Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2007., 22:23   #101
Sa svima možeš kupovati online, godišnja članarina 250 kn, platna lista- odrezak od plače, penzije tj. dokaz o stalnim primanjima

Ako želiš savjet, za online kupovinu nemoj uzimati to nego uzmi Visu ili EuroCard/MasterCard
Negdje ne možeš plačati online sa Americanom (niti da je zlatna) ryanair. com npr.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 23:20   #102
ja sam bio uzeo t american prošle godine, bila neka akcija, bez upisnine ičlanarine prve godine, 6mj akcijska kta 7%, popusti na fiksni telefon 20kn, na dsl 40kn mjesečno, internetom nisam plaćao s njom

ove godine mi naplatili članarinu 150kn

i oprez s americanom, za razliku od vise classic od zabe, oni kta na neotplaćeni dug računaju od dana troška a ne od dana dospjeća, a visom uredno plaćamna internetu bez ikakvih problema, svi je prihvačaju

npr. kupiš 1000kn danas, za mjesec dana to dospijeva, ti platiš samo 500 a kta ti se računa od danas a ne od dana dospijeća, to mi je malo nepravedno a bogmai se nakupi i dosta kta tako
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 11:50   #103
Dizanje gotovine na Amex

Zanima me gdje u austriji mogu podignuti gotovinu sa amexa. Jel ima neki bankomat blizu granice ako ne koliko je udaljeno od zagreba.
Hvala na odgovoru.
buco123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 12:27   #104
pa kaj stvarno niko nezna odgovoro. Molim Vas hitno mi je.
Hvala
buco123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 13:29   #105
Pa ne ideš na mjesec, barem bankomata ima svugdje i vrlo rado će ti uzeti Amex i oderati na proviziji
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 13:51   #106
Svaki baknomat koji prima amex kartice mora imati amex naljepnicu na sebi. Ja sam imao iskustvo da dizem gotovinu na bankomatu u Becu, ali za neki blizu granice ne znam.
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 21:53   #107
Amex

Koliko mora biti najmanji iznos plaće da se može zatražit amex kartica?
__________________
Saab Born From Jets
trabaljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 11:20   #108
Quote:
trabaljo kaže: Pogledaj post
Koliko mora biti najmanji iznos plaće da se može zatražit amex kartica?
Mislim da ti oni ne daju ako ti primanja nisu bar 4.000,00 kn i više i ako nisi prijavljen za stalno. Ja sam tražio AMEX, imam plaću u rangu, jedino što sam prijavljen na ugovor od godinu dana (nedavno sam promijenio posao, pa ono...).
Uglavnom, ponudili su mi AMEX Start karticu koja ima jako mali limit, jako glupa ograničenja, i nema kupnju na rate, s tim da je u tom pismu ponude pisalo da koristim tu karticu godinu dana, a oni se obvezuju da će mi po isteku tih godinu dana sami poslati AMEX klasičnu, onu zelenu karticu. Nitko ni ne zna točno njihove uvjete i kriterije za izdavanje kartice, jer čak i da ih nađeš na netu, ne možeš se po tome ravnati.
Ja poslao pristupnicu za Diners, u roku 10 dana dobio karticu, početni limit u visini jedne plaće koji, naravno, s vremenom i urednošću plaćanja računa, raste, i mogu reći da sam zadovoljan...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 13:26   #109
Nisam 100% siguran ali mislim da je minimum 2500 kn (3000 kn u svakom slučaju je dovoljno).

Poanta je u stalnom zaposlenju, moja mama je dobila revolving karticu sa limitom od 11500 kn sa plačom malo višom od 3000 kn.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 13:43   #110
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nisam 100% siguran ali mislim da je minimum 2500 kn (3000 kn u svakom slučaju je dovoljno).

Poanta je u stalnom zaposlenju, moja mama je dobila revolving karticu sa limitom od 11500 kn sa plačom malo višom od 3000 kn.
Onda su im standardi različiti za svakoga. Ali samo pitanje; ta revolving kartica je čista AMEX ili co-brand sa nekom firmom tipa Croatia Airlines ili tako nešto? Znam da nema razlike, AMEX je AMEX, ali ipak, ima snobova koji pate na "original"...

Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 13:59   #111
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
Onda su im standardi različiti za svakoga. Ali samo pitanje; ta revolving kartica je čista AMEX ili co-brand sa nekom firmom tipa Croatia Airlines ili tako nešto? Znam da nema razlike, AMEX je AMEX, ali ipak, ima snobova koji pate na "original"...

co-brand

Za "biti podoban" nije samo stvar visine plaće nego i niza drugih faktora a najvažniji je stalan posao. Moja mama ima gotovo minimalnu plaču (dobije oko 3000 kn sa onim dodacima) ali ima stalan posao u državnoj firmi, pred penzijom je, ne zna što je dozvoljeni minus (a kamoli nedozvoljeni ), crne liste, krediti...
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 14:14   #112
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
co-brand

Za "biti podoban" nije samo stvar visine plaće nego i niza drugih faktora a najvažniji je stalan posao. Moja mama ima gotovo minimalnu plaču (dobije oko 3000 kn sa onim dodacima) ali ima stalan posao u državnoj firmi, pred penzijom je, ne zna što je dozvoljeni minus (a kamoli nedozvoljeni ), crne liste, krediti...
Takvim ljudima se divim! Jebote, ja sam u minusu skoro do grla, sad se nekako čupam, ali i ja radim na mjestu koje bi trebalo biti podobno za takve "gadgete" pa ipak... No dobro, šta je tu je. Ne žalim se, i ovako je dobro...

Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 14:55   #113
Quote:
trabaljo kaže: Pogledaj post
Koliko mora biti najmanji iznos plaće da se može zatražit amex kartica?
Najbolje da nazoveš na njihov besplatni telefon pa propitaš. Broj je 0800377575. Visina plaće se razlikuje o tipu kartice koju želiš dobiti.
Bila je prije jedno 3 mjeseca tema o American Expressu gdje je sve lijepo bilo pojašnjeno, od tipova kartica, potrebne plaće, ali je tema nestala, kad su radili podforume. Nemam pojma zašto.

Po sjećanju, mislim da je za revolving karticu potrebno imati 2900 kn, a za osobnu zelenu (charge) karticu nešto više, oko 3500.
Ne nadaj se da ćeš ju prvi puta odmah i dobiti. Naravno ima i drugačijih situacija, gdje su ljudi odmah dobili karticu po prvi puta. Ovo sam napisao iz svojeg iskustva i nekih koji su prije pisali na forumu pod temom o American Expressu. "U krvi im je da te prvi puta odbiju". Ne znam zašto.

