Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2003., 09:56   #1
Od koje dobi dati djeci da koriste mobitele?

Prvo, zbog poznatih i nepoznatih zračenja na mladi organizam.
Drugo, zbog odgojnih komplikacija (npr. dijete ne rješava samo svoje male probleme u svojoj dječjoj sredini, nego stalno zove roditelje i pita savjet itd. itd. itd. itd.)
Zimske Radosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 10:40   #2
moja kci je dobila mob sa 8 g, zat sto sama ide iz skole na neke aktivnosti, pa zbog njenje i moje sigurnosti
i koristi ga veoma odgovorno, i stedljivo (bon sam napunila prvi ja, a za dalje sam joj rekla da ide od njenog dzeparca, mada sam joj opet napunila "za rodjendan", al mislim da je bitan princip)

a i inace zove samo kad je nest bitno, da se javi kad nesto treba, nikad za sitnice iz svakodnevnice. sms-a ponekad sa frendicama, sa bakom, a vecinu vremena ga uopce ni ne nosi (uglavnom samo ak ide negdje sama)

mislim da je najbitnije da roditelj postavi jasne granice, i to najbolje primjerom
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 11:22   #3
Junior je dobio mob s 10 godina, najvishe stoga shto u stanu koji smo uselili tada nije bilo fiksnog telefona.

Vrlo brzo svi smo se uvjerili u blagodati mobilne fonije. Vrlo je odgovoran, uvijek se javlja, ne troshi puno impulsa jer se s prijateljima pa i nama najvishe sms-a...

Jako sam zadovoljna i svakome bih preporuchila.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 11:28   #4
kako vec rekose dvije mame: vazno je da se ljudi (ne samo djeca) odgvorno ponasaju i da znaju cemu telefon sluzi.
neki to znaju s 8 godina, a neki ni sa 30 (nedavno iskusvo mi je na pameti ).
nema dokaza da mobilni steti zdravlju. a ljudi koji ga koriste normalno (tj kad treba) i koji nisu ovisnici ne bi trebali brinuti...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 18:15   #5
u slucajevima kad se djeca ponasaju kako je gore opisano uopce se ne bi brinula KADA dati djeci mobitel.

Sto mene smeta je kad klinci po 40 minuta pricaju na mobitel i to bas ono zahebancija, deru se itd. I tako iz dana u dan. Pitam se tko to placa ?

Nisam sigurna da ce dijete dobeci mobitel postati nesamostalno automatski.

Naprotiv neki roditelji koriste upravo mobitel kako bi djeci onemogucili samostalnost i malo slobode. ( dakle oni a ne mobitel trebaju djecju ovisnost)
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 20:26   #6
Proslog mjeseca moja kcerka je napunila 7 godina i moj brat joj je kupio mobitel za rodjendan, sto se nije dopalo mom suprugu koji smatra da je premala.Ona jos uvijek ne koristi svoj mobitel, mada telefon kod kuce koristi zaista odgovorno i zove nas na nase mobitele kada nismo kod kuce.Mislim da je odgovornost ono sto je presudno, a ne dob djeteta za koriscenje telefona.
bubamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 23:41   #7
mobitelji sljuze da mamicama i taticama bude lakse. ne znam kak je moja zivila kad me nije mogla nazvat kak joj je puklo.

mislim da je ok (cist' sigurnosti neke radi, a i navikavanja klinca na to da se JAVI ako kasni i sl.) da ima svoj mob. i da ga nosi kad ide samo nekuda. trgovina u prizemlju zgrade se ne racuna

a ne znam bas da sam sa 8 godina isla nekud sama i vracala se sama.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 07:28   #8
Ja sam sebi prvi mobitel kupila sa 30 godina i nis mi ne fali. Sasvim sam odgovorna i normalna osoba postala, iako sam sa mobitelom zakasnila za u prosjeku 23 godine...

Pitanje za vas roditelje: Osjecate li se zakinuti u bilo cemu (poglavito odgoju) zato sta ste odrasli bez mobitela?
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 07:29   #9
...a mozda sam ja samo malo straromodna?
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 07:31   #10
Quote:
AgentScully kaže:

Pitanje za vas roditelje: Osjecate li se zakinuti u bilo cemu (poglavito odgoju) zato sta ste odrasli bez mobitela?
ne.
Niti sam imala mobitel, niti kompjuter, niti plejstejšn i sl.
Ko je imao muzičku liniju bio je faca u dvorištu
I mislim da mi je djetinjstvo bilo daleko ljepše nego što će ga imati moja djeca. Nažalost.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 08:01   #11
Quote:
AgentScully kaže:
...a mozda sam ja samo malo straromodna?
Joj to nema nikakve veze.

Sad ti je dijete josh premalo da skuzhish kolika je prednost moba.

Primjer: Junior odlazi slaviti prijateljev rodjendan u x pizzeriu. Tamo trebam doci po njega u npr. 20 sati.

