Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2007., 23:49   #281
Quote:
antisha kaže: Pogledaj post
Ma *ebem ti ja ovu fobiju,danas se citav dan crvenim kao debil i to sve pred poznatim i dragim ljudima,moracu da pocnem sa nekim sedativima ako ovo ovako nastavi...
da li je neko od vas potrazio pomoc od psihijatra,razmisljam o tome vec duze vrijeme pa mi mi znacila tudja iskustva
dragi antisha, ja sam bila par puta u psihijatrice. prvo u jedne pa u druge.prvu sam plaćala i to previše a bila sam na samo 4 seanse,a druga je bila državna, fina besplatna, no unatoč tome i od nje sam odustala.iskreno ja sam na terapije prestala ić iz čiste lijenosti,iz ničega drugoga.i to sam krenula kad mi je bilo najkriznije razdoblje ikad.prije nekih godinu,god ipo. sad mi je kao bolje,moš mislit,opet me hvata kriza,no... ja bi ti preporučila da pođeš,to je danas normalna stvar.ljudi idu kod psihića i iz nekih nama najbanalijih razloga, to je danas u điru! meni osobno to nije baš pomoglo jer nije to ono što sam ja oćekivala od toga svega.ljudi misle da će poć par puta i da će se stvari riješit,e pa nažalost...najviše se radi o tome da ti budeš uporan u nastojanju da pobijediš problem i da pritom ideš kod psihijatra kao kod osobe koju ne poznaš iz kruga ljudi u kojem se krećeš i općenito,koja te neće osuđivat, s kojom si vezan samo tu na tom području,kod nje u ordinaciji.uglavnom, ja sam mislila da ti psihići davaju savjete i sl,. ali ne.samo ti pričaš i oni ti postavljaju podpitanja i pitanja čime ti "otvaraš dušu" i dolaziš do nekih spoznaja i neke stvari koje inače nikad nikom nisi izustio naglas napokon izustiš i bude ti lakše,valjda..meni eto baš i nije bilo ali mislim da nisam dovoljno dugo išla.samo ne očekuj da će to bit sve,samo par posjeta,dugotrajan je to proces,kao što i sam znaš.sretno antisha,i svima ostalima i meni tužnoj i osamljenoj također zbog istog problema.
__________________
biiiiiiip...
zvončica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 23:58   #282
e i da,kad smo kod sedativa! ja sam ti u zadnje vrijeme počela piti Normabel, to mi je psihijatrica pripisala, to je kao Apaurin ako možda ne znaš,za smirenje. Nastojim se time kljukat što manje ali neke situacije jednostavno iziskuju da popijem po 4,5 nekad i više.npr. imam seminar koji moram javno održat, ili prvi spoj s tipom,ili nekakvo okupljanje gdje će bit više ljudi za jednim stolom ili kod nekoga doma itd.onda moram popit da se ne bi tresla,jer mi se počnu trest ruke i počnem se crvenit i ne mogu normalno držat čašu,kavu ili sl. no, te tablete mi pomognu trenutno da se opustim ali zapravo ti samo zatupe osjetila, cijeli si usporen,to naravno drugi ne vide,ali ti osjetiš,i ne volim taj osjećaj,jer to nisam ja,inače živahna! čisto te manje briga za neke stvari i to je to,ali učinak je ponavljam kratkotrajan...i da, budem opuštenija i manje se crvenim.sad sam navučena na njih, psihički,trudim se da ne budem ali..
__________________
biiiiiiip...
zvončica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 13:26   #283
Quote:
zvončica22 kaže: Pogledaj post
e i da,kad smo kod sedativa! ja sam ti u zadnje vrijeme počela piti Normabel,
...
čisto te manje briga za neke stvari i to je to,ali učinak je ponavljam kratkotrajan...i da, budem opuštenija i manje se crvenim.sad sam navučena na njih, psihički,trudim se da ne budem ali..
ako je to tako, onda je 'terapija' relativno uspjesna, jer nisi fizicki ovisna o normabelu, a ocito da je rijec o placebo efektu kad ti se crvenilo smanjilo. te tablete inace same od sebe ne mogu smanjiti crvenilo, mozes samo TI, a normabel ti mozda samo pruza neku sigurnost, bezbrižnost od crvenjenja pa se sukladno s time i eritrofobija smanjuje...

