Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 24.05.2011., 19:45   #10
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
Pa pročitao sam.

Nije baš da je netko izričito rekao "Da, ti si kriv, iako je on na žutoj traci."

U slučaju sudara, sve igra ulogu. Ako ja NISAM napravio prekršaj, jer sam iz svoje trake skretao u desno, a on je vozio po žutoj traci, iako je taxi, ja svejedno nisam napravio prekršaj.
ali ti jesi napravio prekršaj time što nisi propustio auto na svojoj desnoj strani.
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
U tom slucaju, mi smo dva ista vozila tj nitko od nas nije vozilo na tracnicama pa se primjenjuje pravilo desne strane.

Aj konacno napravi razliku izmedju vozila na tracnicama i trake rezervirane za vozila javnog prijevoza.
Ovo prvo su tramvaji i za njih postoji izuzetak u Clanku 57.
A ovi prvi i drugi se smiju voziti po tzv zutoj traci.
Svima trecima je voznja po zutoj traci zabranjena al to nema nikakve veze sa pravilima prednosti prolaska.
pa to cijelo vrijeme i pitam.
da li se dio teksta "vozilo koje se kreće po tračnicama" odnosi samo i isključivo na tramvaje ili na sva vozila koja se kreću po prometnoj traci/dijelu ceste na kojoj su tračnice i većinom su sve označene žutom trakom.

recimo, situacija na glavnom kolodvoru.

http://img806.imageshack.us/img806/2633/74654997.jpg


auto (crveni) ide od glavnog kolodvora na sjever u petrinjsku.
znaka nema a nailazi na tramvajsku prugu (siva polja) i mora propustiti vozilo na tračnicama. i tu nema problema (makar je u subotu tramvaj razbucao pug 407 na tom mjestu).

a ako prugom naiđe taxi (crni)?
on smije tu voziti (barem mislim da smije) ali kak on nije vozilo na tračnicama, on bi morao poštivati pravilo desne strane i propustiti crvenog. jesam u pravu?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:12.