Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2010., 22:59   #1
Lijek protiv ljubavne boli... Biste li ga uzeli?

baš gledam "pola ure kulture' i pričaju o lijeku protiv ljubavne boli... malim crvenim tableticama "amorex" koje liječe slomljeno srce i sve što uz to ide.

http://www.jutarnji.hr/lijek-za-slom...o-srce/898821/

http://www.javno.hr/zivot_i_stil/lje...jeno-srce.html

http://www.amorex.at/

"Amorex" bi se na policama hrvatskih ljekarni trebao naći na proljeće, a proizvodi ga austrijska kompanija Coropharm. Amorex je ispitao talijanski znanstvenik Enzo Emanuele, koji je zaslužan i za otkriće da je faktor rasta u živčanom sustavu zaslužan kao biokemijski uzrok zaljubljivanja kod ljudi.


biste li ga uzimali?

ja skoro da i ne bi... ponekad je lijepo malo sliniti za nekim, šta ne?
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:09   #2
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post

ja skoro da i ne bi... ponekad je lijepo malo sliniti za nekim, šta ne?
A taman je završila epizoda Ezela, jel, ljisice?

(Slažem se s quotanim)
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:15   #3
Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
A taman je završila epizoda Ezela, jel, ljisice?
haha nadrapala sam.
sve znaju o meni.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:20   #4
ako sam dobro shvatila, onda bi amorex mogao pomoći pri teškim situacijama kada izgubite nekog voljenog, znači na bilo koji način ga izgubite i bez obzira jel vam to partner ili ste u nekoj drugačijoj vrsti odnosa bili?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:22   #5
citat: Amorex podiže centralnu razinu serotonina i tako ispravlja promjene povezane s osjećajima depresije i opsesivnosti tijekom perioda slomljenog srca - objasnio je talijanski patolog Emanuele ističući da opsesivno razmišljanje o voljenoj osobi povezuje se sa smanjenom razinom serotonina, što Amorex ispravlja.

e sad, pitanje je da li uopće netko tko, recimo, pati za nekim ili opsesivno razmišlja o njemu (njoj), tj. i dalje je jako zaljubljen, da li ga (ju) uopće želi zaboraviti?

dakle, bi li uopće htio posegnuti za takvom 'čarobnom' tableticom?

rekao je psihijatar u "pola ure kulture" da tablete podižu razinu serotonina koji je zaslužan za dobro raspoloženje ( a manjak za loše, depresiju i sl.), ali da je dobrim dijelom učinak možda i placebo.

međutim, ono kad baš netko slini za nekim i zapravo ga ne želi zaboraviti... hm, bi li uopće otišao u apoteku po te tablete?
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:26   #6
Imala bi ih par u zalihi
Piše da liječi tužno srce, zašto ne pomoći mu da se malo brže rekupera. Pogotovo ako je tužno za nekom budaletinom.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:27   #7
taj lijek bi se mogao uzeti dok se pati za tim što nemamo nekoga za kime bi ljubavno patili.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:29   #8
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Imala bi ih par u zalihi
Piše da liječi tužno srce, zašto ne pomoći mu da se malo brže rekupera. Pogotovo ako je tužno za nekom budaletinom.
pa sad, ima nešto u tome.

ali dobro je kad si svjestan da patiš za budalom... većina i dalje tog za kim pati idealizira.

kad shvatiš da je budala već si na putu izlječenja i bez tableta.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:32   #9
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
taj lijek bi se mogao uzeti dok se pati za tim što nemamo nekoga za kime bi ljubavno patili.
pa možda i na to djeluje.

malo mi je nejasno: ako općenito podiže razinu serotonina, znači da djeluje općenito na dobro raspoloženje, bez obzira u kojem si stanju - zaljubljen/nezaljubljen, jesu li problemi ljubavne prirode ili neke druge.

a ovaj psihijatar u "pola ure kulture" rekao je da to nije lijek protiv depresije, nego - kao - samo protiv ljubavne boli. mah, marketinški trikovi!
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:32   #10
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
taj lijek bi se mogao uzeti dok se pati za tim što nemamo nekoga za kime bi ljubavno patili.
Preventivno?
Vidiš, vidiš : ide u ljekarnu:

Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
pa sad, ima nešto u tome.

ali dobro je kad si svjestan da patiš za budalom... većina i dalje tog za kim pati idealizira.

