Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2014., 10:55   #101
atopijski dermatitis

Mom sinu je negdje s godinu dana dijagnosticiran blagi atopijski dermatitis. Sad ima 4 godine i situacija je cijelo vrijeme ista. Na koži nema vidljivih promjena, osim ogrebotina koje si on napravi češući se. Preporuka dermatologa je samo da koristimo posebnu kozmetiku: eucerin, adermu, lipikar, mustelu, excipial... Ne pomaže ništa. Uz to dobijemo i elocom losion koji pomaže odmah, ali ga izbjegavamo dok situacija baš ne postane kritična. u zadnje vrijeme mu je sve gore, odnosno sve češće koristimo elocom.

Dermatologica kaže da se sigurno radi o alergiji. Rezultat IgE je bio u granicama normale prije 2 godine. ponovit ćemo ga sutra, iako naša pedijatrica kaže da će opet sigurno biti uredan, da se alergija ne može samo tako pojaviti ako prije nije postojala.

U slučaju da se opet potvrdi da se zaista ne radi o alergiji, što mislite o testu intolerancije na hranu? Navodno intolerancija može uzrokovati kožne probleme ovog tipa. Čitala sam o vrlo jednostavnom načinu testiranja iz vlasi kose, pa iako je to testiranje prilično skupo, napravila bih ga ako postoji ikakva šansa da mu pomogne, jer mi ga je zaista teško gledati kako se bez prestanka češe.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 10:01   #102
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
Mom sinu je negdje s godinu dana dijagnosticiran blagi atopijski dermatitis. Sad ima 4 godine i situacija je cijelo vrijeme ista. Na koži nema vidljivih promjena, osim ogrebotina koje si on napravi češući se. Preporuka dermatologa je samo da koristimo posebnu kozmetiku: eucerin, adermu, lipikar, mustelu, excipial... Ne pomaže ništa. Uz to dobijemo i elocom losion koji pomaže odmah, ali ga izbjegavamo dok situacija baš ne postane kritična. u zadnje vrijeme mu je sve gore, odnosno sve češće koristimo elocom.

Dermatologica kaže da se sigurno radi o alergiji. Rezultat IgE je bio u granicama normale prije 2 godine. ponovit ćemo ga sutra, iako naša pedijatrica kaže da će opet sigurno biti uredan, da se alergija ne može samo tako pojaviti ako prije nije postojala.

U slučaju da se opet potvrdi da se zaista ne radi o alergiji, što mislite o testu intolerancije na hranu? Navodno intolerancija može uzrokovati kožne probleme ovog tipa. Čitala sam o vrlo jednostavnom načinu testiranja iz vlasi kose, pa iako je to testiranje prilično skupo, napravila bih ga ako postoji ikakva šansa da mu pomogne, jer mi ga je zaista teško gledati kako se bez prestanka češe.
Moja mala ima izrazito suhu kožu. Upravo vodimo rat s jakim perutanjem kože gotovo cijelog tijela, osobiti trupa . Iskreno , ja sam mislila da se radi o alergiji na nešto (od hrane), ali još nismo obavili testiranje. Imamo kontrolu na Srebrnjaku u veljači radi bronhitisa (astme) pa ću baš pitati može li se, kad i kako napraviti i testiranje na alergene iz hrane. Testirana je na inhalatorne alergene i nije dokazana nijedna alergija iako je ukupni IgE povišen .

Nama su problem prvenstveno astmatski napadaji, bronhitisi tijekon viroza, a onda i ta suha koža koja se u određenim periodima (nema pravila kad) počne perutati. Nedavno sam čitala da može biti povezano s dehidracijom (što mi ima smisla) pa je sad manijakalno tjeramo da pije jer se sama baš i ne sjeti . Vidjet ćemo ima li poboljšanja. Inače ne rasčeše se i nema ranica, ne pokazuje ni da je baš svrbi, samo je očajno peruta.

Ovo boldano mislim da nije točno, nema mi smisla. Nama je rečeno na temelju negativnog prick testa i povišenoh IgE da se razvija alergija ali još se ne pokazuje na koži (pa je prick negativan). I eozinofili u sluznici nosa su isto prisutni, to bi kao trebao isto biti pokazatelj da postoji alergija. Na što, to je pitanje.

