Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2015., 15:06   #81
Quote:
325i kaže: Pogledaj post
Boli me tuka za ove tatine princeze koje neznaju niti prozor oprat, kamoli šta drugo.
Da je ona takva bila prije, nebi me sigurno privlačila.
Možda neke tatine princeze ne znaju oprati prozor ali mogu to naučiti, a Pepeljuge ipak žele princa kraj kojeg više ne moraju ništa.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 15:08   #82
Quote:
325i kaže: Pogledaj post
26 godina.

Ja sam sa 19 godina se odselio od svojih, i bio samostalan.

Boli me tuka za ove tatine princeze koje neznaju niti prozor oprat, kamoli šta drugo.
Da je ona takva bila prije, nebi me sigurno privlačila.

Samo eto, ljudi se mjenjaju, možda ju to sad uhvatilo trenutno.

Vidjet ćemo dalje, razgovarat ću s njom na miran način, ako opet nebude htjela shvatiti - onda nema dalj.
Pa ako te boli tuka (tuka?), nađi neku od 25 kojoj nije nepoznanica kako se vadi rublje iz perilice. Sumnjam da se nekome od 20 godina biva na relaciji kuća-pos0 i sluša o svojoj nemarnosti. Kad će biti nemarna nego sad? A ti ako si bio samostalan s 19, možeš biti i sad. Trebaš curu ili mamu?

Ona je tatina princeza, a ti mamin sinčić.
Apple Pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 15:38   #83
Još uvijek je nepoznanica zašto ti kad živiš sam si uredan, unatoč tome što si i tad zaposlen, a dočim živiš s curom očekuješ da ti bude kućna pomoćnica i sam ne staviš robu na štrik i uzmeš metlu u ruke.

Oboje radite. A ti si uredan samo kad živiš sam, kad živiš sa ženom ti si muško u kući, a ona mora čistit. Ako ostane nečisto, ti ćeš se zgražat kako ti je tvoja služavka neuredna, ali nećeš, sem što je ogovaraš po forumu, ništa u vezi toga sam učinit.
20 joj je godina a još nije naučila redit sve za svog čov'ka.

Ma bogati.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 15:40   #84
Meni tu nesto ne stima
Kazes dok se nije doselila sve ti je bilo tip top, sve si stizao, a sad nemas vremena za ista
Jel ti naglo angazman porastao ili vise nemas vremena za zenske poslove jer je to njezino?

Osjecam i podcjenjivanje u pisanju, svinje i to, kao da smatras da je manje vrijedna...ono treba bit sretna da si je ti zapao...ono tvoje pravo...a i rezultat, a kad omalovazavas onog koga kakti volis, ne ocekuj nista dobro
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 16:59   #85
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
koja si ti
Strah te konkurencije?

Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Meni tu nesto ne stima
Kazes dok se nije doselila sve ti je bilo tip top, sve si stizao, a sad nemas vremena za ista
Jel ti naglo angazman porastao ili vise nemas vremena za zenske poslove jer je to njezino?

Osjecam i podcjenjivanje u pisanju, svinje i to, kao da smatras da je manje vrijedna...ono treba bit sretna da si je ti zapao...ono tvoje pravo...a i rezultat, a kad omalovazavas onog koga kakti volis, ne ocekuj nista dobro
Pa to je njegovo pravo... a ti mu prigovaraš.

Inače su žene poznate po tome, pa tako da nekako po svemu on ispada žena.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 17:11   #86
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Strah te konkurencije?
da je žensko, možda
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 17:11   #87
Mislim da i autor malo preteruje pogotovo sa ovim
Quote:
Ne zalije cvijeće po 3 dana, krene se sušiti cvijeće, onda sere da cvijeće nevalja.
Pa daj zar si i to primjetio koliko puta zaljeva cvijeće
Ja sam isto zaboravljala zalivati cvijeće,i osušila sam ga pa sam si kupila cvijeće koje ne traži puno vode. ali da mi zbog toga prigovara
Cura ima 20 godina daj joj vremena,ne bidi toliko strog i promjeni kvocanje i pristup,možda krene na bolje.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 17:18   #88
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
da je žensko, možda
Pa vidiš da je, a u gaće "mu" nisam zavirio i ne planiram.

Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Mislim da i autor malo preteruje pogotovo sa ovim
Pa daj zar si i to primjetio koliko puta zaljeva cvijeće
Ja sam isto zaboravljala zalivati cvijeće,i osušila sam ga pa sam si kupila cvijeće koje ne traži puno vode. ali da mi zbog toga prigovara
Cura ima 20 godina daj joj vremena,ne bidi toliko strog i promjeni kvocanje i pristup,možda krene na bolje.
Mojoj je kaktus propao od nezalijevanja.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 17:26   #89
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post



Mojoj je kaktus propao od nezalijevanja.
Pa što sad ,neću se zbog osušenog cvijeća samoubijati
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 17:31   #90
Znam sve, ali kad mi je ova rekla da joj je kaktus propao od nezalijevanja... pazi, KAKTUS i nezalijevanje. Pa njega se obično ubije time što ga previše zalijevaš.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 17:35   #91
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Pa vidiš da je, a u gaće "mu" nisam zavirio i ne planiram.
ne znam kak se njegovoj curi uopće viri nakon toliko lekcija
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 17:36   #92
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Znam sve, ali kad mi je ova rekla da joj je kaktus propao od nezalijevanja... pazi, KAKTUS i nezalijevanje. Pa njega se obično ubije time što ga previše zalijevaš.


jebote, kaktuse zalijevaš valjda jednom ili dva puta godišnje & bude dovoljno.
i to je previše.

__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 17:44   #93
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
ne znam kak se njegovoj curi uopće viri nakon toliko lekcija
Svatko ima svoje fetiše. Učitelj i kažnjavanje... ne zvuči loše.

Samo ne znam zašto se on žali.

Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post


jebote, kaktuse zalijevaš valjda jednom ili dva puta godišnje & bude dovoljno.
i to je previše.

A ima ih različitih, ali se njoj osušio od nezalijevanja. (tako ona kaže)

Iako, ajde, postoji opcija da joj je netko nešto ulio u njega, pa je riknuo.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 18:17   #94
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Znam sve, ali kad mi je ova rekla da joj je kaktus propao od nezalijevanja... pazi, KAKTUS i nezalijevanje. Pa njega se obično ubije time što ga previše zalijevaš.
Znam,znam imam i takvog iskustva ,ubila sam i ja jednog kaktusa o redovnog zalijevanja
ali zbog toga da mi prigovara i da se svadjmo
A tek da mi ovaj autor vidi radni stol kad radim na nekom projektu,u nesvest bi pao,
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 20:04   #95
Kod nas muz zalijeva cvijece i nema frke. A to sobno cvijece i ne valja cesto zalivat.

A ove sve prituzbe mogao bi i mm napisat na pocetku braka, nesto i danas, i bude vesa i na fotelji i svasta nesto, ali nikad sve to u isto vrijeme bas, i on sve zna kako treba i tko to treba. Smucilo mi se dok sam citala ovu temu. Zao mi cure.

Mogao bi i mm slozit tako neku pricu o prolivenom mlijeku takodjer, stvar je da oni znaju sta mi mislimo i kad ne kazemo i kad kazemo ne mislimo to sto mislimo, vec ono sto oni misle

