Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2017., 03:19   #741
@Fish, išla sam ponovo na Astro-Databank i gledala opet ove i još neke karte, i tako je očito bilo u tim kartama sve što si napisala da ne znam u šta sam gledala dok sam pisala prvi post.

Vidi se jasno kod dosta njih upravo sve što si navela od ASC-a/vladara ASC-a u navedenim znacima, do toga da se ti vladari takvog ASC-a nalaze u poljima profesije (2. 6. 10.).
To bi onda značilo da nema toliko veze jesu li polja profesije u zemljanim znacima?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 19:26   #742
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Dizajn:

Riječ "dizajn" u prijevodu s engleske riječi "design" znači crtež ili skica… ideja izražena crtežom.
"Dizajn je proces donošenja serije odluka koje imaju za cilj konstruiranje, oblikovanje ili kreiranje nečega, a dizajn se obično odvija po unaprijed određenom planu, ideji ili zamisli."


• Danas postoji mnogo vrsta dizajna (grafički, modni, industrijski, interijeri, tekstilni, web). Aspekti i položaj Venere u znaku usmjeravaju dizajnerski talent na sasvim određeno područje. Npr. Venera u skladnom aspektu s Uranom usmjerava talent prema futurističkom ili internetskom dizajnu (posebno ako je vezan i Merkur/3.polje). Venera u skladnom aspektu s Saturnom je usmjerena na klasični dizajn, retuširanje i renoviranje postojećih uporabnih predmeta, a zajedno s Merkurom na grafički dizajn i crtanje. Venera u vagi je dobra za modu i modni dizajn. Za modni dizajn dobar je spoj Venera/Neptun i znak lava (glam).


• Od polja važno je 5. polje kao polje kreativnosti, izražavanja i stvaralaštva. Dobro je da je vrh 5. polja u zemljanom znaku, takav vrh usmjerava stvaralaštvo na konkretne ishode. Osim 5. polja naglasak je i na 3. polju (ideje, intelekt) & 11. polje (projekti).
pozdrav

evo ja sam malo čačkala po prijašnjim temama o talentima i naletih na ovo i rekoh da prokomentiram malo na vlastitom primjeru

u zadnje vrijeme dosta razmišljam napraviti zaokret u ovom smjeru (poslovno ofc), što prije nikada nisam, tj. bar nisam gajila interes za ova područja (konkretno grafički dizajn)... po prirodi sam kreativan tip, slikam+crtam (tek odnedavno, nakon saturnovog povratka u mojoj karti ), pišem... zanimljivo mi je kako se sve ovo posložilo u mom horoskopu (venera sextil uran, egzaktan), venera, merkur, pa i saturn - 3. polje (vaga)... u petom polju imam neptuna i marsa (koje mi je pored 3. najistaknutije po planetima)... doduše, pada u vatreni znak a ne u zemljani, ali dobro

često sam mislila (i prije faxa) da ću zbog punog 3. polja biti nekakav profesor jezika (struka), novinar ili slično... zanimljivo mi je kako su se ove stvari kroz život kako tako razvijale, tj. kako tu svoju natalnu kartu iznova 'otkrivam' i gledam novim očima

dugo se nisam 'bavila' astrologijom, zapravo davno je to bilo kad sam aktivno učila... iz znatiželje išla malo ponoviti gradivo jer je ovdje uvijek bilo super tema, pa sam se oduševila kad sam našla gornji post

Fish, svaka čast ja dobila dodatnu motivaciju

p.s. - nadovezala sam se ovdje jer mi je zapravo povezivo u poslovnom smislu i prešaltala post sa 'talenata', pa se nadam se da je to u redu
Nemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 01:19   #743
Koja bi mogla biti zanimanja koja simboliziraju Merkura u ovnu?
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:29   #744
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Koja bi mogla biti zanimanja koja simboliziraju Merkura u ovnu?
pada mi na pamet crtač stripova.Oštro pero, crteži puni akcije,juriša, i sl.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 01:47   #745


Strip(Ne,Me) je priča predstavljena nizom slika praćenih tekstualnim dijalogom i objašnjenjima..ili niz naracijom povezanih slika/prizora. Dakle radi se o crtaču slika (neptun) koji te slike niže(merkur) u jednu smislenu cjelinu (neptun)...Ove slike sačinjava i njihov tekstualni dio (merkur) u vidu dijaloga i objasnjena(merkur) najčešće smještenih u oblačić (neptun) .. Ovaj neptun jest manifestiran,realiziran svojim opozitom merkurom u vidu slikovne priče prikazane stampanom formom na papiru...za njega kažemo :čitam (merkur) strip...Takodjer naziv strip-comics znaci izvorno komicna traka (Merkur).


Jedan od najpoznatijih strip crtaca Georges Remi,kreator Tintina za koga smo
svi culi bio je blizanac sa MC -om u ribama..i vladarem ascedenta u merkurovom znaku u trecem polju


Slavni strip crtač Hugo Pratt autor čuvenog Corto Maltese-a je bio blizanac ...a njegovo sunce je bilo dispozitor neptuna kao vladara trece kuce(crtač i kreator komičnih stripova)...te venere (umjetnost,slika) u istom znaku kao vladarice MC-a i šeste (profesija,posao).

