Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2007., 21:44   #41
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
dOnda je mali nasilnik ravnateljicu prebio. Uz prigodne psovke.
Tata je bio ponosan jer da je mali isti tata.
Je istina je, nije dijete krivo, kriv je roditelj. I institucije koje ne reagiraju iz straha.
No to baš i ne tješi njegove žrtve.
1. Malog su trebali jednostavno izbaciti iz skole. Ako se tako ponasa nije zavrijedio pravo na skolovanje. Trebalo bi promijeniti zakon.
2. Za premlacivanje ravnateljice oduzimanje roditeljima i u popravni dom. Eto mu skolovanja, neka uziva sa sebi slicnima.
3. Tati poslati policiju da potrazi arsenal za koji kao svi znaju. Ako se obicna policja plasi poslati interventnu policiju.
4. Institucije ne reagiraju iz straha od jednog covijeka? E jesmo banana republika Mozda bi bilo bolje da su nas Srbi pokorili.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 21:52   #42
Lali puna...uopče nemaš pravo...prvo ispeci pa reci..kad budeš imala svoje i tako što doživjela ti onda odi tom malom divljaku koji ti je tukao djete i daj mu pusu u nos ..jer jebiga to sigurno nema kod kuće a svoje djete pošalji u kur.. jer ono ima dovoljno ljubavi pa šta sad što ga mlatnu tu i tamo malo...jel....
Ja da sam vidjela to što je taj tata vidio..ja bi i gore reagirala. Jer ne bi ostalo samo na tome da malom zaprijetim nego bi otišla do ravnatelja vrtića i zahtjevala neka izvoli riješiti situaciju kako zna i kod roditelja bi isto tako otišla bez obzirašto mu je otac idiot..otišla bi s mužem. A roditeljima bi rekla...ako ga ne urazum i ne prestane mlatiti moje djete da ču ja osobno nači nekog večeg klinca koji če mlatiti svaki dan tog njegovod divljaka pa oni kako žele...moje djete neče nikome biti meta samo zato što tatu boli ona stvar....a mama se boji otvoriti usta...nije moja stvar, moja stvar je dobrobit mog djeteta.
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 21:53   #43
ovako je počelo, ovako se nastavlja

strah, nezainteresiranost
c/p ....
U matuljskoj Osnovnoj školi Andrije Mohorovičića proglašeno je izvanredno stanje. Školska nastava je prekinuta, djeca su puštena kućama, a nastave neće biti ni u ponedjeljak.

Razlog tome je još jedno divljanje već poznatog problematičnog učenika, dvanaestogodišnjaka iz Rukavca o kojem brine njegov otac, a koji često učenicima škole priušti nove probleme.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 21:58   #44
Prekrasno...
ma ne znam što reći i ja imam sina tko zna kakv če biti ali nadam se da neče takav...to je sad več problem koji se nemože riješiti nego samo izbaciti ga i udaljiti iz te okoline ....
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 22:06   #45
Moglo bi se da se imalo volje.
No problem je što se sve radi polovično.
Čemu izdvajati novac za zaposlenje psihologa koji će raditi s tim malim ako ga ostave u sredini zbog koje i je tako agresivan.
Ja vjerujem da kad bi se odista htjelo da možda ne bi bilo kasno za mulca. Ipak on ima samo dvanaest godina.
No dok god je roditeljsko pravo pod nadzorom , a mali dobiva podršku za divljanje od njemu najvažnije osobe dotle se ništa neće napraviti.
No roditelje druge djece se to ne tiče, njih se tiču njihova djeca i oni su kao roditelji dužni svoju djecu zaštititi.
No postoje ljudi kojima je posao baviti se ovakvim sudbinama , a oni su potpuno falili.
Nije dovoljno par sati tjedno odvojiti za nekakav razgovor s psihologom, to su sve gluparije, za izvući ovakvo djete na pravi put treba stopostotan angažman, treba ozbiljno pristupiti problemu, dati cijelog sebe.
No to nitko neće i ne želi.
Ne, nije to dijete krivo, ako baš hoćemo krivca onda su krive institucije, nije ni otac kriv jer na kraju krajeva on bolje ne zna, a i on sam je vjerojatno preslika onoga tko ga je "odgojio" .
Ovako svi ovi njihovi razgovori su jednostavno pretakanje iz šupljeg u prazno,
nešto što se radi da se ne bi reklo da se ne radi ništa.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 22:10   #46
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
da ne živiš ti u Matuljima.
Tamo je sličan slučaj...
ne živim tamo.
nažalost, ovakvih priča ima mnogo samo nisu tako popularne jer ne dospiju do medija...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 08:22   #47
na zalost ima toga svugdje...


