Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2007., 10:17   #21
Evo ja se također namjeravam ubaciti u ZB Aktiv. Ali ja sam novi u ovome pa mi treba mali savjet. Da li možda postoji neki vremenksi period kada je najbolje kupiti (početak, kraj mjeseca). Ili jednostavno pratiti cijenu udjela pa čekati da eventualno padne do neke granice (koje?) ili jednostavno odmah kupiti pa vidjeti što će biti?
azzie83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 10:54   #22
Thumbs up

Quote:
azzie83 kaže: Pogledaj post
Evo ja se također namjeravam ubaciti u ZB Aktiv. Ali ja sam novi u ovome pa mi treba mali savjet. Da li možda postoji neki vremenksi period kada je najbolje kupiti (početak, kraj mjeseca). Ili jednostavno pratiti cijenu udjela pa čekati da eventualno padne do neke granice (koje?) ili jednostavno odmah kupiti pa vidjeti što će biti?
http://www.hrportfolio.hr/fond.php?a...ite=fond&id=97 imaš ovdje sve analize,moraš primjetiti da ti grafovi izgledaju kao zubovi od testere,ha ha,što znači da se stalno nešto dešava,malo se kupuje,pa se smanji imovina8vrjednost fonda,pa se onda malo prodaje,pa cijena skoči.ali to sve nije bitno,bitno je to da ta "testera stoji uspravno ,odnosno da se skkroz uspimnje,što znači da vrijednost udjela kroz par mjeseci,uz udređene padove i skokove u globalu raste, e sad ako si vješt imaš tamo na toj stranici i ostale fondove.Njihove testere su malo drugačije,neke imaju dublje zubce što znači da imaju i veće oscilacije,šta njhovi brokeri rade pa se to dešava ne znam i tako........ja sam bubnio lovu jer mi je službenica rekla da je nevjerojatan fond i da uz oročenje na neznam koliko ima 1500 kn, aovako ima 4000 kn,ja nju pitam ,ajel imate vi u tom fondu lovu,ona kaže da čak sam i od mamae razročila i stavila u fond ....pa j....bi ga...onda sam bubnio i ja...ali bogami mi nije rekla da ne kupujem taj da n jer je cijena bila 192...ali nema veze ionako planiram lovu držati 6mj,možda i više....pa se nadam najboljem....oprostite na dugom postu...i ispravite me ako sam rekao nešto krivo...bilo je u dobroj namjeri....
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 11:00   #23
Thumbs up re

ispričavam se nisam ti rekao najvažnije ,prati malo cijenu,ako ćeš kupiti,kad sam ja kupovao pala je i na 190,a ja kupio za 193,pa se sam odluči u par dana kad bude neka realna cijena,jer vidiš da u pet dana oscilira za par poena,mada bi ja volio da skroz ide gore,normalno preko tih 193 jer sam onda počeo zarađivatu prve novce u ovom poslu,pa se tako i ti odluči...sretno...pozdrav iz slavonije!
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 15:36   #24
Quote:
azzie83 kaže: Pogledaj post
Evo ja se također namjeravam ubaciti u ZB Aktiv. Ali ja sam novi u ovome pa mi treba mali savjet. Da li možda postoji neki vremenksi period kada je najbolje kupiti (početak, kraj mjeseca). Ili jednostavno pratiti cijenu udjela pa čekati da eventualno padne do neke granice (koje?) ili jednostavno odmah kupiti pa vidjeti što će biti?
Da imam još novaca (ali nažalost nemam ) sad bih kupovala. Korekcija je trajala mjesec dana - moja uplata od 19.4. upravo je prešla u plus 1.04% - pa valjda više neće dolje.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 19:33   #25
Ja namjeravam pola novca staviti u ZB Aktiv a pola u PBZ Global. Vremensko razdoblje na koje planiram uložiti je na 1,5 godinu. Namjervam kupiti udjele do 15.06.2007. Što mislite o mojoj strategiji?
azzie83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 20:41   #26
http://www.mojnovac.net/forumi/showt...t=3562&page=23
Quote:
azzie83 kaže: Pogledaj post
Ja namjeravam pola novca staviti u ZB Aktiv a pola u PBZ Global. Vremensko razdoblje na koje planiram uložiti je na 1,5 godinu. Namjervam kupiti udjele do 15.06.2007. Što mislite o mojoj strategiji?
azzie ne znam jel znaš za njega,pa ti stavljam još jedan link,ima svašta niti ja nisam uspio pregledati sve,nadam se da će pomoći! pozdrav svima
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 21:09   #27
Quote:
azzie83 kaže: Pogledaj post
Ja namjeravam pola novca staviti u ZB Aktiv a pola u PBZ Global. Vremensko razdoblje na koje planiram uložiti je na 1,5 godinu. Namjervam kupiti udjele do 15.06.2007. Što mislite o mojoj strategiji?
Mislim da ti je strategija dobra. Ovisno o količini novca ja bih razmislila o još kojem fondu u istom omjeru (50 dion: 50 mješ), bolje se čovjek osjeća kad bar jedan ili dva rastu (mojih 5 rijetko kad svi padaju). O izboru fondova će svatko imati svoj komentar ali mislim da su OK. Jedino mi se čini da bi mogao ranije kupiti ako imaš s čime, do 15.6. mogli bi poletjeti.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 23:13   #28
Malo gledajući fondove vido sam da je i HPB-ov mješoviti vrlo dobro stoji, ako se ne varam Ersteov također bilježi odlične rezultate.
azzie83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 16:59   #29
Zb aktiv 194,39,.............. .......krenuo je ....za mene prvi put u plusu...bravo ja( samo ne znam dokle,možda do sutra i prekosutra,ha ,ha),ali nema veze,daleko je nova godina,a možda i proljeće,valjda će brokeri odraditi posao.....
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 17:55   #30
Quote:
azzie83 kaže: Pogledaj post
Malo gledajući fondove vido sam da je i HPB-ov mješoviti vrlo dobro stoji, ako se ne varam Ersteov također bilježi odlične rezultate.
Pa ovo je doduše topik o zb fondovima, ali toplo ti preporučujem oba koja si naveo (ako je hpb mješoviti global) - imam oba, vrlo su stabilni i ne živciraju previše
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 20:58   #31
rizik

