Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2015., 10:29   #21
Quote:
Blonde bitch kaže: Pogledaj post
Dakle treba mi objektivno misljenje jer ocito do toga ne mogu sama.
Radi se o tome da decko doselio iz drugog grada u moj grad i zivimo skupa. Ja ovdje naravno imam prijatelje, ekipu i tako to... I svi oni su ga objeručke prihvatili jer je to moj decko i samim time vjeruju da je normalan, vrijedan, pametan i tako to sve po redu... Automatski je bio pozivan na rodjendane, zajedničke kave i bilokakva druzenja.. Actually svi su se i potrudili naci mu posao, makar u vidu oglasa, pa na kraju i nasli mu posao preko sezone... Dakle ono, otvorili su mu ruke iako mozda im nije bas odgovarao... E sad stvar je u tome sto njemu nije normalno da recimo ide samnom na pireve tih mojih bliskih ljudi (jer su njemu pirevi glupi i dosadni i ne moze se ni napiti jer ima puno hrane, neudobno mu je u toj svecanoj osjeci i glupo mu je sto je normalno za pir dat 100eura), takodjer smatra da ako ide samnom na rodjendan da NIJE bezobrazno stalno visiti na mobitelu i pusiti na balkonu sam, kao sto mu mu nikako nije jasno zašto je bezobrazno kad je u društvu, a na mobitelu, glasno se smijati nekom gifu koji gleda jer po meni time jasno daje do znanja kako mu je dosadno i kako su mu svi ti ljudi glupi...
Stvar je u tome što sam ja poludila jer time ukazuje nepoštivanje prema meni a i prema njima i da očekujem da na takvim okupljanjima bude bar pristojan i kulturan cak i ako su mu dosadni a on tvrdi da je to previše ato od njega očekujem...

On tvrdi da ga na takvim dogadjanjima mogu izoataviti i ici sama.. Kako bi vi reagirali na to? Jeli volite ici sami ili poatoji zelja da vasa druga strana ide s vama?

Naravno razumijem da postoje odnosi koji imaju potpuno odvojene ekipe ali ja sam osoba kojoj je jako bitno da te stvari funkcioniraju i u paru... Dakle nije da ocekujem da budu nerazdvojni prijatelji, naravno da on treba imati svoju ekipu, svoje izlaske i tako to, to uopće ne iskljucujem, nego da se u situacijama i dogadjanjima koji su meni bitni moze ponasati ko osoba sa prosječnim drustveno socijalnim sposobnostima... Jel to previse i dal pretjerujem?

Poslano sa mog LG-D722 koristeći Tapatalk
Ja sam ko tvoj decko

Muzevo drustvo mi je ok, simpaticno, ali nikako nisu osobe s kojima bi provodila petak navecer svaki vikend. Ne samo zato sto imam svoje frendice koje su mi interesantnije, vec bi mi cesto i ostanak sama kuci bio zanimljiviji od boravka s njegovima.

On je vise tip koji, poput tebe, voli biti u paru, i cesto smo se svadjali na tu temu. Osobno, apsolutno nisam imala nista protiv da on ode van bez mene, sto je i cinio, no pomalo nevoljko i stalno mi je prigovarao zbog toga.

Na kraju smo nasli neki kompromis, ja sam shvatila da je ponekad u redu pojaviti se s njim negdje, koliko god mi se ne da, jer je to njemu bitno. I to kad kazem pojaviti se, onda to znaci ne biti pol vremena odsutna vec stvarno sudjelovati i komunicirati, pa se potrudim to i raditi. Ponekad zaista ispadne dobro, moram priznati, cak se i zabavim. Zauzvrat, 'dobijem' iduca 3-4 vikenda free

Muz je inace otvoreniji od mene za kojekakva druzenja i nove ljude, tako da njemu cak nije problem ici sa mnom i curama nekamo, stovise, ide vrlo rado, no isto tako je svjestan da je meni cesto potrebno solo vrijeme s njima, pa cesce ostane kod kuce a ja odem.