u skoli kod frendicinih klinaca klinci su se posvadali i potuki.. pa su zvali mame i tate u skolu. rijec po rijec i tateki su se na pas matrer razgovarali ispred skole, mame vristale jedna na drugu... znate kaj su klinci radili.. pomirili su se i pikulali kraj njih!!!

da nije tragicno.. bilo bi smijesno...
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 11:44   #48
Imal sam i ja sličan slučaj sa kćeri, no stvar se na kraju sam od sebe smirila.
U biti i ja mislim da dijete reagira agresijom na stanje koje mu ne odgovara bilo doma ili u vrtiću. Sad je samo pitanje na što to, a to bi trebao saznati psiholog.
Aries Firewind is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:14   #49
Quote:
moja volja kaže: Pogledaj post
Ja da sam vidjela to što je taj tata vidio..ja bi i gore reagirala. Jer ne bi ostalo samo na tome da malom zaprijetim nego bi otišla do ravnatelja vrtića i zahtjevala neka izvoli riješiti situaciju kako zna i kod roditelja bi isto tako otišla bez obzirašto mu je otac idiot..otišla bi s mužem. A roditeljima bi rekla...ako ga ne urazum i ne prestane mlatiti moje djete da ču ja osobno nači nekog večeg klinca koji če mlatiti svaki dan tog njegovod divljaka pa oni kako žele...moje djete neče nikome biti meta samo zato što tatu boli ona stvar....a mama se boji otvoriti usta...nije moja stvar, moja stvar je dobrobit mog djeteta.
ne, ti bi bolje reagirala...
sve ovo što bi ti napravila i jest ono što treba napraviti, a ne obrušit se na dijete
dalje, mnogi su spominjali kako bi isto došli klincu i malo oštrije s njim razgovarali, tipa

Quote:
ali bi ga cvrsto uzela za ruku i rekla "sad sam vidjela da mi diras dijete, sad i nikada vise":
i to je reakcija koja ima smisla.
Nisam mislila da agresivca treba gladiti po glavi - već sam napisala - nemojte gledati crno bijelo, ali ne znači da odrastao čovjek može (vrtićko) dijete stiskati uza zid i zastrašivati! Meni se zaplakalo kad sam pokušala zamisliti tu scenu - otud moje sablažnjavanje.
Nemam pojma koja je PRAVA reakcija, nemam dijete i nisam najpametnija, ali kažem, meni se zaplakalo od prizora malog djeteta koje je odrastao čovjek stisnuo uza zid i prijeti mu se.

Quote:
Ja nisam zvala tatu, ali sam klinca koji me maltretirao tako puknula po nosu da mu je krv krenula.
Nikad me više nije tako.
apsolutno. mene su učili da vratim istom mjerom i ja sigurno neću svoje dijete učiti da na šamar reagira zagrljajem i pusom u nos. djecu treba naučiti da se znaju braniti od nasilnika.
al, rekoh već, jedno je kad se djeca međusobno obračunavaju, a drugo je kad se odrasli obruši na dijete.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:42   #50
uzeti za ruku i ...
je nesto sto rade i tete u vrticu , a to ocito nije imalo uspjeha
lali , slika koju ti imas u glavi je slika kakva bi bila da je tebe taj tata pritisnuo uza zid , ili da je tata zaista bio bijesan i zelio nauditi malcu
ovako , to je bila predstava za klinca , koja ga je trebala nesto poduciti i kako vidimo , tek to je i djelovalo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:52   #51
Ovako stoje stvari...
Ja sam teta u vrtiću i imala sam sličan slučaj...
Možmo reagirati samo kako nam struka nalaže... Upozoravati, "kažnjavati" (nećeš se igrati, sad ćeš ti sjediti tamo dok se mi lijepo igramo, znaš li da to nije uredu..bla-bla, reći roditeljima koji su u nekim slučajevima skloni prijetiti, razgovarati, razgovarati), nakon razgovora s roditeljima, psihologom, pedagogom, defektologom pa sve do upoznavanja socijalne službe sa takvim slučajem, nama tetama ostaje da pokušavamo dovesti situaciju u grupi do toga kako uvijek max pozirnost svoga rada posvećujemo takvom djetetu kako bi ostala mogla biti na miru.

