Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2017., 21:42   #2301
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Eh, nema mjesta u Teh muzeju a zrakoplovnog nemamo....
Šteta, a bio bi odlična dopuna i mjesto gdje bi vrijeme mogli provesti putnici namjernici na "Tuđmanu". Bilo bi genijalno blizu zračne luke napraviti muzej zrakoplovstva.
Buck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 06:45   #2302
Quote:
Buck kaže: Pogledaj post
Šteta, a bio bi odlična dopuna i mjesto gdje bi vrijeme mogli provesti putnici namjernici na "Tuđmanu". Bilo bi genijalno blizu zračne luke napraviti muzej zrakoplovstva.
Zgrada starog terminala bi bila idealna.

Rata-ta-tira
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 09:40   #2303
Quote:
Buck kaže: Pogledaj post
Šteta, a bio bi odlična dopuna i mjesto gdje bi vrijeme mogli provesti putnici namjernici na "Tuđmanu". Bilo bi genijalno blizu zračne luke napraviti muzej zrakoplovstva.
Koncesionar & njegovi trabanti ne podnose ništa što nije njima direktni
cash. Da si napisao neki "shoping duty, nešto tax free" možda

Nije ni prije bilo bolje - da jest, ne bi se ona Dakota "reciklirala" bagerom.
Isti odnos je u HRZ/MORHu te u Zmaju, do sada niti jedni niti drugi nisu shvatili
da se na živoj aktivnoj tehničkoj povijesti zrakolpovstva & generalnoj avijaciji,
privlače & školuju mlade snage...

Za nadobudne, zgrada starog terminala ostaje sablasno prazna,
čak je i generalna avijacija rastjerana sa ćoše,
to je nama MZLZFT koncesija dala
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 15:02   #2304
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Isti odnos je u HRZ/MORHu te u Zmaju, do sada niti jedni niti drugi nisu shvatili
da se na živoj aktivnoj tehničkoj povijesti zrakolpovstva & generalnoj avijaciji,
privlače & školuju mlade snage...
Znaju oni to vrlo dobro ali, za razliku od nekih optimista, još bolje znaju da zrakoplovstvu u Hrvata mlade snage nisu potrebne jer budućnosti nema.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 22:31   #2305
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Koncesionar & njegovi trabanti ne podnose ništa što nije njima direktni
cash. Da si napisao neki "shoping duty, nešto tax free" možda

Nije ni prije bilo bolje - da jest, ne bi se ona Dakota "reciklirala" bagerom.
Isti odnos je u HRZ/MORHu te u Zmaju, do sada niti jedni niti drugi nisu shvatili
da se na živoj aktivnoj tehničkoj povijesti zrakolpovstva & generalnoj avijaciji,
privlače & školuju mlade snage...

Za nadobudne, zgrada starog terminala ostaje sablasno prazna,
čak je i generalna avijacija rastjerana sa ćoše,
to je nama MZLZFT koncesija dala
Zgrada starog terminala je na zemljistu koje je vlasnistvo CA, rusit ce se kad se bude hangar sirio..

Da ne tipkam puno:

http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=8551
vozilo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 09:02   #2306
Mislim da nisi u pravu, a na linku se piše o starom tornju.
Stari putnički terminal nije na CTN zemljištu, dok toranj jest.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 11:09   #2307
Mislim na stari stari toranj i terminal, on se nalazi na CTN zemljistu.
vozilo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 09:32   #2308
MiG-21 UM izna Kaštela uskoro i drugi.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 13:35   #2309
Thumbs up

Upravo nad Zadrom.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 14:04   #2310
prije kojih sat vremena nad Dubrovnikom. Sutra oko 13h se najavljuje prelet, koliko sam cuo, samo ne znam koliko MiGova ce biti.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 13:04   #2311
Dva MiG-21 prije par minuta iznad Trogira put Dubrovnika.

VITEZOVI uskoro iznad Gruža.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 13:40   #2312
Mislim da ne bi bilo loše doznati koliko danas košta sat upotrebe MiG-21 zrakoplova u HRZ-u čisto da se može napraviti nekakva usporedba sa novom nabavom.