Uglavnom, poanta je da to trebate otvoreno iskomunicirati.
Znam da ti mislis da si super normalna a on asocijalan, ali realno nije bas tako
Vuci partnera ko priljepak svuda bez uvazavanja njegove zelje jednako je tako nenormalno.
Covjek ima apsolutno pravo ne svrsavati od srece u tvom drustvu frendova.
To sto su tvoji prijatelji, obvezuje ga da im iskaze neki respekt, ali ne mora uzivati u njihovom drustvu i jedva cekati da ih vidi.
Znaci popricajte malo o njegovoj izolaciji, pusenju na balkonu, gledanju u mobitel na tim tulumima, zahtjevaj od njega veci angazman kada je tamo, ali budi spremna ponuditi mu samocu i mir zauzvrat. Ne mora na svako jebeno druzenje ici s tobom, iako ti mislis da mora.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 10:34   #22
zar nisam napomenula više puta da neočekujem da ih voli do neba i da je ushićen ko mala beba kad vidi zvečku kad mu priopćim da je neki rođendan uskoro? ne znam po čemu je izvučeno to da ja mislim da on mora ići na svako jebeno druženje samnom?

Dakle - NE! ne želim da ide stalno samnom i nije mi cilj da moji prijatelji budu i njegovi najbolji prijatelji - nego da nekad, poput tebe, ide samnom na rođendan/pir i tamo bude normalan, dakle uključi se u interakciju s drugi ljudima.

Nije mi cilj da on nema svoje društvo - dapače - smetalo bi mi da se družimo samo s mojim prijateljima.
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 10:35   #23
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
mislim da nikako nije ''dužan'' ići na zajedničke kave i bilokakva druženja.
rođendani i pirevi, ajde, to još kužim da ga želiš tamo...
ali možeš ga i tu izostaviti, ako mu je to tako veliki problem.
Ovako smo se i mi poslozili, rodjendani, svadbe, neki bitni dogadjaji, obiteljska okupljanja i slicno - odemo skupa i tu nema raprave, ako je rodjendan, zna se da idemo, ako se meni ne da, stisnem zube, i odem.

No sve ostalo, kave, druzenja, neki izlasci, pa ne moramo skupa, smatram da je dobro da ljudi zadrze malo individualnosti, pogotovo u tim segmentima.
Pa i sama cesto zelim popricati samo s frendicom, bez njega, i to je savrseno normalno, on bi samo smetao, koliko god da se volimo. Jednako tako nemam ja sto bas svaki put visiti s njim i njegovim najboljim frendom.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 10:36   #24
Quote:
Blonde bitch kaže: Pogledaj post

On je cijelu priču postavio tako da to što ja očekujem od njega je previše i jednostavno ne razumije kako od njega mogu tražit ida bude neiskren i površan. Po meni je to mišlljenje djetinjasto i nezrelo. Jedno je zadržati dijete u sebi i imati neku zaigranost u životu a drugo je ljudima koji nezadovoljavaju tvoje kriterije svojim bezobranim ponašanjem davat do znanja da ti puca kurac za njih pod krinkom ja sam iskrena osoba i mrzim površnost.
Ja ne mogu reci da smatram tebe ili njega u krivu. Nije mi on u krivu. Samo imate suprotna shvacanja o toj stvari. Krivo bi bilo od njega ocekivati da se prilagodi tvom shvacanju, jer to isto on moze ocekivati s tvoje strane.
Ja osobno ne bih voljela da se moj muz s mojim drustvom druzi iskljucivo da meni udovolji, a zapravo se dosađuje. Nikad takvo sto ne bih ocekivala od njega, a ni htjela.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 10:38   #25
Quote:
Blonde bitch kaže: Pogledaj post
zar nisam napomenula više puta da neočekujem da ih voli do neba i da je ushićen ko mala beba kad vidi zvečku kad mu priopćim da je neki rođendan uskoro? ne znam po čemu je izvučeno to da ja mislim da on mora ići na svako jebeno druženje samnom?

Dakle - NE! ne želim da ide stalno samnom i nije mi cilj da moji prijatelji budu i njegovi najbolji prijatelji - nego da nekad, poput tebe, ide samnom na rođendan/pir i tamo bude normalan, dakle uključi se u interakciju s drugi ljudima.

Nije mi cilj da on nema svoje društvo - dapače - smetalo bi mi da se družimo samo s mojim prijateljima.
U prvom dijelu posta si navela da je pozvan na sve dogadjaje, sva druzenja, pa sam nekako citav post shvatila u tom tonu

Al ok, razjasnila si, i kuzim.

