Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2013., 17:03   #1
Čudni snovi (zbirna tema)

Molim hitnu pomoć.

Imam jedan problem koji je u početku bio u neku ruku smiješan ali sada me već polako hvata strah. Dali vam se ikad dogodilo da sanjate jednu osobu 10-ak noći za redom? Naime, moj zaručnik već noćima nemože sklopiti oći a da ne sanja tu osobu. u početku su ti snovi bili bezvezni, ta ženska osoba je bila "prijateljski" naklonjena njemu. samo su pričali i putovali negdje ali sad.... snovi su postali jako uznemirujući. ta ženska osoba (koju poznajemo) je postala (da se pristojno izrazim) koketna prema njemu skidajući se do gola i govoreći mu da ja za to nemoram ništa znati. jel mi može netko pomoći i objasniti što se događa i kako se "riješiti" tih snova? molim vas neka nam netko pomogne jer zaručnik mi je totalno neispavan i lagano je na rubu živaca...
honeyheart is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 19:11   #2
Quote:
honeyheart kaže: Pogledaj post
Molim hitnu pomoć.

Imam jedan problem koji je u početku bio u neku ruku smiješan ali sada me već polako hvata strah. Dali vam se ikad dogodilo da sanjate jednu osobu 10-ak noći za redom? Naime, moj zaručnik već noćima nemože sklopiti oći a da ne sanja tu osobu. u početku su ti snovi bili bezvezni, ta ženska osoba je bila "prijateljski" naklonjena njemu. samo su pričali i putovali negdje ali sad.... snovi su postali jako uznemirujući. ta ženska osoba (koju poznajemo) je postala (da se pristojno izrazim) koketna prema njemu skidajući se do gola i govoreći mu da ja za to nemoram ništa znati. jel mi može netko pomoći i objasniti što se događa i kako se "riješiti" tih snova? molim vas neka nam netko pomogne jer zaručnik mi je totalno neispavan i lagano je na rubu živaca...


Da je ovo tema seks i ljubav, rekao bih seks u troje


Sorry, ali ne mogu ozbiljno da te shvatim. Tj. ozbiljni ljudi ne bi trebali imati problema sa ovakvim 'ozbiljnim' snovima.

Ako imate novaca možete si priuštiti dobroga psihologa, ak' ne, pa ovakvi snovi ukazuju na inhibiranu, potisnutu seksualnost. Ne nužno prema konkretnoj osobi, već govoreći općenito.

Takodjer, trebali bi znati da je za ljudska bića normalno da imaju seksualne snove, čak i da seksualno fantaziraju sa osobama koje nisu isključivo samo njihovi seksualni partneri.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 12:55   #3
A prevario te i sad ga muci savjest svaku noc
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 05:18   #4
nju u snu tebe na javi


ko ce znat...mozda ga ona svjesno posjecuje u snovima...cudno mi je to 10 puta zaredom seksualni snovi

btw. ovo je sve iz druge ruke , mozda je vec četu entiteta nategao

Zadnje uređivanje furcasato : 12.05.2013. at 05:23.
furcasato is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 12:59   #5
Ima li netko iskustva paralize u snu? Meni se često događa da prije utonuča u san(još uvijek sve osjetim ali i sanjam nešto) da se paraliziram,počnem gušiti,te nakon nekoliko sekundi to popusti. Nemam problema sa dišnim sustavom i niti spavanjem.Lako utonem u san.Slična iskustva?
Hur Em is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 13:28   #6
Quote:
Hur Em kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva paralize u snu? Meni se često događa da prije utonuča u san(još uvijek sve osjetim ali i sanjam nešto) da se paraliziram,počnem gušiti,te nakon nekoliko sekundi to popusti. Nemam problema sa dišnim sustavom i niti spavanjem.Lako utonem u san.Slična iskustva?
I ja ima vrlo cesto s tim "problema". Mislim ne gusim se, ali mi je tijelo tesko i ne mogu se pomaknuti, ni govoriti. Uglavnom od djetinjstva imam paralizu sna i vec sam se toliko navikla da nisam ni svijesna da je imam

