Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2007., 13:54   #41
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
mislim da si obavezan platiti porez na dobit, a ne na dohodak, i to samo u slucaju 3 nekretnine unutar 3 godine.. sto je onda vec jedna bitno druga stvar.. i to samo kad ih PRODAS.. ja sam predlagao porez na dohodak na posjedovanje nekretnine, jer onda ne moras placati stan.. to bi moglo bit po ukusu fondova mozda predlozi jurcicu

NIje 3 u 3. Nego je i za jednu... Ali to nije bitno...
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:01   #42
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post

NIje 3 u 3. Nego je i za jednu... Ali to nije bitno...
a jel na dohodak il na dobit.. ja bi rekao 90% na dobit.. a ak nije onda najvjerojatnije mozes birati
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:17   #43
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
Sjedim u kafiću i čitam novine. Dolaze dva tipa i sjedaju sa stol do mene.
Razgovor je tekao odprlilike ovako (nisam namjerno prisluškivao bili su glasni):
lik prvi: "Ma to banke samo navlače ljude da ulažu pa maznu lovu i odnesu vani"
lik drugi: "pa postoje zakoni, hanfa..."
lik prvi: "Treba bježati iz tih fondova. Zašto bi banka tebi dala 40% a sebi uzela 0,3%. to su najobičnije gluposti i bajke za naivne..."
Razgovor je nastavljen u sličnom tonu uvjeravanja i razuvjeravanja.
Razmišljao sam da ovo stavim i na tread o porezu na kapitalnu dobit. Zanima me jeli se još netko sreo sa sličnim razmišljanjem izvan kruga investitora i koliko je to rašireno? Bankarski sustav počiva na povjerenju klijenata u njega. Što bi se dogodilo sa našim bankarskim sustavom kad bi neka utjecajnija osoba izvalila nešto slično javno.
Pa nije baš sve što netko kaže "izvaljivanje"

Inače ja poznato da su banke u svijetu namjenjene isključivo platnom prometu i kredititima, sve ostalo je upitno, bez obzira na kredibilitet koji imaju. Činjenica je da ga iskorištavaju za vlastite "sitne" interese

još veče je "izvaljivanje" poistovječivanje bankovnih financijskih instrumenata sa onima ostalima na tržištu.
- banke funkcioniraju po jednim određenim zakonitostima, fondovi po drugima . . .

Tko god pobrka te dvije stvari, jednostavno nema dosta informacija.

Sa takvim načinom razmišljanja susrečem se dnevno i to već punih 12 godina
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 20:00   #44
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post

NIje 3 u 3. Nego je i za jednu... Ali to nije bitno...
Zakon o porezu na dohodak

Članak 14.

Dohotkom od samostalne djelatnosti smatra se dohodak od obrta i s obrtom izjednačenih djelatnosti, dohodak od slobodnih zanima­nja, dohodak od po­ljoprivrede i šumarstva i dohodak od drugih samostalnih djelatnosti koje nisu osnovna djelatnost poreznog obveznika, a povremeno se obav­ljaju radi ostvariva­nja dohotka.

Članak 15.

(1) Obrtničkim djelatnostima, u smislu ovoga Zakona, smatraju se djelatnosti u smislu članka 1. Zakona o obrtu i sve druge posebno nenavedene gospodarstvene djelatnosti. Obrtničkom djelatnošću smatra se i dava­nje u zakup cjelokupnog obrta. Obrtničkom djelatnošću smatra se i prodaja više od tri nekretnine ili više od tri imovinska prava iste vrste u razdob­lju od pet godina.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 22:35   #45
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Pa ako ih prodas u manje od tri godine, obveznik si poreza na dohodak. Nazalost. Iako se i to moze zaobici.
članak 50. stavak 3. Zakona o porezu na dohodak
(3) Predujam poreza na dohodak od otuđenja nekretnina i imovinskih prava plaćaju porezni obveznici prema rješenju Porezne uprave jednokratno na pojedinačno ostvareni primitak i to u roku od 15 dana od dana primitka rješenja Porezne uprave o utvrđenom porezu na dohodak. Predujam se utvrđuje od porezne osnovice iz članka 27. stavka 5. ovoga Zakona primjenom stope od 25%.