Nema druge nego da popricate, ako je tako kao sto sad kazes, nepotrebno je tvrdoglav.
Zasto mu ne probas lijepo reci da bi voljela da na to ide s tobom i bude aktivan, a da nakon toga dva tjedna ne mora ici nikamo? Nikakve kavice, tulumi, nista?
Meni je recimo to pomoglo da se natjeram otici s muzevima
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 10:39   #26
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ovako smo se i mi poslozili, rodjendani, svadbe, neki bitni dogadjaji, obiteljska okupljanja i slicno - odemo skupa i tu nema raprave, ako je rodjendan, zna se da idemo, ako se meni ne da, stisnem zube, i odem.
No sve ostalo, kave, druzenja, neki izlasci, pa ne moramo skupa, smatram da je dobro da ljudi zadrze malo individualnosti, pogotovo u tim segmentima.
Pa i sama cesto zelim popricati samo s frendicom, bez njega, i to je savrseno normalno, on bi samo smetao, koliko god da se volimo. Jednako tako nemam ja sto bas svaki put visiti s njim i njegovim najboljim frendom.
Mi ovo ne prakticiramo, mislim na dio ako mi se ne da. Dogovorili smo da u tom slučaju bolje da onaj kome se ne da ni ne ide Ujedino nisu nam ni svi rođendani / slavlja jednako bitni ( zvuči grozno ali imamo gradaciju bitnosti ). Obiteljska okupljanja povodom nekakvih slavlja su obavezna ( ako ništa drugo iz respekta) sva ostala okupljanja su proizvoljna i zapravo ovise o gradaciji bitnosti i partnerove jake želje da smo skupa.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 10:42   #27
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Mi ovo ne prakticiramo, mislim na dio ako mi se ne da. Dogovorili smo da u tom slučaju bolje da onaj kome se ne da ni ne ide Ujedino nisu nam ni svi rođendani / slavlja jednako bitni ( zvuči grozno ali imamo gradaciju bitnosti ). Obiteljska okupljanja povodom nekakvih slavlja su obavezna ( ako ništa drugo iz respekta) sva ostala okupljanja su proizvoljna i zapravo ovise o gradaciji bitnosti i partnerove jake želje da smo skupa.
Pa ok, svaki par ima svoju shemu Ako funkcionira, nema problema.
Mom muzu je njegovo drustvo bitan dio zivota, u jednom momentu bili su mu i jedina svjetla tocka i kroz razgovor s njim shvatila sam da mu je to dosta vazno, pa sam se i ja malo prilagodila i smanjila tvrdoglavost, i za nas to ok funkcionira.

Da mi je pak sam rekao da mu to nije toliko bitno, vjerojatno ja ne bi ni inzistirala da idem. No ovako je drugacije.


BTw, sjetilo me, cisto za ilustraciju, frenda koji je stalno visio skupa sa curom i jedno drugom su maltene bili 'statement' (istovremeno prigovarali mom muzu da zasto ja nisam vani s njim uvijek) - ista je nakon 5 godina ostavila preko telefona. Toliko o zajedinckom pojavljivanju i bliskosti. Fasada je nekad samo fasada.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 10:44   #28
Ako se radi o piru tvojih prijatelja neka izvoli bit fin,kulturan i pristojan.Ne treba ih voljet ali komentirat kolko para im trebate dat nije na njemu nego na tebi jer su tvoji frendovi.O nekulturnom ponašanju na piru gdje tipka na mobitel i ne sudjeluje u normalnoj komunikaciji uopće ne treba trošit riječi.AKo nije vhunski sex,ali zaista vrhunski nogom u guzicu!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 10:46   #29
Quote:
Blonde bitch kaže: Pogledaj post
....

Dok on tvrdi da je bezobrazno od njega tražiti da vodi neku površnu komunikaciju s ljudima s kojima uopće nema namjeru ikad se družiti. Meni je to neko pitanje kulture, tipa, dolazim frendici na rođendan i radi nje ću se potruditi da ne izgledam ko smrt na dopustu pa ću baciti small talk sa ljudima, pojest kolač, popiti piće i nakon sat ipo -dva pozdraviti i otići kući.

...
uistinu jest bezobrazno siliti nekoga na površna druženja ali mi je čudno što je sve te ljude sveo pod isti nazivnik i rezolutno odlučio ne imati posla s njima
ne postoji nitko imalo zanimljiv u tvojoj ekipi?
...ne znam, svedite učestalost tih druženja na podnošljivu mjeru za oboje
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 10:47   #30
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Meni je recimo to pomoglo da se natjeram otici s muzevima
Ovo je samo moje mišljenje, ali ja nikad ne bih htjela da muž ovako ide negdje sa mom, pa taman nikad ne išao.
I ono ideš sada, pa imaš 2 tjedna free mi zvuči grozno (meni!).

