Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2015., 16:43   #1
..kad on ode

Naime, zivjeli smo skupa 2godine..otjerala sam ga sa svojom ljubomorom..nazalost priustila sam mu par scena koje neprijatelju nebi pozeljela. Nemam povjerenja a znam da me voli i ne vara..nasli smo se iduci dan i ispricala sam mu se zbog svake tuge koju sam mu nanjela, jer od kad aam ga vidjela znala sam da je to covjek mog zivota i samo sam ga htjela usrecivati i gledati njegov osmijeh. Sudbina nam je ipak spremila nesto drugo.. Saslusao me, stvarno sam svjesna svog problema sa ne povjerenjem, i zelim to promjeniti.. Odlucila sam mu dati vremena koliko mu treba, ali iako mislim da se previse volimo (cak mi je i rekao kad smo se vidjeli) strah me da ga ipak ne izgubim zauvijek.. Imate li slicnih iskustva? Sta napraviti, kako se ponasati, kako se probuditi u stanu gdje vise nema njega, a ti ga vidis svuda..kako sprijeciti suze i crne misli?
666i999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 17:08   #2


Kaj ti misliš da treba napraviti ?
Emocije ne odlaze tek tako, bol ostaje ali tko te ne voli ili ne želi mislim da ti ne bi trebala njega voljeti i željeti. Ne znam. Kaj ti misliš ?
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 17:12   #3
wooow ovo mi liči kao kakav skraćeni opis scenarija za neki jeftini ljubavni roman ili za nekakvu romantično komediju sa Meg Ryan u glavnoj ulozi.
Malo se zezam iako tebi vjerovatno nije do zezancije.A gle što da ti rečem.Najjednostavnije, sama si kriva za sve, a ne treba ti to ni reči uostalom.Znaš sve.
Pitaš za slična iskustva,pa sigurno će ih biti i javit će ti se jer ima takvih kao ti koji se ponašaju na način zašto bi nešto bilo jednostavno kad može komplicirano.
Osobno mislim da je korjen ovakvog ponašanja kao što je tvoje u dubokoj nekoj nesigurnosti to jest, rekao bih čak u osjećaju manje vrjednosti kojeg ti možda jesi svjesna a možda i nisi.Ako jesi svjesna onda ima nade za tebe a ako nisi...pa možda te neko osvjesti.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 17:13   #4
Quote:
666i999 kaže: Pogledaj post
Naime, zivjeli smo skupa 2godine..otjerala sam ga sa svojom ljubomorom..nazalost priustila sam mu par scena koje neprijatelju nebi pozeljela. Nemam povjerenja a znam da me voli i ne vara..nasli smo se iduci dan i ispricala sam mu se zbog svake tuge koju sam mu nanjela, jer od kad aam ga vidjela znala sam da je to covjek mog zivota i samo sam ga htjela usrecivati i gledati njegov osmijeh. Sudbina nam je ipak spremila nesto drugo.. Saslusao me, stvarno sam svjesna svog problema sa ne povjerenjem, i zelim to promjeniti.. Odlucila sam mu dati vremena koliko mu treba, ali iako mislim da se previse volimo (cak mi je i rekao kad smo se vidjeli) strah me da ga ipak ne izgubim zauvijek.. Imate li slicnih iskustva? Sta napraviti, kako se ponasati, kako se probuditi u stanu gdje vise nema njega, a ti ga vidis svuda..kako sprijeciti suze i crne misli?
Nije sudbina "spremila" ništa, samo gutaš posljedice vlastitih djela.