Cura sigurno ima neki problem npr nisko samopostovanje itsl inace bi ga otpilila davno
A pored takve zlostavljacke obitelji nije ni cudno, zato je njega i nasla, ocito nije naucila da joj bude fino
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 23:50   #96
Znam da ćete opaliti paljbu sad po meni, ali ne mislim da je lik/autor teme čovjek s lošim namjerama i ne mislim da ga treba toliko optuživati jer je naveo takve nekakve detalje, poput biljke, mlijeka i slično... djeluje mi više kao da je htio prikazati kakvo je stanje stvari pa je išao tražiti dlaku u jajetu, ali ajmo realno pa što vama ne bi bilo u zajedničkom životu čudno da vi radite sve, a druga strana sve 4 u zrak nakon svojeg odrađenog posla... ?!
Zar je takav problem stavit veš u perilicu, kasnije ga stavit na sušenje, posložiti u ormar, oprati štednjak/pod ako se mlijeko razlilo ili zalit neki cvijet?! Zar zbilja to iziskuje ne znam koliko vremena?!
Moj ex i ja smo poslove dijelili, neke stvari on nije nikad radio, poput zalijevanja biljaka pranja kupaone, neke stvari ja nikad nisam radila, poput tih popravaka i sl., podijelili smo se i ma koliko god iscrpljeni nakon posla bili, nije bilo izgovora da sad veš stoji cijeli tjedan nespremljen u ormar ili se usmrdi u mašini.. ne može mi nitko reći niti da je to prihvatljivo u zajedničkom životu niti da to treba tolerirati.
Smatram da grešku radi što smireno nije sjeo i razgovarao s njom - barem sam dobila takav dojam, isprike ako griješim - i što se nisu već u startu dogovorili oko toga.. ako je uopće potrebno oko tako nečega se dogovarati, meni je i to nezamislivo, ali dobro, neki vole definirati!
Ona ima svoju priču, ta priča je riješiva, ali ona na njoj ne radi, već se dreči - vjerojatno ni njegov ton kad ju na nešto upozorava nije najbolji, ali on je već u prednosti iz više razloga pred njom.
Sorry, ali nema opravdanja da curka zbog nasilja u obitelji i zbog odrastanja uz odvratnog oca - ne radi kućanske poslove, u njegovoj je kući i onda se dreči na njega kad ju upozori na to da bi trebali ravnopravno ili barem ona kućanske kad se on bavi radovima oko kuće - zar je zbilja teško sredit veš/suđe, usisati, počistit iza sebe... je, balava je, ali to nije opravdanje, znam ih i ja puno koje su svašta prošle pa rade sve u 16, neovisno o godinama, a ona bi iz toga trebala izaći jača i izvući korist za sebe, sazrijeti i postaviti se prema tome na zreliji način, unatoč godinama, baš bi je takvo iskustvo trebalo osamostaliti ranije, a ne ovako.
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 13:04   #97
Jesi je upoznao s BMW 325i?
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 13:14   #98
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
unatoč godinama, baš bi je takvo iskustvo trebalo osamostaliti ranije, a ne ovako.
ne znaš ni kakvo je točno njeno iskustvo

možda joj treba netko tko će se prema njoj odnositi kao osobi, a ne sluškinji.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 13:57   #99
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
ne znaš ni kakvo je točno njeno iskustvo

možda joj treba netko tko će se prema njoj odnositi kao osobi, a ne sluškinji.
Ne dobivam dojam da se on prema njoj odnosi kao prema sluškinji, ali se slažem s time da bi trebao pravim pristupom razjasniti curi da su u zajedničkom životu i da je OK podijeliti kućanske obveze i da će nešto napraviti ona, nešto on, nešto zajedno.
Ako nekome djeluje prihvatljivo to da ona prolije mlijeko, pogleda frajera u oči, pokupi se i ne počisti to - sorry, nema opravdanja za takvo nebulozno ponašanje i tu nema tog obiteljskog zlostavljanja koje je ona mogla proći, a da se tako bahato ponese i da to bude opravdanje što nije počistila.
Žrtve zlostavljanja koliko je meni poznato uglavnom nisu tako bahate i ne dreče se baš ko mala djeca kad ih netko opomene da u nečemu griješe.
Ne vjerujem da lik njoj zapovijeda, mora promijeniti pristup, smireno i otvoreno joj objasniti, bez upotrebe riječi - ti si žensko i od tebe se to očekuje - već, u zajedničkom životu smo i dijelimo poslove, nešto napraviš ti, nešto ja, nešto zajedno, ajde molim te ako nije problem počisti za sobom, ja počistim za sobom i bit će nam bolje, urednije i imat ćemo više vremena za sebe, nas, zajedničke aktivnosti...
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 14:04   #100
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Žrtve zlostavljanja koliko je meni poznato uglavnom nisu tako bahate i ne dreče se baš ko mala djeca kad ih netko opomene da u nečemu griješe..
baš zato tu nekaj ne štima...
dobili smo jedan dio priče, ako je ova njegova verzija uljepšana tko zna kakvo je stvarno stanje.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.