Ili ide jer želi ili ne ide, na meni je to prihvatiti ili ne. Opcija da ide, zato da se kaže da ide i za to ima visinske pripreme i veseli se unaprijed što je nakon te obavljene dužnosti onda 3 tjedna free mi zvuči kao horor. Isto vrijedi i s njegove strane prema meni.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 10:48   #31
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
uistinu jest bezobrazno siliti nekoga na površna druženja ali mi je čudno što je sve te ljude sveo pod isti nazivnik i rezolutno odlučio ne imati posla s njima
ne postoji nitko imalo zanimljiv u tvojoj ekipi?
...ne znam, svedite učestalost tih druženja na podnošljivu mjeru za oboje
Ja se ne mogu oteti dojmu da ona njega malo cesce pritisce na druzenja nego sto nama ovdje priznaje

AL nebitno, kako god, bez otvorenog razgovora nis nece postici ionako.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 10:50   #32
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ovo je samo moje mišljenje, ali ja nikad ne bih htjela da muž ovako ide negdje sa mom, pa taman nikad ne išao.
I ono ideš sada, pa imaš 2 tjedna free mi zvuči grozno (meni!).

Ili ide jer želi ili ne ide, na meni je to prihvatiti ili ne. Opcija da ide, zato da se kaže da ide i za to ima visinske pripreme i veseli se unaprijed što je nakon te obavljene dužnosti onda 3 tjedna free mi zvuči kao horor. Isto vrijedi i s njegove strane prema meni.
Ne razumijem zasto ti je to grozno?
Evo zbilja, mozes li malo jasnije artikulirati sto mislis?

Da se mene samu pita, ja ne bih isla s tim osobama nikamo. S druge strane, njemu je vazno, jer je izraziti ekstrovert (za razliku od mene), i odlucila sam to uciniti radi njega, i prevazici svoje samotnjastvo i teze otvaranje.
Jer da se mene pita, ja nikada ne bi otisla, shvacas? Jednostavno sam takve naravi.

Ozbiljno, kako bi ti rijesila drugacije problem veze ljudi dva razlicita temperamenta?
Nama funkcionira super i sretni smo
Stovise, to je dobro utjecalo na mene, jer sam se malo oslobodila uz njega, on je pak s druge strane smirio strasti i potrebu da se bas sve radi zajedno. Napredovali smo kao osobe.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 10:55   #33
OK mi je da svako ima svoje drustvo i da se povremeno /par puta godisnje/ druzimo svi zajedno, obzirom da sa prijateljima mog muza (sem njega) i nemam nekih dodirnih tacaka. Isto vazi i za njega i moje drustvo.
Vidi je li slicna situacija i kod tebe. Ako je njemu dosadno sa tvojim prijateljima, zasto bi se morao druziti s njima? Iz zahvalnosti? Sta smeta tzome da se samo ti druzis s njima?
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 11:03   #34
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ne razumijem zasto ti je to grozno?
Evo zbilja, mozes li malo jasnije artikulirati sto mislis?

Da se mene samu pita, ja ne bih isla s tim osobama nikamo. S druge strane, njemu je vazno, jer je izraziti ekstrovert (za razliku od mene), i odlucila sam to uciniti radi njega, i prevazici svoje samotnjastvo i teze otvaranje.
Jer da se mene pita, ja nikada ne bi otisla, shvacas? Jednostavno sam takve naravi.

Ozbiljno, kako bi ti rijesila drugacije problem veze ljudi dva razlicita temperamenta?
Nama funkcionira super i sretni smo
Stovise, to je dobro utjecalo na mene, jer sam se malo oslobodila uz njega, on je pak s druge strane smirio strasti i potrebu da se bas sve radi zajedno. Napredovali smo kao osobe.
Grozno mi je izazivati neugodne osjećaje kod partnera ako nije nešto neizbježno. A druženje s ekipom je uglavnom izbježno.

Siljenje njega na druženja koja ne želi to neminovno izaziva.

Ja osobno sam to riješila tako da sam našla partnera kompatibilnog meni u pogledu socijalizacije. Tamo gdje se razilazimo, prihvaćamo razlike, ne pokušavamo se prekrojiti da budemo što sličniji. Da nisam i da sam ga izabrala drukčijeg, poštovala bih ga drukčijeg, osim ako on ne izrazi želju da ga malo potaknem na promjenu.