Dobra stvar u cijeloj priči je što si svjesna problema. Sad samo počni raditi na njemu i u buduće pametnije.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 17:23   #5
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
wooow ovo mi liči kao kakav skraćeni opis scenarija za neki jeftini ljubavni roman ili za nekakvu romantično komediju sa Meg Ryan u glavnoj ulozi.
Malo se zezam iako tebi vjerovatno nije do zezancije.A gle što da ti rečem.Najjednostavnije, sama si kriva za sve, a ne treba ti to ni reči uostalom.Znaš sve.
Pitaš za slična iskustva,pa sigurno će ih biti i javit će ti se jer ima takvih kao ti koji se ponašaju na način zašto bi nešto bilo jednostavno kad može komplicirano.
Osobno mislim da je korjen ovakvog ponašanja kao što je tvoje u dubokoj nekoj nesigurnosti to jest, rekao bih čak u osjećaju manje vrjednosti kojeg ti možda jesi svjesna a možda i nisi.Ako jesi svjesna onda ima nade za tebe a ako nisi...pa možda te neko osvjesti.
Dobro kazes za roman, sta je - je .. Nisam sigurna sta uopce zelim cut, ali imam potrebu pricati o tome i shvatiti situaciju. Naravno da sam svijesna sebe, svog ponasanja i svih "psihickih problema".. Jucet smo proveli neko vrijeme skupa...biko je predivno iako nije bilo nista drugacije od inace..cudno je objasnit tu ljubav i ovu situaciju... Cak mu je i zao sto je otisao, ali znam da je morao iskoristiti ljutnju i napraviti korak dalje, da ili sve unistimo, ili nam bude nikad bolje. Neznam kako se sad postaviti..? Zelim ga vidjeti, a ne zelim se javiti, jer mislim da mu mozda trebam dat prostora bez poruka, poziva - iako smo sasvim normalno funkcionirali kad smo se vidjeli, a opet mi je tako tesko cekati da se javi ili otici u "nas" stan gdje bi bio inace
666i999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 17:38   #6
Quote:
666i999 kaže: Pogledaj post
Dobro kazes za roman, sta je - je .. Nisam sigurna sta uopce zelim cut, ali imam potrebu pricati o tome i shvatiti situaciju. Naravno da sam svijesna sebe, svog ponasanja i svih "psihickih problema".. Jucet smo proveli neko vrijeme skupa...biko je predivno iako nije bilo nista drugacije od inace..cudno je objasnit tu ljubav i ovu situaciju... Cak mu je i zao sto je otisao, ali znam da je morao iskoristiti ljutnju i napraviti korak dalje, da ili sve unistimo, ili nam bude nikad bolje. Neznam kako se sad postaviti..? Zelim ga vidjeti, a ne zelim se javiti, jer mislim da mu mozda trebam dat prostora bez poruka, poziva - iako smo sasvim normalno funkcionirali kad smo se vidjeli, a opet mi je tako tesko cekati da se javi ili otici u "nas" stan gdje bi bio inace
Ono zbog čega vas dvoje niste trenutačo skupa jest tvoja možda čak i patološka ljubomora.Ne biste bili ni prvi ni posljednji par koji je prekinuo zbog patološke tj, neopravdane ljubomore i kolko god bila zezancija ono sa jeftinim ljubićima činjenica je da je neopravdana ljubomora motor pokretač svih tih ljubića na koje uglavnom žene suze rone.
Ozbiljno se pozabavi tim svojim problemom,nemoj ga minorizirati da ti se ne dogodi da ti se on vrati a ti nastaviš po starom a on onda opet ode.Sljedeći put kad ode može bit i zauvijek.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 17:42   #7
Ne bi ti htjela nabacivati dodatnu krivnju kad si u ranjivom trenutku, ali jesi li, tj. mislis li napraviti sto po tom pitanju?

Po meni, to je jedan uteg oko vrata tebi i onom tko te voli...ja da mi je iskreno zao u takvoj situaciji bi vjerojatno potrazila pomoc nekog strucnog, nekog npr. psihologa, psihoterapeuta, nekog s kim bi mozda mogla bolje shvatiti otkud nepovjerenje i strah.