Obzirom na prirodu dualnog "stripa" (rijec i slika-Me i Ne) postoje i dvije struje o misljenju njegove pojave...one koje moderan strip smatraju narativnom formom(merkur)..a drugi pak pravom umjetnoscu (venera/Ne)...

Moderan strip je svakako imao svoj evolutivni razvoju i danas postoje tri glavna centra sa njihove tri, potpuno razlicite, tradicije:

Centar u Francuskoj i Belgiji i Italiji tzv. europski
koji uvijek njeguje tu umjetnicku (venera) stranu stripa i tretira ga kao pravu umjetnost .Dakle ovaj europski pravac simbolizira Ne/Me u Vagi
Stripovi "europske"skole su cesto namjenjeni i zrelijoj publici i zrelijim temama (saturn egz. u vagi).


Vrlo cesto uzivamo u njihovom slikovitim prizorima.




SAD-u koji je treci centar masovna potrošnja stripova nastala je tek pojavom superheroja, koji i danas čini osnovu američke industrije stripa.Dakle to je ovo sto Blackorwhite pominje
Dakle ovaj pravac simbolizira Neptun/Me u Ovnu (stripovi tematike hrabrih heroja koji supermoćima spašavaju ljude).




Japanski strip ili istocni centar je mlađi od centara i u Evropi i Americi, ali i najveći od ova tri centra. Japanski stripovi manga čine 40% ukupnog štampanog materijala u Japanu. Rijec manga znaci" slucajna slika "(uran/neptun). Svaki mjesec izlazi ogroman broj stripova sa pomalo ekscentričnim (uran) i originalanim stilom crtanja njegovih likova(ogrone oci mali nos i usta,velika glava u odnosu na tijelo...dakle cijeli niz disproporcija (uran))

Takodjer, spolnosti ovih likova su za razliku od zapadnih strip crtača koji su spolnosti svakako isticali ovdje su prikazni androgenim likovima (Uran).Takodjer za razliku od zapadnih crtaca, mange u svom sadrzaju dosta češće prikazuju tehnologiju ali i kosmos na jedan zanimljiv nacin ,postoji citav jedan žanr mange koji za tematiku ima robote (uran) .Za razliku od zapadnih stripova koji su namjenjeni prvenstveno za djecju publiku (merkur) ili europski i za nesto zreliju publiku(venera u vagi)..mange su namjenjene za publiku svih uzrasta ali i interesovanja od djecijih mangi citiram: "predskolskog uzrasta do mangi namjenjenih seksualnim perverznjacima"(uran/ne)...Takodjer mange su uvijek razvrstane (uran) u brojne zanrove (postoji poseban zanr za publiku koja ima istospolnu orjentaciju (Ur) itd..) Mange imaju neobicnu i vrlo cesto ekscentricnu i kontroverznu tematiku(uran).


Dakle istocni pravac stripa u Japanu je predstavljen simbolikom Neptun/Me u Vodoliji...Obzirom da se tu dogadja egzaltacija ... imamo(osobito u japanu kao centru) tu ogromnu ekspanziju ove umjetnosti i brojne adaptacije stripova u vidu ekraniziranih formi (crtani i igrani filmovi,serije).Popularna manga iz devedesetih ,Sailor Moon ,bila je jedna u nizu onih space mangi koja je za tematiku imala i astrologiju(urana) kao jednu od manifestacija mange kao Ne/Me u vodoliji...


Zadnje uređivanje Snen : 07.10.2017. at 02:06.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 16:33   #746
/\ /\






https://www.astro.com/astro-databank/Giraud,_Jean

Giraud Jean je bio franc. slavni strip crtač sa Neptunom u 3. kuci u merkurovom znaku...Merkur kao vladar Neptuna je pak u desetoj (profesija strip crtača) .
Takodjer vidimo da je merkur vladar tri osobne planete (mjesec,mars,venera)...od kojih je jedna vladar MC-a tj profesije..a druga vladar sunca...koje je takodjer indikator za profesiju.



Treba svakako napomenti da je on odmah na početku bio zapažen zbog svog unikatnog stila crtanja ( podzak lav,sunce u venerinom znaku u konjukciji s uranom kao vl. sedme).

Još jedna zanimljivost jest da su njegovi stripovi bili većinom western tematike..Cowboy -ji i sl...(on je bik ciji je vladar u konj. sa marsom u blizancima-priče o kaubojima ).Mi ovdje u karti takodjer primjecujemk da je vladar zapadne strane,zapada tj. descedenta (uran) u konjukciji sa njegovim suncem. Vladar urana je opet u konjukciji sa marsom u blizancima (dakle americki divlji zapad)...Drugi pokazatelj je da je neptun i jupiter vladar devete...dakle inspiracija u crtežima jesu strani daleki prostori..pa je on npr. fantazirao o tzv divljem zapadu sjevernog americkog tla jer je vladar merkura i sunca,vladar saturna te mars u blizancima (dakle priče o junacima minulih vremena divljeg zapada)...



