Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2013., 19:33   #601
mi smo frendu kupili boksačke rukavice da kad se počnu tući manje boli. A uz to smo zamotali novćeke i napisali za odvjetinike u slučaju rastave. Kaže da mu je bio naj cool poklon
brzalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 03:15   #602
mrak ideja
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 11:50   #603
Quote:
bonjour-1 kaže: Pogledaj post
a pare dobijes i potrosis
Zbog toga bih kupila nešto prijateljici i njenom zaručniku, a ne znam što.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 08:01   #604
Ja svima više-manje poklanjam isto - kupim jednu malo kvalitetniju zdjelu (tj. lonac za kuhanje - nama su to sve zdjele), natrpam je bombonima, stavim kuhinjsku krpu i još neke sitnice, u sve to utisnem koverticu i to je to... do sada se svima svidio poklon (osim što su me mrzili radi bombona koje nisu mogli prestati jesti...
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 10:10   #605
Bas mi se nedavno frendica udavala.. Kupila sam joj Tiffany lampu u obliku leptirića.. Super ce joj se uklopiti u spavacu i super je to sto izgleda kao ukras, a ujedno je i lampa. Inace voli takve stvari, tako da je to bio pun pogodak. I naravno, neizostavna kuverta.
__________________
Difficile est longum subito deponere amorem. Ideo fide, sed cui, vide.
totallyconfused is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 23:08   #606
Ideja za poklon za ljude koji su u vezi na daljinu: Ja ću prijateljima koji se žene ove godine napraviti u okviru za slike 3 karte; na jednoj karti grad iz kojeg je ona, na drugoj iz kojeg je on, a na trećoj karti grad u kojem sad žive. Mislim to onak slatko napraviti.
To bi ovako nekako trebalo izgledati
divacroatia1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 11:00   #607
Gdje kupiti (ili naručiti) neki komplet vino (ili šampanjac) + 2 čaše sa ugraviranim imenima, po mogućnosti u ZG?


Našla sam samo ovo http://www.favory-no1.com/www/vjencanja.cfm ali ne sviđaju mi se njihove čaše, obzirom na cijenu su mi previše obične.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 11:38   #608
Znam da ovo možda ruši romantiku ali iz vlastitog iskustva koje sam prošla upravo ovaj vikend govorim da je novac u većini slučajeva najbolja opcija.

Opciju davanja poklona podržavam onda kada mladenci jasno kažu "treba nam to, to i to" pa ja nešto od toga odaberem. Inače ne. Jer se ljudima stvarno zna napraviti problem.

Evo, dragi i ja smo se vjenčali ovu subotu, bilo je predivno. Skoro svi su nam dali novac. Par ljudi nam je dalo darove i, nemojte me krivo shvatiti, nije da mi ne cijenimo te darove, ali fakat ne znamo gdje ćemo s njima. Sve su to primjerci kuhinjskih aparata/posuđa koje već imamo - i što je najbolje od svega, novo i funkcionalno, jer smo sami to kupili u roku od cca prošle dvije godine! - i za koje, zbog malog stana u kojem živimo, nemamo prostora (pa da kažemo, npr., "nema veze što imamo dva komada seta za fondue, stat će ovaj drugi negdje" - neće), plus jedna slika koja nije tako loša ali jednostavno nigdje ne paše da je objesimo na zid... jer je cijeli stan uređen na način da bi ta slika bilo gdje na zidu bila šaka u oko.

OK, možda je naša greška što na pozivnici nismo htjeli eksplicitno napisati da nam novac više odgovara - j**i ga, činilo nam se to nekako nepristojnim. Ali sa svima - uključujući i ove ljude koji su nam donijeli darove - smo osobno razgovarali, svi su pitali "što vam treba" i svima smo rekli "mi imamo kompletno namješten stan i imamo svu potrebnu opremu u njemu" (živimo zajedno već više godina). Cca 95 posto njih je shvatilo hint. Onih 5 posto nije.