Mozda se nakon toga i on vrati, a ako ne, barem to neces ponavljati iz veze u vezu...
BettyLoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 17:47   #8
Quote:
666i999 kaže: Pogledaj post
Naime, zivjeli smo skupa 2godine..otjerala sam ga sa svojom ljubomorom..nazalost priustila sam mu par scena koje neprijatelju nebi pozeljela. Nemam povjerenja a znam da me voli i ne vara..nasli smo se iduci dan i ispricala sam mu se zbog svake tuge koju sam mu nanjela, jer od kad aam ga vidjela znala sam da je to covjek mog zivota i samo sam ga htjela usrecivati i gledati njegov osmijeh. Sudbina nam je ipak spremila nesto drugo.. Saslusao me, stvarno sam svjesna svog problema sa ne povjerenjem, i zelim to promjeniti.. Odlucila sam mu dati vremena koliko mu treba, ali iako mislim da se previse volimo (cak mi je i rekao kad smo se vidjeli) strah me da ga ipak ne izgubim zauvijek.. Imate li slicnih iskustva? Sta napraviti, kako se ponasati, kako se probuditi u stanu gdje vise nema njega, a ti ga vidis svuda..kako sprijeciti suze i crne misli?
Cek samo sekundu, ti si paradoks sama za sebe, kakva je ovo konstrukcija;

- Nemam povjerenja a znam da me voli i ne vara.

Dakle ovo jos nikada nisam imao prilike vidjeti/cuti, to je isto kao da netko izjavi sljedece; - znam da je 4-1 = 3, dakle znam to, ali idem namjerno tvrditi da je, ne znam, 2 npr.

Meni ovo tvoje tu jako nesto ne stima, nesto tu nije u redu.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 17:51   #9
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Cek samo sekundu, ti si paradoks sama za sebe, kakva je ovo konstrukcija;

- Nemam povjerenja a znam da me voli i ne vara.

Dakle ovo jos nikada nisam imao prilike vidjeti/cuti, to je isto kao da netko izjavi sljedece; - znam da je 4-1 = 3, dakle znam to, ali idem namjerno tvrditi da je, ne znam, 2 npr.

Meni ovo tvoje tu jako nesto ne stima, nesto tu nije u redu.
To nije nikakav paradoks,to govori samo o tome da je svjesna svog problema ali da si jednostavno ne može pomoći.Barem si za sada ne može pomoći al evo načinila je prvi korak i postavila svoj problem ovdje pa joj možda uskoro krene.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 17:55   #10
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
To nije nikakav paradoks,to govori samo o tome da je svjesna svog problema ali da si jednostavno ne može pomoći.Barem si za sada ne može pomoći al evo načinila je prvi korak i postavila svoj problem ovdje pa joj možda uskoro krene.
Pa cek malo sad, kako mozes imat takav problem, znas navodno da te ne vara, (tako pise autorica), a onda ga ona napada ili sto ti ja znam sto vec ne.

Pa daj mi to objasni ajde, kako ces to objasniti a da meni to ima smisla.

Dakle znas nesto sigurno 100%, a radis 100% kontra toga, koja je tu logika, gdje je?

Kako je to problem, gdje je tu problem, to ne moze biti.

Ona nije napisala potpuno sve skupa, nesto tu ne stima.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 18:04   #11
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Pa cek malo sad, kako mozes imat takav problem, znas navodno da te ne vara, (tako pise autorica), a onda ga ona napada ili sto ti ja znam sto vec ne.

Pa daj mi to objasni ajde, kako ces to objasniti a da meni to ima smisla.

Dakle znas nesto sigurno 100%, a radis 100% kontra toga, koja je tu logika, gdje je?

Kako je to problem, gdje je tu problem, to ne moze biti.

