Leo Tolstoj - dva najmocnija ratnika su strpljenje i vrijeme.

Iako, citat ne bi primjenio na navedene primjere, iako mozes, opet, ako ti se ceka...

Zadnje uređivanje Garys : 08.06.2015. at 17:40.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 09:09   #62
Quote:
fkk kaže: Pogledaj post
@honey: svjesna sam toga što kažeš, ali ne znam kako riješiti problem kad ti smeta nešto što netko drugi radi, a to nije toliko strašno da prekineš vezu.
Već sam nekoliko puta na forumu pisala o otpuštanju, iz osobnog iskustva s mm-om oko nečeg što je meni jako smetalo. Kad "otpustiš" ono što ti smeta to nestane. Imaš o tome sigurno mnogo iskustava iz svog života, da se nešto dogodilo onda kad ti više nije bilo važno. Pridavanje važnosti nekim nebitnim stvarima, suprotno je od toga i time sitnice postaju glavne, na njima je težište i to ih čini doista važnim stvarima. Znam da nije lako otpustiti stvari koje ti smetaju, ali kad dođeš do te točke svijesti da to možeš, sve se počne mijenjati. Ne možeš promijeniti svog muža, ali ako promijeniš svoj odnos prema njemu i on će promijeniti svoj odnos prema tebi. Što god bilo u pitanju, ako si jasno i glasno dala do znanja da ti smeta, vjeruj- čuo te. Nema potrebe piliti oko nečeg u beskraj, pogotovo ako nema rezultata, a najbolji način ti je upravo taj- da ne pridaješ više tome važnost. Onda osim što ti više neće biti važno, vremenom će i nestati.

Quote:
fkk kaže: Pogledaj post
Pa, on ima problema u komunikaciji sa svima, oni se s djecom iskazuju na jedan način, s prijateljima na drugi, s kolegama na treći. Po meni, osnovni problem je njegova nespremnost da posluša druge tj. da ih uvaži.
Ali ti moraš shvatiti da je to njegov problem. Ne možeš pomoći osobi koja to ne želi. Ako sam nije shvatio da ima problem i osjetio potrebu da ga riješi, ne postoji način da ga ičim prisiliš na to, niti bi to bilo u redu od tebe. Ljudi su nezavršena bića i trebaju se mijenjati, na bolje dakako, ali postoje osobe koje to ne žele ili ne osjećaju potrebu za tim i onda to poštuj. Presing je kontraproduktivan, i ma kako diplomatski i profinjeno djelovao, on se osjeti.

Quote:
fkk kaže: Pogledaj post
Ne radim s njime, ali iz nekih zajedničkih poslova koje smo nedavno dogovarali vidim da kada njemu prepustiš dogovor, uvijek ispadne nekakav problem. Onda mi je lakše bilo sama sve rješavati, ali mi to oduzima previše vremena.
Ljudi moraju biti svjesni vlastitih sposobnosti i vlastitih ograničenja. Svatko je nadaren za nešto drugo, i nitko nije savršen. Ako si ti sposobnija za neke stvari, onda ne očekuj od njega da ih riješi, nego ih riješi sama. On ima neke druge kvalitete pa mu prepusti te stvari, ma što bilo u pitanju

Quote:
fkk kaže: Pogledaj post
Ne očekujem ništa od njega osim komunikacije. Očito je da i ja imam problema u komunikaciji jer vidim da slične reakcije dobivam i od njega i drugih bliskih ljudi. Na njegovoj komunikaciji ne mogu puno poraditi, na svojoj mogu, u najgorem slučaju nećemo riješiti problem, ali ja ću postati bolja osoba s više iskustva u tome. To u svim aspektima života dobro dođe. I najvažnije od svega, želim da mi djeca nemaju tih problema u životu, ako mogu pomoći, vrijeme za to jest sada dok su mali i to tako da popravim svoju komunikaciju.
Ako ne znate sami naći zajednički jezik, imate bračne savjetnike koji vam u tome mogu pomoći jer doista je za djecu neophodno da budu odgajana u zdravoj atmosferi, koja će ih obilježiti za cijeli život. Tek onda kad vas dvoje naučite ispravno komunicirati, moći ćete i svoju djecu učiti zdravoj komunikaciji. Inače, očekivanja od drugih su put prema razočarenju, a pogotovo (ne volim generalizirati ali ovaj puta ću napraviti iznimku) kad je u pitanju komunikacija žene s muškarcem. To je sudeći po forumskim temama, najčešći problem i svatko ga rješava na drugi način, ovisno o karakteru osobe.

Zadnje uređivanje -honey- : 09.06.2015. at 09:20.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 09:29   #63
Moguće je promijeniti sebe, ne drugoga....

Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Mozes cekati da kurva postane svetica, moguce je sve, ako ti se ceka...
Ili zavoliš kurve i ne čekaš...
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 09:40   #64
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Ili zavoliš kurve i ne čekaš...
Pa, ako je zavoli i "napravi od nje poštenu ženu" ne mora ni čekati
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 09:46   #65
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Pa, ako je zavoli i "napravi od nje poštenu ženu" ne mora ni čekati
hehhehe ludo jedna....praviti od nekog nešto je upravo pokušaj mijenjanja te osobe.

Uistinu ne vjerujem da se zrela, definirana osoba može značajnije karakterno promijeniti.
Moš ga/ju izdresirati, ako voliš izdresirane ljude...meni su draži oni koji mi odgovaraju energijom, koji imaju istu forcu ka i ja.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 09:47   #66
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Moguće je promjeniti se.Moguće je poraditi na svojim manama,moguće je poboljšati komunikaciju i biti kvalitetniji partner.
Što se tiče ove cure koja te ostavila zaboravi je.Ne osvrći se.Nek ti ona bude iskustvo iz kojega si nešto naučio.
Sve je moguće, ako dovoljno jako želiš. Motivacija je ključna.
nemoralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 09:51   #67
Quote:
nemoralna kaže: Pogledaj post
Sve je moguće, ako dovoljno jako želiš. Motivacija je ključna.
Prečesto sam gledala ljude oko sebe kako pokušavaju biti nešto što nisu iz ovih ili onih razloga/motiva
i upravo iz tog pokušavanja izraste većina problema u međuljudskim odnosima.
Budi ono što jesi.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 09:57   #68
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Prečesto sam gledala ljude oko sebe kako pokušavaju biti nešto što nisu iz ovih ili onih razloga/motiva
i upravo iz tog pokušavanja izraste većina problema u međuljudskim odnosima.
Budi ono što jesi.
Pričamo o manama. Moja je da znam prebrzo preburno reagirati. To je nešto što "vrijedi" mijenjati.
A da se mijenjam karakterno, naravno da ne. Ni zbog koga. Želim ostati svoja da bih bila "ičija".
nemoralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 10:00   #69
Quote:
nemoralna kaže: Pogledaj post
Pričamo o manama. Moja je da znam prebrzo preburno reagirati. To je nešto što "vrijedi" mijenjati.
A da se mijenjam karakterno, naravno da ne. Ni zbog koga. Želim ostati svoja da bih bila "ičija".
Složit ću se da se neke malobrojne stvari mogu mijenjati ali prvenstveno zbog sebe - u tebi leži i "problem" i motiv.
U karakteru leže (iz njega proizlaze) sve naše vrline i mene.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 10:04   #70
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Složit ću se da se neke malobrojne stvari mogu mijenjati ali prvenstveno zbog sebe - u tebi leži i "problem" i motiv.
U karakteru leže (iz njega proizlaze) sve naše vrline i mene.
Slažem se. Treba to raditi isključivo zbog sebe, iako me na tu odluku može navesti svijest o posljedicama koje moje ponašanje ima na neke meni važne ljude.
nemoralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 10:07   #71
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
hehhehe ludo jedna....praviti od nekog nešto je upravo pokušaj mijenjanja te osobe.
Znaš da se tu radilo o sintagmi
Kad se neko oženi nekim.

Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Uistinu ne vjerujem da se zrela, definirana osoba može značajnije karakterno promijeniti.
Moš ga/ju izdresirati, ako voliš izdresirane ljude...meni su draži oni koji mi odgovaraju energijom, koji imaju istu forcu ka i ja.
Može se promijeniti ako ima motiva, želje, razloga i potrebe za tim

Nema to veze s dresurom, baš naprotiv, jedino je slobodan izbor način, sve drugo je presing i negativno je ma kako učinkovito ispalo.
Ne znam zašto stavljaš u isti kontekst karakter i energiju to baš ne mora imati veze.

Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Budi ono što jesi.
Da i? Što znači ta fraza?
Ima tako nekih ljudi koji su lijeni, škrti, bahati. I što, treba ih voljeti takve kakvi jesu? Ne slažem se. Onaj tko želi ljubav i poštovanje drugih ne može se pozivati na taj moto. Može, ali nek se kasnije ne žali što je sam i nitko ga ne voli.