Jeli moguće da će recimo u slučaju nabave novog Gripena C/D cijena po satu biti i manja od dosadašnje cijene koje su plaćali porezno obveznici za Migove?
RonaldReagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 14:08   #2313
Novi rabljeni avion EBA ima jedno slovo u skračenom nazivu.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 14:41   #2314
Quote:
RonaldReagan kaže: Pogledaj post


Jeli moguće da će recimo u slučaju nabave novog Gripena C/D cijena po satu biti i manja od dosadašnje cijene koje su plaćali porezno obveznici za Migove?
Nije.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 15:36   #2315
Raport iz Gruža.

Spektakularan prelet MiGova donekle pokvaren time sto spiker iste nije najavio tako da vecina ljudi nije uspila ovjekovjeciti danasnji dogadjaj kamerom. Ali bilo je stvarno za pet, nisko(jasno sam vidio pilote u kabini ), brzo i forsaža odmah iznad Gruske luke i u nebo. Nazalost, mali tank goriva i zedj Tumanskog i nije bilo moguce imati jos jedan prelet. Pitam se ne bi li bilo bolje da su mozda poletili iz Splita, ne iz Zadra. Svi su se nadali jos jednom preletu ali goriva, ocito, nije bilo.

U svakom slucaju, pricati ce se jos dugo o danu kad su dva UMa upalila forsažu iznad Gruža.

Duznosnici i birokrati su, pak, svojim podugackim govorima, po mom nekom dojmu, skratili nastup Krila Oluje jer su decki kruzili jedno 20-25 min iznad Šipana i Kalamote dok su se ovi izredali na govornici. Bilo je i malo vjetra pa kontam da nisu htjeli ni riskirati previse. Iznenadio sam se da su radili akrobacije iznad naseljenog podrucja.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 15:39   #2316
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Raport iz Gruža.

Spektakularan prelet MiGova donekle pokvaren time sto spiker iste nije najavio tako da vecina ljudi nije uspila ovjekovjeciti danasnji dogadjaj kamerom. Ali bilo je stvarno za pet, nisko(jasno sam vidio pilote u kabini ), brzo i forsaža odmah iznad Gruske luke i u nebo. Nazalost, mali tank goriva i zedj Tumanskog i nije bilo moguce imati jos jedan prelet. Pitam se ne bi li bilo bolje da su mozda poletili iz Splita, ne iz Zadra. Svi su se nadali jos jednom preletu ali goriva, ocito, nije bilo.

U svakom slucaju, pricati ce se jos dugo o danu kad su dva UMa upalila forsažu iznad Gruža.

Duznosnici i birokrati su, pak, svojim podugackim govorima, po mom nekom dojmu, skratili nastup Krila Oluje jer su decki kruzili jedno 20-25 min iznad Šipana i Kalamote dok su se ovi izredali na govornici. Bilo je i malo vjetra pa kontam da nisu htjeli ni riskirati previse. Iznenadio sam se da su radili akrobacije iznad naseljenog podrucja.

Ajde baš dobro, jel bila Kiowa u igri budući da su je neki zamijetili jučer na jugu poput jetija?

Koliko je bilo migova?
RonaldReagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 15:43   #2317
Quote:
RonaldReagan kaže: Pogledaj post
Ajde baš dobro, jel bila Kiowa u igri budući da su je neki zamijetili jučer na jugu poput jetija?

Koliko je bilo migova?
2 UMa, nisam ni ocekivao vise s obzirom na brojcano stanje eskadrile i cinjenicu da vjerovaatno 2+1 moraju ostati u ZG.

Kiowa je parkirana u gruskoj luci odmah do BS-73. Imam slike, ali sad mi je lijeno staviti.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 23:11   #2318
Meni se na snimci čini da je jedan dvosjed i jedan jednosjed.
__________________
Tako mala zemlja sa tako malo stanovnika, a sa tako puno lopova!
turky zt is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 11:23   #2319
Ekipa, možda je još rano za pitati ali šuška li se što o ovogodišnjem danu HRZ i PZO 12.12.? Hoće li biti Zagreb ili Zadar?
domeass is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 13:11   #2320
Quote:
turky zt kaže: Pogledaj post
Meni se na snimci čini da je jedan dvosjed i jedan jednosjed.
Tako je, 167 i 116.
TomcatF14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.