U medjuvremenu oni se predomisle, odu kupit pizza cut i gledat neki film u kino.

Verzija bez moba: Strazharim cijelo popodne kuci kraj telefona jer pretpostavljam da ce doci do promjene plana.

On ipak ne nazove jer ne mozhe naci telef. govornicu, kartica mu ne funkcionira.....dalje dodaj sam.

Zhivchan napushta drushtvo i ko sumanut trchi na prvobitno mjesto sastanka...nastane neka guzhva, ja ksnim, shizim, on shizi...svi ludi.

Verzija s mobom: dok se Junior zabavlja, ja elegantno obavljam shto moram po gradu. 15 minuta prije dogovorenog vremena, Junior shalje poruku o promjeni plana.

Kad naidjem na guzhvu u prometu, ja mu pak javljam da cu malo kasniti i nek ne cubi na cesti

To je mom djetetu i meni recimo donio mob.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 12:44   #12
Djetetu samo u nuzdi, inace ne. Ja sam odlicno zivjela bez mobitela. Na zalost, morala sam ga nabaviti nedavno, samo zato jer je nuzda. tako bih klincu dala samo u nuzdi, nikako da se s njim preserava. Prvo nek' zaradi, onda neka si kupuje "igracke".
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 12:49   #13
Navela sam vam samo jedan od primjera korisnosti moba.

Kazhem vam, u ritmu u kojem zhivimo, neophodno je da ih imaju.

Naravno, uz poduku o njegovoj svrsi i nachinu uporabe.

Ali ja sam te razgovore vodila i oko obichnog telefona, tako da je mob doshao samo kao nadopuna.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 14:21   #14
Moj malac za deveti je rođendan (nedavno) dobio mob. Za sada operira sa njime od kuće i oko kuće, u školu ga ne nosi. Za školu ima telefonsku karticu i govornicu unutar škole.

Funkcioniramo na bazi sms-a, u stilu: probudio sam se, napisao sam zadaću, krećem na informatiku, došao sa informatike, odoh u školu, tičerica nije došla pa nisam imao engleski....., promijenio se raspored, a jesi više krenula doma, gladan sam k'o pas

Kako je sada, kada nema više dnevnog boravka, po cijele dane sam (ja radim do 5, doma oko 5,20), oduševljena sam načinom na koji se on/ja služimo/komuniciramo mobitelom.

Ili primjer od neki dan: King Cros, ja bazam dućanom, a on igra igrice na tehničkom odjelu. Šaljem sms: gotova sam, čekam te na blagajni br 9, imaš 2 minute da se tamo nacrtaš

Uglavnom, ako je djetetu objašnjeno kako i na koji način se služi mobom, kada i gdje, te ako se pridržava dogovora,
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 14:25   #15
Quote:
deatwin kaže:
a jesi više krenula doma, gladan sam k'o pas

Evo, meni bash stigao sms slichnog sadrzhaja
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 15:07   #16
Quote:
alica kaže:
a ne znam bas da sam sa 8 godina isla nekud sama i vracala se sama.
Ni ja takodjer, samo u dvoriste na igru, otprilike.

Moja starija ima deset godina i zadnjih par tjedana cvili da joj se kupi mobitel, jer ga ima ovaj, onaj, ova, ona.....ali ipak je jos uvijek mnogo vise djece koja nemaju mobitel u toj dobi.
Ona isto ne ide nigdje daleko sama - maksimum je sto odseta do mojih roditelja (a ni to nikad po mraku) koji su pet-deset minuta hoda od nas, i to bez prelazenja nekih sirokih ulica.
Opet ponavljam, nisam ni ja u njenim godinama hodala sama nigdje dalje od skole, prodavnice, ili do par prijateljica i rodbine koji su stanovali blizu.

Kontamo joj kupiti mobitel (ako uspijemo ostati pri svom planu) oko 12.-te godine. Ali ne da bismo mi nju kontrolirali, nego ona nas.

Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 15:10   #17
Ja sam ga mome kupila kad je imao 10 godina jer smo uselili u stan bez fixnog telefona.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 15:10   #18
Quote:
AgentScully kaže:
Ja sam sebi prvi mobitel kupila sa 30 godina i nis mi ne fali. Sasvim sam odgovorna i normalna osoba postala, iako sam sa mobitelom zakasnila za u prosjeku 23 godine...
Ja jos uvijek nemam svoj mobitel, a zamisli - 37 mi je godina.

Ovaj koji nosam je sluzbeni, imam ga vec cetiri godine i svi moji vec znaju broj. Ja isto zovem koga hocu - jedini uvjet je da ukupno nemam vise od 20 KM privatnih poziva mjesecno, a 20 KM je sasvim dovoljno za ono za sto ja koristim mobitel.

Naravno da bih kupila sebi mobitel da mi ovaj, nedajboze, uzmu.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.