Našeg "malog zlostavljača" sno tako dovodile u red 1,5 godinu. Mali je svakodnevno bio po sat vremena sa stručnom službom (psiholog, defektolog, pedagog naizmjenice)... mama je odustala od nas, zaprijetila i na kraju prebacila dijete u drugi vrtić u susjednoj općini. Mi sad znamo da to dijete u školi radi iste probleme, a kako bi učiteljica mogla raditi s drugim, to dijete boravi s nekim od slobodnih nastavnika, negdje...
Napominjem da je mali (rekla bih veliki jer je bio visok i debeo) tukao i tete i sve koji su radili s njim.
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 16:17   #52
jao ne znam...
ja sam razrednom nasilniku nakon 3 godine maltretiranja slomila ruku. nisam kažnjena, on je. iako sam mu, kao što rekoh, slomila ruku.

da mi netko maltretira dijete tako da bih ga radije ispisala, vjerojatno bih mu se i ja zaprijetila. i to ne lijepo.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 16:43   #53
ja imam sad u skoli taj problem.
klinac u razredu moje kceri od prvog razreda maltretira citav razred, sad su peti.
objasnjenja odraslih osoba-razrednika, profesora, ravnatelja, (skola nema psihologa), umijesanih roditelja: jadan, on ima velikih problema kod kuce.
mama je svaki dan u skoli, sva u suzama, kao ne zna kako mu pomoci, ali mali dodje jucer, npr. uredno s novim bijesnim mobitelom (nagrada, mito?)

moja malicka, koja je u tom razredu nova, se zali povremeno, nije direktno na meti, no u grupi je s djevojcicama koje on sustavno maltretira godinama, pa pobere kolateralno koji put.

jucer sam ponovno rekla raski, no za sada smo jos na "opet cu razgovarati"

poznavajuci pozadinu i cinjenicu da od moljenja njegovih roditelja nema nista, maloj sam rekla da cu ja osobno doci u skolu i izvuci ga van pred citavim razredom, dic za kragnu i zaprijetiti.

jucer:
dok sam cekala informacije se uskomesalo u njihovom razredu, on opet ometa usred sata, profesorica nema nacina da ga smiri, a kako nisu znali da sam ja na hodniku, upozorila sam razrednicu i otisla direktno u taj razred (dakle tijekom sata i tijekom njegovog maltretiranja moje male koje se na satu svodi na cupkanje za kosu, otimanje biljeznica...) usla sam u razred, zamolila da ju pusti van, mali me vidio,pa sam mu se i obratila "dobar dan S. jel ima kakvih problema?". ni a, ni be, samo me popgledao, a ja sam svoju kcer izvukla van iz razreda.

nis, cavrljale smo par minuta, ali vidio je da sam tu i da ga gledam.

vjerujem da ce slijedeci potez biti direktno dizanje za kragnu, jer ja od razgovora s roditeljima i ostalima koji su upozoravani 4 godine iskreno ne vidim nikakve koristi.

tuzno i zalosno, ali ponekad jedino ucinkovito je zastrasivanje.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 08:45   #54
4 godine strpljenja??
meni 4 tjedna zvuci previse

inace , dva puta sam isao u skolu po takvom poslu: jednom zbog grupice bullija koji su si nasli vrlo udoban nacin zarade - otimali su manjima i mladima lovu i usput ih tukli i plasili svim i svacim i drugi put zbog ucitelja koji si je zamislio da smije lupiti ili povuci za uho svakoga tko mu dode na domet
oba slucaja su rjesena
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 08:53   #55
poznanica ima kcer koja ide u os u centru.
ima jedna mala cija je mama kucna frendica s njezinom uciteljicom. ta mala nika muci cijeli razred a ponajvise tu malu.. ljuje ju, cupa, nagovara drugu djecu da ju ismijavanju, ...

mama od te male koja je zlostavljena ... nista.. samo kuka kako je njezinoj kcerci tesko i kako ne smije nista napraviti jel je uciteljica frendica nikinom mamom...

umjesto nje sam zvala ministarstvo, raspitivala se sto napraviti.. i kad dodem do konketnog odgovora ova nece nis napraviti "da se ne zamjeri uciteljici"..