osobno ne volim se kljukati tabletama, i mislim da je 4 ili 5 puno previše da ih uzimaš odjednom, ali mi se čini da je kod tebe neki napredak ipak vidljiv! jesam li u pravu zvoncica??
swimmer1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 20:19   #284
nažalost radi se samo ipak o djelovanju normabela jer me on opusti,djeluje na moj živćani sustav i samim time lagano me uspori,tako da nisam toliko napeta i u strahu da cu se crvenit.o tome se radi, a ne o ničemu drugome,e jeb...ga!kad normabel popusti,popustim i ja samo šta budem nekako umorna lagano.ne volim to..ali trudim se da, imam bolje dane i lošije.kad sam ponosna kako sam jaka i kad mrzim sebe,bla,bla,bla...eto,nije odgovor koji si očekivao,ali...
__________________
biiiiiiip...
zvončica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 23:00   #285
a nije ni to sa tabletama rijesenje,mora da postoji neki efikasniji nacin protiv ovoga,ja prosto osjecam da postoji nacin da se taj *ebeni vegetativni nervni sistem moze istrenirati da ne radi to sto radi,moram vam reci da sam ja jedan duuugiiii period zivio bez ovoga,zacrvenio bih se samo na stvari na koje bi se i svaki normalan covjek crvenio i to vrlo kratko.Ovo sad traje satima i sve je gore.
Ja znam da je ovo samo trenutno stanje psihe i da je ono promjenljivo,covjek treba da ima odbranu protiv tog naleta adrenalina i to je ono sto mi nemamo ili smo ga nekako izgubili.
Dobrim dijelom znam zasto mi se ovo sada dogadja,prosao sam kroz jedan uzasno stresan period i cini mi se da je ovo najmanje sto mi se moglo desiti ali ipak...
e da mi je da vidim nekog ko ima ovakav problem kako se muci i crveni...ali nesto ih nema bas oko mene.o hevi brden,teska mi je prica sorry
antisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 13:12   #286
hej prvo svima sretna nova godina, nije me bilo pa....
bila se primirila neko vrijeme i kao sve super, samopouzdanje na razini itd....i onda opet prije par dana sve po starom.danas sam isla na kavu sa prijateljima sa faxa i mislila da cu iskocit iz koze.nisam mogla sjedit 45 min na kavi, 3 puta isla na wc, u trgovinu a sve radi crvenila.vec su svi poceli pizdit da koji mi je k..sta stalno ustajem a ja jadna samo sto ne poludim. na faxu se uopce ne mogu koncentrirati na ono stop rofesori govore jer stalno mislim da cu se zacrvenit i da ce svi oko mene poceti gledati u mene, ako mi se prijateljica koja sjedi do mene obrati ja odmah katastrofa,ali opet se nekako nedam.
bilo mi je dobro kad sam si zabrijala da me boli k. za sve. skinula si hrpu pozitivne muzike s neta i svaki dan se filala s tim.moram pocet to opet prakticirati.....
e da, rekla sam jos par prijatelja za taj problem pa sad stalno idem s njima van jer znam da se pred njima vise necu crvenit,a i kad sew zacrvenim onda to mogu normalno prokomentirati i okrenuti na smijeh. to mi je sad neka vrsta terapije.tako se malo socijaliziram u kaficima i vecim drustvima, smanjujem si napetost jer znam da me bar neko razumije. oni su mi ko neka shtaka na koju se oslanjam kad sam u kurcu. meni je mozda bilo lakshe priznati prijateljima za fobiju jer ni oni nisu bas svi cisti
mislim da moramo sami sebi dokazati da svi ljudi oko nas, cak i oni koji se drze da su pali s dlana boga nesigurni u nekim aspektima svog zivota, da i oni imaju probleme,da su jednako ranjivi ako im se nade slaba tocka.I PRESTATI BITI UVJRENI DA SE SVE VRTI OKO NAS I NASE CRVENE GLAVE I
skochimish is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 22:44   #287
Da li i vi često i vrlo lako pocrvenite???

Imam taj problem od srednje škole.
Ja sam Vam kao Dr. Jackill i Mr. Hyde.
Pocrvenim u roku od 3 sekunde.
Kad mi je neugodno, kad sam ljut i kad se fizički naprežem (trčanje i slično.)
No najgore mi je kad me sram iz čitsta mira, hodam ulicom , netko me pozdravi a ja pocrvenim.
Neka se osoba još zaustavi i započne razgovor a ja bi najadije pobjegao.
Koji put je to tako jako da počnem kipiti, para mi ide na uši, pojavi mi se znoj na čelu, glava mi se pretvori u vulkan.
Istina je.
Šta da radim?
Kako se toga riješiti.???