A članak 27. istog Zakona kaže:
(5) Dohotkom iz stavka 1. ovoga članka smatra se i dohodak koji porezni obveznik ostvari od otuđenja nekretnina i imovinskih prava. Otuđenjem se smatra prodaja, zamjena i drugi prijenos. Dohodak čini razlika između primitka utvrđenog prema tržišnoj vrijednosti nekretnine ili imovinskog prava koje se otuđuje i nabavne vrijednosti uvećane za rast proizvođačkih cijena industrijskih proizvoda. Troškovi otuđenja mogu se odbiti kao izdaci.

(6) Dohodak od otuđenja nekretnine iz stavka 5. ovoga članka ne oporezuje se ako je nekretnina služila za stanovanje poreznom obvezniku ili uzdržavanim članovima njegove uže obitelji iz članka 36. stavak 7. ovoga Zakona, a i u slučaju ako je nekretnina ili imovinsko pravo otuđeno nakon tri godine od dana nabave.
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 11:12   #46
zanimljivo, uzmimo situaciju u kojoj sam ja kupio tri zemljista, izgradio kuce (sve kao privatno, za sebe), i prodam ih unutar jedne godine za 500 000 eura sve skupa.. 200 000 eura cistog.. jos ak se ukljuci familija , pa svi uzdrzavani, i zive u jednoj od mojih nekretnina.. di bi mi bio kraj..

nikakav porez pod milim bogom ne moram platit.. osim kupca 5%..

ali da sirotinja (koja nema para za nekretnine) placa porez na kapitalnu dobit, to da
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 14:00   #47
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
zanimljivo, uzmimo situaciju u kojoj sam ja kupio tri zemljista, izgradio kuce (sve kao privatno, za sebe), i prodam ih unutar jedne godine za 500 000 eura sve skupa.. 200 000 eura cistog.. jos ak se ukljuci familija , pa svi uzdrzavani, i zive u jednoj od mojih nekretnina.. di bi mi bio kraj..

nikakav porez pod milim bogom ne moram platit.. osim kupca 5%..

ali da sirotinja (koja nema para za nekretnine) placa porez na kapitalnu dobit, to da
a porez na dohodak i prirez na porez na dohodak na dividendu? to je u redu?
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 14:12   #48
Quote:
fondovi kaže: Pogledaj post
a porez na dohodak i prirez na porez na dohodak na dividendu? to je u redu?
mijenjas temu majstore..

koliko je meni poznato, ne postoji drzava u svijetu bez poreza na dohodak.. a gradovi bez prireza bogme postoje i u Hr.. tamo ti zivi 'sirotinja'

porez na dividendu ne postoji vise, daj si dokazi
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 14:12   #49
opcenito, ja sam za manje poreza i jednog dana cu zato bit predsjednik

a tebe jurcicu cu strpat u zatvor zbog pokusaja pljacke naroda
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 22:53   #50
Korekcija dođe i prođe a rizici ostaju.
Evo vidjeli smo na djelu jedan od značajnih. Politički rizik.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 14:40   #51
Nisam siguran da je ova kriza gotova....bilo kojim smjerom da stvari krenu, mislim da će opet doći do velikih napetosti. Evo dobili su vladu a belex pada...znači li to da odlaze strani investitosri koji nisu uspjeli umaći za vrijeme zadnjeg pada zbog plitkoće tržista....možda sada računaju da je bolje uteći na vrijeme. Što se mene tiće volio bi ostati u fondovima koji fino rade ali dvojim da li izići sada pa pričekati ovaj rasplet u keshu...da li netko slično razmišlja¨?
iriminage is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 08:47   #52
Problem Kosova nije lokalni problem, pa ako netko misli da će ovo ili ono rješenje djelovati isključivo na tržište Srbije i okolna, vara se. Zato predlažem da pogleda link:
http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=246979