Što se tiče alergije na hranu, moj muž IZRAZITO reagira na suhomesnate proizvode. Ima dermatitis koji je stavio pod kontolu kad je počeo paziti što izaziva svrbež i plikove. Ispalo je da se sav osipa pojede li nešto suhomesnato, pazimo na hrpu onih E-ova , da ih ima što manje u proizvodu koji kupimo, reagira i na detergent za pranje veša (ako ne koristimo određeni)....koma je to s dermatitisom, treba naći što ga okida.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 23:15   #103
IgE mu je 62, a normalno je do 57. Iako je neznatno povišeno, ja inzistiram da idemo na testiranje i nadam se da ćemo naći nešto... Zvuči ludo da priželjkujem zdravstveni problem, ali eto, kad bismo znali što mu smeta mogli bismo mu pomoći, a ovako mi ga je zaista preteško gledati kako se češe do krvi.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 16:12   #104
Kako se nebi mogla pojaviti kasnije, ja sam prvu alergiju na penicilin dobila sa 23godine, do tada ga normalno uzimala
Malac sa 2 godine nije imao nista osim blago povisenog ukupnog ige-a, tek sa preko 4.5god su mu se grinje pokazale, ima astmu.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 19:22   #105
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Kako se nebi mogla pojaviti kasnije, ja sam prvu alergiju na penicilin dobila sa 23godine, do tada ga normalno uzimala
Malac sa 2 godine nije imao nista osim blago povisenog ukupnog ige-a, tek sa preko 4.5god su mu se grinje pokazale, ima astmu.
Stvarno ne znam , mislila sam da ako alergija postoji onda ona tinja od početka, samo je pitanje kad će se ispoljiti na van (AD ili astma...).Recimo, moja ima ukupni IgE povišen, nešto preko 100 (ne sjećam se sad točno), ali prick test nije ništa pokazao. NIŠTA. Ok, testirana je samo na inhalacijske alergene, tražit ću sad mogu li je testirat i na hranu budući da joj se u zadnje vrijeme koža jako peruta. Rekla je doktorica da je IeG (u kombinaciji s pozitivnim eozinofilima u sluznici nosa) znak da će bit na nešto alergična, zapravo već je samo se još ne zna na šta. Također ima astmatske napade u vrijeme viroza.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 19:26   #106
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
IgE mu je 62, a normalno je do 57. Iako je neznatno povišeno, ja inzistiram da idemo na testiranje i nadam se da ćemo naći nešto... Zvuči ludo da priželjkujem zdravstveni problem, ali eto, kad bismo znali što mu smeta mogli bismo mu pomoći, a ovako mi ga je zaista preteško gledati kako se češe do krvi.
Za ovim ja žudim, da saznam ima li astmu ili ne. Kod nje astma nije dijagnosticirana, ali ima astmatske napadaje i opstrukcijske bronhitise ako pokupi virozu s curenjem nosa. tak da je na Flixotideu, Ventolin po potrebi. Valjda da bi bila dijagnoza astme treba obaviti još neke pretrage, ali pošto kaže doktorica da se sve to drži pod kontrolom i nema velikih i čestih potreba za Ventolinom da je sve ok. Rado bih otišla u onu astma školu da vidim mogu li joj kako drugačije pomoći kad krene s kašljanjem i kako možda spriječiti napad kašlja.

Jel bio netko u toj astma školi? Kako se dođe na to? Uputnica ili bez nje?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 21:30   #107
Nismo bili ali mislim da ide na uputnicu. Bila sam u skoli atopije nekidan, ali to je za ad. Sinu je dijagnosticirana astma sa 4.5god, malo vise, a malenoj vec sa 9mjeseci jer je prvo krenulo sa ad pa odmah i sa cestim opstrukcijama a njoj se i alergija odmah pokazala na grinje i pelud.
Postoje krizne alergije, nealergijske astme... Ma milijun okidaca. Samo ga treba otkriti. Trenutni negativni prick ne znaci da ce i kasnije biti takav (kao kod mog sina).
Frendica je recimo sa 18 dobila astmu, prick reagirao na sve i svasta, do tada nista. Nema pravila
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 10:36   #108
Trebam odgovor i to hitno!

Da li se u KB Dubrava prilikom patch (na flastere) testa može testirati na određene kemikalije? Znači, donesem uzorak i popis konzervansa na koje se želim testirati, između ostalih standarnih?

Puno hvala!

EDIT: Ako ikome išta znači, to su ovi konzervansi:

- BENZISOTHIAZOLINONE
- METHYLISOTHIAZOLINONE
- PHENOXYETHANOL
- BENZYL SALICYLATE
- HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE
- HYDROXYCITRONELLAL
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 15:43   #109
Pročitala sam cijelu temu, kao i onu "alergije na hranu", kao i guglala.. I ne, nisam shvatila te IGeove. Jedino što sam zapazila npr na ovoj temi su primjeri kad djeca imaju neke simptome koji im kompliciraju život, a ne zna se uzrok. Pa kreće istraga, jel.

