Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2010., 18:27   #21
Quote:
John Nash kaže: Pogledaj post
imam nalaz psihijatra, nakon toga događaja proveo sam na liječenju 6 mjeseci.
primarno, smatram da su djelatnici mup-a pogriješili što su me ostavili da dan i pol lutam oko grada u halucinatornim doživlajima. u otpusnom pismu se ne spominje policija, kaže : "Djelatnici HMP su naveli da su ga našli kako luta gradom." moja je greška što sam prestao piti lijekove, a greška mup-a je što me nisu prije pokupili i odveli u bolnicu, jer je to bilo meni potrebno, a mogli su to napraviti.
no ozbiljno, MUP ne može nikoga hospitalizirati može jedino pružiti pomoć HMP na njihovo traženje

()
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 18:32   #22
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
no ozbiljno, MUP ne može nikoga hospitalizirati može jedino pružiti pomoć HMP na njihovo traženje

()
vidiš, ovo nisam znao. nakraju su oni i zvali HMP, ali nakon dan i pol nego što sam ja tražio.
John Nash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 19:04   #23
Talking

Quote:
John Nash kaže: Pogledaj post
imam nalaz psihijatra, nakon toga događaja proveo sam na liječenju 6 mjeseci.
primarno, smatram da su djelatnici mup-a pogriješili što su me ostavili da dan i pol lutam oko grada u halucinatornim doživlajima. u otpusnom pismu se ne spominje policija, kaže : "Djelatnici HMP su naveli da su ga našli kako luta gradom." moja je greška što sam prestao piti lijekove, a greška mup-a je što me nisu prije pokupili i odveli u bolnicu, jer je to bilo meni potrebno, a mogli su to napraviti.
...a policajci su tu da te tetoše jel tako....da su te pokupili i smjestili u ludaru onda bi tražio da ih tužiš jer su to napravili....užas
almaminjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 19:31   #24
Quote:
John Nash kaže: Pogledaj post
... već su htjeli da činim druge stvari.
a kakve/koje to druge stvari?
sto su oni to htjeli?
jesi im ispunio zelje?
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 19:46   #25
Quote:
John Nash kaže: Pogledaj post
imam nalaz psihijatra, nakon toga događaja proveo sam na liječenju 6 mjeseci.
primarno, smatram da su djelatnici mup-a pogriješili što su me ostavili da dan i pol lutam oko grada u halucinatornim doživlajima. u otpusnom pismu se ne spominje policija, kaže : "Djelatnici HMP su naveli da su ga našli kako luta gradom." moja je greška što sam prestao piti lijekove, a greška mup-a je što me nisu prije pokupili i odveli u bolnicu, jer je to bilo meni potrebno, a mogli su to napraviti.
Ponavljam da možeš tužiti, ali sudovi nisu baš velikodušni kod naknade štete zbog duševnih boli, kao teško je dokazati uzročnost između štetnog događaja i nastalih duševnih boli. Ak pokušaš sretno. PS. ne znam kad se je to dogodilo ali pazi na zastaru
leva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 20:18   #26
Poznanika je tražio naknadu za nematerijalnu štetu (izostanak s posla i sl)
Muči se da ne ode u zastaru sada.
marta004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 22:40   #27
što da je u ovom slučaju koji je nedavno bio, da je u stanu bilo i dijete ili beba, a policija bacila suzavac?
i da se dijete recimo uguši?
što bi tada bilo i tko bi snosio posljedice?
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 00:11   #28
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
no ozbiljno, MUP ne može nikoga hospitalizirati može jedino pružiti pomoć HMP na njihovo traženje

()
krivo, MUP - policija može i mora odvesti u najbližu liječničku ustanovu osobu za koju se pretpostavlja da se nalazi u psihičkom rastrojstvu, te da prijeti opasnost da će ozljediti sebe ili druge osobe (zakon o zaštiti osoba sa psihičkim smetnjama).
ivo70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 23:23   #29
Quote:
John Nash kaže: Pogledaj post
prije tog lutanja u halucinacijama sam bio u kontaktu s policijom, i tražio sam psihijatra jer sam znao da mi je to potrebno, na što su se oni oglušili. tj. nisu me htjeli odvest u bolnicu, već su htjeli da činim druge stvari.
Ako ti je bilo toliko loše, trebao si otići na hitnu ili ju pozvati k sebi. Policajci su te mogli odvesti, ali ako nisi bio opasan po sebe ili okolinu i ako nije hitan slučaj, onda nisu dužni. Možeš se žaliti kao što se može žaliti na sve, ali teško da će od toga biti nešto.


Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
što da je u ovom slučaju koji je nedavno bio, da je u stanu bilo i dijete ili beba, a policija bacila suzavac?
i da se dijete recimo uguši?
što bi tada bilo i tko bi snosio posljedice?
Policija koristi CS koji je ispitan i neškodljiv. Nadražuje i izaziva osjećaj panike (kod nenaviknutih osoba), ali se ne može ugušiti. Isprobano.


