Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2008., 11:22   #1
Čini mi se ili fondovi počinju rasti?

Odlučio sam početi sa ulaganjem.....

Odlučio sam se na uplatu od 1000E u dionički fond......novce namjeravam uložiti dugoročno npr. barem na 5 godina....

Odabrao sam HI GROWTH fond....čisto zato jer radim u firmi koja suradjuje s njima, a i pretpostavljam da odabir vrste fonda je od veće važnosti od same firme

Mišljenja, prijedlozi......

Pratio bih fond svaki dan, pa kad bi bio svaki dan malo manji pad, uplatio bih neku sitnu lovu - dobra strategija....?

Odmah da kažem, u ovo sve skupa se malo razumijem, ali ovo je moj početak....knjige tek počinjem čitati.....zasada se držim 2 pravila : ulaži dok je tržište u padu, i dionički fondovi su dugoročna investicija....

Btw. drago mi je i sve Vas pozdravljam budući da sam novi
bor1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 12:20   #2
ajd ovo prvo ti jos vrijedi donekle,trebat ce ti jos "par toliko" ojra ako si sad krenuo sa ulaganjem,vidis da je trziste u qrcu a dno se ne nazire ni blizu,mislim da cemo ici dole jos do 3000 bodova i da tek onda vrijedi ulozit.........burza vise ne prati ostatak normalnog svijeta,pada i kad ima i kad nema razloga.......
Previse se nakozilo ovih spekulanata tako i kad fondovi krenu sa ulaganjem i podizanjem cijena ovi sa foruma dionice se ukljucuju i love situ od par postotaka na dionici i time stopiraju daljni rast........kuzis???
ovi sto su popusili na fondovima sad su se prebacili na dionice pokusavajuci vratit ono sto su izgubili,misleci da je kriza pri kraju vecina njih kupuje dionice po sadasnjoj cijeni a ona opet ide dole,useru se i sljedeci tjedan bojeci se jos veceg gubitka prodaju ispod onoga po cem su kupili.......danas ti je svaki drugi hrvat broker,zato nam je tako kako nam je

ova druga o dugorocnom ulaganju je floskula proizvedena od banaka da bi ubirali provizije,jebe se bankama za tvoju lovu,sto ti vise pusis oni vise zaradjuju,tako da to ne stoji,uvjerio sam se iz vlasitog iskustva
uostalom branitelji krecu u 5 mjesecu sa prodajom udjela tako da burza ide dole masno,dotle ocekujem da cemo pasti jos 10%
sogor31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 12:30   #3
pogledaj samo ove oscilacije ,od 29.3. do danas,racunajuci danasnji pad jer je ocigledno da idemo dole crobex= -5.5%.......nemoj zurit,vrijeme je na tvojoj strani,doci ce za koji mjesec
sogor31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 13:54   #4
Dakle da čekam još malo....jer ću dobiti više udjela za iste novce?
bor1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 13:55   #5
Quote:
sogor31 kaže: Pogledaj post
uostalom branitelji krecu u 5 mjesecu sa prodajom udjela tako da burza ide dole masno,dotle ocekujem da cemo pasti jos 10%
Ajde mi ovo molim te još malo pojasni u par rečenica...thnx
bor1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 15:26   #6
braniteljski fond,cuo si za njega! prodaja krece krajem 5 mjeseca,isplata udjela je nakon 2-3 mjeseca,imaju negdje podaci koliko je tezak fond branitelja,ne znam napamet ali sastoji se od glavnih dionica crobex-a,rijec je o iznosu u milijardi kn,500 000 branitelja koji zele utopit svoje udjele i prodavat ce budi posto a na burzi nema vise love koja to moze apsorbirati.....vjerujem da si sad shvatio

moj ti je savjet da gamadi nedas kune!to sto bi ulozio nije velik iznos ali ne daj im ni to,burza brzo pada i sve mislis bit ce bolje,za cas se nadjes na -20%.......onda pomislis da ne moze dublje pa ostavis jos malo da ceka,onda si vec na -30%.......pa pogledaj samo danas stanje na burzi,europa zelena,dobili smo pozivnicu za nato a trenutno 10% dionica u plusu,75% u minusu i 15% bez promjene.......sta ti to govori???