ono..halo.. pa jel ona normalna!!!! pa njezino dijete izruguju u skoli.. strasno.
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 09:28   #56
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
4 godine strpljenja??
meni 4 tjedna zvuci previse

inace , dva puta sam isao u skolu po takvom poslu: jednom zbog grupice bullija koji su si nasli vrlo udoban nacin zarade - otimali su manjima i mladima lovu i usput ih tukli i plasili svim i svacim i drugi put zbog ucitelja koji si je zamislio da smije lupiti ili povuci za uho svakoga tko mu dode na domet
oba slucaja su rjesena
mozda je moj post podugacak, pa se dalo tako razabrati, ali moja je mala u tom razredu tek jedno polugodiste.
ove cetiri godine trpi razred.

doista mislim da nasilnici imaju emocionalnih problema koje mi ne mozemo rjesavati, a njihovi roditelji obicno djeluju kotraproduktivno, da su zapravo klasicni strasljivci koji se povuku kad dodju do jasno postavljene granice.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 10:07   #57
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
mozda je moj post podugacak, pa se dalo tako razabrati, ali moja je mala u tom razredu tek jedno polugodiste.
ove cetiri godine trpi razred.

doista mislim da nasilnici imaju emocionalnih problema koje mi ne mozemo rjesavati, a njihovi roditelji obicno djeluju kotraproduktivno, da su zapravo klasicni strasljivci koji se povuku kad dodju do jasno postavljene granice.
naravno da nisam za obračunavanje s nasilnicima niti mislim da je dobro da se roditelj obračunava s nasilnikom koji mu gnjavi dijete. ali u nekim slučajevima, to je jedini način. i još nekaj: život nije pošten. uvijek je netko jači od tebe. e pa jebiga, kad imaš takve male divljake koji maltretiraju i to vrlo ozbiljno (razredni divljak kojem sam ja slomila ruku spremio je troje u bolnicu), ponekad je potrebno dati mu "taste of his own medicine". i iskreno, jebalo bi mi se jel to moralno ili odgojno ispravno.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 14:38   #58
treba poticat klince da se ne daju zastrašiti i ako ih netko napadne da mu vrate istom mjerom (jer je u većini slučajeva na žalost to jedini jezik koji nasilnik razumije). bio je i u mom razredu nasilnik, također iz probematične obitelji. i ko klinki mi ga je bilo žao, ali kad je nasrnuo na mene dobio je udarac u glavu i završio na podu. od sljedećeg dana smo si bili dobri. mislim da se oni u biti hrane tuđim strahom i to im ne treba dozvoliti jer će samo biti gori i gori...
a takve roditelje baš boli briga što im dijete radi i što im drugi roditelji imaju za reć. tako da neki razgovor s takvima potezat je uglavnom potpuno besmisleno.
jadni klinci, ali meni ej moje dijete ipak na prvom mjestu, tako da mi se postupak onog tate ne čini tako strašan. u cijeloj priči mi je najstrašnije to što je do toga uopće moralo doći.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 09:26   #59
Quote:
moja volja kaže: Pogledaj post
Lali puna...uopče nemaš pravo...prvo ispeci pa reci..kad budeš imala svoje i tako što doživjela ti onda odi tom malom divljaku koji ti je tukao djete i daj mu pusu u nos ..jer jebiga to sigurno nema kod kuće a svoje djete pošalji u kur.. jer ono ima dovoljno ljubavi pa šta sad što ga mlatnu tu i tamo malo...jel....
Ja da sam vidjela to što je taj tata vidio..ja bi i gore reagirala. Jer ne bi ostalo samo na tome da malom zaprijetim nego bi otišla do ravnatelja vrtića i zahtjevala neka izvoli riješiti situaciju kako zna i kod roditelja bi isto tako otišla bez obzirašto mu je otac idiot..otišla bi s mužem. A roditeljima bi rekla...ako ga ne urazum i ne prestane mlatiti moje djete da ču ja osobno nači nekog večeg klinca koji če mlatiti svaki dan tog njegovod divljaka pa oni kako žele...moje djete neče nikome biti meta samo zato što tatu boli ona stvar....a mama se boji otvoriti usta...nije moja stvar, moja stvar je dobrobit mog djeteta.
a i ti si isto neka pametna, Bože svakakvih čuda danas na forumu

:
__________________
The Sky Is High And So Am I
N I X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.