Quote:
ivo70 kaže: Pogledaj post
krivo, MUP - policija može i mora odvesti u najbližu liječničku ustanovu osobu za koju se pretpostavlja da se nalazi u psihičkom rastrojstvu, te da prijeti opasnost da će ozljediti sebe ili druge osobe (zakon o zaštiti osoba sa psihičkim smetnjama).
Može i to redovito i čini. Ali John je vjerojatno samo bio dosadan, ali ne i opasan.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 14:24   #30
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
a kakve/koje to druge stvari?
sto su oni to htjeli?
jesi im ispunio zelje?
sve sam napravio što su tražili. I nakraju sam bio prepušten sam sebi, nisam znao kome da se obratim, a tada su i počele halucinacije. I to teške, iz kojih se nisam mogao izvući.

Quote:
ivo70 kaže: Pogledaj post
krivo, MUP - policija može i mora odvesti u najbližu liječničku ustanovu osobu za koju se pretpostavlja da se nalazi u psihičkom rastrojstvu, te da prijeti opasnost da će ozljediti sebe ili druge osobe (zakon o zaštiti osoba sa psihičkim smetnjama).
nije bilo opasnosti da ću ikoga ozlijediti, nisam bio agresivan ni kada mi je bilo najgore. jedino sam upao u jednu tuđu kuću da se napijem vode jer sam bio užasno žedan (bio je 6. mj). nisam bio agresivan, ali psihičke posljedice osjećam i sada. Za nagradu pijem jaku terapiju, puno jaču nego što sam trebao piti prije tog događaja. zbog toga teško radim i učim.

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Može i to redovito i čini. Ali John je vjerojatno samo bio dosadan, ali ne i opasan.
Kao što sam rekao nije bilo opasnosti da ikoga fizički ozljedim, već jedino je bila opasnost po moje duševno zdravlje. Svaka nova minuta provedena bez psihijatrijskog tretmana značila je teže posljedice, i duže vraćanje u normalu.

Zadnje uređivanje Katrin : 12.03.2010. at 14:50.
John Nash is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 17:17   #31
Quote:
John Nash kaže: Pogledaj post

Kao što sam rekao nije bilo opasnosti da ikoga fizički ozljedim ...
U tom slučaju ništa, ne možeš policiju tužit zato što ti nisu izigravali doktora,
taxi ili javni gradski prijevoz.
ivo70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 16:54   #32
Evo da oživim ovu zamrlu temu.
Imam neka nova saznanja o ovom događaju.
Za vrijeme mog lutanja oko grada sreo sam grupu od 5 poljoprivrednika na 3 traktora. Vjerojatno su bili u dosluhu s policijom. Prvo sui mi dali bocu vode s puno leda. Tražio sam ih da zovu psihijatra bilo kojeg, nisu to učinili. Kad sam sišao s traktora, bacili su mi nekoliko bijelih praznih vreća od kojih sam uzeo jednu i krenuo dalje. Došao sam do nadvožnjaka sjeo ispod i pio svoju vodu. Ispred mene (ispod nadvožnjaka) su prolazili automobili. Kad sam popio vodu, krenuo sam dalje i čuo sam helikopter kako lebdi iznad nadvožnjaka. Došao sam do kuće koja bila odmah pored nadvožnjaka. Mislio sam da su i ljudi u kući bili u dosluhu s policijom, međutim nisu ( bio sam neki dan kod tih ljudi). Dali su mi jesti, i kad sam pojeo mislio sam da im je rečeno da me ostave samog u kući. To nije bilo točno, žena je tada otišla zvati hitnu pomoć, a ja sam istrčao iz kuće kao da će je helikopter raznijet. Tada su počele halucinacije i ludilo u pravom smislu. 2 su stvari zašto bih ja tražio odštetu: 1. ako su poljoprivrednici bili u dosluhu s policijom zašto nisu zvali hitnu pomoć? i 2. još važnije : što je helikopter radio iznad nadvožnjaka i kuće u kojoj sam bio? samo da ga nije bilo, ja bih mirno dočekao hitnu pomoć, odvezli bi me u bolnicu i sve bi bilo gotovo. Ovako je moja bolest postala 10 puta gora, na liječenju sam proveo čak 6 mjeseci.Oprostite na duljini, unaprijed hvala.
John Nash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 13:26   #33
Quote:
John Nash kaže: Pogledaj post
Evo da oživim ovu zamrlu temu...
Prijatelju, ti tu nemaš nikakvih osnova za bilo kakvu tužbu, jedino za daljnje liječenje.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 14:55   #34
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Prijatelju, ti tu nemaš nikakvih osnova za bilo kakvu tužbu, jedino za daljnje liječenje.
Da...teško mi je prihvatiti da sam zapravo iskorišten, i poslije prepušten sam sebi, ali tako je i tu ne mogu ništa. Hvala!
John Nash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.