Mark Twain je rekao, "Čovjek je jedina životinja koja se rumeni - ili bi to barem morala ."
ja444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 23:04   #288
eeee moj druze,a onaj osjecaj koji prati to crvenjenje to je kao zanemarljivo...ma to ti je samo malo sociofobije pa dodas eritrofobiju pa jos malo superosjetljivosti na sve oko sebe i tako...nema lijeka apoteka...jos uvijek
antisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 23:05   #289
ok
vidim da su se za sad javile samo stabilne osobe.
možda se javi netko tko ima isti problem
ili ga je sram.
ja444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 23:13   #290
Ne ozbiljno to ti je ovo sto sam ti napisao,pa imas taj topik na drugoj starni,neugodno crvenjenje se zove...ma to ti je zaebancija opsta,samo nemoj da seopterecujes previse oko toga ako nisi vec jer ima neku tendenciju sirenja na sve zivotne situacije,mozda ti se sad dogadja samo pod odredjenim okolnostima ali ako pocnes da se brines oko toga...hehe pa recimo da ces ubrzo praviti taktike izbjegavanja ljudi situacija ....imas tonu toga na google samo ukucaj facial blushing
antisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 23:22   #291
Quote:
antisha kaže: Pogledaj post
..nema lijeka apoteka...jos uvijek

mozda ima u njemackoj

frendica iz srednje cijela se prosara kad ju nes pirtas, zavrsila teologiju, casna, eo danas ju vidla, prije sam ju zvala sarena gaby, sad sarena casna...nea pomoci, ni u njemackoj
sputnyk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 23:30   #292
Ljudi ja pocrvenim ko rak.

a i rak sam po horoskopu
ja444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 00:57   #293
a ja kao da sam zaspao u solarijumu.....
ma nekako me sve manje briga kako vrijeme ide...ili bih volio da je tako
antisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 20:25   #294
...

malo je zamro ovaj thread, steta kaj se sara vise ne javlja, cinila se bas ko super cura, sto ste, medjuostalim, i svi vi ovdje, koji priznate da se borite s tim jebenim crvenjenjem

:-) hvala na komplimentu... eto, zacrvenih se pomalo :-))) ali baš mi je bilo drago nakon poduzeg vremena svratiti ovdje, pročitati sve vaše postove i nasmijati se.
da i ja sam se nasmijala ali onako pozitivno jer sve sto prozivljavamo , prozivljavamo skupa. i iste nam se stvari dešavaju.
uglavnom ja sam još u dolčeviti :-) fala ti Bože što je zima pa ljudi ne pitaju zašto sam u njima non-stop :-))))) imam ih svih boja !

Istina je da smo zajedno jači!

Idem vas dalje čitati...
sara3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 09:26   #295
Quote:
sara3 kaže: Pogledaj post
:-) hvala na komplimentu... eto, zacrvenih se pomalo :-))) ali baš mi je bilo drago nakon poduzeg vremena svratiti ovdje, pročitati sve vaše postove i nasmijati se.
da i ja sam se nasmijala ali onako pozitivno jer sve sto prozivljavamo , prozivljavamo skupa. i iste nam se stvari dešavaju.
uglavnom ja sam još u dolčeviti :-) fala ti Bože što je zima pa ljudi ne pitaju zašto sam u njima non-stop :-))))) imam ih svih boja !

Istina je da smo zajedno jači!

Idem vas dalje čitati...
hej sara, good to hear you

i ja sam u dolceviti LOL, doduse ne sada jer sam se tek probudio tako da mi jos ne treba

pozdrav svima
swimmer1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 01:49   #296
a kod mene baš suprotno, iako ne toliko; ja sam blijed i svaki doktor i ko me ne pozna me pita da li sam dobro...živcira ali ajde, naviko sam se.
drugi me pak pitaju da li sam slabokrvan, ali nisam ni to, jednostavno je nešt sa kožom...to je nekad išlo toliko daleko (2-3 puta dosad) da su mi neki ljudi rekli da sam hladan; ajme pa samo zato što sam taj dan loše volje i neću pričat s nikim, uvijek se nađe neko da ti nabije na nos kak ti ne valjaš, ma više...
__________________
"Ave Caesar, morituri te salutant"
Magnus_The_Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 22:51   #297
ja nema sanse da nosim dolcevite, ja bas suprotno, cijelu zimu sam slabo obucena da mi bude hladno pa da ne pomisljam na crvenjenjema grozno.ja cim pomislim da mi je malo vruce odmah sve u glavu
skochimish is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 22:50   #298
Problem ili ne?