Da se radi o blizancima (sjeverna amerika) kao gografskom prostoru ukazuje i vlasnikov vladar četvrte kuće venera (majka) u blizancima (sj i sr. amerika) koju je on posjetio u Americi i tamo proveo dio svog odrastanja.Naime,majka mu je bila razvedena i udaljena od njega i njegovog oca (venera iz cetvrte vladar urana)..S druge strane uran je predstavljen i kao njegov deda (sedma) i obzirom da se nalazi u biku u konjukciji sa suncem on mu je jos u djetinjstvu prenio ljubav za cowbojske filmove i djela...sto je takodjer razlog njegove ljubavi prema divljem zapadu...

Takodjer vidimo da je on od onih ljudi čija profesija je vezana za natusove prirodne afinitete i talente te rad donosi ujedno i zadovljstvo i u mentalnom i fizickom smislu. (sunce kao vl. asc u desetoj u biku..venera u 11. u konjukciji sa vladarem MC-a i vladarem 5.kuce)...
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 17:07   #747
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
/\ /\
Još jedna zanimljivost jest da su njegovi stripovi bili većinom western tematike..Cowboy -ji i sl...(on je bik ciji je vladar u konj. sa marsom u blizancima-priče o kaubojima ).Mi ovdje u karti takodjer primjecujemk da je vladar zapadne strane,zapada tj. descedenta (uran) u konjukciji sa njegovim suncem. Vladar urana je opet u konjukciji sa marsom u blizancima (dakle americki divlji zapad)...
Za postavljeno pitanje o Merkuru u Ovnu, meni je prvo na pamet pao Mars u 3. polju,te kauboji i indijanci iz stripa, tipa Kapetan Miki ,a nakon toga,kada sam malo bolje zamislila sta bi Merkur u Ovnu bio, moderni vitez tipa Superman.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 08:55   #748
Posao cleaner-a iliti čistača kroz sta mozemo videti? Šesta kuca u devici? Ili Merkur u vodenom znaku?
__________________
http://i49.tinypic.com/2itj89f.gif draga ljubavi jedina s' koje si planete?
mjaumackica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 02:12   #749



~Profesija čistača/ce~
♍/♂️/♄

Sve u ovom našem vremenskom tijeku je podložno prolaznosti,starenju a zivotni uvijeti u materiji nisu uvijek lagodni i "bogom dati". Pa tako i naša prebivališta čak i onda kada su bila funkcionalna ako dugo nitko u njima ne boravi i ne renovira, itekako će ovjekovječiti svoju dotrajalost i nepodobnost....nakupljati će se prašina,zrak će postati ustajao,stvarati će se poroznost,mem,paučina,zidovi će popucati,potamniti,urušiti se itd. Ova dotrajalost se veže za saturna i znak jarca koji boravište,stanište prave neugodnim i nekomfornim,neodrživim i trošnim za život...i od nas traže da to boravište,stanište,prebivalište,lokaciju (rak) stalno iznova činimo podobnim, uporabljivim,useljivim za život..tj. da ga u odnosu na suprotnu seriju deset materijaliziramo tj gradimo. To je ta osa 10-4 gdje je 10 ono od cega nastaje 4.Mi se prosto osjećamo u surovim prirodnim uvijetima nekomformno, neuvjetno,nedobrodošlo za boravak ,život,rad itd..pa tako prirodno težimo da mjesto u kom boravimo,i kojeg koristimo, udomaćimo tj. učinimo bliskijim i uslovnijim našim potrebama.Ovo se ne odnosi samo na privatne posjede već u široj perspektivi na sva mjesta koja ljudi naseljavaju koriste i obitavaju.



Isto tako, sve sto je u nasem skrbnistvu,vlasnistvu ,postalo neuporabljivo,višak,otpad,gomila ,opet zahtjeva eliminaciju toga. Ova eliminacija prezasićenog viška i obnavljanje naše nepokretne imovine su vezani za seriju osam od koje nastaje ta skrbnička serija dva...Mi moramo biti svijesni sto nam u okviru naseg vlasnistva (posjeda) više ne treba i sto nam tu nije više od koristi, već postaje teret i smetnja koji nam narušavaju zdravlje i izazivaju neugodnost.Kroz seriju osam (Ma,PL,♏,osmo polje) se znamo tog beskorisnog viška osloboditi i ponovno ga popuniti s onim sto će svrsishodno zadovoljavati potrebe koje proizilaze iz suprotne serije.