Ako imaš još kakvo pitanje pitaj.
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 22:43   #114
min. plaća za amex charge je 3200 a za revolving 3000. Nije bitno da si zaposlen na neodređeno jer uz pristupnicu prilažeš listu od plaće a na njoj se ionako ne vidi jel radiš na odr. ili neodr.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 14:23   #115
Ja se ne bih trudio s AMEX-om. Totalno sam se razočarao s njima. Dao sam prijavnicu za onu njihovu Start card koja je kao za one koji imaju povremene prihode, ali danas došla odbijenica 'Hvala što se iskazali interes. Nažalost ne možemo udovoljiti vašem zahtjevu. Doviđenja." Dvije rečenice napisane preko A4 papira, a za koje su im trebala 3 tjedna!
Za tu Start card cijelo vrijeme reklamiraju da je za one koji ne mogu imati pravu karticu zbog primanja, a uz zahtjev im priložio platne liste za 7., 8. i 9. mjesec, te ugovore o djelu (koji idu preko žiro računa) prije i poslije tog datuma, porezno rješenje za prošlu godinu na kojoj se vidi da imam iznadprosječna primanja, kupoprodajni ugovor stana, policu osiguranja itd itd i svejedno NIŠTA. Ne znam onda stvarno kome je namijenjena ova kartica...
Uglavnom, dobio sam u međuvremenu Zabinu go!card s visokim limitom tako da mi na kraju ova Start ni ne treba, ali samo govorim...
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 17:46   #116
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
Ja se ne bih trudio s AMEX-om. Totalno sam se razočarao s njima. Dao sam prijavnicu za onu njihovu Start card koja je kao za one koji imaju povremene prihode, ali danas došla odbijenica 'Hvala što se iskazali interes. Nažalost ne možemo udovoljiti vašem zahtjevu. Doviđenja." Dvije rečenice napisane preko A4 papira, a za koje su im trebala 3 tjedna!
Za tu Start card cijelo vrijeme reklamiraju da je za one koji ne mogu imati pravu karticu zbog primanja, a uz zahtjev im priložio platne liste za 7., 8. i 9. mjesec, te ugovore o djelu (koji idu preko žiro računa) prije i poslije tog datuma, porezno rješenje za prošlu godinu na kojoj se vidi da imam iznadprosječna primanja, kupoprodajni ugovor stana, policu osiguranja itd itd i svejedno NIŠTA. Ne znam onda stvarno kome je namijenjena ova kartica...
Uglavnom, dobio sam u međuvremenu Zabinu go!card s visokim limitom tako da mi na kraju ova Start ni ne treba, ali samo govorim...
Kako sam prije u postu i rekao: "U krvi im je da te prvi puta odbiju!"
Mene su 2002. godine odbili za zelenu charge karticu, a drugi puta bilo sve ok. A i prvi puta sam po mom mišljenju imao sve preduvjete za njeno izdavanje. Ali eto....
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 00:51   #117
Quote:
marko27 kaže: Pogledaj post
Kako sam prije u postu i rekao: "U krvi im je da te prvi puta odbiju!"
Mene su 2002. godine odbili za zelenu charge karticu, a drugi puta bilo sve ok. A i prvi puta sam po mom mišljenju imao sve preduvjete za njeno izdavanje. Ali eto....
Bog marko, nije te dugo bilo, peglaš li marljivo Jubilarnu karticu?
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 11:00   #118
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
Bog marko, nije te dugo bilo, peglaš li marljivo Jubilarnu karticu?
Ej Goleo bok

Pa čitam ja redovito postove na forumu, ali rijetko odgovaram. Ne da mi se....
Pa ne peglam je baš, da budem iskren. Nekako sve peglam preko druge Amexove kartice. Nekad nešto uzmem i na Jubilarnu, ali rijetko.
A kako je kod tebe?
Jesi čitala da piše u ugovoru iz Jubilarne kartice (koji si dobila sa karticom), da će ti nakon isteka roka od godinu dana (tj. prije isteka Jubilarne) ponuditi izdavanje Gold kartice ili neke druge... Tako nekako piše.
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 12:56   #119
Može jedno glupo pitanje?
Zašto bi čovjek poželio AMEX karticu kad sad već svaka banka nudi Visu ili Mastercard bez naknada u sklopu nekog svog paketa?
Inace imam AMEX za kojeg plaćam članarinu, a sad mi u zabi nude sve to đžaba..
Dompax is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 23:52   #120
Quote:
marko27 kaže: Pogledaj post
Ej Goleo bok

Pa čitam ja redovito postove na forumu, ali rijetko odgovaram. Ne da mi se....
Pa ne peglam je baš, da budem iskren. Nekako sve peglam preko druge Amexove kartice. Nekad nešto uzmem i na Jubilarnu, ali rijetko.
A kako je kod tebe?
Jesi čitala da piše u ugovoru iz Jubilarne kartice (koji si dobila sa karticom), da će ti nakon isteka roka od godinu dana (tj. prije isteka Jubilarne) ponuditi izdavanje Gold kartice ili neke druge... Tako nekako piše.
Ja sve plaćam Jubilarnom, da bi bilo više kunica u fondu za nezbrinutu djecu.

Da, ugovor sam pročitala, već imam 3 Amex-a , pa mislim da je to dosta!

Ali bilo bi lijepo da uz Green ili Gold vežu neku drugu humanitarnu akciju, pa kad se već mora trošiti, da i netko drugi osim karticarske kuće ima od toga koristi!

__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.