Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2006., 21:32   #61
Quote:
Taroth kaže:
ja znam sto bi ja napravio u svom slucaju... (opaska: ne navodim da svatko napravi na taj nacin)...
jel taj lik koji je u stanu ima auto? super... jel ima gume? šajbu?

jel imas kamatare? okej, s njima ugovoris da im ustupas 50% duga u zamjenu za to da ga rijese...
ne placaju rezije? pa nemojte ih vi placati... pa nek im iskljuce vodu, struju i sl...
Ti njima šajbu, oni tebi cijeli stan. Mnogo više ćeš platiti kamatare ili razbijaće nego da platiš stanara. Dobro se dogovoriš (da te ne zajebe, uzme ti lovu a ne izađe), možda bi se dalo napraviti kakav ugovor, i na kraju rješiš još najjeftinije bez suvišnih neprijateljstava. I nemoraš se bojat nedajbože kakve osvete ili tužbe.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 09:10   #62
Quote:
ljiga kaže:
Ti njima šajbu, oni tebi cijeli stan. Mnogo više ćeš platiti kamatare ili razbijaće nego da platiš stanara. Dobro se dogovoriš (da te ne zajebe, uzme ti lovu a ne izađe), možda bi se dalo napraviti kakav ugovor, i na kraju rješiš još najjeftinije bez suvišnih neprijateljstava. I nemoraš se bojat nedajbože kakve osvete ili tužbe.

ma kako je to najjeftinije kad cura ne moze mjesecima u stan za kojeg vjerojatno nisu placene rezije? i tih par mjeseci niti ne dobiva stanarinu? pa kaj je ovo, divlji zapad?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 21:13   #63
Quote:
plavva kaže:
ma kako je to najjeftinije kad cura ne moze mjesecima u stan za kojeg vjerojatno nisu placene rezije? i tih par mjeseci niti ne dobiva stanarinu? pa kaj je ovo, divlji zapad?

nije, ovo ti je pravna država
__________________
U ratu protiv organiziranog kriminala, opstanak ovisi o mitu i korupciji
rocco-spalato is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 21:20   #64
Quote:
ljiga kaže:
Ti njima šajbu, oni tebi cijeli stan. Mnogo više ćeš platiti kamatare ili razbijaće nego da platiš stanara. Dobro se dogovoriš (da te ne zajebe, uzme ti lovu a ne izađe), možda bi se dalo napraviti kakav ugovor, i na kraju rješiš još najjeftinije bez suvišnih neprijateljstava. I nemoraš se bojat nedajbože kakve osvete ili tužbe.
I kaj onda znaci takav ugovor, ako ga ovaj opet ne ispostuje? Opet na sud, pa onda godinama - nista?

A jel bi ja mogao traziti lovu unaprijed, da mi netko plati, pa da mu se bespravno ne uselim dok je on na godisnjem? Tek toliko da se obostrano izbjegnu komplikacije i neugodnosti?
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 01:46   #65
ja srecom nemam takvih problema ali da mi se tako nesto desi mislim da bi zapalio i kucu i tu stoku unitra sto se nece iseliti
dobijes par godina ako izmislis nekakvu smanjenu urcunljivost
po onoj staroj nece mene niko j***** u mojoj kuruzi
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 19:02   #66
kako u vlastitu kucu?