S druge strane, osa 6-12 je umna i ljudska strana svih tih triju ženskih osi. To je ona osa koja ima potrebu da naše unutarnje stanje duha i njegovu podsvjesnu težnju ka životu u čistoti (duše i tijela) osvijesti našin umnim i fizičkim realnim mogucnostima, onoliko koliko je to ovdje u materiji u našoj moći.Mimalizacija čulne svijesti i sposobnost merkurovskog analiziranja te iste materije, u kojoj obitavamo, omogućuje da se organsko funkcioniranje i stanje duha dovedu u red.Otuda ta uloga djevice da prolaznost tvari kojim robujemo na zemlji, protka vrijednostima kosmičkog savršenstva (uma),na koje se ljudski um ogleda,pa sve trošno materijalno (ukljucujuci i nase tjelo ) ovdje podsvjesno teži održati besprjekorno funkcionalnim,odmjerenim,svedenim ,čistim i smisleno uporabljenim....Zbog toga ona utjelovljuje higijenu, ne samo npr. tjela već i životnog prostora i zaokružuje cijelu tu priču redovitog osvježivanja,pražnjenja,čišćenja i sredjivanja tog prostora počev od ose 10-4 preko ose 8-2 i zavšila sa osom 6-12.

Dakle ,suma sumarum, boraviste,lokacija koja je za obitavanje i rad postala trošna, neuporabljiva,neuvjetna, teska,nefukcionalna (serija 10) i puna beskorisnog smeca i otpadnih tvari ,bakterija ,insekata i smrada i viška za eliminaciju (serija 8) nasa umna ljudska strana ,kroz seriju 6 ,vidi kao neljudsko, nesredjeno,nuskladjeno i po nas štetno i disfunkcionalno kaotično stanje ,pa ga stoga ima potrebu dovoditi u red i popravljati (serija 6) i tako uvijek prevenirati gorenavedene posljedice daljeg disbalansa koji tu neminovno nastaju i koje bi bile stetne i komplicirane za našu svakodnevicu, naše tijelo a podsvjesno i duh.Odavde i potječe npr. ono da je 12 polje vezano za divlje zivotinje a 6 za domace...Djevica je ljudski znak,i dok zivotinje nemaju toliko razvijenu sposobnost analiziranja,ljudi svojim merkurovskim umom rafiniranije prilagodjavaju i popravljaju svoje svakodnevno materijom ograniceno funkcioniranje,pa uvijek kad želimo prekoriti nekog tko se higijenski "zapustio" ,kazemo mu da je zivotinja ili ga nagradimo epitetima neke zivotinjske vrste...upravo asocirajuci na nesvjesnu sirovost i tjelesnu nečistinu koje životinje imaju u našim očima...Pripitomljene životinje baš i jesu djelom ljudska sposobnost da ih nauči,praktično prilagodi,uskladi svom ljudskom (merkurovskom) redu...Naravno i u slobodnom zivotinjskom svijetu ljudi su prepoznali djevicu u nekim zivotinjskim vrstama,koje katkad u odnosu na njen arehetip premašuju i samog čovjeka, kao sto je recimo mrav ili pčela cije su zajednice vrlo pedantno, smisleno,rafinirano i precizno ,za nas fascinatno uredjene, kao pod konac.



Dakle, da se vratim na priču ,za posao čistačice gledamo vezu svih indikatora posla kao i naravno ostalih istaknutih tocaka u karti sa samom suštinom simbolike serije 6 (Me,djev,6.polje)

te njenim odnosom sa :

-serijom 8 i 10.

U karti je kroz ovu sferu serije 6 posebno bitno pogledati

Marsa
,jer je ovo ipak prvenstveno fizički posao a naravno i Saturna jer se i danas sa mnoštvom higijenskih pomagala i sredstava,ovaj posao nerjetko karakterizira kao robovski i nimalo lijep,surov i nezahvalan,tzv. poslovi "sa dna ljestvice".

Tak. samim uplivom suprotnih strana pomenutih serija 6,8,10, ovdje u svojim opozitima(izgonima i padovima) a tako i obrnuto, naglašava se simbolika samog stanja "nečiste,nesredjene i neuvjetne materije" koju vlasnik ovih,ne tako laganih položaja,katkad u profesionalnom smislu "odradjuje" kao prilično nezahvalan kolektivni zadatak...sa malo slobodnog izbora,kad je vrsta posla u pitanju.

Medjutim,imam potrebu da se ovom prilikom malo dublje osvrnem na te "nezahvalne" poslove. Naime,sve ima svoju drugu stranu medalje...pa tako znamo dobro, da odabir ovog potcjenjenog ,možda za nekoga ,neugodnog i nezavidnog fizičkog posla, može donjeti više mogućnosti (prostora) ovoj osobi ,kad je i njeno duhovno "čišćenje" u pitanju,ukoliko ga naravno tako plemenito i gleda.Jer npr. niti monaški poziv, koji zivot teži potpuno produhoviti, u materijalnom smislu,ne izvoljeva za nekim luksuznim ,ugodnim poslovima, već bira upravo najmučniji rad.Medjutim, svakako smo svjedoci da se težak posao čiščenja nerjetko dozivljava nepovoljno tj. kao nepravedna kazna,koja demotivira,možda i ljuti i duševno ogorčava samu osobu. Naravno da se onda u tom slučaju produbljuje nepovoljnost ovih indikatora i njihovih manifestacija...koje se svakako mogu izabrati odradjivati vrlo nepovoljno,neosvjesteno u tjelesnom i duhovnom smislu po ovu osobu, pa je ključna njezina sopstvena šira "perspektiva gledanja" na ovakav njen katkad gotovo marginalizirani posao,bilo da je on "stjecaj okolnosti" i jedini izbor tj. nesvjesni teret predodredjenosti ili pak jednostavno slobodan izbor zbog suženih životnih mogućnosti za neki "finiji" tj. ljepši posao,budući da netko i ovo mora raditi,dok konačno ne uvedemo robote. Onda ćemo vjerojatno, za koje stoljeće ,umjesto ljudi ,njih empatisati u pogledu ovih "robovlasnickih" uloga,jer me baš pomenuta profesija i posjetila na oduvjek prisutnu i neizbjegnutu kolektivnu nepravdu i naše, katkad vrlo upadljivo nejednake,materijalne beneficije uopće.

Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 10:27   #750
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post

Pa tako i naša prebivališta čak i onda kada su bila funkcionalna ako dugo nitko u njima ne boravi i ne renovira, itekako će ovjekovječiti svoju dotrajalost i nepodobnost....Ova dotrajalost se veže za saturna i znak jarca koji boravište,stanište prave neugodnim i nekomfornim,neodrživim i trošnim za život...i od nas traže da to boravište,stanište,prebivalište,lokaciju (rak) stalno iznova činimo podobnim, uporabljivim,useljivim za život..tj. da ga u odnosu na suprotnu seriju deset materijaliziramo tj gradimo.


Isto tako, sve sto je u nasem skrbnistvu,vlasnistvu ,postalo neuporabljivo,višak,otpad,gomila ,opet zahtjeva eliminaciju toga. Ova eliminacija prezasićenog viška i obnavljanje naše nepokretne imovine su vezani za seriju osam od koje nastaje ta skrbnička serija dva...Mi moramo biti svijesni sto nam u okviru naseg vlasnistva (posjeda) više ne treba i sto nam tu nije više od koristi, već postaje teret i smetnja koji nam narušavaju zdravlje i izazivaju neugodnost.Kroz seriju osam (Ma,PL,♏,osmo polje) se znamo tog beskorisnog viška osloboditi i ponovno ga popuniti s onim sto će svrsishodno zadovoljavati potrebe koje proizilaze iz suprotne serije.


S druge strane, osa 6-12 je umna i ljudska strana svih tih triju ženskih osi. To je ona osa koja ima potrebu da naše unutarnje stanje duha i njegovu podsvjesnu težnju ka životu u čistoti (duše i tijela) osvijesti našin umnim i fizičkim realnim mogucnostima, onoliko koliko je to ovdje u materiji u našoj moći.Mimalizacija čulne svijesti i sposobnost merkurovskog analiziranja te iste materije, u kojoj obitavamo, omogućuje da se organsko funkcioniranje i stanje duha dovedu u red.Otuda ta uloga djevice da prolaznost tvari kojim robujemo na zemlji, protka vrijednostima kosmičkog savršenstva (uma),na koje se ljudski um ogleda,pa sve trošno materijalno (ukljucujuci i nase tjelo ) ovdje podsvjesno teži održati besprjekorno funkcionalnim,odmjerenim,svedenim ,čistim i smisleno uporabljenim....Zbog toga ona utjelovljuje higijenu, ne samo npr. tjela već i životnog prostora i zaokružuje cijelu tu priču redovitog osvježivanja,pražnjenja,čišćenja i sredjivanja tog prostora počev od ose 10-4 preko ose 8-2 i zavšila sa osom 6-12.
Sakupljanje smeća
Previše sam se našla u tvom izlaganju,a da ostanem ravnodušna
meni je Asc u Raku,vladar je Mjesec u Djevici koji ima konjukciju s Plutonom. Ja mislim da sam sakupljačica smeća.
Zbog konjukcije Mo/Pl sklona sam čuvati stvari za koje mislim da imaju za mene sentimentalnu vrijednost(stare čaše i sl.).Merkurovski sam svijesna (a još mi je Merkur dispozitor Mjeseca) da je to zapravo gomilanje smeća ,a gomilanje voli Pluton.Spomenuo si 10. polje,prirodno polje Jarca.
Kad mi je bio tranzit Saturna kvadrat na Mjesec/Pluton,sve "sentimentalne vrijednosti" sam vidjela kao staru kramu.Srećom je bio taj tranzit. tako da sam se ja riješila stare krame.
I mislila sam si kako se jednu te istu stvar može vidjeti na više načina.Kod mene je malo žešći Jupiter u Strijelcu pa se s njime uvijek mrske radnje vremenski mogu odložiti,"za bolja vremena"
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2018., 00:21   #751
Evo, danas sam bila u organiziranom posjetu zatvoru i možda bi bilo zanimljivo napisati ponešto o tome? Ondje radi dosta socijalnih radnika i/ili socijalnih pedagoga Mene su oduvijek privlačile te zatvorene institucije u kojima postoji nekakva doza opasnosti, nešto gdje konstantno postoje događanja Dakle, koji astrološki faktori ukazuju na takvo što


Baš me se dojmio posjet tamo! Sjećam se kako je jedan profesor još na prvoj godini faksa sve nas redom pitao gdje bismo željeli raditi pa je samo nekolicina nas penalni sustav navela kao dream job Negdje sam pročitala baš ovdje na forumu da su te državne ustanove u smislu rada u njima vjerojatnije ako je 10. polje naglašeno.