Recimo, moj partner se relativno često druži s rodbinom. Pije kave s bratićima i sestričnama pa ode pokositi baki pa ode u trgovinu sa sestričnom i sa svom rodbinom koja nam je blizu je u dosta čestom kontaktu. Meni to druženje ne paše, uglavnom. Nebitno sad za priču zašto i kako. On me nikad ne sili da idem pa sam onda 3 tjedna free. Idem kad izrazim želju ići, ako ne izrazim on ode bez mene.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 11:04   #35
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ja se ne mogu oteti dojmu da ona njega malo cesce pritisce na druzenja nego sto nama ovdje priznaje

AL nebitno, kako god, bez otvorenog razgovora nis nece postici ionako.
evo znaš koliko često?

prije mjesec dana je bio pir jednoj od četiri najbolje frendice i oko toga sam morala par puta imati dugi razgovor da bi mu oupće približno objasnila zašto je nekim ljudima vjenčanje bitno i zašto toliko troše i zašto kupuju svečana odjela i vjenčanice. Također morala sam mu objasniti zašto ja kupujem haljinu i zašto ja želim biti fina na njihovom piru... Njemu je pir u suštini sebično i pompozno razbacivanje s novcima i onda još tim mladencima mi dajemo novac umjesto poklona. Nikako mu nisam mogla objasniti da mi SMIJEMO kupiti poklon ali pošto je to moja najbolja prijateljica ŽELIM joj dati novce jer ni ja neću biti presretna ako mi nakon 3 dana kaže da nisu uspjeli otplatiti svadbu a ja znam da sa joj kupila neku vazu samo zato jer su novci glup i neosoban poklon. Mislim teško ej nekome obasniti neke stvari ako nema tako bliske prijatelje i ako nije tako odgojen...

Na tom piru je također mahom bio ili za stolom (gdje jede i visi na mobitelu) ili u wc-u. Zaplesao bi sa mnom ali nikad cijelu pjesmu jer mu je bilo em vruće, em ga cipele žuljaju, em su hlače neudobne...

Preživila sam taj pir i nakon 3tjedna je bio rođendan dečku od prijateljice (koji mu je btw. sredio posao) i on je visio na mobu. Razočarao se jer sam rekla da idemo nešto pojest i popiti jer je rođendanski party, a tamo su ljudi sjedili pijuckali i neobavezno pričali... On je očekivao valjda party u vidu da su svi mortus pijani, i plešu po plafonu izvođeći striptiz. Ja sam prigovorila da je nepristojan -on je mene napao kako su dosadni i kakav je to party....

A to nije ni trebao biti tulum,pozvani smo da dođemo oko 7-8 nešto pojest i popiti jer slavljenih sutra u 6 ujutro ima obaveza pa ništa više niej u opciji.

i sad nakon tjedan dana je bio prijateljici party i dogodilo se što se dogodilo.
Rekla sam mu da neće ići samom više ni na pireve ni na rođendane, jer zapravo mene takvo njegovo ponašanje sramoti. i definitivno ću se bolje zabaviti bez njega... ali da će to biti dobar potez za našu vezu sumnjam.
Pogotovo ako oboje stremimo ka nećem ozbiljnom i vidimo budućnost skupa...
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 11:11   #36
Pardonček ,a kolko vi godina djeco imate?!Pa dobro kako ga nije stid i sramota se tako ponašati na ročkasu od osobe koja mu je sredila posel?Očito ti momak nema baš osnove elementarne kulture i uvažavanja činjenice da neki ljudi ne razmišljaju u svojim glavama na isti način kao i on!?Ja razumijem da nekad moraš "odradit" neki tulum ali onda se to treba odradit na puno pristojniji način.Ovakvo njegovo ponašanje je nedopustivo.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 11:12   #37
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Grozno mi je izazivati neugodne osjećaje kod partnera ako nije nešto neizbježno. A druženje s ekipom je uglavnom izbježno.

Siljenje njega na druženja koja ne želi to neminovno izaziva.

Ja osobno sam to riješila tako da sam našla partnera kompatibilnog meni u pogledu socijalizacije. Tamo gdje se razilazimo, prihvaćamo razlike, ne pokušavamo se prekrojiti da budemo što sličniji. Da nisam i da sam ga izabrala drukčijeg, poštovala bih ga drukčijeg, osim ako on ne izrazi želju da ga malo potaknem na promjenu.

Recimo, moj partner se relativno često druži s rodbinom. Pije kave s bratićima i sestričnama pa ode pokositi baki pa ode u trgovinu sa sestričnom i sa svom rodbinom koja nam je blizu je u dosta čestom kontaktu. Meni to druženje ne paše, uglavnom. Nebitno sad za priču zašto i kako. On me nikad ne sili da idem pa sam onda 3 tjedna free. Idem kad izrazim želju ići, ako ne izrazim on ode bez mene.
Sto ce reci da je tebi socijalizacija bitan i eliminatorni segment odnosa, je li tako?