Uglavnom... ja sam za novac. Par će već znati za što će ga upotrijebiti.
Garbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 11:53   #609
ja razumin da je mladencima najpotrebniji i najkorisniji novac, ali trebas i razumit da mozda tih 5% nije imalo novaca za iskeširat nego im je bilo jednostavnije platit koji servis ili aparat na karticu. ja racunam da ima i takvih gostiju i otvoreno im kazem da bi nam najbolje dosa novac jer planiramo kupit auto, al ako nisu u mogucnosti moze uzet na karticu nesto za stan tipa ..... mislim da je to ok...
malileptirić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 12:18   #610
Quote:
malileptirić kaže: Pogledaj post
ja razumin da je mladencima najpotrebniji i najkorisniji novac, ali trebas i razumit da mozda tih 5% nije imalo novaca za iskeširat nego im je bilo jednostavnije platit koji servis ili aparat na karticu. ja racunam da ima i takvih gostiju i otvoreno im kazem da bi nam najbolje dosa novac jer planiramo kupit auto, al ako nisu u mogucnosti moze uzet na karticu nesto za stan tipa ..... mislim da je to ok...
Ma znaš što je najgluplje? Što baš tih nekoliko koji su dali poklone imaju love. Ali kao, njima je "glupo dati novac".

J**i ga, da su se bar s nama direktnije konzultirali pa da su pitali što bi mi, ako baš već mora biti poklon...
Garbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 12:37   #611
da, slazem se s tobom... ja govorin o ljudima za koje stvarno znan da trenutno nemaju novaca i da im je ovako lakse, al Bogu hvala, naravno, ti poznajes svoje goste i znas situaciju...
malileptirić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 20:01   #612
Quote:
Tijana kaže: Pogledaj post
Gdje kupiti (ili naručiti) neki komplet vino (ili šampanjac) + 2 čaše sa ugraviranim imenima, po mogućnosti u ZG?


Našla sam samo ovo http://www.favory-no1.com/www/vjencanja.cfm ali ne sviđaju mi se njihove čaše, obzirom na cijenu su mi previše obične.
mislim da sam prošle godine vidjela nešto slično u poklon galeriji u ulici Pod zidom u ZG (ispod Dolca). mislim da se može naručiti, ali ne znam za koliko bude gotovo.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 22:23   #613
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
mislim da sam prošle godine vidjela nešto slično u poklon galeriji u ulici Pod zidom u ZG (ispod Dolca). mislim da se može naručiti, ali ne znam za koliko bude gotovo.
tnx, bas sutra sam u centru pa cu pogledati
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 15:08   #614
Znima me vaše mišljeneje, ja sam frendici bila kuma u matičnom, a druga frendica joj je kuma u crkvi. Poklon ću joj dati na crkvenom vjenčanju i sada me zanima da li u čestitku napišem kuma xy ili da riječ kuma izostavim? Mada ona mene tu i tamo oslovi s kuma :/
PannaCotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 15:19   #615
Ne moras uopce pisati kuma. Ako je tebi ili mladenki to bitno, napisi kuma.
divacroatia1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 15:46   #616
Pa kuma si joj, zašto to ne bi i napisala
Lace is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 01:49   #617
pozdrav djevojke! ispričavam se što dižem temu iz pepela da bih ovo pitala ali ne znam gdje drugdje da ovo postavim.
dakle, gost sam na vjenčanju, bratićevom, i mislili smo pokloniti kuvertu s novcima no i nešto sitno za uspomenu uz to.
na pinterestu sam naletila na OVO i to mi je baš fora.
ali, problem prvi: gdje dati (u Zagrebu) otisnuti tako nešto na čaše i jel jako skupo? ne bih htjela pisati sama po čašama, radije bih da mogu u perilicu i da to liči na nešto
problem drugi: da li je to uopće primjeren poklon za mladence?
chikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 03:58   #618
Meni bi to bilo skroz cool ideja E sad gdje to napraviti ne znam, kad se googla izbaci ti razne print shopove i sl koji printaju i po staklenim casama, no ne znam hoce li to prezivjeti visekratno pranje u perilici, no ti isti cesto takve stvari rade laserski ili pjeskarenjem, meni se to cini nekako trajnije. Sto se cijene tice mislim da bi ti bilo najbolje nazvati i pitati one koji ti u google potrazi budu prihvatljivi po izgledu radova
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 13:16   #619
Quote:
chikica kaže: Pogledaj post
ali, problem prvi: gdje dati (u Zagrebu) otisnuti tako nešto na čaše i jel jako skupo? ne bih htjela pisati sama po čašama, radije bih da mogu u perilicu i da to liči na nešto
problem drugi: da li je to uopće primjeren poklon za mladence?
Probaj vidjeti u Biromatu...oni su ti odmah preko puta pošte u Branimirovoj na ćošku, broj 15!
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 21:15   #620
Hvala na sugestijama cure drago mi je da vam se sviđa ideja, nadam se da će i mladencima bit super
otići ću ovaj tjedan do Branimirove, pa ću od tamo, ako će bit potrebno, dalje u potragu ^^
chikica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.