Možda čak i na ovoj temi!
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2018., 16:39   #752
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ovo nije grobar, ali posao sa smrću...Takvi su me uvijek na neki način privlačili.
Npr., htjela sam, a i sada bih da mogu, otvoriti groblje za životinje. Dizajnirati lijesove i općenito estetski uređivati grobove, nadgrobne spomenike...
Isto tako, šminkala bih mrtve ljude.

Ali ništa to kod nas nije razvijeno.

Imala sam namjeru otići vani, da bih radila u hospiciju, tj. školovala bih se za nekoga tko zapravo prati u smrt. Ne bavi se fizičkim tijelom, nego dušom.

To je očito Venera u 12. kući u konjunkciji s vl. 8.
Nikad me nisu privlačili light poslovi i karijere.
Zanimljivo, meni je venera u 12. i ona je vladar 8. ja sam bila išla volontirati u palijativnu skrb jer sam mislila da ću kroz taj način spoznati neku istinu o životu. I posao grobara mi uopće ne zvuči loše, iako nikad nisam razmišljala o tome, jedino mi užasno smetaju mirisi (i buka - to je jedan od razloga zašto mi djeluje kao privlačan posao - jer je tišina).

Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Meni striptizeta miriši na Veneru u Jarcu u smislu distanciranosti, nedostupnosti,žena mora biti proračunata da to radi....pa jako 8. polje,mora imati neke veze sa Škorpionom,možda Pluton, relacija Venera-Pluton...
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Znači, radi se vjerojatno o Ve/Ma 90 Ur. Valjda Ur vlada takvim akrobacijama, čak i opasnim. A nije ni sama Ve, jer bi njoj bilo dovoljno da je manekenka, i ukočeno stoji, dok se s Marsom želi na neki način fizički izraziti.
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
2. tip - to je ekshibicionist tj. radi to zbog želje za pokazivanjem i isticanjem. Taj tip ima ASC u znaku vodenjaka, ovna ili je vladar ASC-a u tim znacima ili u vezi s Uranom i Marsom.

Takav "pokazivački" ili "egzibio" vladar ASC-a u poljima profesije označava osobu koja taj svoj poriv živi kroz posao. Osim toga Mars je tu važan jer se radi o "seksi" profesiji.
Pa ne znam, sve navedeno imam (Pluton u 8. u Škorpiji kvadrat Venera u 12. u Vodenjaku; Mars u 1. kući kvadrat Uran u 10. kući; podznak Vodenjak; uran egzaktno na MC-u), ali se svejedno ne bih mogla zamisliti u takvom poslu, niti bi me mogao privući, ne zbog nekih predrasuda, nego bi mi se istinski gadili svi ti napaljeni ljigavci i grozno bih se osjećala s takvim "kolegama", a ne da bih uživala u takvoj pažnji. Mislim da vodenjaku neopravdano pripisuju puno više seksualnog nego što on je/ima, samo zato jer nikog ne osuđuje, nego sve prihvaća, ne znači da bi on sam to želio raditi. On je više frendovski i intelektualan tip nego senzualan, strastven ili štogod.

Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Evo, danas sam bila u organiziranom posjetu zatvoru i možda bi bilo zanimljivo napisati ponešto o tome? Ondje radi dosta socijalnih radnika i/ili socijalnih pedagoga Mene su oduvijek privlačile te zatvorene institucije u kojima postoji nekakva doza opasnosti, nešto gdje konstantno postoje događanja Dakle, koji astrološki faktori ukazuju na takvo što


Baš me se dojmio posjet tamo! Sjećam se kako je jedan profesor još na prvoj godini faksa sve nas redom pitao gdje bismo željeli raditi pa je samo nekolicina nas penalni sustav navela kao dream job Negdje sam pročitala baš ovdje na forumu da su te državne ustanove u smislu rada u njima vjerojatnije ako je 10. polje naglašeno.


Možda čak i na ovoj temi!
To ti je školski primjer naglašene 12. kuće.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2018., 20:23   #753
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Pa ne znam, sve navedeno imam (Pluton u 8. u Škorpiji kvadrat Venera u 12. u Vodenjaku; Mars u 1. kući kvadrat Uran u 10. kući; podznak Vodenjak; uran egzaktno na MC-u), ali se svejedno ne bih mogla zamisliti u takvom poslu, niti bi me mogao privući, ne zbog nekih predrasuda, nego bi mi se istinski gadili svi ti napaljeni ljigavci i grozno bih se osjećala s takvim "kolegama", a ne da bih uživala u takvoj pažnji. Mislim da vodenjaku neopravdano pripisuju puno više seksualnog nego što on je/ima, samo zato jer nikog ne osuđuje, nego sve prihvaća, ne znači da bi on sam to želio raditi. On je više frendovski i intelektualan tip nego senzualan, strastven ili štogod.
Evo si quotala isječak gdje spomenuh ASC vodenjaka u kontekstu egzibicionizma pa da se nadovežem jer mi se čini da si pogrešno percipirala napisano.