Ona nije napisala potpuno sve skupa, nesto tu ne stima.
Pa naravno da u problemima neopravdane tj. patološke ljubomore nema logike.
Za mene tu nema logike kao što nema i u x drugih stvari.Naprimjer raznorazni strahovi.Nikakve logike tu nema(za mene) npr.strah od letenja ili strah od zatvorenog prostora.Meni je to smješno ali ipak ima ljudi koji pate od tih strahova i za njih to nije nimalo smješno iako se po opće prihvačenoj logici i oni mogu složiti sa tim da je npr. putovanje avionom nasigurniji način prjevoza.
Kod takvih stvari 2 plus 2 ne važi.Slično je i sa patološkom ljubomorom 2 plus 2 nije 4 i to je savim realno
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 18:07   #12
Quote:
666i999 kaže: Pogledaj post
Naime, zivjeli smo skupa 2godine..otjerala sam ga sa svojom ljubomorom..nazalost priustila sam mu par scena koje neprijatelju nebi pozeljela. Nemam povjerenja a znam da me voli i ne vara..nasli smo se iduci dan i ispricala sam mu se zbog svake tuge koju sam mu nanjela, jer od kad aam ga vidjela znala sam da je to covjek mog zivota i samo sam ga htjela usrecivati i gledati njegov osmijeh. Sudbina nam je ipak spremila nesto drugo.. Saslusao me, stvarno sam svjesna svog problema sa ne povjerenjem, i zelim to promjeniti.. Odlucila sam mu dati vremena koliko mu treba, ali iako mislim da se previse volimo (cak mi je i rekao kad smo se vidjeli) strah me da ga ipak ne izgubim zauvijek.. Imate li slicnih iskustva? Sta napraviti, kako se ponasati, kako se probuditi u stanu gdje vise nema njega, a ti ga vidis svuda..kako sprijeciti suze i crne misli?
Trebas pocet s nekakvom terapijom, a ako je toliko lud da te moze trpit dok se ne izlijecis, nek izvoli
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 18:11   #13
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Pa naravno da u problemima neopravdane tj. patološke ljubomore nema logike.
Za mene tu nema logike kao što nema i u x drugih stvari.Naprimjer raznorazni strahovi.Nikakve logike tu nema(za mene) npr.strah od letenja ili strah od zatvorenog prostora.Meni je to smješno ali ipak ima ljudi koji pate od tih strahova i za njih to nije nimalo smješno iako se po opće prihvačenoj logici i oni mogu složiti sa tim da je npr. putovanje avionom nasigurniji način prjevoza.
Kod takvih stvari 2 plus 2 ne važi.Slično je i sa patološkom ljubomorom 2 plus 2 nije 4 i to je savim realno
Ali cekaj, ako imas egzaktan rezultat i znas da je tocan, znas to sigurno, dakle znas ishod, (dok ovaj koji se boji letenja ne zna ishod sa sigurnoscu dakle nije ti dobar primjer, ali nema veze).

Nesto ne valja tu.

Ovakva je situacija vjerojatno;

1. Strah/ponasanje je opravdano, na temelju necega sto nije napisano.

2. Autorica ima neke spoznaje/informacije/teorije mozda ako nista drugo, osjeca nesto na temelju necega, ali uvjerila se da to nije istina, i okrivila je sebe za ovakav nelogican strah koji nema temelja u smislenom uopce. U tom kontesktu bi mogli predpostaviti da ju ne voli i da ju on vara, ali da ona to ipak ne zeli vidjeti.

To su pretpostavke sve ali imaju smisla, tj. opravdavaju eventualno njeno ponasanje.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 18:19   #14
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Ali cekaj, ako imas egzaktan rezultat i znas da je tocan, znas to sigurno, dakle znas ishod, (dok ovaj koji se boji letenja ne zna ishod sa sigurnoscu dakle nije ti dobar primjer, ali nema veze).

Nesto ne valja tu.

Ovakva je situacija vjerojatno;

1. Strah/ponasanje je opravdano, na temelju necega sto nije napisano.

2. Autorica ima neke spoznaje/informacije/teorije mozda ako nista drugo, osjeca nesto na temelju necega, ali uvjerila se da to nije istina, i okrivila je sebe za ovakav nelogican strah koji nema temelja u smislenom uopce. U tom kontesktu bi mogli predpostaviti da ju ne voli i da ju on vara, ali da ona to ipak ne zeli vidjeti.

To su pretpostavke sve ali imaju smisla, tj. opravdavaju eventualno njeno ponasanje.
Pa tvoje pretpostavke traže dodatna objašnjenja od autorice.Nisam siguran želi li ona pisati o tome i ima li smisla uopće ići tolko duboko u analizu.
Ja se obično "držim" samo onoga što je napisano.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 18:22   #15
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Pa cek malo sad, kako mozes imat takav problem, znas navodno da te ne vara, (tako pise autorica), a onda ga ona napada ili sto ti ja znam sto vec ne.