Umješane su SAD, EU i Rusija. Kada oni igraju igre planet Zamlja se trese.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 09:03   #53
Aha... i baš zbog Kosava će da šibnu 463 nuklearke i sjebati svijet... pa daj grow up!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 10:11   #54
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Aha... i baš zbog Kosava će da šibnu 463 nuklearke i sjebati svijet... pa daj grow up!
Nisam ni mislio na nuklearni rat niti na rat uopće. Mislio sam na posljedice na ekonomiju EU i SAD ukoliko Rusima pane na pamet da smanje ( pazi samo smanje ne potpuno zatvore) izvoz nafte i plina.
Zapad zna da sa Rusijom nema zajebancije, pa zato već drugi dan pregovaraju o temama bitnim za ekonomiju. Da Kosovo nije bitno za ekonomiju EU nebi ni bilo na dnevnom redu pregovora. 1. prosinca ističe sadašnji sporazum o partnerstvu pa je svaka tema bitna za postavljanje pregovaračkih pozicija. Smatra li netko da činjnice kao što su raketni kišobran u Poljskoj i Češkoj, Kosovo, izvoz mesa iz Poljske u Rusiju, neredi u Estoniji utječu pozitivno na ekonomska kretanja u cijeloj Europi.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 11:19   #55
Prošle godine je burza reagirala da događanja u Mađarskoj koja su dječja šala u odnosu na ovu situaciju koja se otvara uskoro...mislim da ću uskoro van u kesh...
iriminage is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 11:20   #56
Quote:
iriminage kaže: Pogledaj post
Prošle godine je burza reagirala da događanja u Mađarskoj koja su dječja šala u odnosu na ovu situaciju koja se otvara uskoro...mislim da ću uskoro van u kesh...
Ne širiti paniku!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 12:07   #57
U pravu si treba bit pozitivan...bit će sve u redu!!!
iriminage is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 13:57   #58
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
Nisam ni mislio na nuklearni rat niti na rat uopće. Mislio sam na posljedice na ekonomiju EU i SAD ukoliko Rusima pane na pamet da smanje ( pazi samo smanje ne potpuno zatvore) izvoz nafte i plina.
Zapad zna da sa Rusijom nema zajebancije, pa zato već drugi dan pregovaraju o temama bitnim za ekonomiju. Da Kosovo nije bitno za ekonomiju EU nebi ni bilo na dnevnom redu pregovora. 1. prosinca ističe sadašnji sporazum o partnerstvu pa je svaka tema bitna za postavljanje pregovaračkih pozicija. Smatra li netko da činjnice kao što su raketni kišobran u Poljskoj i Češkoj, Kosovo, izvoz mesa iz Poljske u Rusiju, neredi u Estoniji utječu pozitivno na ekonomska kretanja u cijeloj Europi.
ako smanje izvoz nafta i plina, nafta i plin će poskupiti u svijetu, ergo, porast će troškovi i razni proizvodi, ergo porast će utility dionice.
tabula_rasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 14:23   #59
Quote:
tabula_rasa kaže: Pogledaj post
ako smanje izvoz nafta i plina, nafta i plin će poskupiti u svijetu, ergo, porast će troškovi i razni proizvodi, ergo porast će utility dionice.
Smanjit će se kupovna moć stanovništva, smanjit će se proizvodnja...itd.
Utility dionice će isto nakon kraćeg rasta pasti. Zavisno naravno od vremena trajanja krize. A to su najcrnje pretpostavke.
Valjda će se dogovoriti. Kao i Srbi oko vlade.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 15:38   #60
...ergo ce porast cijena psenice koje Rusi nemaju dovoljno... i tako mozemo do sutra...
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.