Inace ta tema ti je na ovome linku:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=221222&page=23
__________________
I onda kada ti se život promjeni i postane teži, ti promjeni sebe i postani jači.
nitka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 00:51   #7
Quote:
Hur Em kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva paralize u snu? Meni se često događa da prije utonuča u san(još uvijek sve osjetim ali i sanjam nešto) da se paraliziram,počnem gušiti,te nakon nekoliko sekundi to popusti. Nemam problema sa dišnim sustavom i niti spavanjem.Lako utonem u san.Slična iskustva?
Imala sam i uspjesno ih se rijesila
Ako malo obratis pozornost na trenu kada se pocnes buditi iz tog sna, skuzit ces da si spavala na ledzima, za pocetak, pocni se vjezbat uticati na polozaj spavanja.
Smanji stres ili trci - joging meni najbolje smanjuje stres

Paraliza san se u 90% slucajeva dogadja dok spavamo na ledzima i kada smo pod nekim jakim stresom

Kada ti se dogodi paraliza san, pokusaj pomaknuti bio koji dio svoga tjela (pa makar i najmanji manji nozni prst) stime sto se trudis pomaknuti bilo kojeg djela tjela, ti u biti iz "nesvjesnog" dolazis u svejsnog stanja kada se i budis

Zadnji moj paraliza san je bio nesto prestrasno desio mi se prosle godine i to u sred bela dana kada sam samo htjela malo odmoriti i na 5 min zatvoriti oci - "budila se" da bi skuzila da je opet san jedno 3 puta,
Na kraju, kada sam se doista probudila tjerala sam supruga da me ustine kako bih skuzila da sam doista budna, a kada je on odbio - ja sam sama sebi ugrizla ruku dok je on u panici gledao sto to ja radim! Kada sam napokon skuzila da sam doista budna - plakala sam kao malo djete od olaksanja sto sam budna!
Taj horor stim intenzitetom dozivjela sam samo jedanput i nadam se nikada vise
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 17:22   #8
Quote:
Hur Em kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva paralize u snu? Meni se često događa da prije utonuča u san(još uvijek sve osjetim ali i sanjam nešto) da se paraliziram,počnem gušiti,te nakon nekoliko sekundi to popusti. Nemam problema sa dišnim sustavom i niti spavanjem.Lako utonem u san.Slična iskustva?
Znači, slično je i kod mene. Tu večer je došao moj mlađi brat kod mene spavati u krevet. I sve normalno, utonem u san. I odjednom sanjam da mi je netko u sobi, kreće se od moje strane kreveta pa do mlađeg brata, znači hoda oko kreveta. E sad, kak taj neko hoda, tak ja okrecem glavu za njim, znači spavam i okrecem glavom, i onak neki grubi muški glas doziva moje ime. Odjednom, pritisak na prsima, osjećam ko da je neko na meni, i guši me, ne mogu doći do zraka, pokušavam nekaj reći, jednostavno ne mogu, i nekak skupim snagu i zaviknem :"Mama." I tu san završava. Kad se trgnem iz svega toga, bilo je 2:45 sati. To je bilo prošlu godinu, i bojala sam se spavati u svojoj sobi sama, pa je neko vrijeme mama spavala samnom, i prvu noć je imala isto takav sličan san. Nisam nikaj takvoga doživjela od onda i prošli tjedan mi se opet pojavi ta neka "paraliza sna", samo sad me to nekaj vuće, osjećam kak lebdim iznad kreveta i na glas govorim:" Pusti me." Samo bez ovog " čovjeka". Zanima me vaše mišljenje. Kaj vi mislite o tom snu?
elipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 22:23   #9
Quote:
elipso kaže: Pogledaj post
Znači, slično je i kod mene. Tu večer je došao moj mlađi brat kod mene spavati u krevet. I sve normalno, utonem u san. I odjednom sanjam da mi je netko u sobi, kreće se od moje strane kreveta pa do mlađeg brata, znači hoda oko kreveta. E sad, kak taj neko hoda, tak ja okrecem glavu za njim, znači spavam i okrecem glavom, i onak neki grubi muški glas doziva moje ime. Odjednom, pritisak na prsima, osjećam ko da je neko na meni, i guši me, ne mogu doći do zraka, pokušavam nekaj reći, jednostavno ne mogu, i nekak skupim snagu i zaviknem :"Mama." I tu san završava. Kad se trgnem iz svega toga, bilo je 2:45 sati. To je bilo prošlu godinu, i bojala sam se spavati u svojoj sobi sama, pa je neko vrijeme mama spavala samnom, i prvu noć je imala isto takav sličan san. Nisam nikaj takvoga doživjela od onda i prošli tjedan mi se opet pojavi ta neka "paraliza sna", samo sad me to nekaj vuće, osjećam kak lebdim iznad kreveta i na glas govorim:" Pusti me." Samo bez ovog " čovjeka". Zanima me vaše mišljenje. Kaj vi mislite o tom snu?