Moja majka ima slican slucaj i mnoge odgovore vec imam.ali ne sve.
Moja majka ima problem sa snahom, koja se ne zeli iseliti. Njen sin, moj brat otisao je prije 3,5 godina od kuce i zivi s drugom zenom, ali jos nije rastavljen od snahe koja zivi i dalje u kuci moje majke. Roditelji su ih primili 1982. god. u kucu jer nisu imali gdje zivjeti a sadasnja snaha (tada jos nisu bili vjencani), je ostala u drugom stanju. Roditelji su im placali rezije i dali namjesten prostor da se smjeste. Nakon 2 mj. ozenili su se i ostali tu zivjeti. Roditelji su im maksimalno pomagali. Dali su im jedan auto da se koriste. Prodali su ga, roditelji nisu vidjeli novce. Dali su im drugi auto, prodali su ga, roditelji nisu vidjeli novce. Posudjivali su novce za zivot, nikada nisu vracali. Kipili su neku zemlju,posudili 8.000 kn, prodali zemlju i kupili auto snahi, posudili 10.000 kn za regisraciju i ino, novac ni jedan ni drugi, nisu vratili.
Zivjeli su jednom rijecju, izrabljujuci roditelje. Brat je radio, a snaja je bila kucanica. Prije 8 godina su nadogradili jednu sobicu 4x4m sa malom kupaonom unutar te sobice. Razbili su postojece zidove da bi mogli tu sobicu spojiti na kucu. Sada snaja trazi da joj se isplati 60.000 kn. naime tog ulaganja, inace se nece iseliti.Ima li ona pravo na to.? Puno toga je tjekom njihovog stanovanja unisteno i trebalo je popraviti.
Ta suma ni izdaleka nije tolika. i potrebno je vjestacenje.
Otac je 2005 god umro i majka je ostala sama. Ja zivim na katu u istoj kuci.
Posto je majka ostala sama s malom mirovinom a brat prije 3.5 godina otisao od kuce, majka je zatrazila od snahe da placa rezijske troskove. U zimskim mjesecima i do 1000 kn mjecesno. Majka ih vise nije u stanju placati, i do sada se strasno zaduzila. Snaha odbija placati rezijske troskove. Majka zeli da se iseli.
Majka preko odvjetnika trazi sudskim putem da se iseli. Stvar je sada na sudu godinu dana. nista se ne rijesava. Posto majka vise ne moze placati njene racune, iskljcila joj je struju vodu i plin, Od ovr. sudca je odmah dobila rjesenje po kojemu mora ukljuciti struju vodu i plin. Majka je to i ucinila, ali je ulozila zalbu. Evo mj. dana nema odgovora na zalbu. Ne zna sto da radi. Placati ne moze a mora. Na sudu se nista ne rjesava.

Sto moja majka, straica 76 godina, moze poduzeti da bi se ovaj spor rijesio.

Ona smatra da ne treba snahi nista isplacivati, jer je stanovala tu bez placanja stanarine i rezijskih troskova, sto je veci iznos od onoga sto je ona ulozila. Snaha ne radi, jedna kcer je udana, a i druga odlazi u Rijeku na studij ove godine.
Snaha je imala priliku raditi i pocela je raditi ali je za mj. dana prestala s rijecima da ona nece sljakati.Sada vise ne zeli niti razgovarati, ni skim. pa ni samnom iako nismo bili u sukobu. Izbjegava mene i mog muza.

Molim pomozite mi sa savjetom, jer se jako bojim za majcino zdravstveno stanje. Srcani je bolesnik a psihicki je potpuno na nuli. Prozivljava teske dusevne boli zbog cijele situacije.