Dakle, procitam danas u novinama neki clanak o drustvenoj fobiji i skuzim da se ja nekad tako osjecam. Mislim, malo sam citao vase postove i vecina vas pise o tom crvenilu i kako je to glavni problem. Mislim, meni se to ne desava, i mogu s bilo kim otic na kavu bez previse panike. Ali, stvar je u tome da se osjecam nervozno kad ulazim u sobu punu ljudi. Opet, s druge strane, nemam problema kad idem u npr. nsb ili neznam, na mjesta na kojima se ne ocekuje prevelika interakcija s drugim ljudima, tj. nepoznatim ljudima. No, nekad mi se desava da imam osjecaj da svi gledaju u mene i onda pocnem razmisljati o svemu neugodnom sta mi se moze desiti pa onda pocnem analizirati itd. Evo, trenutno raznosim knjige po osnovnim i srednjim skolama u Zagrebu i bez problema ulazim u tajnistvo i razgovaram s ravnateljima i nagovaram ih da uzmu knjige itd. Kod tog nemam problema jer tocno znam svoju ulogu i ulogu osobe s kojom razgovaram. Postoje protokoli i procedure. Ali, kad udjem u predvorje puno studenata koji cekaju konzultacije imam osjecaj da svi vide kolko mi je neugodno. A sta bi trebao, pocet razgovor s nekim o necem sasvim trivijalnom i meni nebitnom. I onda zapalim cigaretu i onda mi je neugodno jer stojim u punoj sobi ljudi koji razgovaraju a ja sjedim i pusim. Eto, ono sto mene zanima je jel su to uobicajne dnevne frustracije ili tu ima neceg vise. Neki od vas imaju dosta iskustva pa ih molim da izraze svoje misljenje o mojoj malenkosti.
Conlustro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 00:22   #299
virtualni prijedlog!

evo baš sam sad na tv-u gledala predobar,smiješan simpatični film sa Sandrom Bullock, "28 dana".uglavnom,ona je alkoholičarka i tabletomanka i dođe u kliniku na odvikavanje zajedno sa svim ostalima likovima,uglavnom simpa freakovi.cijela radnja odvija se u klinici,onako je lagana,opuštajuća i baš ti čini toplo oko srca a ima baš par smiješnih scena.I tako,oni svaki dan imaju seanse i male posebne svakodnevne rituale i terapije raznorazne.jedna od njih je naravno da svi sjednu u krug i priznaju jedni drugima naglas svoje probleme i ovisnosti,uzroke i bla,bla,time ga naravno priznaju i sebi šta i jest cilj. I to stvarno funkcionira.Sad se ja baš mislim kako bi bilo sve nas crvene psihopate tako poredat u krug,jedne nasuprot drugih i odražavat seanse!ne bi li to bilo super?ja bi čak probala,bez zafrkancije.mislim,bilo bi strašno i zastrašujuće za sve nas tako javno jedne pored i preko puta posjest i da svi znamo da imamo isti problem i javno pričat,npr. što nas muči,otkad nas muči taj problem crvenjenja,koji mislimo da su uzroci,koliko smo dragih ljudi na taj način izgubili bježeći od njih, koliko samo prilika propustili zbog glupog straha,koliko smo zato nesretni..bilo bi super tako se suočit jedni s drugim,mislim da bi nas to dosta otvorilo ali i da bi to bila prostorija u kojoj bi bilo najviše crvenih ljudi ikad! ali onda bi se trebali i na putu srest jedno s drugima i razotkrit se,o da,znam da je i to strašno.možda bi to bio šok za sve nas takav da ne bi upalilo da bi se ukipili i mozda bi bilo jos gore a možda bi stvarno djelovalo,tko zna!jeli itko čuo za takve terapije?znam da postoje razne grupne terapije i to,ali baš na ovu temu?šta kažete crvenčići maleni?jeli netko možda gledao film na tu temu, baš bi pogledala nekakav film ili dokumentarac.a da ga mi snimimo? ne bi morali glumit,he,he.to je moj prijedlog,ne znam šta vi mislite,pa eto javite se.puuusa
__________________
biiiiiiip...
zvončica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 17:04   #300
gledala film
prijedlog ti uopce nije los. bas bi htjela vidjet ljude kojima se to mozda cak i cesce dogadja nego meni. bilo bi mi puno lakse
nego, odlucila sam brojat dane, odnosno koliko mogu izdrzati bez crvenjenja. bas me zanima, mozda me to natjera da izdrzim dulje, borit cu se protiv sebe
*masha* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.