Pa daj mi to objasni ajde, kako ces to objasniti a da meni to ima smisla.

Dakle znas nesto sigurno 100%, a radis 100% kontra toga, koja je tu logika, gdje je?

Kako je to problem, gdje je tu problem, to ne moze biti.

Ona nije napisala potpuno sve skupa, nesto tu ne stima.
Može kad se spoje njegova dobrota i njezina obijest.

Jednostavno, dečko je predobar i ona to iskorištava pa ga zajebava.

Scene su jedan jako ružan i grub način manipulacije, većini neoprostiv.

A napraviti to nekoliko puta... Za to stvarno nema opravdanja.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 18:26   #16
Quote:
666i999 kaže: Pogledaj post
Naime, zivjeli smo skupa 2godine..otjerala sam ga sa svojom ljubomorom..nazalost priustila sam mu par scena koje neprijatelju nebi pozeljela. Nemam povjerenja a znam da me voli i ne vara..
Sta napraviti, kako se ponasati, kako se probuditi u stanu gdje vise nema njega, a ti ga vidis svuda..kako sprijeciti suze i crne misli?
Ponizno se ponašati i pustiti vrijeme. Suze ne treba sprečavati ali crne misli bi bilo pametno promijeniti u neutralne.
Jesi li ti ljubomorna ili posesivna? Ili oboje? Čega se bojiš?
Čini mi se da je Garys pogodio bit. Nešto tu ne štima.
A ako je dugi u pravu trebaš si pomoći. Ti patiš i bojiš se, a strah prikrivaš agresijom.
Nadam se da ćete riješiti probleme
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 18:38   #17
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Pa tvoje pretpostavke traže dodatna objašnjenja od autorice.Nisam siguran želi li ona pisati o tome i ima li smisla uopće ići tolko duboko u analizu.
Ja se obično "držim" samo onoga što je napisano.
E tako je da, ona treba dati vise informacija, iskrenih i pravovaljanih, tocnih i pouzdanih, jer ovo kako je ona to srocila samo po sebi je paradoks.

A ako se ne ide duboko u analize kako se moze eventualno rijesiti potencijani problem koji je ocito viseslojan jer ukljucuje razno razne emocije/situacije/akcije/reakcije, dakle kako se moze doci do rijesenja ako nema cijelokupne istine, a tu nesto u startu nije bas najbolje poslozeno.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 18:41   #18
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
E tako je da, ona treba dati vise informacija, iskrenih i pravovaljanih, tocnih i pouzdanih, jer ovo kako je ona to srocila samo po sebi je paradoks.

A ako se ne ide duboko u analize kako se moze eventualno rijesiti potencijani problem koji je ocito viseslojan jer ukljucuje razno razne emocije/situacije/akcije/reakcije, dakle kako se moze doci do rijesenja ako nema cijelokupne istine, a tu nesto u startu nije bas najbolje poslozeno.
Meni njen prvi post nije djelovao nedobro posložen.
Autorica ima pravo napisati onolko kolko želi.Osim toga sumljam da ona očekuje od nas forumaša da rješimo njen problem.Ona se samo malo jada i to je sve.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 18:44   #19
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Meni njen prvi post nije djelovao nedobro posložen.
Autorica ima pravo napisati onolko kolko želi.Osim toga sumljam da ona očekuje od nas forumaša da rješimo njen problem.Ona se samo malo jada i to je sve.
Ok je to sve, nego mene zanima kako ona to tumaci sebi, jer je toliko konceptualno suplje da mi nema ali bas nikakvog smisla, pa me zanima.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 18:46   #20
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
E tako je da, ona treba dati vise informacija, iskrenih i pravovaljanih, tocnih i pouzdanih, jer ovo kako je ona to srocila samo po sebi je paradoks.

A ako se ne ide duboko u analize kako se moze eventualno rijesiti potencijani problem koji je ocito viseslojan jer ukljucuje razno razne emocije/situacije/akcije/reakcije, dakle kako se moze doci do rijesenja ako nema cijelokupne istine, a tu nesto u startu nije bas najbolje poslozeno.
Columbo
Henson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.