Čovjek se treba mijenjati svaki dan, nabolje, nikad neće biti ni savršen ni završen ali treba težiti tome da bude što bolji i time se ne negira njegova autentičnost.
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
U karakteru leže (iz njega proizlaze) sve naše vrline i mene.
A karakter je kao nešto zadano i nepromjenjivo? Kad bi ljudi shvatili da je navika ono što nam bolda i vrline i mane, ne bi se baš mirili s tim, takav sam i gotovo. Budi onda nekom drugom ili se mijenjaj, ono što ne valja -ne valja i ne može se ničim abolirati, osim što se tom frazom opravdava pasivnost i linija manjeg otpora.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 10:17   #72
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
A karakter je kao nešto zadano i nepromjenjivo?
Možemo mi težiti k tome da budemo neki bolji, ljepši i društveno prihvatljiviji ljudi, no karakter je ono što je u nama i ja iskreno mislim da je on nepromjenjiv.

EDIT: Promjenjiva je naša svjesnost i reakcije.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 10:19   #73
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Moguće je promijeniti sebe, ne drugoga....



Ili zavoliš kurve i ne čekaš...
Nije da ih bas zavolis, definiras ih, pa su stvari ipak puno jasnije.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 10:26   #74
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Možemo mi težiti k tome da budemo neki bolji, ljepši i društveno prihvatljiviji ljudi, no karakter je ono što je u nama i ja iskreno mislim da je on nepromjenjiv.

EDIT: Promjenjiva je naša svjesnost i reakcije.
Zašto? Ovo boldano
Nisam se baš naspavala pa možda ne kužim što znači biti "društveno prihvatljiv čovjek". Daj neki primjer :klap:

Ok, ja ću. Čovjek ukrade kruh u dućanu jer su mu djeca gladna (čitala sam o tome, bilo je to kod nas prije par godina). To nije društveno prihvatljivo, ali što ti znaš o njegovom karakteru?
Pogotovo o nepromjenjivosti njegovog karaktera.
"Samo ljudi najuzvišenijeg i najnižeg karaktera se ne mijenjaju." Konfučije
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 10:30   #75
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Zašto? Ovo boldano
Nisam se baš naspavala pa možda ne kužim što znači biti "društveno prihvatljiv čovjek". Daj neki primjer :klap:

Ok, ja ću. Čovjek ukrade kruh u dućanu jer su mu djeca gladna (čitala sam o tome, bilo je to kod nas prije par godina). To nije društveno prihvatljivo, ali što ti znaš o njegovom karakteru?
Hajd se radje naspavaj...
Ti pričaš o krađi/činu koji je društveno neprihvatljiv, a ja o osobinama/lijen, škrt, bahat, neljubazan, agresivan, arogantan...

Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ima tako nekih ljudi koji su lijeni, škrti, bahati. I što, treba ih voljeti takve kakvi jesu? Ne slažem se.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 10:33   #76
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
ja o osobinama/lijen, škrt, bahat, neljubazan, agresivan, arogantan...
Ali zašto ti tvrdiš da se to ne može promijeniti?
Btw. najviše osoba koje poznam promijenile su npr boldano. Neke stvari dođu i "s vremenom".
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 10:36   #77
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ali zašto ti tvrdiš da se to ne može promijeniti?
Btw. najviše osoba koje poznam promijenile su npr boldano. Neke stvari dođu s vremenom.
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Možemo mi težiti k tome da budemo neki bolji, ljepši i društveno prihvatljiviji ljudi, no karakter je ono što je u nama i ja iskreno mislim da je on nepromjenjiv.

EDIT: Promjenjiva je naša svjesnost i reakcije.
Naspavaj se.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 10:55   #78
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Naspavaj se.
Nije valjda da ti je to lakše napisati nego konkretno odgovoriti?

Složili smo se da moj primjer nije dobar, pa napiši ti onda neki primjer nepromjenjivosti karaktera neke osobe pa da to normalno raspravimo.
S apstrakcijama nećemo daleko dogurati.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 11:03   #79
Ima stara izreka koja kaže da se samo budale i mrtvaci ne mijenjaju... i ne napreduju.

To je velika istina.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 11:07   #80
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Nije valjda da ti je to lakše napisati nego konkretno odgovoriti?

Složili smo se da moj primjer nije dobar, pa napiši ti onda neki primjer nepromjenjivosti karaktera neke osobe pa da to normalno raspravimo.
S apstrakcijama nećemo daleko dogurati.
Ja sam karakterno vesela osoba, zvrkasta, neozbiljna (u svim oblicima i situacijama) što složit ćemo se nije uvijek ugodno i poželjno,
pa sam ja eto osvjestila to i prilagodila svoju reakciju određenoj osobi za koju znam da joj to jako smeta, a u meni kuha i najradje bi postupila full iritantno za tu osobu.

EDIT: trebam li reći da me je to umaralo...

Ima i izreka o vuk i dlaci...
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.