Za egzibicionizam ne moraš biti "seksualan", to je težnja za vlastitim pokazivanjem, isticanjem sebe...a to vodenjak ima jako izraženo.

Isto tako, baš to što je vodenjak cool i ima tu mentalnu distancu od svega što je znojno, ljudsko, tjelesno, "animalno"...može raditi takav posao iz urođene neopterećenosti "sitnim dušama", ali i ekscentrizma, egzibicionizma, želje da šokira gledateljstvo ili izbaci okolinu iz takta. U prirodnom rasporedu polja ASC vodenjaku 10. polje (profesija) pripada znaku škorpiona, a to je i mjesto gdje je Uran egzaltiran pa vodenjak "voli druge jako napaliti na sebe" (od-tuda taj poziv), ali vodenjak bi definitivno bio ona striptizeta koja se ne smije dodirivati, samo gledati.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 02:40   #754
Nisam pogrešno percipirala, mislim da si sve točno napisala o osobinama, ali kako si to iskombinirala mislim da krajnji zaključak nije baš ispao točan.

Sve je istina da želi isticati sebe i izbaciti okolinu iz takta, ali to će učiniti putem govora, mentalno i putem svojih vrijednosti, možda i kruga ljudi s kojima se druži, ali neće željeti da se drugi napale na njega u erotskom smislu (niti zaljube u njega) - to ga užasno guši i opterećuje.

Nadalje, vodenjak neće radi šokiranja okoline, niti radi bilo kojeg razloga, izgovoriti psovku ili ispričati vulgaran vic, a kamoli nešto drugo.

Zračni znakovi su djeca horoskopa, vodenjakinja bi se u striptizu osjećala kao da je 10ogodišnja djevojčica stavljena tamo među te odvratne slinavce. Fizički bi joj se to gadilo, ostale bi joj traume i osjećala bi se zlostavljano i poniženo.

To ne može bit dalje od okruženja kojem pripada - a to su kulturna mjesta sa živahnim razgovorima o političkoj situaciji i aktivizmu za zaštitu životinja ili beskućnika, u društvu prijatelja koji dijele slične preokupacije.

OK, to je znak koji će napraviti svakakve stvari kako bi drugima pokazao svoja nekonvencionalna uvjerenja, ali sumnjam da bi striptiz (poticanje tuđe požude i niskih strasti) bila jedna od tih stvari.

Govorim o arhetipu vodenjaka, normalno da ako osoba ima nešto drugo u karti naglašeno, svašta može biti.

Što se tiče Škorpije na mc-u prije bih pomislila na uspješnu karijeru u politici, ekonomiji ili znanosti i postizanje ugleda i moći putem vlastitog integriteta i truda. Ali to zaista ne mogu tvrditi, ja imam Strijelca i jupiter - pa sam možda zato još i više otišla u religiju, filozofiju i sl.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 09:17   #755
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo si quotala isječak gdje spomenuh ASC vodenjaka u kontekstu egzibicionizma pa da se nadovežem jer mi se čini da si pogrešno percipirala napisano.

Za egzibicionizam ne moraš biti "seksualan", to je težnja za vlastitim pokazivanjem, isticanjem sebe...a to vodenjak ima jako izraženo.

....
U prirodnom rasporedu polja ASC vodenjaku 10. polje (profesija) pripada znaku škorpiona, a to je i mjesto gdje je Uran egzaltiran pa vodenjak "voli druge jako napaliti na sebe" (od-tuda taj poziv), ali vodenjak bi definitivno bio ona striptizeta koja se ne smije dodirivati, samo gledati.
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Nisam pogrešno percipirala, mislim da si sve točno napisala o osobinama, ali kako si to iskombinirala mislim da krajnji zaključak nije baš ispao točan.

Sve je istina da želi isticati sebe i izbaciti okolinu iz takta, ali to će učiniti putem govora, mentalno i putem svojih vrijednosti, možda i kruga ljudi s kojima se druži, ali neće željeti da se drugi napale na njega u erotskom smislu (niti zaljube u njega) - to ga užasno guši i opterećuje.
.

nekako su mi obje teze u vezi egzibicionizma i striptizete-točne. Asc je bitan u prezentaciji,Vodenjaku nije tesko se javno izložiti radi neke ideje ili stava.Tjelesno je malo teže,mora biti nesto sto ga voli ogoliti,nekakav Skorpion u natalu.Ja jesam Vodenjačica sa Suncem u 8. polju,jos Venera ima aspekt prema Plutonu.Ali, moj asc u Raku ne bi podnio javno golićenje u smislu striptiza.Volim i mogu za po doma imati striptiz,slikati se,ali javno ne.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 11:45   #756
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Nisam pogrešno percipirala, mislim da si sve točno napisala o osobinama, ali kako si to iskombinirala mislim da krajnji zaključak nije baš ispao točan.