Ja mislim da bi trebala posvetit sobu svetom vodom, prije spavanja se pomolit ili bar prekriži i buš lijepo spavala
Helg-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 13:02   #10
Quote:
honeyheart kaže: Pogledaj post
Molim hitnu pomoć.

Imam jedan problem koji je u početku bio u neku ruku smiješan ali sada me već polako hvata strah. Dali vam se ikad dogodilo da sanjate jednu osobu 10-ak noći za redom? Naime, moj zaručnik već noćima nemože sklopiti oći a da ne sanja tu osobu. u početku su ti snovi bili bezvezni, ta ženska osoba je bila "prijateljski" naklonjena njemu. samo su pričali i putovali negdje ali sad.... snovi su postali jako uznemirujući. ta ženska osoba (koju poznajemo) je postala (da se pristojno izrazim) koketna prema njemu skidajući se do gola i govoreći mu da ja za to nemoram ništa znati. jel mi može netko pomoći i objasniti što se događa i kako se "riješiti" tih snova? molim vas neka nam netko pomogne jer zaručnik mi je totalno neispavan i lagano je na rubu živaca...
Moja prijateljica je imala slično iskustvo. Sanjala je muškarca i desetak dana i nakon mjesec dana ga je i upoznala. Zaklela se da ga prije nikada nije vidjela. Ne znam. Možda on upozna tu ženu,koja nemora biti loša,ali da ima neko značenje.
Hur Em is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 21:52   #11
Quote:
Hur Em kaže: Pogledaj post
Moja prijateljica je imala slično iskustvo. Sanjala je muškarca i desetak dana i nakon mjesec dana ga je i upoznala. Zaklela se da ga prije nikada nije vidjela. Ne znam. Možda on upozna tu ženu,koja nemora biti loša,ali da ima neko značenje.
Ovo se čini veoma zgodno
Balzebuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 13:46   #12
Quote:
Balzebuba kaže: Pogledaj post
Ovo se čini veoma zgodno
Nikad ne znaš...podsvijest radi čuda...nekada mi se dogodi da sanjam nešto što znači opasnost,i kasnije se sjetim kako nisam zatvorila plin ili se sjetim da imam nekakav sastanak na koji bi vjerojatno zakasnila... možda ta žena simbolizira buduću prepreku ili baš neki pozitivan ishod
__________________
Another day in paradise
Hur Em is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 01:19   #13
Kad smo već na paralizi sna. Ovo što si napisala Bejbi3 za spavanje na leđima, meni kada se dogodi paraliza sna se ne događa u fazi dubokog sna pa da se lagano počinjem buditi(kako sam pročitala na wikipediji) nego prije utonuća u san i uvijek bočnom položaju. Kada spavam na leđima apsolutno nikada. Traje nekoliko sekundi, nemogu ništa pomaknuti niti disati. I samo od sebe popusti. Ne znam dali da otiđem liječniku ili psihologu za san...prijedlog?
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 11:49   #14
Quote:
Latiosa kaže: Pogledaj post
Kad smo već na paralizi sna. Ovo što si napisala Bejbi3 za spavanje na leđima, meni kada se dogodi paraliza sna se ne događa u fazi dubokog sna pa da se lagano počinjem buditi(kako sam pročitala na wikipediji) nego prije utonuća u san i uvijek bočnom položaju. Kada spavam na leđima apsolutno nikada. Traje nekoliko sekundi, nemogu ništa pomaknuti niti disati. I samo od sebe popusti. Ne znam dali da otiđem liječniku ili psihologu za san...prijedlog?
Oprosti, sada vidim tvoje pitanje dugo me nije bilo na netu.