e moj prijatelju, da sam prije godinu dana znao ovo sto sad znam, sad bi vozio novu mazdu6 a ne hyundai i30
sogor31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 18:45   #7
a da ja sad znam ono sto cu znati za godinu dana, vozui bi bugatti veyron tada. Ovako - tesko.
Netzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 19:07   #8
..... pogledaj samo ove majstore na dionicama chat-u,svi se pametare a takvi imaju velik udio sto je ovakvo stanje na burzi,sa 10 k kn cijena dionice raste po 2%,smjesno!
u zadnjih mjesec dana Crobex je zaronio 13%,samo zlobnik ti moze sad savjetovat da ulozis
sogor31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 19:25   #9
Quote:
sogor31 kaže: Pogledaj post
braniteljski fond,cuo si za njega! prodaja krece krajem 5 mjeseca,isplata udjela je nakon 2-3 mjeseca,imaju negdje podaci koliko je tezak fond branitelja,ne znam napamet ali sastoji se od glavnih dionica crobex-a...
Korekšn, fond se odblokirava 12.4 i zahtjevi za isplate već tada kreću, a predloženi rok isplate je za 60 dana po cijeni 60-og dana, no to, mislim, nije još crno na bijelom. Sastoji se od HTa i INE, a od čeg bi drugog.
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 10:53   #10
Treba sad ulagati jer još mali i definitivno je kraj pada....ali to nikako ne bi trebao biti hypo fond grow, odi bolje na iliriku balansirani, manji ti je rizik, a prinos mu je veći od hypo dioničkoga :-)
ili čak se isplati atlantic dionice zbog dividende, a sad mu je cijena prilično mala
__________________
Annuit Coeptis
-Novus Ordo Seclorum-
boro1hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 21:07   #11
Mislim da bi ti najbolje bilo sačekati do kraja ove krize (e kad bi se to moglo točno pogoditi) i da onda ubaciš lovu u indeksni fond.

Dugoročno rijetko koji fond može pobijediti indeksni fond.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 23:23   #12
Boro, sve je još u padu. Čekaj.

Mali off topic:
Šogi, kak ide i-30 ka?
__________________
Nekad banana-država, a danas država u banani...! (Siniša Malus)
Pripadnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 17:07   #13
borvidis kakva je situacija i sta ljudi kazu,da si ulozio vec bi bio u minusu,vrijeme je na tvojoj strani,,,,,,
@pripadnik=auto ide odlicno,nikakvih problem za sad,prezadovoljan sam,pogotovo potrosnjom
sogor31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 20:13   #14
Evo jedna izvrsna vijest:

http://business.hr/Default2.aspx?ref...f-f51199a0c4ab

U Hininoj anketi pojedini analitičari očekuju veći fokus tržišta na dionice T-HT-a i Ine, zbog odluke da se te dionice iz Braniteljskog fonda ne prodaju slobodno na burzi.

Naime, nakon što istekne koncem ovoga tjedna lock-up razdoblje za prodaju udjela u Braniteljskom fondu, Erste Invest koji upravlja tim fondom neće smjeti objavljivati podatke o pritisku na isplatu udjela. Nadalje, piše Jutarnji list, Erste Invest i Hanfa dogovorili su strategiju prema kojoj će se dionice iz tog fonda prodavati isključivo putem ugovora i blok-transakcija, s ciljem sprječavanja jačeg utjecaja na tržište nakon što po sedam posto dionica Ine i T-HT-a bude raspoloživo za prodaju.

"Tržište ni u jednom trenutku neće smjeti osjetiti kad i koliko je zahtjeva podneseno na prodaju, kao i to koliko je dionica Erste Invest prodao", izjavio je predsjednik Uprave Hanfe Ante Samodol za Jutarnji list.
nalet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 00:18   #15
Lani sam uložila u ZB AKTIV, trenutno gubim oko 11000 kn. Dal da vučem novce van i još platim izlaznu proviziju ili da pustim i čekam da još u 5. mj. zbog Srba potone i nadam se da će onda početi rasti i u + zatvoriti 2008 god? Novci mi neće trebati do kraja 2009. Help!
funky fish is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.