Oprostite, ovo se jako oduzilo, ali sam vam zeljela predociti ovu vrlo slozenu situaciju.
Sto uciniti dalje.? Kakove su zakonske mogucnosti??????'
lukanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 23:21   #67
Da li snaha ima pravp traziti ono sto je navodno ulozila a stanovala je bez placanja stana i rezijskih troskova zajedno sa sinom vlasnice kuce,koji se nakon oceve smrti odrekao svog dijela u korist majke, tj. vlasnice kuce, od koje snaha sada trazi svoja navodna ulaganja?????????????
lukanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 23:32   #68
Moja sestra je imala slicno iskustvo prije 3 godine.
Ona i vlasnik stana su medutim odlucili ici 'grubljim' putem.
Uzela je od jednog covijeka stan u najam. Nakon 2 mjeseca odlucila je izaci ali je na molbu vlasnika za njega nasla nove podstanare.
Oni su prvih mjesec dana bili dobri medutim vec drugi mjesec su rekli kako nece placati nista i ne misle se iseliti jer "ako ti imas stan viska zasto ja ne mogu imati svoj" - tako je nesto spomenuo. Zaprijeto je takoder da ce dovesti bracu ukoliko ga se pokusa iseliti. Moja sestra (posto se osjecala moralno odgovornom) i vlasnik stana su odlucili krenuti u akciju iduci mjesec. Kad je podstanar otisao na posao, vlasnik stana je provalio u stan sa dvojicom "zastitara" koje je nasla moja sestra. Nevjerojatno je bilo to da ih je pokusao nozem napasti rodak od podstanara koji je inace bas radi zastite od vlasnika stana i bio u stanu (skrivao se na balkonu). Uspijeli su ga onesposobiti, koliko se sjecam malo su izudarali i zenu a dijete stavili u jednu sobu. Zatim su oni sami izbacili iz kuce sav njihov namjestaj i njih na kraju.
Pocekali su da se podstanar vrati (cekali su ga ispred kuce) i objasnili mu novu situaciju. Interesantno je sta tip nije reagirao vec je zvao neke ljude da mu odnesu stvari i otisao. Naknadno smo culi da je nasao drugi stan u koji se uselio (zao mi je tog stanodavca).
Do tada nisam pojma imao da je u takvim slucajevima situacija toliko slozena i u korist "podstanara".
Nadam se da ces uskoro izici iz te situacije.
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 00:04   #69
Quote:
castanea kaže:
nakon smrti oca, brat i ja smo dobili kuću u kojoj su živjeli stanari. problemi nastaju kad smo odlučili kuću prodati. to smo im uredno najavili. mislila sam kako je rok za iseljenje od godine dana dovoljan (ili nije?) i da će im dati dovoljno prostora i vremena da si nađu drugi stan ili kuću za iznajmljivanje. problem nastaje sada jer smo našli ozbiljnog kupca, a stanari se odbijaju iseliti. nikako, ali doslovno nikako ne žele iseliti. ponašaju se kao da je kuća njihovo vlasništvo. ja stvarno više ne znam šta da radim.

da ih tužim? ne znam koliko će to dugo trajati, strah me da se ne oduži.

a šta ako promjenim brave na vratima i doslovno ih izbacim van? (okrutno, jel da?) kakve zakonske posljedice to vuče?

Sestro, ovo je posao za pajser-brigadu a ne advokata.
Skot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 19:34   #70
Uleti unutra kad ih nema i izbaci im stvari i promijeni brave.
Ako oni pokrenu tužbu za smetanje posjeda (čisto sumnjam da hoće) ti zadržavaj postupak koliko god možeš, a ako dođe do ovrhe uloži žalbu jer Ovršni zakon predviđa da žalba zadržava ovrhu.
Ako te tuže za smetanje posjeda ti možeš:
1. Ugovor o najmu nekretnine mora biti u pismenom obliku a pravo na isticanje ništetnosti se ne gasi pa možeš i to utužit.
2. Možeš ga tužit za neplaćanje najamnine i naknadu štete i sudski paskinuti ugovor
__________________
I'm always fun loving, so don't start bugging
If your girlie comes up and starts kiss, kiss kissing and hugging...
Huey M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 21:38   #71
Quote:
lukanada kaže:
Da li snaha ima pravp traziti ono sto je navodno ulozila a stanovala je bez placanja stana i rezijskih troskova zajedno sa sinom vlasnice kuce,koji se nakon oceve smrti odrekao svog dijela u korist majke, tj. vlasnice kuce, od koje snaha sada trazi svoja navodna ulaganja?????????????
A što po tom pitanju poduzima njezin muž tj. tvoj brat? On se još uvijek nije razveo od nje koliko sam shvatila.