kad shvatiš da je budala već si na putu izlječenja i bez tableta.
Ne znam, meni nekad ni to racionaliziranje da je netko budaletine ne pomaže.
Ja sam zapravo idealni kandidat za amorex
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:35   #11
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
a ovaj psihijatar u "pola ure kulture" rekao je da to nije lijek protiv depresije, nego - kao - samo protiv ljubavne boli. mah, marketinški trikovi!
A kao slučajno se bliži 12 mj i tako.
Baš sam se nedavno pitala prodaje li se više antidepresiva kroz 12mj?
Možda taj amorex puca na tu populaciju,potištenu, ali koja sebe smatra da je dovoljno dobro bez da potraži pomoć.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:35   #12
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
e sad, pitanje je da li uopće netko tko, recimo, pati za nekim ili opsesivno razmišlja o njemu (njoj), tj. i dalje je jako zaljubljen, da li ga (ju) uopće želi zaboraviti?

dakle, bi li uopće htio posegnuti za takvom 'čarobnom' tableticom?

rekao je psihijatar u "pola ure kulture" da tablete podižu razinu serotonina koji je zaslužan za dobro raspoloženje ( a manjak za loše, depresiju i sl.), ali da je dobrim dijelom učinak možda i placebo.

međutim, ono kad baš netko slini za nekim i zapravo ga ne želi zaboraviti... hm, bi li uopće otišao u apoteku po te tablete?
pa prvo sam pomislila na gubitak radi smrti. to je prebolno, a možda je nepotrebno sve ljude koji su u takvoj situaciji kljukati antidepresivima. čini mi se da bi amorex bio značajna pomoć uz stručnu podršku.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:36   #13
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post

Ne znam, meni nekad ni to racionaliziranje da je netko budaletine ne pomaže.
Ja sam zapravo idealni kandidat za amorex
dakle, imamo prvog pokusnog kunića.
ti ćeš prva otić u ljekarnu, kupit "amorex", predozirati se i izvjestiti nas šta se događa!
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:37   #14
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
pa možda i na to djeluje.

malo mi je nejasno: ako općenito podiže razinu serotonina, znači da djeluje općenito na dobro raspoloženje, bez obzira u kojem si stanju - zaljubljen/nezaljubljen, jesu li problemi ljubavne prirode ili neke druge.

a ovaj psihijatar u "pola ure kulture" rekao je da to nije lijek protiv depresije, nego - kao - samo protiv ljubavne boli. mah, marketinški trikovi!
prema ovome što su napisali, trebao bi i poslužit za depresiju. kaj je ljubavna bol drugo nego depresija? bezvoljnost, plakanje, bivanje u kurcu....ako to nije depra onda fakat moraju malo medicinske pojmove redefinirat.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:40   #15
Zar ne bi za to bile bolje one male tabletice koncentrirane vodke, što je uopće s tim?
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:41   #16
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
prema ovome što su napisali, trebao bi i poslužit za depresiju. kaj je ljubavna bol drugo nego depresija? bezvoljnost, plakanje, bivanje u kurcu....ako to nije depra onda fakat moraju malo medicinske pojmove redefinirat.
pa dobro su definirani pojmovi. ljubavna bol je ljubavna bol, zašto tražiti supstitut za to? tuga nije depresija. depresija je bolest i ima više podvrsta depresije. a prvenstveno se od tuge razlikuje po duljini trajanja i intenzitetu.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:41   #17
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
prema ovome što su napisali, trebao bi i poslužit za depresiju. kaj je ljubavna bol drugo nego depresija? bezvoljnost, plakanje, bivanje u kurcu....ako to nije depra onda fakat moraju malo medicinske pojmove redefinirat.
da, ako je bit kod depresije podići razinu serotonina, ne znam onda zakaj ove tablete koje podiižu razinu serotonina ne bi bile i neki antidepresiv onak općenito, bez obzira jel neraspoloženje zbog ljubavi ili zbog nečeg drugog.

općenito protiv bivanja u kurcu.

ali je vjerojatno fora u tome što su male crvene i što se zovu "amorex" .
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:42   #18
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post

ali je vjerojatno fora u tome što su male crvene i što se zovu "amorex" .
Za razliku od malih plavih...

__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:43   #19
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
pa dobro su definirani pojmovi. ljubavna bol je ljubavna bol, zašto tražiti supstitut za to? tuga nije depresija. depresija je bolest i ima više podvrsta depresije. a prvenstveno se od tuge razlikuje po duljini trajanja i intenzitetu.
ako netko ljubavno pati za nekim više od 3 tjedna to je po definiciji depresija.
a mnogi nakon prekida dugotrajne veze pate više godina.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:43   #20
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
dakle, imamo prvog pokusnog kunića.
ti ćeš prva otić u ljekarnu, kupit "amorex", predozirati se i izvjestiti nas šta se događa!
Može, napraviti ću forumski live stream prije, za vrijeme i nakon amorexa, primat upite znatiželjnika i tako.
Samo još da ljubavne boli i malo tužnog srca nabavim.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:47.