Sve je istina da želi isticati sebe i izbaciti okolinu iz takta, ali to će učiniti putem govora, mentalno i putem svojih vrijednosti, možda i kruga ljudi s kojima se druži, ali neće željeti da se drugi napale na njega u erotskom smislu (niti zaljube u njega) - to ga užasno guši i opterećuje.

Nadalje, vodenjak neće radi šokiranja okoline, niti radi bilo kojeg razloga, izgovoriti psovku ili ispričati vulgaran vic, a kamoli nešto drugo.

Zračni znakovi su djeca horoskopa, vodenjakinja bi se u striptizu osjećala kao da je 10ogodišnja djevojčica stavljena tamo među te odvratne slinavce. Fizički bi joj se to gadilo, ostale bi joj traume i osjećala bi se zlostavljano i poniženo.

To ne može bit dalje od okruženja kojem pripada - a to su kulturna mjesta sa živahnim razgovorima o političkoj situaciji i aktivizmu za zaštitu životinja ili beskućnika, u društvu prijatelja koji dijele slične preokupacije.

OK, to je znak koji će napraviti svakakve stvari kako bi drugima pokazao svoja nekonvencionalna uvjerenja, ali sumnjam da bi striptiz (poticanje tuđe požude i niskih strasti) bila jedna od tih stvari.

Govorim o arhetipu vodenjaka, normalno da ako osoba ima nešto drugo u karti naglašeno, svašta može biti.

Što se tiče Škorpije na mc-u prije bih pomislila na uspješnu karijeru u politici, ekonomiji ili znanosti i postizanje ugleda i moći putem vlastitog integriteta i truda. Ali to zaista ne mogu tvrditi, ja imam Strijelca i jupiter - pa sam možda zato još i više otišla u religiju, filozofiju i sl.
Kužim što misliš i slažem se s ovim što si napisala.

Samo sam mislila istaknuti da si quotala dio posta u kojem sam napravila razliku između striptizete koja to radi iz pobude da "potiče požude i niske strasti" (koju navodiš) i one koja to radi iz urođene nesputanosti i neimanja ikakvih ograda prema vlastitom tijelu (gdje sam istaknula taj ASC vodenjaka koji posjeduje taj tip egzibicionizma). U pogledu profesije Uranski ASC se ostvaruje u neovisnoj samostalnoj djelatnosti i zapravo ga može jako motivirati to da na brzinu uzme novac nekim anonimusima (on u tomu vidi domišljatost i "inteligenciju") posebno ako striptiz nije uživo nego npr. preko neta. Tj. pisala sam o tome kako taj poziv ima u sebi egzibicionizma, ali nisu sve striptizete taj "vulgarni" tip (vodenjak se gnuša vulgarnosti ).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 16:13   #757
po Fishinom opisu, ja sam egzibicionist, samo ja više ne znam što sam i jesam li ili nisam, i gdje sam, i šta sam.

Zapelo mi je za oko ovo "oni koji vole da ih se gleda" i egzibicionisti, mislim koja je razlika između takve dvije osobe, ne mislim astrološki, ja ne kužim razliku.

edit: mislim da sam skužila

prvi je pun sebe, skloniji narcizmu, dok je drugi više možda buntovan, ne radi to toliko zbog sebeljublja. Ispravite me ako griješim.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 16:23   #758
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
po Fishinom opisu, ja sam egzibicionist, samo ja više ne znam što sam i jesam li ili nisam, i gdje sam, i šta sam.
Po kojem opisu? (ovdje samo dotaknuh vezu egzibicionizma i znaka vodenjaka, a nije egzibicionizam samo to)
Quote:
Zapelo mi je za oko ovo "oni koji vole da ih se gleda" i egzibicionisti, mislim koja je razlika između takve dvije osobe, ne mislim astrološki, ja ne kužim razliku.
Postoji u egzibicionizmu potreba - biti viđen i gledan, imati pažnju na sebi i željeti biti objekt nečije žudnje (ne nužno seksualnog tipa).

P.S. sada vidjeh edit
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
edit: mislim da sam skužila

prvi je pun sebe, skloniji narcizmu, dok je drugi više možda buntovan, ne radi to toliko zbog sebeljublja. Ispravite me ako griješim.
Da, zbog potrebe "da se izloži" i istakne (zato tamo istaknuh ASC ovna i vodenjaka).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 16:50   #759
Da, taj post.

Samo, odakle potreba da se istakne i izloži, ako nije narcis kao ovaj prvi?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 17:03   #760
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Da, taj post.

Samo, odakle potreba da se istakne i izloži, ako nije narcis kao ovaj prvi?
Neovisno od narcis osobine, potreba da se istakne i izloži je od ovna/Marsa ili vodenjaka/Urana.

Ovan/Mars se uvijek iskazuje i očituje vidljivo, prema van jer je to izrazito frontana energija, dok se energija vodenjak/Uran iskazuje na način da u okolinu unosi element uzbuđenja, "razbuđenja" tj. odgovara joj "ozračje napetosti". A tu je i taj slobodnjački duh i sklonost vodenjaka da "sebe poklanja drugima" (izgon Sunca).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.