I moj savjet vam je da nađete nekog jako dobrog odvjetnika za ovakva pitanja.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 11:05   #72
jao ljudi ja sve ovo čitam i ne mogu vjerovati kakava se sranja dešavaju

Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 23:08   #73
kako u vlastitu kucu?

Da Elektra,dobro si shvatila. Moj brat ne poduzima nista. Nije se rastao, ostavio je zenu u kuci , a on otisao zivjeti kod druge zene. Snaha ne placa nista. Niti stanarinu, niti rezijske troskove. Ne radi nigdje. Pocela je raditi, ali je nakon nepunih mjesec dana odustala rijecima da ona nece sljakati.
Ima bogate roditelje i mogla bi se odseliti k njima.
Moja majka, 76 godina starica, zivi od bjedne mirovine i jos placa za nju, jer su sve instalacije zajednicke.
Otisla je u dugove, pa je iskljucila struju ,vodu, plin. I znades sto? Dobila je po hitnom postupku Rjesenje da mora odmah ukljuciti struju, vodu, plin. Zalila se, ali jos nikakvog odgovora nema. Sve je ponovno morala ukljuciti, jer da nije, morala bi (stoji u rjesenju) platiti odstetu u iznosu koji bi snaha zatrazila.

Ovo nije za vjerovati ali je ziva istina. Sto joj dalje preostaje nego i dalje se zaduzivati kao bi platila snahine racune. To je nasa pravda danas. Cijeli spor je na sudu koji vec traje godinu dana. Prethodno sam malo opsirnije opisala cijelu situaciju.
Ali i nije to sve, ima i gadosti o kojima me i sram pisati, sto snaha radi mojoj majci. Nikada nisam u svom zivotu, a ima ga dosta, vjerovala da moze postojati toliko zlocestoce u jednom covjeku. Sada znam da moze.
lukanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 22:05   #74
Vidim da je tema malo starija, ali ne bi li bilo moguce npr. unajmiti dvojicu zaštitara iz neke firme i jednostavno izbaciti okupatore na ulicu, kao sto se recimo radi u nocnim klubovima (smetas, letis van) cini mi se dosta legalna te vrlo brza i ucinkovita metoda
Freelander is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 22:22   #75
Quote:
Freelander kaže: Pogledaj post
Vidim da je tema malo starija, ali ne bi li bilo moguce npr. unajmiti dvojicu zaštitara iz neke firme i jednostavno izbaciti okupatore na ulicu, kao sto se recimo radi u nocnim klubovima (smetas, letis van) cini mi se dosta legalna te vrlo brza i ucinkovita metoda
ne nemožeš... Postanarisu u mirnom posjedu, a ti npr nisi sastavio sa njima nikakav pisani ugovor, da ne bi trebao plaćati državi porez!!
smjesko911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 00:42   #76
S obzirom koliko bi platila odvjetnika i ostale papire, mislim da ti je jeftinije dat im tih 1000 kuna.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 01:20   #77
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
S obzirom koliko bi platila odvjetnika i ostale papire, mislim da ti je jeftinije dat im tih 1000 kuna.
Nakon svega sto sam procitao i meni se cini da je najbolje da se u takvim situacijama isplate postanari i mir. Biti ce jeftinije i puno puno vremenski brže.
__________________
Nothing brings people together more than a mutual hatred.
taedium_vitae is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 11:42   #78
Čitam ovo i vidim da je najveći problem kada se nema ugovor sa stanoprimcem, a čak i da on postoji ne gine >5 godina sudovanja.

Mene zanima može li se kako zaštititi od te situcije? Sklopiti sam ugovor na neki poseban način, ovjeriti ga na Sudu, što ja znam, pa kada dođe do problema sve se da riješiti u tjedan dana?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 11:49   #79
Lijepo molim da nastavite na ovoj temi, s obzirom da je ova iz 2006. i nema potrebe da imamo 2 iste teme u funkciji
Ako treba prebaciti cu zadnje postove.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.