Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 14:23   #4241
pokušavam to zamislit i umirem
tiluriumm is offline  
Old 13.12.2017., 18:06   #4242
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Jedan moj susjed sadi iza kuće borove nakon božića. mogu komotno reći da izgleda ko da sam ja u žurbi sadila.
točno vidiš najstarije posađen, pa pol metra drugi, već se dodiruju, onda tri rastu zagrljeni ko pijani momci kad se na vrhuncu fešte zagrle i ljuljaju uz Mišu i onda tamo negdje na kraju vrta, Gajo, Rajo i Vlajo. jadni borovi.
joj, imala sam slične pokušaje
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 13.12.2017., 20:08   #4243
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Prošle godine su imali oni uz cesto kod Starog placa. Cijena je bila 50ak kn viša od rezanog iste visine. Ove godine su ih u ponedjeljak kad sam prošla tek počeli slagati tako da ne znam jesu li kasnije izvadili.

Vidjela sam par u teglama i na skretanju u osnovnu školu Split 3, kod onih parkinga, al samo dosta niske, ne znam, iz auta, možda metar, metar i nešto.
Tnx, pogledat cu.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Old 13.12.2017., 23:59   #4244
I ja sam si kupila panettone danas.
Ne znam jel prije bio drukciji, ali nije zadovoljio moja ocekivnja. Previse rozina cak i za mene, premalo narancine korice, presladak.
Uzela sam Motta, jer je taj u ono vrijeme bio jedini, uz Bauli golubicu za Uskrs. Sad mi srce lupa, mislim da dozivljavam neki secerni udar. Not worth it.
E, i nekak ko da je manji nego prije.
Nisam spavala UOPCE proslu noc (zub).
Danas rijeseno, a meni se od nervoze uzrokovane manjkom sna ne spava, nego sam sad jos i taj secer pojela u zelji da me sjeti na djetinjstvo, ali nije, sva sam ko na speedu, a vrti mi se od manjka sna.
Sick.
Hannah 3 is offline  
Old 14.12.2017., 09:36   #4245
moram u šoping sastojaka za kolače... sad radim listu kolača koje moram napravit, a vremena za peć imam samo od ponedjeljka do srijede u popodnevnim satima. Svako popodne po 3 vrste. I onda u petak popodne još 2 torte. :Panika:
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 14.12.2017., 11:50   #4246
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
moram u šoping sastojaka za kolače... sad radim listu kolača koje moram napravit, a vremena za peć imam samo od ponedjeljka do srijede u popodnevnim satima. Svako popodne po 3 vrste. I onda u petak popodne još 2 torte. :Panika:
Palo mi je na pamet nešto suludo: a da smanjiš popis?
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Old 14.12.2017., 11:55   #4247
Misliš po vrstama kolača ili količinski?
Ne mogu smanjit količinu, a dođe mi isto da li pečem dvostruku dozu kiflica ili jednostruke doze dva kolača.
Ne pečem tek tako, for fun nego dio kolača je dečku za posao, dio meni za posao, dio za nešto, dio za 17 gladnih ljudi koji dolaze na ručak i još bi nešto trebalo ostat za božić i do NG da ne pečem opet. Iako ću vjerojatno barem kuglof zamućkat.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 14.12.2017., 11:58   #4248
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
I ja sam si kupila panettone danas.
Ne znam jel prije bio drukciji, ali nije zadovoljio moja ocekivnja. Previse rozina cak i za mene, premalo narancine korice, presladak.
Uzela sam Motta, jer je taj u ono vrijeme bio jedini, uz Bauli golubicu za Uskrs. Sad mi srce lupa, mislim da dozivljavam neki secerni udar. Not worth it.
E, i nekak ko da je manji nego prije.
Nisam spavala UOPCE proslu noc (zub).
Danas rijeseno, a meni se od nervoze uzrokovane manjkom sna ne spava, nego sam sad jos i taj secer pojela u zelji da me sjeti na djetinjstvo, ali nije, sva sam ko na speedu, a vrti mi se od manjka sna.
Sick.
Zašto ga ne napuniš kremama? Čokoladnom, vanilija, mocca, sirna a možeš i sa sladoledom. Tako to talijani rade. Probala jednom davno i jako je fino. Ovako sam panettone je dosta suh.

https://youtu.be/pmi50GggtU8

pozitivax is offline  
Old 14.12.2017., 12:11   #4249
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
koje moram napravit
Zašto "moraš"? edit..sad sam vidjela nastavak, tj odgovor. Panika me hvata od same ideje. Sretno ti
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 14.12.2017., 12:25   #4250
nekad mi je bas drago sto nemam prijatelje, familiju i posao
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Old 14.12.2017., 12:43   #4251
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Misliš po vrstama kolača ili količinski?
Ne mogu smanjit količinu, a dođe mi isto da li pečem dvostruku dozu kiflica ili jednostruke doze dva kolača.
Ne pečem tek tako, for fun nego dio kolača je dečku za posao, dio meni za posao, dio za nešto, dio za i još bi nešto trebalo ostat za božić i do NG da ne pečem opet. Iako ću vjerojatno barem kuglof zamućkat.
Znam da vjerojatno imaš svoje razloge zašto ovo radiš, ali općenito mi nije jasno zašto u takvim situacijama ne postoji dogovor da svatko donese po jednu vrstu kolača ili bilo čega drugoga pa da se rad i trud nekako podijeli. Samim time što je ručak kod tebe već je veći teret pao po tvojim leđima, mogli bi ti barem malo pomoći oko jela.

