Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2004., 18:15   #1
Mama i ja

Problem je slijedeći: Imam 23 godine, živim s mamom (nas dve same u garsonijeri). Htjela bih se osamostaliti i otići živjeti sama. Osim toga, s mamom se sve više i više svađam, pa si mislim da bi se bolje slagale ako bi živjele odvojeno... Naravno ja bi je zvala svaki dan i posjećivala je vikendom... itd. Ona se ljuti na to. Jednog trena (u svađi) mi kaže nek idem, da će nam objema tak biti bolje... ali da ja onda više nemam mame...
Pokušala sam razgovarati s njom i objasniti joj da je ne mislim napustiti, da je volim, da je normalno da djeca odsele od roditelja... ali ona na to kaže da je ona mislila da ću ja otići kad bum se udala... u prijevodu: ak želim na miru otići iz kuće, moram se udati... što na dolazi u obzir još bar nekoliko godina...

Kako da se postavim, šta da radim???
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 20:08   #2
u slicnoj sam situaciji bila ja prije nekoliko godina.

Maleni stan, mama koja radi puno, ja koja studiram i radim svakojake poslice sa strane a izmedju nas neki stari nedovrseni razgovori i rasprave.

Koji su bili temelj mnogim naoko bezazlenim i nepotrebnim svadjama.

Odselila sam igrom slucaja tj. ne zbog naseg odnosa.

Tek tad smo smogle snage i mira porazgovarati iskreno i onako do kraja.

Nakon toga je nas odnos postao gotovo pa savrsen i tako ostao do dan danas.

Ako mislis da ti fali zraka - zdravo je odseliti.

Iz mog iskustva mogu samo preporuciti.

Moja mama danas ( nikad mi nije zamjerila selidbu) kaze da je to najbolje sto smo si mogle uciniti i da koliko god se volimo, ne bi trebale vise nikad zivjeli zajedno.

To vrijeme je proslo. Svaka zivotna faza ima svoj put. Svi mi moramo kad tad iz roditeljskog gnijezda.

Moja mama je u to vrijeme bila rastavljena tako da smo se vise manje fokusirale jedna na drugu ( ja sam bila u vezi na daljinu)

Quote:
ali ona na to kaže da je ona mislila da cu ja otici kad bum se udala...
tvoja mama se navikla na ideju koju je jedinu prihvatila u svojoj glavi, ako moja kcer vec mene napusta da barem imam razlog za sebe i za svijet - ide jer se udaje.

To je normalno.

Za nju. Za nju nije normalno otici samo tako. Bez razloga jel

Sto ce drugi reci ?

Kako da sebi to objasni ?

Vjerujem cak i ako ce biti ratno stanje pri selidbi da cete kad tad uspostaviti dobar odnos a vjerojatno cak i bolji nego sto ga imate sad.

Iz svog iskustva - samo mogu preporuciti.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 21:17   #3
Razumijem kako ti je. Mama ti sad ne može shvatiti što tražiš, vjerojatno misli i da si mlada i brine se kako ćeš se snaći; ali ako osjećaš da je vrijeme da napustiš gnijezdo - sigurno je vrijeme.

Ja sam otišla tako davno da se toga više gotovo i ne sjećam - ja sam na sreću otišla na studij u Zg i time je agonija s roditeljima bila znatno ublažena.

Iako će ti biti teže zbog svih poslova koje samostalan život diktira - bit će ti i ljepše i brže ćeš odrasti u punom smislu riječi.

Ako imaš financijske mogućnosti - samo odi. Držim ti fige
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 04:56   #4
mojoj sestri mama stalno visi u stanu i preuredjuje ga dok je ona na poslovnom putu

Bilo je tu puno prepucavanja, na kraju je mama ponovo dosla u pubertet. Tulumari vise od mene i sestre zajedno
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 11:56   #5
Ako ti osjecas da trebas otici, odi. Ja mislim da nije fer da te majka emocionalno ucjenjuje.
Mozda kad jednom odes i sve se smiri, i ona shvati da je tako najbolje.
Mozda se boji ostati sama, pogotovo ako nema stalnog partnera.
Mozda je vrijeme da ona pocne misliti na sebe.
Potpuno te podrzavam u misli da je normalno otici iz svog doma i osamostaliti se.
Djeca su nam na dana na kratko vrijeme i treba ga cijeniti.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 12:52   #6
ČOKOLADICE, eto i jedan muški odgovor. Isto iskustvo, bla bla...
Samo kaj sam se ja oženil i otišel kod žene da bi se kakti osamostalil. Mame si najpametnija živa bića, (i najstarija, skoro ko dinosauri) pa ili je po njihovom ili je nikak. Budući da imaš sredstav za samostalni život,objasni mami da si u godinama kada imaš i svojih potreba koje nemreš ispunjavati kod nje. Mame se nađu uvređene ako im kažeš da seliš u svoj stan jer su navikle da imaju nekog koga će stalno usmjeravati. Možda da joj kupiš papagaja za utjehu a ti put pod noge i kreni u svoj život, ne zanemari mamicu, zivkaj ju, kak si? kaj delaš? i to posjeti tu i tamo, ali ključ od stana nikako jer ćeš morati svaki dan upoznavati stan ispočetka. Meni su starci čak solenku stalno stavljali na neko mjesto gdje mi nije odgovaralo jer kakti to tu dtoji... a da ne govorim da im se slike nisu sviđale ili nisu stajale gdje treba... Za popi...... Počni svoj život sama, no dobro je da si prije svega ipak razmotriš opcije, stanje financija itd. Skupi nekaj love i kreni jer najmodavci traže unaprijed. I OBAVEZNO UGOVOR KOJI JE OLAKŠICA ZA POREZ!!!!! A I ŠTITI OD PIZ::RIJA

BY
__________________
Što bih dao da sam mlađi, a da imam ovu pamet !!!

LJubitelj životinja-toplokrvnih
rovad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 16:43   #7
Hvala svima na podršci... To mi je trebalo...
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 09:11   #8
podrška

Podrška u svemu
__________________
Što bih dao da sam mlađi, a da imam ovu pamet !!!

LJubitelj životinja-toplokrvnih
rovad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 09:17   #9
Re: podrška

Quote:
rovad kaže:
Podrška u svemu
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.