Vidis, nama nije tako, nama je socijalizacija zgodan, ali sporedan zacin, nikad mi nije palo napamet prekidati samo zbog te male nejednakosti.
A samim time sto to nije kljucni faktor za nas, nikada to nije bio niti krucijalni problem, niti nam je rjesavanje istoga nesto tesko palo.
Da, i dalje se meni ne da, kao i ranije, nisam se promijenila. No odem, jer vidim da njega to usrecuje, a ja volim kad je on sretan (za ljude mi se jebe)
Da, i dalje bi on mozda da ja s njim odem cesce, ali je shvatio da ima doma veseliju i nasmijaniju zenu kad se vrati, nego da me navlaci svuda nervoznu sa sobom.
Dakle, prilagodimo se, jer nije toliko tesko, pogotovo kad nije cesto. Za oboje.
I to je zapravo minimalno odricanje, koje nam puno vise dobroga donosi nego losega.

Neke druge stvari bi bile puno razornije za nas odnos od same socijalizacije, i tek bi one potegle pitanje ostanka zajedno. Ovo ne.

Inace, ne znam zasto si se uhvatila toliko ta tri tjedna. Kod nas se to pokazalo formulom koja je stvarno upalila, jer je upravo to bio moj najveci strah - da cu ukoliko odem jednom, morati ici stalno, sto mi se nije svidjalo. Isto tako, on se bojao da ako ja ostanem doma jednom, da cu ostajati stalno, i naprosto smo dogovorili shemu koja nas je opustila i profunkcionirali smo puno bolje. A to je najbitnije, da se dobro osjecamo u odnosu.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 11:16   #38
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Sto ce reci da je tebi socijalizacija bitan i eliminatorni segment odnosa, je li tako?
Pa to sam rekla odmah u startu, vrlo jasno.

Meni su super svi odnosi gdje su ljudi sretni, taman se ne mogla zamisliti ni u kojem svemiru u takvom odnosu (to sad ne ide nužno tvog odnosa ).
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 11:16   #39
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A to je najbitnije, da se dobro osjecamo u odnosu.
Mislim da je ovo poanta svega i odgovor na pitanje postavljačice teme
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 11:16   #40
Quote:
Blonde bitch kaže: Pogledaj post
Nije mi cilj da on nema svoje društvo - dapače - smetalo bi mi da se družimo samo s mojim prijateljima.
Ono kaj mene tu zanima i mislim da je ključno - imate li nekih zajedničkih prijatelja, za koje ne možeš reći ni da su njegovi ni tvoji, nego baš vaši?

Mi smo baš radili popis ekipe koju zovemo na svoju svadbu i od 100 ljudi koje planiramo zvati, 60 je baš zajedničkih prijatelja, 20 više mojih i 20 više njegovih (koje smo "donijeli" s posla, faksa, iz djetinjstva itd.), s time da su nam i ovi prijatelji koje je druga strana "donijela" uglavnom dobro legli. Jako se puno družimo s ljudima kao par i baš uživamo u tome. Puno novih dragih ljudi smo upoznali od kad smo skupa. U prijašnjoj vezi nisam baš imala takvu socijalnu kompatibilnost, i moram priznati da je kvaliteta života i zadovoljstvo vezom veće kad imaš zajedničko društvo i tu socijalnu kompatibilnost i ne moraš se brinuti hoće li se partner ponašati kao retard pred ljudima koji su ti dragi.

Dobro, ja nisam baš tip cure koja ima svoje "cure" - klasično žensko društvo kokoški koje tračaju i pričaju o modi, dečkima i štajazanam, nego mi je društvo uvijek bilo mješovito i temeljeno na crnom humoru, zajedničkim interesima i hobijima. Kak se partner i ja tu poklapamo, i društvo je "leglo". Ne bih očekivala od njega da sjedi s kokoškama, niti da ide na tradicionalne svadbe s tamburašima, jer je i meni samoj to krajnji smor i gledam da izbjegnem gdje god mogu. Jednom sam ga samo odvukla na takvu svadbu jer se radio o bitnoj prijateljici, odgulili smo oboje jedva, a spasio nas crni humor, brojanje brkatih baba i mongoloidne djece.
Lucid Mynx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.