Moj, tj od djeteta je slučaj da znamo uzrok i nemamo simtome koji kompliciraju život (osim ako ne jede ribu). I sad smo u nekoj obradi kojoj ne vidim smisla.

Koji je tijek praćenja takvog jednog slučaja? Koji su sve testovi i što oni pokazuju? Nakon koliko vremena se ponavljaju? Što se traži, gleda, čeka? Želim pročitati neki overview, čisto da se ne osjećam ko totalna ovca.

Kad smo već kod ovaca, čitala sam nalaz..Gledam i ne vjerujem. Hrpa bedastoća, potpune neistine (da je lani imala tonzilektomiju, da je dojena 2 mj -nijje nego 18, stara 6godina!?-ima 3ipol). Pišu i neki navodi koje nismo rekli jer nas nisu ni pitali (porod uredan, nepušači, nemaju kućne ljubimce).. Piše štošta što nije ni pregledano (trbuh mekan, sluznica normalna..)

Tretman, općenito ko da su mu 2 ovce sjele i rekle be. Ni objašnjenja ni ništa.

Nadam se da ću bar dio odgovora na pitanja dobiti za više od mjesec dana kad je sljedeći pregled, nakon što rezultati krvnog testa budu gotovi. U međuvremenu, svaka nova info je dobrodošla.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 18:22   #110
može li mi netko, molim vas reći, gdje se može u Zagrebu obaviti alergološko testiranje na gadolinij -kontrastno sredstvo za MR?
i na koji način se to radi..tj. procedura, gdje se što obavlja
sandalinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 21:31   #111
Mali je na Nasonxu a polovicom 10 mj imamo alergolosku obradu
Koliko ranije ga trebam maknuti sa Nasonexa? I trebam li uopce?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 15:49   #112
Nisam od struke ali prilicno sam sigurna da se na alergo dolazi bez terapije. Mene prilikom svakog narucivanja pitaju za terapiju i napomenu koliko dana ranije da prestanem s uzimanjem lijekova. Najbolje nazvati i pitati.
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 18:24   #113
Thx, to je najpametnije da, ionako moram do pedice s njim jer ovaj nos ne prolazi nikako ��
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:21   #114
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Mali je na Nasonxu a polovicom 10 mj imamo alergolosku obradu
Koliko ranije ga trebam maknuti sa Nasonexa? I trebam li uopce?
ne diras terapiju - sto god da mali koristi treba koristiti i dalje bez obzira ide li na alergolosko testiranje iz krvi ili prick testom.
Ovo ti je iz prve ruke jer mi je mali na terapiji Nasonexom i pije Aerius a za 10dana radimo alergene iz krvi i receno nam je da se terapija ni slucajno ne prekida.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:22   #115
Hm, meni je dr. rekla da je moram skinut s Fenistila za prick test
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 16:25   #116
i nama je svaki put rečeno da ga skinemo s terapije prije testiranja. ne sjećam se koliko je to prije jer moj ionako nikada nije bio na njima.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 17:24   #117
Mi smo sad na Aeriusu i sve se bojim kako će biti stanje ako je skinem, kad i pod terapijom izbijaju urtikarije.
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:19   #118
Zvala pedicu i ona kaze da ga sa Nasonexa ne trebam skidati, samo ne davati Aerius

Zvala Klaicevu za svaki slucaj i oni kazu 5 dana bez icega
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 08:45   #119
Mene zanima koliko je tzv diferencijalna krvna slika bitna specijalisti za adekvatnu dijagnozu, naime imamo izvadjenu diferencijalnu krvnu sliku sa samo 3 stavke (segmentirani, linfociti, monociti) i glupi pedijatar mi je rekao to vam je to, a vidim da komplet dks treba sadržavat više stavki...

Izvadili smo ukupni IgE, ECP, bris nosa na eozinifilne granulocite, kks - uglavnom sve sto je traženo poslje prick alergo testa i idemo sa tim na kontrolu, a mene muci to da doktorici bude falit komplet dks rad ove budale pedijatra i budemo morat opet dolazit samo radi tog nalaza.

IgE je ogroman 1299, sta to sada znaci? Na pricku je reagirala na dosta prvenstveno na inhalatorne.

Poslano sa mog HT7 koristeći Tapatalk
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 09:46   #120
Mi smo za sad vadili samo IgE i nije bio nešto visok, nešto manje od 100 i odmah mu je ped dala Nasonex do kompletne alergološke

Po tome bi ja rekla da je od tvoje A jaka reakcija u pitanju

Kako joj se ispoljava alergija?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:05.