Ovako prigode koje bi trebale biti radosne postaju stresne i uvijek se netko ubije od posla. Nije mi to lijepo.
lyrabelacqua is offline  
Old 14.12.2017., 12:56   #4252
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Znam da vjerojatno imaš svoje razloge zašto ovo radiš, ali općenito mi nije jasno zašto u takvim situacijama ne postoji dogovor da svatko donese po jednu vrstu kolača ili bilo čega drugoga pa da se rad i trud nekako podijeli. Samim time što je ručak kod tebe već je veći teret pao po tvojim leđima, mogli bi ti barem malo pomoći oko jela.

Ovako prigode koje bi trebale biti radosne postaju stresne i uvijek se netko ubije od posla. Nije mi to lijepo.
Zato jer nije božićni ručak nego proslava nevezana za božić i bilo kakve praznike tako da ne možemo od uzvanika tražit da nešto donesu sa sobom.
Ja sam preuzela na sebe samo kolače, a mama i tata pripremaju glavna jela, francuske, predjela, tekućine....
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 14.12.2017., 13:23   #4253
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Zato jer nije božićni ručak nego proslava nevezana za božić i bilo kakve praznike tako da ne možemo od uzvanika tražit da nešto donesu sa sobom.
Ja sam preuzela na sebe samo kolače, a mama i tata pripremaju glavna jela, francuske, predjela, tekućine....
Sorry, stvarno ne znam o kakvom se tipu uzvanika radi, i to i nije bila moja poanta. Samo sam željela konstatirati da bi mi bilo draže da kao u nekim drugim kulturama i kod nas postoji običaj da se nešto ponese pa se domaćinu olakša. Neovisno o prigodi. Kod nas je to običaj samo sa karminama, čini mi se.

Zadnje uređivanje lyrabelacqua : 14.12.2017. at 13:35.
lyrabelacqua is offline  
Old 14.12.2017., 13:24   #4254
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
moram u šoping sastojaka za kolače... sad radim listu kolača koje moram napravit, a vremena za peć imam samo od ponedjeljka do srijede u popodnevnim satima. Svako popodne po 3 vrste. I onda u petak popodne još 2 torte. :Panika:
Pa kako to cuvas do Bozica? Zamrznes, ili u fridz? Ja sad gledam kad cu peci i neda mi se toliko ranije jer mi nije drago da dugo stoje do Bozica. Isto pecem za siru ekipu. Neke sam mislila raditi na sam Badnjak da sutradan budu bas svjezi. Prosle godine sam neke radila nesto ranije i cinilo mi se da su na Bozic imali lagano okus po uzeglom maslacu.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Old 14.12.2017., 13:29   #4255
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Misliš po vrstama kolača ili količinski?
Ne mogu smanjit količinu, a dođe mi isto da li pečem dvostruku dozu kiflica ili jednostruke doze dva kolača.
Ne pečem tek tako, for fun nego dio kolača je dečku za posao, dio meni za posao, dio za nešto, dio za 17 gladnih ljudi koji dolaze na ručak i još bi nešto trebalo ostat za božić i do NG da ne pečem opet. Iako ću vjerojatno barem kuglof zamućkat.
Aha...
A što da ti kažem, hrabro i piči


Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Zašto ga ne napuniš kremama? Čokoladnom, vanilija, mocca, sirna a možeš i sa sladoledom. Tako to talijani rade. Probala jednom davno i jako je fino. Ovako sam panettone je dosta suh.

https://youtu.be/pmi50GggtU8

Ne rade. Tako ostatak svijeta misli da Talijani rade.
To je isto kao kad gledam Kitchen Nightmares i vidim "talijanski restoran" a u njemu hrana koju u Italiji uopće ne kuhaju, kao na primjer spaghetti sa mesnim okruglicama
Kao kada je Michelle Obama tokom posjeta Italiji učila Talijane da se spaghetti s umakom od rajčice kuhaju u ekspres loncu

Što je najgore, onda čak i Talijani poprime te jezive tuđe navike i tako siluju vlastitu kulinarsku tradiciju.

Ovo sa linka je splačina samo takva
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Old 14.12.2017., 13:30   #4256
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Sorry, stvarno ne znam o kakvom se tipu uzvanika radi, i to i nije bila moja panta. Samo sam željela konstatirati da bi mi bilo draže da kao u nekim drugim kulturama i kod nas postoji običaj da se nešto ponese pa se domaćinu olakša. Neovisno o prigodi. Kod nas je to običaj samo sa karminama, čini mi se.
Meni se to isto svidja. Plus, i ja se osjecam bolje jer mi je skroz glupo da domacin ulupa toliko i energije i vremena i novaca, a poanta je da se zajedno proveselimo i uzivamo - dakle i ja imam itekakav emocionalni benefit od tog dogadjaja. Plus, ne treba brinuti o promasenim i pogodjenim poklonima i sl.