Da li bi se tko ohrabio i uložio recimo 50.000 kn u aktiv i isto toliko u global kao ciljanu štednju, čekao koju godinu i za nekoliko godina podigao zaradu od 100%?
Darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 23:01   #32
ako gledaš dugoročno, stavi

samo nezam što će ti global
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 12:36   #33
Ovdje se već nalazi moj post o imovini ZB Investa u Srbiji. Sada unosim samo promjene.
BMBI 21764
AGBN 5321
PUUE 28229
MLSU 14865
TETO 6667
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 19:10   #34
ZB Aktiv

Jednostavno ne mogu dokučiti zašto je danas (15.06.) Aktiv pao....
Jučer se sve zelenilo, BELEX i CROBEX solidno...Pa da su imali udjela i u neverlandu opet bi trebali biti zeleni.

Po meni su samo dva moguća objašnjenja:
1. Jučerašnje rezultate ćemo vidjeti tek u ponedjeljak (kasne sa rezultatima)
2. Fond-menadžeri nešto muljaju-taktiziraju sa cijenom udjela

Ako ima netko neko logično objašnjenje, zamolio bi ga da mi objasni.

Unaprijed hvala!
__________________
Impossible is nothing.
new one is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 22:42   #35
pa recimo da je neki veliki ulagač povukao koju milju kuna, primjerice

biti će zanimljivo vidjeti slijedeće stanje imovine zb aktiva

2,6mlrd, manje od toga, više od toga.....koliko manje, koliko više............
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 23:30   #36
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
pa recimo da je neki veliki ulagač povukao koju milju kuna, primjerice
Onda ne jedan, nego čitavo krdo ulagača mora da je povuklo novac da se anuliralo onakvo zelenilo...
__________________
Impossible is nothing.
new one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 10:19   #37
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
pa recimo da je neki veliki ulagač povukao koju milju kuna, primjerice

biti će zanimljivo vidjeti slijedeće stanje imovine zb aktiva

2,6mlrd, manje od toga, više od toga.....koliko manje, koliko više............
Isprika svima zbog pada Aktiva.
Naime, vec neko vrijeme, zadnjih 7 dana povlacim svoj ulog. zadnja transakcija je u ponedjeljak pa se moze dogoditi da vrijednost ponovo padne.

P.S. Osim izlaska iz fondova na njihovu vrijednost utjecu promjene ne samo prvih 5 ili 10 dionica nego i ostale.
kad zbrojis recimo minus trece, pete, sedme, osme i puno manjih mozes vrlo lako dobiti minus.
mozda i tecajne razlike? naime, mislim da je netko bez previse znanja govorio o tome.
A uvijek postoji i mogucnost kasnjenja objave rezultata ili namjestanja.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 11:23   #38
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Isprika svima zbog pada Aktiva.
Naime, vec neko vrijeme, zadnjih 7 dana povlacim svoj ulog. zadnja transakcija je u ponedjeljak pa se moze dogoditi da vrijednost ponovo padne.


Quote:
P.S. Osim izlaska iz fondova na njihovu vrijednost utjecu promjene ne samo prvih 5 ili 10 dionica nego i ostale.
Ma zezaš?!

By the way, jučer sam nešto računao... Kao što znate, jučer je SJPT pala za 20%, a SJPT ima cca. 2% imovine ZB investa. Znaci, SJPT može spustiti imovinu samo za 0,4%. Ali, budući da nam "duguju" (uvjeren da taktiziraju) plus odlični rezultati u petak, u ponedjeljak idemo UP. What do you think?
__________________
Impossible is nothing.
new one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 11:37   #39
Slažem se. A još kada završi dokapitalizacija AIKB...
DiAbLeRo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 12:19   #40
Novi,

u pravu si.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.