Ja nisam trazila ljecnicku pomoc, pokusala sam najprije probat sa samo pomoci. Al ukoliko su ti te snovi pre cesti i previse te uznemiravaju, posjeti ljecnika mada (moje osobno misljenje) je da ce ti za pocetak dati neke tablete za smirenje, jer u 90% slucajeva paraliza snovi javljaju se kada smo pod jakim stresom

A onaj tren, kada zelis pomaknut bilo koji dio svoga tjela - to ti je u biti faza kada se pokusavas buditi, kada se uspijes pomaknuti u biti ti se budis i vec si u fazi svesnog stanja (iako tokom cijelog sna mi mislimo da smo svjesni, a u biti to je sve samo san)
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 17:37   #15
Quote:
Bejbi3 kaže: Pogledaj post
Oprosti, sada vidim tvoje pitanje dugo me nije bilo na netu.

Ja nisam trazila ljecnicku pomoc, pokusala sam najprije probat sa samo pomoci. Al ukoliko su ti te snovi pre cesti i previse te uznemiravaju, posjeti ljecnika mada (moje osobno misljenje) je da ce ti za pocetak dati neke tablete za smirenje, jer u 90% slucajeva paraliza snovi javljaju se kada smo pod jakim stresom

A onaj tren, kada zelis pomaknut bilo koji dio svoga tjela - to ti je u biti faza kada se pokusavas buditi, kada se uspijes pomaknuti u biti ti se budis i vec si u fazi svesnog stanja (iako tokom cijelog sna mi mislimo da smo svjesni, a u biti to je sve samo san)
Ok. Tnx
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 22:14   #16
ja nisam sanjao osobu,ali sam čuo glas u snu koji me očito htio upozoriti.
glas je bio povišen i jeziv,čuo sam ovo: u srijedu navečer ne idi na posao u skladište,moglo bi ti biti posljednje
to su riječi o kojima sam cjelo jutro danas razmišljao,može biti da ništa ne
znači,ali u srijedu ne idem na posao,izmislit ću problem,danas ne radim.

što mislite o ovim riječima,što bi mi moglo biti zadnje
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 11:28   #17
Često sanjam da pronalazim razbacane novčiće u zemlji, ispod kamena, panja, rupama..
Bude svega, 2 kn, 5 kn čak i one 25 kn kovanice su mi posebno drage
Ima toga brdo, naberem po 1000 kn i uvijek se čudim otkuda tolko toga tamo.
A nekad su i euri u pitanju Sve samo kovanice.

Sanjam i da bos hodam po kiši (nekad i po snijegu)
mada to ne znači ništa jer obožavam hodati bos.

Sanjam jednu curu koju nikad nisam upoznao
svaku put izgleda malo drugačije, ali znam da je to ona neka srodna duša rekao bih.
SpaceJesus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 20:23   #18
Quote:
zabogi kaže: Pogledaj post
ja nisam sanjao osobu,ali sam čuo glas u snu koji me očito htio upozoriti.
glas je bio povišen i jeziv,čuo sam ovo: u srijedu navečer ne idi na posao u skladište,moglo bi ti biti posljednje
to su riječi o kojima sam cjelo jutro danas razmišljao,može biti da ništa ne
znači,ali u srijedu ne idem na posao,izmislit ću problem,danas ne radim.