Mis' ok, ako domacin uziva u toj pripremi, super sto mu se poklopilo da ima pune ruke uzivancije
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 14.12.2017., 13:45   #4257
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Sorry, stvarno ne znam o kakvom se tipu uzvanika radi, i to i nije bila moja poanta. Samo sam željela konstatirati da bi mi bilo draže da kao u nekim drugim kulturama i kod nas postoji običaj da se nešto ponese pa se domaćinu olakša. Neovisno o prigodi. Kod nas je to običaj samo sa karminama, čini mi se.
kad radimo vrtne tulume (a to je redovito veći broj ljudi), tako se organiziramo
najčešće mi osiguramo klopu, a gosti donose piće
čak i kad je takav dogovor, uvijek stignu i još neki kolači, salata....
baja is offline  
Old 14.12.2017., 13:56   #4258
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
kad radimo vrtne tulume (a to je redovito veći broj ljudi), tako se organiziramo
najčešće mi osiguramo klopu, a gosti donose piće
čak i kad je takav dogovor, uvijek stignu i još neki kolači, salata....
Mi kad radimo roštilje uglavnom svatko nešto donese. Salatu, meso, kolač, štogod... Pokušamo donekle iskordinirati, ali bez velike obaveze. Ista stvar sa proslavama Nove godine. Prošle godine je je jedan par mislio da naprosto može "baciti novac na problem", jel, pa su samo ponudili novce frendovima kod kojih je bio tulum, iako je dogovor bio da svatko donese nešto, a frendovi kod kojih smo slavili su kupili piće jer žive blizu diskontu. Srećom pa smo svi ostali napravili previše hrane pa je bilo dovoljno, inače bismo bili u gabuli jer smo računali na njih. Večer prije mi radimo snackove, pečemo kolače a ovi se pojave na gotovo, i nude pare. Pa jbt mogao si kupiti grickalice usput ako ništa drugo. Nama su više poznanici nego frendovi pa mi se nije dalo raspravljati, ali baš mi je bilo bezveze.

Ja bih da je taj sistem donošenja hrane prisutan u svim prigodama pa da podijelimo posao i nitko nije premoren i nervozan na kraju.
lyrabelacqua is offline  
Old 14.12.2017., 13:57   #4259
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Sorry, stvarno ne znam o kakvom se tipu uzvanika radi, i to i nije bila moja poanta. Samo sam željela konstatirati da bi mi bilo draže da kao u nekim drugim kulturama i kod nas postoji običaj da se nešto ponese pa se domaćinu olakša. Neovisno o prigodi. Kod nas je to običaj samo sa karminama, čini mi se.
Pa u biti i u drugim kulturama ovisi o prigodi.
Koliko vidjeh, ako časte povodom nečeg, onda časte. Bilo doma bilo u restoranu. Ako je neko dogovoreno druženje povodom majmunova (počelo lijepo vrijeme pa roštilj, Nova godina i sl) pa daješ svoj prostor, onda se svi slože i donesu ponešto.
Hilda is offline  
Old 14.12.2017., 14:07   #4260
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Pa u biti i u drugim kulturama ovisi o prigodi.
Koliko vidjeh, ako časte povodom nečeg, onda časte. Bilo doma bilo u restoranu. Ako je neko dogovoreno druženje povodom majmunova (počelo lijepo vrijeme pa roštilj, Nova godina i sl) pa daješ svoj prostor, onda se svi slože i donesu ponešto.
Nisam rekla da mi taj običaj nemamo, ali da nije toliko raširen. Jer nije, jbg.
Mi dosta njegujemo taj stav da je domaćin beg i da mora biti široke ruke i gostoljubiv. Pa je ljudima maltene uvreda ako ne pripreme sve sami i ne plate za to, jer će netko pomisliti da su škrti ili da se nisu dovoljno napatili u pripremi. Na obiteljskim ručkovima je fakat rijetko, uglavnom mama/baka/tetka vuče i nakuhava danima. I neka im, jer one to žele. Ali mi je bzvz i mislim da ne proizlazi kod svakog od osjećaja stvarnog uživanja u toj silnoj organizaciji.

Ista stvar je sa čašćenjem za rođendane. Meni recimo puno više smisla ima da svatko slavljeniku plati piće nego da slavljenik časti čitavu hordu ljudi. Kad smo bili studenti bilo je popularno da svatko donese svoju cugu na tulum, ali primjećujem da otkako radimo očekuje se da slavljenik "časti" za rođendan. Ne samo svojim novcem, nego i svojim trudom. Meni je i jedno i drugo bezveze i bila bih sretnija da se utrošak truda i vremena distribuira na više ljudi. I kad god mogu organiziram stvari na taj način.
lyrabelacqua is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.