što mislite o ovim riječima,što bi mi moglo biti zadnje
evo ja sam prije mjesec dana čula glas, opisala bih ga kao muški, dubok i strog (bila sam budna i ležala u krevetu) rekao je: ići ćete u Sloveniju.... e sad, još se ništa nije desilo...al čekam....
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 15:16   #19
Ne znam dali ovo spada pod čudno, ali nekoliko "prorolačkih snova Jednom sam sanjala frendicu kako obilno krvari iz maternice. To jutro kad sam došla u školu mi je rekla kako joj je danas dan započeo baš "sjajno"-mengom. Sanjala sam pokojnu baku kako mi govori da pogledam u njezinom ormaru jednu kutijicu. Nakon par dana sam išla čistiti sobe, htjela sam usisati ormare iznutra od rasipane osušene lavade. Ispod neke vreče našla staru kutijicu, otvorim i vidim bakin nakit. A još smo ga par god prije tražili. Bio je zaguran u tu vrečicu a kako su ormari bili stari, propala je kutijica na pod. Nema ih više hehe U jednom snu mi je rođakinja iz inozemstva pokucala na vrata i rekla "došla sam". Bila je srijeda, a moja sestrična iz Slovenije je došla za vikend. I jučer sanjam kako frendica od svekrve peče hrpu palačinki u našoj kuhinji. Jutros gledam-u frižideru kupljene palačinke. Samo ih treba namazati Nutellom njam.
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 15:11   #20
Exclamation čudni "snovi"

ovako..ovo mi se dogodilo sinoc..čitajući Vaše objave i komentare shvatio sam da se događaju slične stvari i nekim ljudima ovdje...pa ako itko ima neki odgovor slobodno nek komentira jer me zanima što mislite o tome što mi se dogodilo...


Znači..sinoć se legnuou krevet i spremio za spavanje cist normalno ko i svaki dan...i skoncentrirao sam se na spavanje....počeo sam osijećati jaku toplinu u dlanovima (istraživajući prije po netu o telepatiji telekinezi chi energiji..pomislio sam da mi se sakupila energija u dlanove i isijavala je toplinu.. već i prije sam znao meditirati i u dubokoj koncentraciji osjecati kako energija struji tijelom ali nikad nisam mogao kontrolirati i usmijeriti ju negdje) uglavnom da nastavim...i sad jos sam se vise skoncentrirao i pokusao tu energiu rasporediti po tijelu zapravo na noge jer su mi uzasno bile hladne...no u međuvremenu sam zaspao i ne znam koliko sam dugo spavao uglavnom probudilo me jako zujanje u ušima koje je bilo sve jače i jače...pokušao samo se pomaknuti ali nisam mogao imao sam osjecaj kao da sam zarobljen u svome tijelu kao da sam se gledao kako se ne mogu pomaknuti kao da mi je tijelo ukoceno...svjestan sam tog sveg bio...znal sam da ne mogu pomicati nista ni ruke ni prste nista aa zujanje u usima je bilo jos jace...uglavnom bilo je jezivo...tad sam zatvorio oci i pojavio sam se na nekomo mjesti di je bilo ko neko brdašce di su bbila tri anšela barem sam tako rekao u snu isto sam to bio svjestan ali dva su bila sive boje i jedan koji je bio na vrhu brdašca taj je blještao bijelim sjajem..rekao sam ja idem prema ovome anđelu..i kad sam pogledao pomaknuo je krlo ili tako nesto nisam siguran prikazao mi se broj 20 i opet me to vratilo natrag u tijelo koje nisam mogao pomaknuti ...no zviždanje u ušima je bilo još jače...znamd a sam jos nesto rekao "tamo" ali nisam siguran što tad sam se vratio odnosno probudio sa šumom u ušima koji je slabio...hmmm kako ovo objasniti????
RaizoRain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.